Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zatkane ucho  (Przeczytany 113847 razy)
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #20 : 05-02-2009, 10:38 »

Cytat
Kiedyś miałam z tej strony zapalenie ucha leczone antybiotykami. Może tam coś ma chęć się oczyszczać tylko drogi nie może znaleźć.  
Podobnie myślę, że nie bez przyczyny nas te uszy bolą. A ten płócienny woreczek z solą mnie kusi smile Wiem że to dobrze robi na zatoki czy krtań (Grażynka mi poleciła i pomogło), więc myślę że i na ucho pomoże. Z tym alocitem to też pomysł-jak często i ile kropli stosujecie?
pozdrówki
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #21 : 05-02-2009, 10:42 »

Gdy jest stan zapalny to wtedy jest ból. Myślę, że trzeba zaczekać z antybiotykiem.  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #22 : 05-02-2009, 10:44 »

Julia, wybierz się do laryngologa i to najlepiej właśnie prywatnego, przynajmniej ja mam takie doświadczenia  smile. Może wystarczy Ci te uszy po prostu przedmuchać gruszką gumową przez nos i zatkanie ustąpi.

Wera - sól nagrzana świetnie pomaga na bolące ucho i ewakuację ropy z niego jeśli takowa tam jest.
Alocit można zakraplać po 2-3 kropelki x 2-3 dziennie.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #23 : 05-02-2009, 10:46 »

No własnie mi intuicja też tak podpowiada, dlatego tylko leżę, piję ziółka na kaszel, śpię jak mam ochote,trochę połażę ( w mieszkaniu jest bardzo ciepło,więc sie nie obawiam o przeziębienie) w ciepłym polarze, stram sie nie jeśc za dużo... i nic więcej.Czekam. A mam wrażenie że obrzęk z uszu trochę zszedł, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.
Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #24 : 05-02-2009, 10:47 »

Próbowałam przedmuchac je jak Mistrz zalecał -zatykając sobie nos palcami, ale boję się za mocno to zrobic bo sie jeszcze coś uszkodzi....
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #25 : 05-02-2009, 11:32 »

Dobry laryngolog zrobi to profesjonalnie, dobrze mieć zaufanego specjalistę w tej kwestii  smile.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #26 : 05-02-2009, 12:35 »

No właśnie... zaufanego....ja takich nie posiadam Smutny
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #27 : 05-02-2009, 13:20 »

Ja bym się bała "przedmuchiwać" w wypadku Julii. Myślę, że to jej ładnie przejdzie, trzeba o siebie dbać i czekać.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #28 : 05-02-2009, 13:26 »

Biedrona, ale to Mistrz zalecił Julii przedmuchiwanie uszu przez zatkanie jednej z dziurek nosa.
Mnie kiedyś to robił laryngolog, rzeczywiście odtyka uszy, nie powiem  smile.
Uszy mogą być zatkane też przez woskowinę, która nie wydala się samoistnie w prawidłowy sposób i wtedy te pokłady woskowiny należy usunąć w gabinecie laryngologa lub też Mistrz polecał wkładanie maści tranowej do uszu.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 05-02-2009, 16:09 »

Cytat
Uszy mogą być zatkane też przez woskowinę
W omawianym przypadku zatkane są kanały słuchowe, zwane trąbkami Eustachiusza, na skutek determinacji organizmu w opróżnieniu zatok z zalegającej w wydzieliny ropnej, o czy świadczy żółte podbarwienie. W tej sytuacji w interesie chorego jest wzmożenie kataru, a nie jego blokowanie, gdyż po pierwsze zamiast całkowitego wyleczenia, uzyskujemy jedynie "zaleczenie" objawu, a po drugie: istnieje realna groźba zapalenia ucha wewnętrznego, a to już jest poważna choroba. W tej sytuacji inhalacji ani nagrzewania solą bym nie polecał. Co innego prawidłowo przeprowadzona parówka z dodatkiem szałwii oraz nakryciem się dużym kocem, bo nakrycie się ręcznikiem pożądanego efektu nie wywoła.

Co to znaczy, że parówka nie pomogła? Nie ustąpił ból albo katar? Nie taka jest jej rola. Ona ma wzmóc katar, bo po to się ją stosuje.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #30 : 05-02-2009, 18:31 »

Mnie też się kiedyś zatkało ucho. Poszłam do laryngologa a on napełnił dużą strzykawkę wodą i przepłukał mi je. Wypadło troche woskowiny i już było w porządku. To było straszne uczucie słyszeć na jedno ucho.

