Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zatkane ucho  (Przeczytany 113877 razy)
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #60 : 29-06-2013, 20:21 »

Mnie od jakiegoś czasu (ponad miesiąc) bardzo zatykają sie uszy. Doraźnie pomaga przełknięcie śliny lub dmuchanie przez zatkany nos, ale po chwili znów jest to samo. Zauważyłam, że najbardziej reaguję na zmianę pozycji lub pewne dźwięki. Przy zatykaniu i odtykaniu czuję jak błona wewnątrz ucha się porusza. Uszy nie są zatkane przez cały czas, nie wpływa to też na ograniczenie słuchu.
Czy w takim przypadku mogę zastosować polecane wyżej metody (parówka, przepłukanie)?
Co może być powodem takich reakcji? Czy mogą się one pojawiać na tle nerwicowym?
Zapisane
Kinia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14 luty 2014
Wiadomości: 88

« Odpowiedz #61 : 30-10-2014, 11:16 »

Od 3 tygodni mam zatkane ucho (najpierw było zapalenie jeden dzień, ale przeczekałam). Pomyślałam- juuhuu efekty oczyszczania smile. Nic nie robiłam tylko się zaczaiłam i czekałam, potem zrobiłam 2 parówki, zastosowałam maść tranową, zakraplałam alocitem. Nadal jednak "głucho wszędzie, ciemno wszędzie". Czekać czy cóś? smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #62 : 30-10-2014, 11:32 »

Może spróbować wdmuchiwać powietrze w zatkany nos. Często odtyka zatkane ucho.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kinia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14 luty 2014
Wiadomości: 88

« Odpowiedz #63 : 30-10-2014, 12:47 »

Próbowawszy, ale nie poszło a trochę bolało.
Zapisane
Paznok
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22.07.2010
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #64 : 30-10-2014, 17:09 »

Mam problemy z zatkanym uchem kilkanaście lat. Powtarza się, co kilka miesięcy. Kiedyś chodziłem do laryngologa na płukanie. Obecnie radzę sobie sam. Dzień wcześniej wtryskuję sobie vaxol a następnego dnia płuczę ucho  wodą używając dużej strzykawki. Trzeba to robić bardzo ostrożnie nie przytykając strzykawki do ucha .
Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #65 : 30-10-2014, 20:12 »

Wdmuchiwanie powietrza tak ale tylko wtedy gdy nie mamy kataru! Jeżeli się uda przedmuchać to słychać w uszach (na każde oddzielnie) takie "tssssss...". Pomóc może również żucie gumy i obszerne ruchy żuchwą, picie przez słomkę, nurkowanie w basenie do dna, jazda samochodem w górach, lot samolotem......generalnie zmiany ciśnienia zewnętrznego.
 
A mleko i przetwory są w jadłospisie?
« Ostatnia zmiana: 30-10-2014, 21:45 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kinia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14 luty 2014
Wiadomości: 88

« Odpowiedz #66 : 31-10-2014, 08:33 »

Dziękuję. Mleko dopiero od niedawna, odrobina do kawy, ale prosto od "chłopa". Kupuję, bo zależy mi na śmietanie prawdziwej. Zatkało mi się ucho mlekiem smile smile
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #67 : 13-01-2015, 14:49 »

Przeczytałam wątek bo właśnie mam przytkane uszy i jest to strasznie uciążliwe. Dawno tak nie miałam, kiedyś bardzo często w dzieciństwie. Tylko gdy pojawiał się katar zaraz uszy się zatykały. Generalnie miałam duże problemy z wiecznie zatkanym nosem i zatkanymi uszami. Zawsze był to problem z trąbkami. Często też miałam u laryngologa przepłukiwane uszy i przedmuchiwane kanały, ale po tym zabiegu to normalnie słyszałam jakbym siedziała w wielkiej rurze, chyba było jeszcze gorzej.
Przechodzę właśnie infekcję, katar, kaszel, wcześniej był jakiś stan podgorączkowy, a dwa tygodnie temu być może jakieś zapalenie węzłów chłonnych, bo gorączka dwa dni, ogólne osłabienie, bóle mięśniowe i spuchła mi szyja po jednej stronie. Bolała przy dotyku.
Tak czy owak, jak zaczęło boleć mnie najpierw lewe ucho to przykładałam sobie ciepłą sól. Przestało na drugi dzień, ale za to zaczęło mnie boleć prawe ucho, też przykładałam sól bo tylko o takim sposobie sobie przypomniałam. Przestało na drugi dzień, ale w rezultacie jestem teraz przygłucha i słyszę jakby przez watę. Zrobiłam sobie wczoraj świecowanie uszu, trochę wyszło woskowiny, ale poprawa w słuchu mała, powtórzę jeszcze raz dzisiaj. Tylko się zastanawiam, bo czytałam, że świecowania nie należy robić jeśli doszło do perforacji błony, a ja najprawdopodobniej mam uszkodzoną błonę w jednym uchu, bo kiedyś laryngolog tak mi powiedział. Poza tym jak robię przedmuchiwanie nosem to w lewym uchu wyraźnie słychać takie turkotanie i syczenie, co ponoć świadczy o nieszczelnej błonie. I teraz już nie wiem czy powinnam robić to świecowanie.
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #68 : 16-01-2015, 14:08 »

