Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Korzeń omanu  (Przeczytany 35468 razy)
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« : 12-12-2008, 20:37 »

Od 2 tygodni bezskutecznie szukam w herbapolach i necie korzenia omanu. Uzyskuję odpowiedź, że nie ma w hurtowniach. Może ktoś ma pewne źródło gdzie można kupić? Bardzo go potrzebuję do mieszanki na drogi oddechowe
« Ostatnia zmiana: 03-01-2010, 22:08 wysłane przez Solan » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #1 : 12-12-2008, 21:33 »

Mnie się raz udało znaleźć, po długich poszukiwaniach, w aptece Bonifratrów w Warszawie, mieli cztery opakowania, więc wząłem wszystkie. Później nie znalazłem już nigdzie, nawet u Benedyktynów powiedzieli, że nie ma w hurtowniach. W niektórych aptekach czy innych przybytkach z ziołami robią wielkie oczy na pytanie o oman.

Co ciekawe, jak zapytałem w jednym ze sklepów z ziołami i lekami ziołowymi o korzeń omanu, pani od razu odpowiedziała, że im (zielarniom) nie wolno tego sprzedawać (od jakichś pięciu lat), chociaż specyfiki, w których składzie jest m.in. oman sprzedwać mogą, i żeby szukać tylko w aptekach ale marne szanse, bo apteki tego nie zamawiają. Jeżeli to rzeczywiście prawda (że zielarniom nie wolno) to ciekaw jestem czemu apteki nie zamawiają. Czyżby korzeń omanu był na tyle skuteczny, że jest konkurencją dla syntetyków i mafijny przemysł zakazał sprzedaży?
« Ostatnia zmiana: 12-12-2008, 23:51 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #2 : 12-12-2008, 22:38 »

Co ciekawe, jak zapytałem w jednym ze sklepów z ziołami i lekami ziołowymi o korzeń omanu, pani od razu odpowiedziała, że im (zielarniom) nie wolno tego sprzedawać (od jakichś pięciu lat)

Niestety to prawda, ale na szczęście udało się to obejść i oman sprzedawany jest jako: herbatka ziołowa – korzeń omanu, skład: korzeń omanu 100% .
Jak bym dorwał tych co wprowadzają te kretyńskie przepisy to nie ręczę za siebie.... ehh.
Podaje stronę gdzie można nabyć korzeń omanu www.darynatury.pl a tu link bezpośredni do zakupu http://www.darynatury.pl/darysklep/sklep.php?m=3


pozdrawiam 
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 12-12-2008, 22:56 »

jak zapytałem w jednym ze sklepów z ziołami i lekami ziołowymi o korzeń omanu, pani od razu odpowiedziała, że im (zielarniom) nie wolno tego sprzedawać

W jednym sklepie zielarskim w Lublinie sprzedawczyni powiedziała mniej więcej to samo, że ziółko jest mocne i nadzór farmaceutyczny dopuszcza tylko sprzedaż apteczną tzn. bez recepty, ale tylko w aptekach. Po tych słowach udałem się w tourne po aptekach. W pierwszej aptekarz nawet nie słyszał o takiej roślinie. Więc od razu udałem sie do największej apteki w mieście (ostatnim razem jak tam byłem to oczywiście nie mieli nefroseptu). Pani magister z tej dużej apteki oczywiście nie miała omanu w sprzedaży, ale wykonała przy mnie telefon do hurtowni. Jak się dowiedzieliśmy w hurtowni też nie mieli omanu, ale podobno co jakis czas się pojawia. Ostatecznie w korzeń omanu (herbatka ziołowa firmy Dary Natury) zaopatrzyłem sie w innym sklepie zielarskim, do którego mnie skierowano w tej aptece.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2008, 23:00 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Grażyna
« Odpowiedz #4 : 12-12-2008, 23:38 »

Ja w swoim zielarskim kupiłam korzeń omanu bez problemu. Paczka 50 g, ale odmierzając na łyżki, bardzo szybko schodzi. Na 1 opakowanie melisy należy kupić min. 2 omanu. Jeśli potrzeba, to zapytam, jaka to hurtownia ich zaopatruje. A jakby były jeszcze trudności, to i wyślę.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #5 : 12-12-2008, 23:53 »

Cytat
Paczka 50 g, ale odmierzając na łyżki, bardzo szybko schodzi
Mnie cztery opakowania 50-cio gramowe wystarczyły na pięć tygodni picia mieszanki, po tym czasie skończyłem picie z powodu braku składnika
« Ostatnia zmiana: 13-12-2008, 07:41 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #6 : 13-12-2008, 10:57 »

