Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 19:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Recenzja mojej książki  (Przeczytany 53061 razy)
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #20 : 14-01-2009, 00:37 »

Cytat
Nie wiem, czy świat jest pełen mądrych ludzi, którzy blefują, czy kretynów, którzy wcale nie udają.

Zdecydowanie to drugie, a to mały przykład.

Szukałam czegoś wiarygodnego na temat grypy, bo strony jakie pokazuje wyszukiwarka to po prostu bzdury powielane i przepisywane jeden od drugiego (coś w rodzaju plotki internetowej albo głuchego telefonu) - niestety nie można znaleźć pewnej wiadomości źródłowej, popartej twardymi dowodami i faktami. Weszłam więc na stronę Państwowego Zakładu Higieny - http://www.pzh.gov.pl/page/index.php?id=560&0=  w nadziei, że może tam… i znalazłam http://www.pzh.gov.pl/page/fileadmin/user_upload/BrydakLB_Standardy_leczenia_i_profilaktyki_2007.pdf
Ileż tam "mądrości":
„Według danych Światowej Organizacji Zdrowia co roku na świecie choruje z powodu grypy od około 330 mln do 1 575 mln ludzi, z czego umiera od 500 000 do 1 mln.”
A kilka linijek niżej piszą :
„Trzecia pandemia w historii to rok 1968 i tzw. pandemia „ery Hongkongu”, wywołana przez wirus grypy podtypu A(H3N2), która spowodowała około 700 000 zgonów.”
Pytanie brzmi co to za pandemia jeżeli umarło w niej mniej osób, niż jak napisali wcześniej umiera obecnie co roku.
A najlepszy kwiatek z 8 strony profesorskiego dzieła  – jedno z powikłań pogrypowych to:
„Powikłania w psychiatrii”     eek
           lol  lol  lol
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #21 : 14-01-2009, 11:49 »

A mnie uderzyło jedno,Pani doktor doskonale zna treść książki.Na tyle dobrze,że szafuje stronami i treścią .A sposób w jaki napisała ten post jest zrozumiały jedynie dla wtajemniczonych ,którzy równie dobrze znają zawartośc merytoryczną książki.Oczywiście wnioski ,które wyciągnęła to już zupełnie inna sprawa.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #22 : 14-01-2009, 14:10 »

Nie ma co. Pani doktor niczym Majk Tajzon Bestia wypunktowała Mistrza a potem odgryzła mu jeszcze ucho.
Zapisane
Paweł
« Odpowiedz #23 : 14-01-2009, 14:37 »

Nie ma co. Pani doktor niczym Majk Tajzon Bestia wypunktowała Mistrza a potem odgryzła mu jeszcze ucho.

Dobre!
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #24 : 14-01-2009, 14:40 »

Przeczytałam jeszcze raz uważnie ten link i w sumie to ten cały Pan Witold dał popis znajomości pewnych pojęć z dziedziny psychiatrii,popisał się trochę swoją elokwencją,ale nic z tej odpowiedzi nie wynika ,acha widać,że zna dzieło Artura Schopenchauera(czytałam je jakieś 10 lat temu)

Generalnie na wielu forach, szczególnie tam, gdzie forumowicze są owładnięci sekciarską wiarą w jedynie słuszną ideę, mniej więcej tak wyglądają merytoryczne dyskusje.
 Ciekawe co autor miał na myśli?
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 14:42 wysłane przez Beata M. » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #25 : 14-01-2009, 14:43 »

A mnie uderza jedno. Nie rozumiem tego znęcania się nad Panią Doktor. Powiedziała, co wiedziała, miała prawo. Czy nikt z Was nigdy się nie myli? Za to podoba mi się Pan Witold - i na nim się skupię.

Dodano: 14-01-2009, 14:44
Ależ wynika. Nie chciał dyskutować z nią merytorycznie, ale skrytykował jej sposób dyskusji. Uznał go za nieuczciwy.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 14:45 wysłane przez biedrona » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Beata M.
« Odpowiedz #26 : 14-01-2009, 14:56 »

A mnie się zdaje ,że on podsumował dobitnie co myśli nie tylko o Pani doktor ,o czym świadczy ostatnie zdanie napisane przez Pana Witolda.

Tym bardziej z ogromną radością postrzegam, że tutaj na naszym forum tego typu argumentacja występuje coraz rzadziej. Trzymajmy się tego.

