Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Migdałków leczenie  (Przeczytany 39784 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 04-12-2008, 11:41 »

Zapalenie migdałków jest miejscowym stanem zapalnym mającym na celu ewakuację z organizmu ropy poprzez wyropienie ropni – wrzodów, w przypadku migdałków zwanych czopami ropnymi. Postępujemy z nimi tak samo, jak z ropniami skórnymi, tj. pomagamy w ich wyropieniu przy pomocy np. maści ichtiolowej. Nie staramy się natomiast „goić” ropni poprzez ich zasuszenie, bo jest to działanie na krótką metę, gdyż ropnie w niedługim czasie pojawią się znowu, gdy organizm podejmie kolejną próbę pozbycia się ropy.

W przypadku migdałków nie jest uzasadnione stosowanie środków przyśpieszających gojenie czy też ściągających (płukanie szałwią czy ssanie tabletek zasuszających ropnie), bowiem tym sposobem sami wprowadzamy stan chroniczny zapalenia migdałków, z coraz krótszym okresem remisji. Natomiast uzasadniona jest pomoc w przyspieszeniu ewakuacji ropy, co jest równoznaczne z wygojeniem się migdałków. Najlepiej do tego nadaje się gorąca herbata z miodem.

Przepis
Gorącą herbatę (prawie wrzątek) należy posłodzić miodem (najlepiej lipowy) i pić siorbiąc, czyli wdychając przy tym dużą ilość powietrza potrzebnego do schłodzenia gorącego płynu.

W tej kuracji najważniejsze są substancje eteryczne miodu parujące w wysokiej temperaturze, więc taki sposób picia herbaty raczej przypomina inhalację, niż tradycyjne picie.

Kurację należy stosować tak długo, aż nastąpi całkowite wygojenie się migdałków, tj. ich wchłonięcie, a także ustąpienie zaczerwienienia (przekrwienia) śluzówki. Jest to bardzo skuteczna metoda, doskonale wypróbowana przeze mnie i najlepsza, jaką znam. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, by jej systematyczne stosowanie nie przyniosło spodziewanych efektów.

Chcę jednocześnie zastrzec, iż wiem, że podgrzany miód traci wszelkie właściwości odżywcze. Ale nie ma to najmniejszego znaczenia w tej kuracji, bowiem w tym przypadku miód stosujemy w celach terapeutycznych, a nie odżywczych. To tak nawiasem, gdyby ktoś chciał się przyczepić...
« Ostatnia zmiana: 05-01-2016, 16:40 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #1 : 20-01-2009, 09:04 »

Mistrzu czy mógłby Pan jeszcze uszczegółowić:
1. Czy słodzimy miodem tak wg smaku – uznania, czy np. 1 lub 2 łyżeczki – nie chodzi o aptekarskie wyliczenia ale powiedzmy coby nie przedobrzyć (zaczyna mnie już mulić ta słodka herbatka). 
2. Czy chodzi o jedną herbatę dziennie czy więcej ?
3. Czy można stosować to podczas spożywania pokarmów czy raczej traktować jako osobną kuracje ? (czy wchodzi w rachubę powiedzmy śniadanie przed pracą z herbatą, bo 2 herbat nie wypije rano)

Mam nadzieje że się nie czepiam.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 20-01-2009, 13:29 »

1. Herbatę słodzimy oczywiście do smaku.
2. Najlepiej herbatę wypić przed zaśnięciem. Jedna dziennie wystarczy, ale mogą też być dwie albo trzy, szczególnie na początku kuracji, w zależności od zapotrzebowania organizmu; w myśl zasady - nic na siłę.
3. Herbata nie może być dodatkiem do jedzenia.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2015, 11:08 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #3 : 20-01-2009, 13:43 »

Dziękuje Mistrzu, teraz już wszystko jasne.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!