Niemedyczne forum zdrowia
13-11-2019, 04:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Ramówka Radiabiosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki lek przeciwbólowy?  (Przeczytany 15048 razy)
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« : 08-01-2009, 17:49 »

Które z leków mają działanie tylko przeciwbólowe. Pytałam ostatnio w aptece, ale pani nie umiała mi doradzić bo chyba wszystkie mają też działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Chodziło mi o jakiś lek dla dziecka.
Zapisane

Grażyna
« Odpowiedz #1 : 08-01-2009, 18:46 »

To może z innej strony - o jaki to ból chodzi? Możliwe, że można go złagodzić bez leków...
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #2 : 08-01-2009, 19:48 »

W tym przypadku chodziło mi o złagodzenie bólu gardła i głowy u córki. Przechodziła infekcję a nie chciałam obniżać gorączki bo miała tylko około 38 st. W końcu podałam jej paracetamol w syropie. 
Zapisane

Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #3 : 08-01-2009, 23:29 »

A ja bym doradzał nieprzyjmowanie niczego na ból głowy. Myślę że to też da się przechorować, a dziecko przyzwyczaja się że na ból - tabletka.
Jeśli dobrze pamiętam, to nawet Mistrz gdzieś napisał, że ból może być czasami bardziej toksyczny niż tabletka.
Nie wiem Laokoon czy masz dzieci, bo jeśli nie to trudno Ci jest zrozumieć co czuje rodzic gdy widzi dziecko, które nie ma siły nawet oczu otworzyć i płacze że za chwilę " głowa jej wystrzeli". I co mam w tej sytuacji jej powiedzieć :poczekaj, do jutra ci przejdzie?
Każdy powinien działać według swojego zdrowego rozsądku, mój kazał mi złagodzić jej ból ale też nie chciałam blokować rozpoczynającej się infekcji.
Zapisane

Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #4 : 08-01-2009, 23:38 »

Tylko sugerowałem.

Nie wiem jaką masz sytuację, chociaż takie uleganie dziecku to właśnie może jest to czego robić nie nalezy, ale jakoś nie mogę uwierzyć że głowa może boleć w taki nieznośny  sposób przy grypie. Pamiętam że jak byłem mały to miałem taką gorączkę że ledwo wiedziałem co się dzieje, ale żadnych maskowaczy nie brałem. Później moje grypy były coraz lżejsze i nigdy nie brałem żadnych anybiotyków i innych przeciwbólowych. Myślę że wyszło mi to na zdrowie.

Jednak jak słusznie stwierdziłaś to zawsze indywidualna sprawa.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #5 : 09-01-2009, 00:04 »

Od czasu gdy zetknęłam się z tą stroną, moja apteczka zmniejszyła się o 3/4. Ale ja sama miewam czasami tak potworne bóle głowy, że jeśli w porę nie wezmę tabletki to po pewnym czasie ból jest nie do wytrzymania, dochodzą mdłości, wrażliwość na światło i wrażenie że już pewnie umieram. I wtedy już długo nawet leki przeciwbólowe nie chcą działać.Wiem to bo już kilka razy próbowałam to przetrzymać i nic dobrego z tego nie wyszło. Więc czyjś ból głowy do mnie przemawia mocno. Na dodatek moja córka jest bardzo żywą i energiczną dziewczyną, rzadko skarży się na coś i gdy zadzwoniła do mnie z próby tanecznej, że nie da rady dojść do domu to wiem że nie był to błahy ból. A uwierz mi , za taniec to ona by wiele oddała  smile .
Pozdrawiam.
Zapisane

Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #6 : 09-01-2009, 07:53 »

Cytat
Jeśli dobrze pamiętam, to nawet Mistrz gdzieś napisał, że ból może być czasami bardziej toksyczny niż tabletka.

Dobrze pamiętasz. Ból w chorobie jest dla organizmu toksyczny i utrudnia mu wracanie do zdrowia. Dlatego jeżeli wiemy, że ból, w danej chwili, jest dla organizmu bardziej toksyczny niż tabletka to, wybierając mniejsze zło, można wziąć lek przeciwbólowy.

Polecam wypowiedzi Mistrza z tego wątku http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5353.msg52903#msg52903
Zapisane

Izunia 3ch
« Odpowiedz #7 : 09-01-2009, 12:36 »

Cytat
takie uleganie dziecku to właśnie może jest to czego robić nie nalezy,
Oj Laokoon...ostry ojciec z Ciebie...
Zuza podaj coś z paracetamolem...chociaż dzisiaj już pewnie po bólu..

