Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 11:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozważania o polityce.  (Przeczytany 19130 razy)
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #20 : 26-01-2009, 15:57 »

Cytat
Ten sam który był w NKWD?
Chodzi mi o tego!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Martin_Gray
"Wszystkim których kochałem", to wlasnie tytul ksiazki przy ktorej plakalam.
Zapisane
adam
« Odpowiedz #21 : 16-07-2009, 13:28 »

http://www.nie.com.pl/art10712.htm
Zapisane
Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« Odpowiedz #22 : 01-09-2009, 20:53 »

Litości- Urbanowi na tym forum -NIE.
Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #23 : 21-08-2020, 15:37 »

Kaczyński nie jest głupi:
https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-z-kuzynem-lecza-sie-u-zielarki-jest-jakos-lepiej-po-nich-6545343918570176a
Zapisane
BioPawcio
***

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 0

« Odpowiedz #24 : 12-09-2023, 00:12 »

Piotr, a ja polecam (każdemu) w związku z nadchodzącymi wyborami poczytać o tym kim jest spin doktor i nie dać się omamić przed pójściem do urny.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #25 : 28-09-2023, 13:03 »

https://www.youtube.com/shorts/q4wYlj_51tA

Żełeński oszukał Dudę? Przecież nie stało się nic złego.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #26 : 28-09-2023, 13:23 »

Piotr, a ja polecam (każdemu) w związku z nadchodzącymi wyborami poczytać o tym kim jest spin doktor i nie dać się omamić przed pójściem do urny.

Mnie nikt nie oszuka. Ja od kilkudziesięciu lat mam stałe preferencje i głosuję na Konfederację. Nie liczę jednak, że coś się zmieni na lepsze, bo większość ludzi tradycyjnie wybiera socjalistów, czyli PiS, Platforma, Lewica, Hołownia.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #27 : 03-10-2023, 20:35 »

Konfederaci nie podobają mi się, za dużo tam dziwnych osób. Choć to i tak wygląda to lepiej niż POPIS

A tu małe co nieco dla zwolenników tej opcji:

Trupy w szafie Konfederacji
https://www.youtube.com/watch?v=pRegPVsqGMA

Natomiast dobre wrażenie zrobił na mnie Rafał Piech w walce z C19 i póki co, wszystko wskazuje na to, że dam jego partii szansę.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #28 : 05-10-2023, 09:14 »

Mam 70 lat i od ośmiu lat jestem na wózku inwalidzkim. Byłem pracownikiem fizycznym. Od rana do wieczora mam włączone radio, lub telewizor, czyli propagandę medialną, ale ja mam ugruntowany własny pogląd na otaczającą rzeczywistość.
Nie muszę nikomu tłumaczyć, że obecna władza może wyprowadzić Polskę z UE, a to by było najgorsze rozwiązanie dla mojego kraju, więc chciałbym podpowiedzieć jak poprawić notowania lewicy.
Takie piękne i mądre opowiadanie jak to wszystkim zrobicie dobrze nie są w stanie przebić się do wyborców, więc trzeba przebić się z szokującą informacją, ale PRAWDZIWĄ.
POLITYCZNE ZŁOTO DLA LEWICY.
W telewizji rządowej pan Tusk jest krytykowany za to, że chciał dobrych stosunków z Putinem i jest przedstawiany jako agent Putina.
Najmłodszy poseł lewicy (razem) powinien wyrazić podziw dla  Tuska za mądre i strategiczne myślenie, bo nie można nazwać wszystkich prezydentów USA agentami Putina za to że się z Putinem spotykali.
Ja bym przedstawił to tak;
Polska jest dużym i dumnym krajem, ale ma jeszcze większych sąsiadów, z którymi mamy trudną historię, więc Polska może to sąsiedztwo wykorzystać dla własnego dobra i rozwoju, lub prowadzić spory z sąsiadami ze szkodą dla Polski i Polaków.
Pan Tusk chciał dobrych relacji z Rosją, bo to jest nasz interes Narodowy i Polska racja stanu.
Pan Tusk chciał dobrych stosunków z Niemcami, bo to jest nasz interes Narodowy.
Mówiąc krótko, albo będziemy z sąsiadami kłócili się ze szkodą dla Polski i Polaków, albo będziemy współpracować dla dla dobra polski i Polaków.
Współpraca z sąsiadami jest POLSKĄ RACJĄ STANU, a kto tego nie rozumie nie może być sołtysem.
Konflikt ukraiński został zapoczątkowany przez oligarchów zachodniej ukrainy, bo zorganizowali wiec i poprzez wiec obalili rząd wybrany w demokratycznych wyborach.
W jakim państwie DEMOKRATYCZNYM rząd jest zmieniany na wiecu??????????????????
TO JEST HAŃBA DLA ZACHODU, że w tym barbarzyństwie uczestniczy!!!!!!!!!!!!!!