Niektórzy robią to samemu w domu, ale ja się bałam.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2009, 07:40 wysłane przez Pablo » Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #31 : 05-02-2009, 18:40 »

Ja się boje też pójśc z tym do laryngologa, bo mojej mamy znajoma tak zrobiła i po tej wizycie nie słyszy na to ucho Smutny
Może ja spróbuję poprosic kogoś z rodziny, np mamę żeby mi "wyczyściła" te uszy? Może da się to wyjąc? W sensie ten nadmiar woskowiny? Jakoś mam do niej zaufanie,bo już wiele razy "robiła" za lekarza...
« Ostatnia zmiana: 05-02-2009, 18:46 wysłane przez Julia Ciesielska » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #32 : 05-02-2009, 18:46 »

Cytat
parówka z dodatkiem szałwii
Dzięki Mistrzu za szczegółową wypowiedź. To bardzo cenne. Przyznam ze robiłam parówki z soli i ustał ból gardła i katar, ale ucho pobolewa, chociaż delikatnie więc nie robię tragedii. Spotkałam sie dziś z opinią (nie wiem czy prawdziwą), że zatykanie uszu, np. watką wręcz szkodzi. A wydawałoby się, że wszelkie metody naszych babć są rozsądne. Co do szałwi, też raz słyszę że blokuje, a raz że pomaga  wacko 
pozdrawiam
wera
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #33 : 05-02-2009, 18:48 »

No to pogadaj z lekarzem, żeby zrobił to delikatnie.
Lekarz od razu zobaczy czy zatkało się woskowiną czy jest jakiś inny problem.
Nie musisz się przecież zgadzac na wszystko co zaproponuje lekarz.
Zawsze mozna zwiać jak będzie coś nie tak  

Tez się bałam. smile

Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #34 : 05-02-2009, 18:51 »

Julia a jak zamiast wyjąć wsunie się głębiej?
To nie boli i trwa 3 sekundy.
Czasem nie da się wypłukac i robią to pod jakimś mikroskopem (tak słyszałam).
W aptece są też jakieś kropelki które wkrapia się na kilka dni przed wypłukaniem woskowiny, żeby lepiej odchodziło (nie wiem jak się nazywają bo kupowałam je w Hiszpanii).
Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #35 : 05-02-2009, 18:51 »

Hmmm, może rzeczywiście się przejdę... bo trochę mnie to już niepokoi, ile czasu może byc zatkane...zwłaszcza że mnie nic nie boli, tak więc stanu zapalnego raczej nie ma. Po takim czasie coś by sie zaczęlo dziac, a tu nic- katar sie kończy, z oskrzeli schodzi a ucho ciągle jakieś zalepione...
Acz skoro się nic złego nie dzieje poza tym "słyszeniem przez watę" to może nie ma co sie tak martwic?
« Ostatnia zmiana: 05-02-2009, 18:54 wysłane przez Julia Ciesielska » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #36 : 05-02-2009, 19:10 »

Gubię z tymi właściwościami szałwii. Płukać ust nie można, bo sciąga i przez to trudniej się ranom wyropieć, ale przy parówce wzmaga to ropienie?
Szałwia ma działanie ściągające, więc niejako zasusza ropień migdałka nie pozwalając na ewakuację ropy. To samo działanie ściągające wykorzystujemy do ustąpienia obrzęku ujścia zatok w celu ewakuacji z nich ropy. To chyba jasne jak słońce, no nie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Boja
« Odpowiedz #37 : 05-02-2009, 23:23 »

Kiedyś usuwałam domownikowi widoczną woskowinę z uszu - koreczek, cienkim szydełkiem, ale trzeba być bardzo ostrożnym, z dużą sprawnością manualną, unieruchomić głowę (nie dziecku!) po ściance ucha delikatnie (nie w środek, bo wepchniesz) i haczykiem szydełka podważyć, potem kilka kropel jako odkażacz wody utlenionej.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #38 : 06-02-2009, 02:01 »

Nie lepiej kilka dni z rzędu napychać na noc do ucha maść tranową i woskowina sama wypłynie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #39 : 06-02-2009, 08:19 »

Mistrzu, no właśnie wyżej mówiłam o tym zaleceniu Pana  smile.
Ale chyba to jest za proste i wątek ciągnie się jak guma dalej msn-wink
« Ostatnia zmiana: 06-02-2009, 08:21 wysłane przez Chamomillka » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!