Dodano
Kiedyś też Mistrz pisał, ze przy cieżkim ząbkowaniu można podać dziecku paracetamol, by w nocy mogło się wyspać, a nie płakać...
Ciekawe co Laokoon na to? Czy to też uleganie dziecku...przecież małe dziecko nie mówi...więc jak stwierdzić czy naprawdę go mocno boli?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.557

WWW
« Odpowiedz #8 : 09-01-2009, 12:39 »

Chyba jednak ibuprofen ma lepsze działanie od paracetamolu, gdyż działa także przeciwzapalnie, a paracetamol nie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #9 : 09-01-2009, 13:04 »

Cytat
takie uleganie dziecku to właśnie może jest to czego robić nie nalezy,
Oj Laokoon...ostry ojciec z Ciebie...

zaoszczędź sobie, dzisiaj jest bardzo wiele osób które są nadopiekuńcze w stosunku do swoich dzieci, zaznaczyłem że nie znam sytuacji z bliska a na odległość to sobie można... ale ty pewnie tego nie bierzesz pod uwagę od razu wystawiasz rogi.

Dodano
Ciekawe co Laokoon na to? Czy to też uleganie dziecku...przecież małe dziecko nie mówi...więc jak stwierdzić czy naprawdę go mocno boli?

Przeczytaj wcześniejsze posty bo oczywiste jest że "to" dziecko mówi. A podanie tabletki żeby dziecko się wyspało to nie koniecznie to samo co aplikowanie przeciwbólowych tabletek dziecku które ma pełną świadomość.
Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #10 : 09-01-2009, 20:56 »

Laokoon, wcale nie chciałam pokazywać żadnych rogów...widać, że nie jesteś jeszcze tatą...i rozumiem Twoje wypowiedzi...ja też kiedyś tak myślałam, gdy nie miałam dzieci...praktyka jest zupełnie inna ...
Nie chciałam Cię wcale urazić...nie o to mi chodziło..
Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #11 : 09-01-2009, 22:02 »

Może się zdziwisz, ale moje zdanie na temat ADHD jest podobne do Twojego...a jestem pedagogiem szkolnym..
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #12 : 12-01-2009, 23:44 »

Cytat
Chyba jednak ibuprofen ma lepsze działanie od paracetamolu, gdyż działa także przeciwzapalnie, a paracetamol nie.
No właśnie, wiem że ma działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe ale ja chciałam tylko złagodzić ból nie blokując innych procesów. Przecież w infekcji nie chcemy pochopnie obniżać gorączki ani blokować innych procesów zapalnych. Organizm ma się sam wychorować. Ale widzę że dzisiaj jest problem z kupieniem tabletki tylko od bólu.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.557

WWW
« Odpowiedz #13 : 13-01-2009, 00:47 »

Cytat
Ale widzę że dzisiaj jest problem z kupieniem tabletki tylko od bólu.
Takich nie ma, chyba że morfina.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #14 : 13-01-2009, 01:21 »

Tak podejrzewałam.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2012, 08:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Boja
« Odpowiedz #15 : 13-01-2009, 10:15 »

Nie wiem jak dla dziecka, ale dla mnie najlepszym i skutecznym lekiem p/bólowym (silne migreny - rzadko ) jest Saridon trójskładnikowy lek, szybko działa, więc ból nie jest toksyczny.  Podaję skład: paracetamol 250 mg, propyphenazonum 150 mg i coffeinum 50 mg. Nie dla nadciśnieniowców!   
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.557

WWW
« Odpowiedz #16 : 13-01-2009, 11:32 »

Cytat
coffeinum 50 mg
Czyli narkotyk.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Boja
« Odpowiedz #17 : 13-01-2009, 13:02 »

w sklad Paracetamolu wchodzi m.in często rownież coffeinum, a Ibuprofen (z Wikipedii cytat)
 "Ostrożnie w astmie oskrzelowej, niewydolności nerek, wątroby, i serca oraz u dzieci poniżej 12 roku życia."
Jak każdy lek ma swoje za i przeciw. Podałam taki który się sprawdza u mnie, a który zdarza mi się wziąć  2-5 razy w roku.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!