Porozumienie mińskie dawało rozwiązanie tego konfliktu.  
Oligarchowie zachodniej ukrainy tego porozumienia nie zrealizowali i dlatego jest to barbarzyństwo.
Młoda lewica zgłosi Tuska i Merkel do pokojowej nagrody Nobla, bo gdyby ich działań nie zniszczyli inni to nie byłoby tego barbarzyństwa na Ukrainie.
POLITYCZNE ZŁOTO 2.
 POPIS to ci sami styropianowcy co  AWS i UW.
W 1997 r objęli władzę po lewicy z kwitnącą gospodarką wzrost PKB 7.5%, a po swoich rządach zostawili totalne dno gospodarcze.
Wprowadzili reformę emerytalną taką, że wszyscy zarabiający poniżej średniej, czyli ⅔ pracowników będzie miało najniższą emeryturę TO jest zasługa styropianowców czyli AWS I UW obecni styropianowcy to POPIS.
Po tych st


Powyższy tekst nie był przeznaczony dla biosłone, ale w demokracji potrzebna jest wiedza, FAKTY, które są ukrywane. Wyborcy są karmieni propagandą, (narracją czyli kłamstwem).
« Ostatnia zmiana: 05-10-2023, 09:22 wysłane przez Mbogdan » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #29 : 05-10-2023, 15:05 »

Ale o żadnych faktach nie napisałeś tylko same slogany telewizyjne.
Dobre stosunki z Niemcami?
Nord Stream 1 i Nord Stream 2  to te dobre relacje z Niemcami?
Dobre stosunki z Rosją?
W 2010 r. rząd PO-PSL zawarł kontrakt, który zwiększył uzależnienie Polski od dostaw rosyjskiego gazu.

Według PO i Pana Tuska dobre stosunki to takie, że Polska słucha i popiera interes Rosji i Niemiec.
Bo jak nie popiera, to trzeba batem po nogach, by przestała samodzielnie myśleć!
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #30 : 06-10-2023, 10:07 »

Po tych styropianowych rządach był rząd lewicy, który wyprowadził gospodarkę z zapaści to styropianowe media (tylko takie były i są)zniszczyły lewicę FAŁSZYWYMI oskarżeniami tz. AFERĄ RYWINA.
Pijany Michnik nagrał pijanego Rywina jak bredził, że załatwi z prezydentem i  z premierem, iż ustawy antykoncentracyjne nie będzie jeżeli dostanie 17.5000 dolarów.



Cały czas propaganda głosiła, że rząd chce łapówkę za ustawę. Michnik wiedział, że Rywin bredzi i wszyscy średnio zorientowani to wiedzieli. Michnik był u Milera i Kwaśniewskiego stałym gościem, dobrze wiedział jaka jest prawda, ale nie chodziło o prawdę tylko o geszeft. Agora była wtedy największą firmom medialną i chciała kupić udziały w POSACIE, a ustawa antykoncentracyjna to uniemożliwiała, gdyby nawet Milerowi udało się wprowadzić ustawę antykoncentracyjną to i tak Kwaśniewski by ustawy nie podpisał.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #31 : 07-10-2023, 08:55 »