Wciąż mam problem z uchem, z jednym, tak mi się zdaje, że to tylko jedno ucho, ale już sama nie wiem. Na razie nic nie pomogło Smutny. Zrobiłam świecowanie już 4 razy, sporo wyszło woskowiny, aplikowałam maść tranową i nic, nadal słuch przytępiony i szumi w uszach. Przedmuchiwanie też nic nie daje. Zaczął mnie boleć trochę węzeł po tej stronie, czyli nadal jest tam jakiś stan zapalny. Nie byłam u laryngologa, więc nie wiem co tam się dzieje z tym uchem. Być może słaba słyszalność spowodowana jest jakimś obrzękiem w środku, tak gdzieś wyczytałam.
Może ktoś mi coś doradzi, jeśli jest nadal stan zapalny, to czekać i nic nie robić? Czy jak się skończy, to zacznę lepiej słyszeć? Trochę już jestem rozdrażniona i podłamana, że tak słabo słyszę. Smutny  
« Ostatnia zmiana: 18-01-2015, 22:15 wysłane przez Agata » Zapisane
Tolki
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.11.2014
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #69 : 11-02-2015, 07:11 »

Witam wszystkich. Również mam częste zapalenie ucha środkowego zawsze po jakiejś anginie lub dłuższym katarze konczy się to zwykle  na dwóch antybiotykach i efedrynie wtedy przechodzi i tak na okrągło:( pije 3miesiac Mo tym razem zaczęło się jak zwykle od czerwonego gardła od 2 dni i dziś juz szum w lewym uchu uczucie zatkania i lekki bol,gardło chyba cos lepiej w uszach gorzej Proszę o poradę nie chce kolejnych recept...
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #70 : 11-02-2015, 11:25 »

U mnie to trochę trwało, ale w końcu mi przeszło samo. Zaczęłam stopniowo lepiej słyszeć. Gardło też przestało boleć i węzeł też. Nic nie robiłam, nie kombinowałam więcej.

Co mogę doradzić? Przestań brać antybiotyki, to na pewno. Jak boli ucho pomóc mogą okłady z ciepłej soli, parówka z szałwii, płukanie gardła szałwią jak bardzo boli i nie możesz wytrzymać. Odstaw oczywiście MO na czas infekcji, żeby nie zwiększyć objawów. To tyle. Ja miałam ciągłe problemy z zatykaniem uszu podczas kataru, wycięty trzeci migdał, antybiotyków też się trochę nabrałam, jak byłam dzieckiem. Ostatni antybiotyk jaki wzięłam to było jak miałam 20 lat. To błędne koło, nie będzie poprawy niestety. Głowa do góry. Dasz radę, będzie dobrze.
« Ostatnia zmiana: 11-02-2015, 12:02 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Tolki
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.11.2014
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #71 : 11-02-2015, 23:13 »

Czy podczas infekcji nalezy zaprzestać ssania oleju czy kontynuować?
Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #72 : 12-02-2015, 07:57 »

Pytanie jest z typu: "Ile jestem w stanie wytrzymać?"
Wielokrotnie zadawane na poczatku. Jeżeli objawy bedą dla ciebie zbyt uciażliwe to zaprzestań, przerwij, zmniejsz dawkę, ogranicz MO lub inny sposób oczyszczania.....
Zapisane
Tolki
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.11.2014
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #73 : 13-02-2015, 08:33 »

No i gardło się poprawiło za to ucho się zatkało i bardzo boli od wczoraj.  Robiłem parówkę z szałwii ile wydaje mi się ze pod wpływem ciepła naczynka się jeszcze bardziej rozszerzają Smutny
Zapisane
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #74 : 13-02-2015, 08:40 »

Spróbuj z okładami z ciepłą solą, mi pomogło. Rozgrzewasz sól na patelni a potem przesypujesz do jakiejś bawełnianej skarpetki, zawiązujesz i przykładasz do ucha. Jeśli parzy, to obwiń jeszcze jedną ściereczką żeby się nie poparzyć.
Zapisane
Tolki
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.11.2014
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #75 : 13-02-2015, 09:12 »

Dzieki Mania spróbuje msn-wink
Zapisane
Tolki
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.11.2014
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #76 : 15-02-2015, 16:16 »

Czy dobrym pomysłem jest picie szałwii? W Internecie pisze, ze ma działanie ściągające i wykrztuśne a zarazem blokuje infekcje..
Zapisane
Michal_one
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #77 : 23-07-2015, 18:24 »

Wczoraj przez większość dnia jeździłem samochodem z otwartym oknem, a trochę wiało. Po powrocie po przemyciu się samą wodą poczułem chwilowe przytkanie ucha, a dziś, gdy rano samą wodą przemyłem uszy, nic nie słyszę, a obecnie słyszę tylko szum. Myślę, że nabawiłem się zapalenia ucha.

Rano włożyłem sobie do tego ucha zwinięty liść geranium, bo podobno pomaga w problemach z uszami.
Czy parówka z szałwii będzie najlepszy, rozwiązaniem?
« Ostatnia zmiana: 23-07-2015, 18:29 wysłane przez Michal_one » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #78 : 23-07-2015, 18:47 »

Możesz sobie podgrzać sól na patelni, wrzuć w skarpetę i przykładaj do ucha.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #79 : 23-07-2015, 19:27 »

Może to po prostu woskowina. W uszach nie należy niczym dłubać!!! Raz miałem zatkane ucho woskowiną, to zakropiłem na noc ciekłą parafiną (z apteki) i spałem na drugim uchu. A rano wypłukałem strumieniem letniej wody i nie mogłem się nadziwić ile tam tej woskowiny było. Laryngolog niekoniecznie zaraz zapisze Ci antybiotyki, może po prostu obejrzeć ucho i wypłukać fachowo woskowinę. To jak z wyciąganiem opiłka wbitego do oka, czasami lekarz jest przydatny.

Pomysł z grzaniem solą wydaje mi się bardzo interesujący.

Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!