Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 01:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Krwawienie z odbytu  (Przeczytany 64760 razy)
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #20 : 27-11-2013, 00:18 »

Cytat
Mam dużą ochotę na jogurty (oczywiście domowe), ale na DP niestety nie należy ich spożywać.

Tashideley, chodzi o pierwszy etap diety. Później to się testuje i zależnie od wyników żołądkowych, dodaje albo nie dodaje się do jadłospisu. Przy prawidłowym wykonaniu procedur, stolec jest pierwszym wyznacznikiem poprawy homeostazy jelita. Więc pojawienie się "kaktusa" po kilku miesiącach jest oznaką popełnionych błędów.
Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #21 : 27-11-2013, 11:28 »

Jan, jest dużo racji w tym co piszesz. Jednak według mnie kaktus jest właśnie efektem prób.
Pojawił się raz-dwa razy, rozerwał nabłonek i teraz przy nieco twardszym stolcu odczuwam dyskomfort i/lub krwawienie.
Ale domowe jogurty już mam gotowe. smile

Przy okazji pytanie do innych - czy sporadyczne pojawianie się twardszego stolca w trakcie DP lub ZZO jest błędem? Nie miewacie takich problemów? Co należy w takiej sytuacji zrobić?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #22 : 27-11-2013, 11:37 »

Cytat
czy sporadyczne pojawianie się twardszego stolca w trakcie DP lub ZZO jest błędem? Nie miewacie takich problemów? Co należy w takiej sytuacji zrobić?
Pokombinuj z nasionami w KB. Jednego daj więcej, drugiego mniej.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #23 : 27-11-2013, 12:50 »

Konkretnie zwiększ ilość siemienia lnianego w stosunku do ilości pestek dyni.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #24 : 27-11-2013, 16:51 »

Przy prawidłowym wykonaniu procedur, stolec jest pierwszym wyznacznikiem poprawy homeostazy jelita. Więc pojawienie się "kaktusa" po kilku miesiącach jest oznaką popełnionych błędów.
Tyle mówi teoria, w praktyce, jako że mamy do czynienia z żywym organizmem, różnie bywa.
Zapisane
Robi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 01.07.2011, KB, DP I 01.10.2011
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #25 : 27-11-2013, 17:55 »

Tashideley, radzę dobrze - przeczytaj jeszcze raz książki, a jeśli nie masz, to portal ze zrozumieniem, niektóre artykuły po kilka razy! Posłuchaj radia, szczególnie S.O.S. archiwalne i wsłuchaj się w rady jakie Machos daje. Inaczej po kilku miesiącach odejdziesz (jak inni) z forum mówiąc, że to nie działa i staniesz się "anty" zapisując się na inne fora psiocząc na Biosłone.
Zapisane
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #26 : 30-11-2013, 00:05 »

Do Scorupion.
Jelito grube z zawartością traktuje jako organ na równi z wątrobą i nerkami itp. Stolec jest pierwszym efektem/oznaką zachodzących zmian w kierunku homeostazy mikroflory. I od tego organu zaczyna się proces naprawy całego (w pewnym stopniu) organizmu czyli wymiana zdefektowanych komórek. Za powstawanie "kaktusa" jest odpowiedzialna candida, która w trakcie kuracji KB powinna wrócić do normalnej wielkości populacji. Pod względem "kaktusa" nie powinna dać znać o sobie.
Do Tashideley.
Dlatego uważam, że KB robione na owocach mogą się przyczyniać do niezachowania równowagi flory jelita. Jogurty są pod tym względem bezpieczne. Trójca KB (dynia, słonecznik, siemie l.) nie oddziałowują negatywnie jak banany itp. Pod tym względem warto eksperymentować czyli z dodatkami do trójcy. Pisząc o jogurtach Bakoma i Zott miałem na myśli, że one w całym kraju smakują i wyglądają tak samo. Mleczarnie powiedzmy o zasięgu wojewódzkim różnią się od tych krajowych. Akurat kupuje z Kościana i w ciągu miesiąca jogurty różnią się nieznacznie, ale widzę kiedy jest więcej płynu albo gęstość jest inna. Nigdy nie próbowałem prawdziwego jogurtu więc zazdroszczę.
« Ostatnia zmiana: 30-11-2013, 16:14 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #27 : 30-11-2013, 23:20 »

Jan_Poznania trafiasz w sedno. Na początku diety wyeliminowałam cukry, ale ostatnio pozwalałam sobie na więcej słodyczy - różne owoce, gorzka czekolada, melasa. KB już od jakiegoś czasu piję bez dynii, ale zawsze na słodko z bananem. Stolec wrócił do normy, ale populacja candidy może nadal być zbyt duża.
Co polecasz? Wprowadzić warzywny KB i odstawić na jakiś czas owoce?
Dzięki za Twoje sugestie - w odróżnieniu od insynuacji Robiego wnoszą naprawdę dużo. smile
Zapisane
Robi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 01.07.2011, KB, DP I 01.10.2011
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #28 : 01-12-2013, 22:01 »

Tashideley, ja naprawdę chcę dla Ciebie dobrze smile Wolę, żeby pozostały moimi insynuacjami i domysłami, niż faktem. To jest Twoje zdrowie i sama będziesz decydować co jest dla Ciebie najlepsze, tylko po co się spieszyć?
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!