Natomiast dobre wrażenie zrobił na mnie Rafał Piech w walce z C19 i póki co, wszystko wskazuje na to, że dam jego partii szansę.
Piech nie ma poparcia nawet na 1%, to strata głosu. Konfederacja ma najlepszy program gospodarczy, tylko ona może coś zmienić w obecnym układzie sił.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #32 : 07-10-2023, 09:21 »

Mógłbym przedstawić jeszcze jeszcze więcej FAKTÓW, które świadczą, że należy tą władzę odsunąć, bo doprowadzą do większej katastrofy niż smoleńska.
W wycieczce wyborczej do  smoleńska było wiadomo już w Warszawie, że nie ma warunków do lądowania, piloci JAKA 24 nie dostali zgody na lądowanie, bo nie było warunków do lądowania. Ta katastrofa to błędy pilotów, ale tych niedouczonych pilotów ktoś zatrudnił, a dobrych pilotów wywalił w latach 2005-2007 i ktoś wydał im polecenie niewykonalne.


Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #33 : 12-10-2023, 11:21 »

Politycy powinni mówić PRAWDĘ, ale "prawda w oczy kole", więc ubiegający się o głos wyborców mówią to co wyborcy chcą usłyszeć. (Swoją narrację, czyli kłamstwa).
Podam konkretne przykłady, że prawda jest nieopłacalna dla tej osoby, lub ugrupowania, które reprezentuje.

1. Rząd AWS i UW doprowadził do zapaści gospodarczej takiej, że UW na rok przed wyborami, wyszła z koalicji rządzącej żeby nie ponosić odpowiedzialności za to gospodarcze dno. AWS rządził samodzielnie, więc musieli mieć swojego Ministra finansów, którym został pan Bałc i ogłosił, ze jest dziura budżetowa 90 miliardów zł. AWS nie dostało się do sejmu, bo minister finansów powiedział PRAWDĘ.
2. Po tym rządzeniu SLD miał bardzo wysokie notowania, które wskazywały, że będą mogli samodzielnie rządzić, ale pan Marek Belka, który był  szykowany na ministra finansów powiedział przed wyborami, że konieczne będą oszczędności, bo brakuje 90 miliardów. Powiedział PRAWDĘ i notowania SLD spadły, więc musieli  wziąć chłopków do koalicji
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #34 : 17-10-2023, 10:58 »

Pan Glapiński jest powszechnie krytykowany za złą politykę pieniężną przez ekonomistów, a ja w tej sprawie mam inne zdanie, bo pan Balcerowicz przy podobnej inflacji jaka była w ubiegłym roku podniósł stopy procentowe do 17%. Po ostatnie obniżce stóp procentowy nasza waluta zyskała, więc niezależny rynek ocenił to decyzję pozytywnie.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #35 : 26-10-2023, 12:27 »

Takie jaja tylko w Polsce:

Andrzej Duda podsumował konsultacje, które przeprowadził z przedstawicielami komitetów wyborczych. – Mamy dwie grupy polityczne, które twierdzą, że mają większość parlamentarną – przekazał prezydent.


https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/andrzej-duda-wyg%C5%82osi%C5%82-o%C5%9Bwiadczenie-dw%C3%B3ch-powa%C5%BCnych-kandydat%C3%B3w-do-stanowiska-premiera/ar-AA1iSzjN
Zapisane
Boru
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.04.2012
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #36 : 26-10-2023, 19:02 »

