Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Łękotka  (Przeczytany 10285 razy)
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« : 05-01-2009, 19:47 »

Trzy lata temu córka miała problemy z łękotką, którą operacyjnie usunięto. Obecnie czuje podobne dolegliwości . w tym samym kolanie ,jednakże w innym miejscu.
Czy jest możliwość uniknięcia zabiegu operacyjnego w tej sytuacji?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 05-01-2009, 20:25 »

Operacyjne usuwanie łąkotki to wg. mnie barbarzyństwo. A ile córka ma lat?
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #2 : 05-01-2009, 20:39 »

Córka ma 22 lata.
Jaką widzisz w takim bądź razie alternatywę?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 05-01-2009, 21:54 »

Czy córka uprawia jakiś sport, czy może wręcz przeciwnie mało się rusza. Przeszła jakieś mechaniczne uszkodznie (wypadek)?

Alternatywa na tym forum może być tylko jedna. Dochodzenie do prawdy o samym sobie.

Nie jestem pewien, pewnie Lacky będzie tu miał jakąś konkretną radę, i chyba gdzieś już tu poruszano o podobnych problemach. Ogólnie trzeba się zagłębić w to forum i czytać. Wiadomo - wzmacnianie organizmu MO, do tego może ArthroStop, maść Propolisowa. No i na pewno potrzeba czasu. Organizm sam sobie musi z tym poradzić.

W każdym razie jeżeli chodzi o mnie to ja bym tego nie wycinał tylko stworzył organizmowi warunki do regeneracji. Sam miałem kiedyś problemy z kolanami ponieważ wyczynowo uprawiałem sport który obciążał stawy. U mnie to nie zaszło jakoś specjlanie daleko, strzykało, strzelało, trochę blokowało no i bolało. Ale przeszło, nie robiłem z tym niczego. Inni ludzie pamiętam dali sobie wycinać, inni znowu którzy mieli dużo cięższe przypadki tak że zupełnie byli wykluczeni z treningów chodzili na różne zabiegi laserowe, hydroterapie. Takie zabiegi na pewno przynoszą ulgę i polepszają warunki ale nie ma to jak dogłębne oczyszenie i odżywnienie organizmu.
« Ostatnia zmiana: 05-01-2009, 21:56 wysłane przez laokoon » Zapisane
Boja
« Odpowiedz #4 : 05-01-2009, 23:12 »

Marlenko, zapytaj jaką opinię na ten temat ma Pan Doktor? Sama jestem ciekawa.
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #5 : 06-01-2009, 00:20 »

Obie z córką jesteśmy już po takich zabiegach. U mnie na razie nic  nowego się nie dzieje.
Córcia ostatnio, po długiej przerwie, zaczęła ćwiczyć. Problem z kolanem miał jednak miejsce, kiedy ostatnio chodziła po górach. Może na ćwiczeniach doszło do przeciążenia kolana? Ona twierdzi, że odczucia ma dokładnie takie same, jak w czasie poprzedniej kontuzji.

Córka odżywia się zdrowo, pije MO, jest świadoma, że organizm ma duze mozliwości samonaprawy.

Doktor Janus już kiedyś pisał, że do regeneracji łękotki raczej nie dojdzie  Smutny

Może Mistrzu lub Lacky coś poradzą, córcia jest przerażona, nie wyobraża sobie przechodzić to wszystko jeszcze raz.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #6 : 06-01-2009, 00:39 »

Nie dziwie się.

Rzeczywiście warto zaczekać co powie Mistrz i Lacky. Warto wykorzystać wszystkie możliwości zanim podda się skalpelowi.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #7 : 08-01-2009, 00:49 »

Cytat
Córcia ostatnio, po długiej przerwie, zaczęła ćwiczyć. Problem z kolanem miał jednak miejsce, kiedy ostatnio chodziła po górach. Może na ćwiczeniach doszło do przeciążenia kolana? Ona twierdzi, że odczucia ma dokładnie takie same, jak w czasie poprzedniej kontuzji.

Po usunięciu łękotki to przy normalnym trybie życia tylko trzeba czekać na zwyrodnienie kolana. Ja myślałem że togo zabiegu średniowiecznego już nie wykonują.

Co teraz. Łękotka jest odpowiedzialna za przejmowanie większości obciążeń, amortyzacji, utrzymywany stabilności stawu kolanowego. Brak łękotki powoduje że obciążenia są przekazywane bezpośrednio na kości i rzepkę. A to prowadzi do zwyrodnienia kolana.

Albo trzeba mieć mocne mięśnie albo zrezygnować z obciążania kolan.

W celu utrzymania sprawności stawu kolanowego ja bym spróbował pobudzać kolano metodą zimno ciepło.

Czyli woreczek z lodem i termofor z gorącą wodą. 5 - do 10 worek z lodem na kolano a potem 5- 10 minut termofor i tak parę razy na zmianę. Raz dziennie to powinno pobudzić staw kolanowy do oczyszczenia i zmniejszać stan zwyrodnienia. Można też prze zabiegiem posmarować maścią z propolisu. 
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #8 : 08-01-2009, 19:21 »

Dzięki Lacky, zaraz spróbujemy.

Jestem przerażona tym, co napisałeś. Czy to znaczy również, że ja bedę następna? (miałam zabieg kilka lat przed zabiegiem córki- a na razie nie odczuwam żadnych dolegliwości)
Czy profilaktycznie powinnam też spróbować przeprowadzić taki zabieg?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #9 : 08-01-2009, 19:24 »


Po usunięciu łękotki to przy normalnym trybie życia tylko trzeba czekać na zwyrodnienie kolana. Ja myślałem że togo zabiegu średniowiecznego już nie wykonują.


Wykonują. Potem jest z tego świetny biznes. jakieś tytanowe hipermeganowoczesne stawy wstawiają.

Pewnie za jedyne 49.999 ,-
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #10 : 08-01-2009, 19:56 »

W celu utrzymania sprawności stawu kolanowego ja bym spróbował pobudzać kolano metodą zimno ciepło.

Czyli woreczek z lodem i termofor z gorącą wodą. 5 - do 10 worek z lodem na kolano a potem 5- 10 minut termofor i tak parę razy na zmianę. Raz dziennie to powinno pobudzić staw kolanowy do oczyszczenia i zmniejszać stan zwyrodnienia. Można też prze zabiegiem posmarować maścią z propolisu. 

Lacky, czy w ten sam sposób można postępować przy chorym stawie biodrowym, czy dalej idąc każdym zwyrodniałym stawie?
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!