A jakie właściwości ma i co daje ten korzeń omanu, że tak się za nim uganiacie? ;-)
« Ostatnia zmiana: 03-01-2010, 22:09 wysłane przez Solan » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #7 : 13-12-2008, 11:25 »

Ma przede wszystkim działanie oczyszczające drogi oddechowe, więc jest on niezbędny w tej miesznace msn-wink
Zapisane

Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #8 : 13-12-2008, 14:03 »

Coraz trudniej go mogę kupić. Braki w hurtowniach,tłumaczą sprzedawcy ,że spowodowane są przez celowe działanie odgórne,zakazy sprzedaży.
Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #9 : 13-12-2008, 15:05 »

Korzeń omanu mają w sklepie internetowym Dary Natury - http://www.darynatury.pl/darysklep/sklep.php?pg=35&od=461

"Oman w dziejach lecznictwa był stosowany głównie jako lek silnie odkażający układ oddechowy (przy infekcjach i stanach zapalnych gardła, oskrzeli, płuc, jamy ustnej), wykrztuśny, przeciwkaszlowy, przeciwgruźliczy, przeciwprzeziębieniowy i przeciwgrypowy." http://luskiewnik.strefa.pl/antiparasitica/p17.htm
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #10 : 13-12-2008, 15:37 »

Serdeczne dzięki wszystkim za zainteresowanie. Zaraz sprawdzę w tym sklepie czy można zamówić. Od połowy listopada mam problemy z górnymi drogami oddechowymi (konkretnie uszy) i bardzo mnie na tym ziółku zależy.
Grażynko, jeżeli nie będzie w tym sklepiku usmiechnę się do Ciebie ok?


OK.  smile //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 13-12-2008, 15:45 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #11 : 14-01-2009, 14:49 »

Jest korzeń w sklepie internetowym
www.kozlek.pl
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
eryba
« Odpowiedz #12 : 16-01-2009, 23:11 »

Witam
Mi też w sklepie powiedzieli,że zostaje on wycofywany ze względu na silne działanie.
I jako zamiennik polecił mi ktoś wymieszać zioło tymianku z liściem podbiału co podobno ma mieć podobne działanie .

Może Mistrz by się wypowiedział,czy to dobry sposób.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 17-01-2009, 01:25 »

Pewnie mają dużo tymianku i podbiału.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gosiag
« Odpowiedz #14 : 17-01-2009, 09:27 »

To tak jak w aptekach, tylko tam do tego podają z reguły najdroższy środek.
Pewien znajomy lekarz mi powiedział, ze jak chce kupić lekarstwo na receptę to mam mówić "tego typu ale najtańszy" bo to tak jest to samo tylko inny producent.

Dlatego omijam te miejsca. I chyba mi to na dobre wychodzi smile
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #15 : 17-01-2009, 10:25 »

Niedaleko mojego domu jest sklepik ziołowy prowadzony przez Ukrainkę. U niej, jak na razie korzeń omanu jest do kupienia bez większych problemów. Jeśli ktoś ma prawdziwy problem z dostaniem tego ziela to mogę pomóc korzystając z poczty polskiej smile

lub przesyłek konduktorskich  naughty //Rysiek
« Ostatnia zmiana: 17-01-2009, 10:29 wysłane przez Rysiek » Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #16 : 22-01-2009, 08:04 »

Czy korzeń omanu można chwilowo zastąpić innym ziołem o podobnym działaniu? Mam problem z jego zakupem,a chciałabym mieszankę wprowadzić jak najszybciej 7-latkowi. Na razie pije prawoślaz.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #17 : 22-01-2009, 08:11 »

No właśnie! Moje "pewne źródełko" jednak również wyschło! Pani prowadząca sklepik ziołowy niedaleko mojego domu robi co może, obdzwania wszystkie hurtownie i niestety bez efektów - brak korzenia omanu. Dlatego muszę odwołać swoją ofertę pomocy w zakupie tego ziela.
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #18 : 22-01-2009, 08:24 »

Czarnula, w tym wątku podane są dwa sklepy internetowe gdzie dostępny jest korzeń omanu tj.
1. www.darynatury.pl
2. www.kozlek.pl

sprawdzałaś? bo ja zamawiałem niedawno (darynatury) i szybko cała paczka doszła.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #19 : 22-01-2009, 08:27 »

Ja zamówiłam przed chwilką smile i teraz czekam.
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!