Pan Glapiński jest powszechnie krytykowany za złą politykę pieniężną przez ekonomistów, a ja w tej sprawie mam inne zdanie, bo pan Balcerowicz przy podobnej inflacji jaka była w ubiegłym roku podniósł stopy procentowe do 17%. Po ostatnie obniżce stóp procentowy nasza waluta zyskała, więc niezależny rynek ocenił to decyzję pozytywnie.
Waluta zyskała ponieważ inwestorzy odetchnęli z ulgą, że to "tylko" 25 punktów bazowych. Bali się, że znowu RPP pojedzie po bandzie, jak we wrześniu smile. A tak poważnie, to Złoty zaczął się umacniać na tydzień przed wyborami, ponieważ rynek światowy zaczął dyskontować porażkę władzy w nadchodzących wyborach. Inwestorzy z zagranicy zaczęli transferować gotówkę do Polski w celu zainwestowania w nasz rynek tuż po wyborach. W poniedziałek giełda wystrzeliła w górę co potwierdza, że "świat" był już nastawiony na zwycięstwo i zapakowany wcześniej w polskiego złotego.
Obniżka stóp (szczególnie we wrześniu) była bardzo ryzykowna. Na tą chwilę, dzięki temu, że w ostatnich tygodniach ropa na giełdzie taniała, to inflacja w październiku będzie niska. Ale prognozy na kolejne miesiące i na 2024r. są już nieciekawe (pytanie jeszcze co się wydarzy na Bliskim Wschodzie?). RPP zamiast zdusić tą inflację, nawet kosztem lekkiej recesji, zwiększenia bezrobocia itd. zagrał ryzykownie na wzrost PKB (tutaj ryzyko może się opłacić, ponieważ zwiększenie inflacji zmniejsza dług w stosunku do PKB, który przy inflacji rośnie).
Natomiast największym błędem RPP jest to, że NBP nie ma mandatu, aby dbać o gospodarkę kraju, PKB czy dług. Najważniejszym celem RPP jest sprowadzenie inflacji do ustawowego celu w okolice 2,5%. Dopiero kiedy inflacja jest w ryzach, RPP może próbować działań wpływających na gospodarkę (Jeśli nie koliduje to z celem inflacyjnym, Rada dba też o wzrost gospodarczy)

I jeszcze jedno: pan Glapiński jest głównie krytykowany za swoją postawę i "oszukiwanie" rynków. Jeszcze w lipcu mówił, że RPP nie będzie zaskakiwać rynku. Rynek oczekiwał we wrześniu obniży o 0.25, maksymalnie o 0.50 więc Glapiński nie dotrzymał słowa obniżając o 0,75. Oprócz tego krytyka dotyczy jego wypowiedzi, które bardzo odbiegają od standardów banków światowych. Krytykowanie mediów, analityków, ekonomistów czy polityków nie powinno mieć miejsca w RPP. NBP nie może uprawiać polityki (niepieniężnej).
« Ostatnia zmiana: 26-10-2023, 19:10 wysłane przez Boru » Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #37 : 27-10-2023, 13:32 »

Cytat
zwiększenie inflacji zmniejsza dług w stosunku do PKB, który przy inflacji rośnie).
Natomiast największym błędem RPP jest to, że NBP nie ma mandatu, aby dbać o gospodarkę kraju, PKB czy dług. Najważniejszym celem RPP jest sprowadzenie inflacji do ustawowego celu w okolice 2,5%. Dopiero kiedy inflacja jest w ry

Wiem jaki obowiązek ma NBP, i mogę się zgodzić, że nie działa zgodnie ze swoim mandatem. Pan Leszek Balcerowicz działał zgodnie z mandatem NBP i pogłębiał zapaść gospodarczą, którą sam spowodował jako szef UW i minister finansów.


Odchodząca władza wielokrotnie łamała konstytucję, więc jeżeli prezes NBP wbrew swojemu mandatowi pomagał gospodarce to ja oceniam to uchybienie pozytywnie.

Najgłupszym sposobem walki z inflacją byłoby podnoszenie stóp procentowych i jednocześnie rozsypywanie pieniędzy z helikoptera, wydaje się, że taka perspektywa się szykuje.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #38 : 30-10-2023, 15:40 »

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/konrad-szyma%C5%84ski-kpo-to-m%C3%B3g%C5%82-by%C4%87-sukces-pis-tusk-powinien-dzi%C4%99kowa%C4%87-ziobrze/ar-AA1j5dxm?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=096f116c922047b48e8b9ec67f03597b&ei=9

Jednak można czasami od władzy usłyszeć prawdę, bo była narracja, że brak pieniędzy z KPO to wina opozycji.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2023, 15:46 wysłane przez Mbogdan » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!