Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 08:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ostropest plamisty - data ważności  (Przeczytany 13811 razy)
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« : 11-09-2011, 21:44 »

Dziś znalazłam 2 opakowania ostropestu plamistego, który kupiłam jesienią ubiegłego roku. Używałam go wtedy do KB ze 2 razy dziennie przez kilka dni (wtedy jeszcze bez DP i tylko okresowo MO). Odstawiłam go jednak, bo dostałam tak silnych lęków, że nie wyrabiałam. Teraz miałam zamiar znowu spróbować dodawać go do KB, ale zauważyłam, że termin ważności upłynął w maju tego roku. Myślicie, że można go jeszcze użyć? Czy dać sobie spokój i zamówić nowy?
A tak na marginesie - jakie są objawy przeciążenia wątroby toksynami oprócz jej bólu? Bo nie odczuwam takowego. Czy ostropest odtruwając moja wątrobę przyczynił się tym samym do zwiększonej ilości toksyn we krwi i stąd te lęki? Bioenergoterapeutka do której jezdziłam mówiła, że ludzie z nieprawidłowo działającą/zatrutą wątrobą są bardzo nerwowi i wybuchowi zaś za lęki odpowiadają nieprawidłowo działające nerki.
Co o tym myślicie?
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Aisha
Częsty gość
**

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #1 : 12-09-2011, 07:03 »

Zgadzam się z teorią Twojej bioenergoterapeutki. Wątroba to fabryka nie tylko chemiczna, ale także emocjonalna, wiele zatrzymanych emocji się w niej znajduje, lęk, strach również - chociaż bardziej prawdopodobne, iż lęk zagnieżdża się w nerkach i nadnerczach (stąd np nagłe wzrosty kortyzolu czy adrenaliny u osób z niezrównoważoną energią nerek). Jeżeli chodzi o przeterminowany ostropest - ja bym go już raczej nie jadła - nowy nie kosztuje wiele, a i tak producenci mocno przeginają z tą "przydatnością do spożycia" tj. na opakowaniu dają znacznie dłuższy okres niż w rzeczywistości jest.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #2 : 12-09-2011, 08:28 »

termin ważności upłynął w maju tego roku. Myślicie, że można go jeszcze użyć?
Moim zdaniem powinnaś sprawdzić, czy Twoje nasiona "żyją".
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #3 : 13-09-2011, 22:24 »

producenci mocno przeginają z tą "przydatnością do spożycia" tj. na opakowaniu dają znacznie dłuższy okres niż w rzeczywistości jest.
Konieczność podania daty ważności nasion na opakowaniu, wynika z przepisów i nie ma nic wspólnego z faktyczną zdolnością kiełkowania, która zostaje zachowana przez wiele lat.
Jedyny nas obowiązujący termin przydatności do spożycia, to maksymalnie 15 minut po zmieleniu żywych nasion.  
Decydująca winna być próba kiełkowania, jak podpowiada Dusiu70.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2011, 15:05 wysłane przez Apollo » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #4 : 14-09-2011, 20:22 »

Ten mój ostropest wygląda jak zmielony, ale na etykiecie wyraźnie jest napisane, że są to nasiona. A może one są takie drobniuteńkie? Spróbuję z tym testem na kiełkowanie.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2011, 21:40 wysłane przez Solan » Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!