Raczej nie myślał o naszym forum ,bo nie przypominam sobie tutaj takiegof orumowicza:)
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 14:58 wysłane przez Beata M. » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #27 : 14-01-2009, 15:26 »

Cytat
Miał na myśli swoje forum, na którym właśnie napisał to, co napisał (na swojej stronie, której jest właścicielem, podobnie jak - miesięcznika Optymalnik). Skrytykował metodę "recenzji" pani doktor, a nie jej zawartość merytoryczną. Zrobił to z właściwym sobie poczuciem humoru
O nie kochana, tak łatwo się nie wywiniesz. Tu jest jakieś drugie dno. Co pan Witold miał na myśli, o kim pisał?
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #28 : 14-01-2009, 16:01 »

Dlaczego mieszają? po prostu każdy widzi inaczej pewne rzeczy.Być może znasz Pana Witolda i jego poczucie humoru.Ja nie znam, napisałam swój punkt widzenia.Czy to coś złego?




« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 16:03 wysłane przez Beata M. » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #29 : 14-01-2009, 16:20 »

Przeczytałem raz jeszcze. Chyba jednak nie ma co przesadzać w tym wypadku z tą wieloznacznością. Pan Witold jest tu bardzo czytelny i wprost określa swoje stanowisko i tłumaczy co, po co i dlaczego. Także żadnych niedomówień być tu chyba nie może.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 16:26 wysłane przez laokoon » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #30 : 14-01-2009, 16:25 »

Cytat
Przeczytałem raz jeszcze
No, afera zatacza coraz szersze kręgi. Zobaczymy co będzie dalej...
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #31 : 14-01-2009, 16:33 »

Czemu zaraz afera. Fakt ze troche wsiedlismy na biedna nic nie winna pania doktor niby nie ładnie ale tak patrząc na sposób w jaki doktorzy robią z nas idiotów tym bardziej mamy prawo do obrony. Tłum bywa nieobliczalny msn-wink ale lekarz chyba musi się  z tym liczyć. I również w tym konkretnym przykładzie gdzie pani doktór wije się jak piskosz żeby tylko złapać pana Słoneckiego za słówko. To chyba niezbyt ładnie z jej strony. Wprawdzie to tylko taka polemika "naukowa" ale niektórzy ze względu na swoje niepoprawne działanie trafiają dzięki kolegom lekarzom do więzień i ja zauważam tutaj pewne podobieństwo. Pani doktór zachowuje się jak milicja poprawności medycznej (jedynie słusznej).
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #32 : 14-01-2009, 16:37 »

Cytat
Czemu zaraz afera
Przecież ja robię sobie jaja. Tego "doktorskiego" bełkotu nie da się nawet raz przeczytać (co przyznał nawet pan Jarmołowicz), a tu niektórzy poświęcają się i czytają po kilka razy.
Żeby tylko od tego czytania nie zlasowały się nam mózgi  blink
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #33 : 14-01-2009, 16:41 »

Mnie przypadł do gustu Pan Witold i cały pożytek z tego tekstu .Może Pan Jarmolowicz okaże się skarbnicą wiedzy i rzuci  nowe światło na pewne sprawy.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #34 : 14-01-2009, 16:42 »

hajdi,
Cytat
Przeczytałem raz jeszcze
tyczy się odpowiedzi pana Witolda   bangin

Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #35 : 14-01-2009, 16:44 »

Cytat
Tyczy się odpowiedzi pana Witolda   bangin

A, to wszystko zmienia  thumbsup

Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #36 : 14-01-2009, 16:50 »

Cytat
... i obawiam się, że następną podobną wiadomość Mistrz zatrzyma przy sobie.
Ooo, to by było dla nas bardzo przykre. Takie perełki należy pokazywac światu. W tych smutnych czasach, chwila radości jest jak zdrowie, które tylko ten ceni, co je stracił...itd, itd
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #37 : 14-01-2009, 17:20 »

Cytat
Tu jest jakieś drugie dno. Co pan Witold miał na myśli, o kim pisał?
No właśnie! Co z tym Adamem M. Uczepił się tego gościa, jak nie wiem co... Ale na jakiej podstawie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #38 : 14-01-2009, 18:35 »

Ja kiedyś się zastanawiałem, skąd Adam M. wiedział albo przewidział, że wino m-ki Wino będzie kosztowało 4,40 zł, czyli tzw. jabłol? Ponieważ młode pokolenie, może nie wiedzieć, o co chodzi, to za czasów tzw. komuny wino owe produkowane było z jabłek z dużą domieszką SO2 i dlatego nazwane było jabłolem, czyli "J-44".
« Ostatnia zmiana: 10-11-2011, 21:11 wysłane przez Zibi » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #39 : 14-01-2009, 18:40 »

Cytat
skąd Adam M. wiedział
No cóż, Adam Michnik był zawsze dobrze poinformowany.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!