Niemedyczne forum zdrowia
18-11-2019, 13:25 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Na這gi, uzale積ienia...  (Przeczytany 12391 razy)
Szaaa
« : 19-02-2009, 12:07 »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie...
K豉niam si nisko Mistrzowi oraz Wszystkim forumowiczom notworthy
Jestem pe軟a podziwu dla Waszej wiedzy, cierpiliwo軼i oraz 篡czliwo軼i wobec schorowanych nie鈍iadomych, omamionych przez koncern medyczny.
Moim molem, kt鏎y mnie gryzie jest toksemia organizmu oraz grzybica og鏊noustrojowa Smutny podobnie jak wi瘯szo軼i tu zgromadzadzonych. Jednak瞠 jest co co smuci mnie jeszcze... Mam nadziej, 瞠 nikt mnie nie pop璠zi za to pytanie, ale zdaje si, ze wyj軼ia nie mam frusty crybaby ot騜 kocham alkoholika...
chcia豉 bym mu pom鏂 wyj嗆 z tego bagna, ale jak wiecie czy si domy郵acie nie jest to, rzecz prosta.
tym trudniej, 瞠 ten alkoholik nic sobie z tego nie robi... Niby wie, 瞠 ma problem, ale chyba brakuje mu si造
na podj璚ie walki o siebie... twierdzi, 瞠 nie da sie nic z tym zrobi...
Zacz窸am zastanawia si ostatnio, czy w takich drastycznych przypadkach mo積a liczy na pomoc MO???
Czy w takiej sytuacji mikstura jest bezradna...
Bardzo licz na odpowied Mistrza, aczkolwiek interesuje mnie r闚nie Wasze zdanie w sprawie.
Pozdrawiam i przepraszam Smutny
MohSETH

P貫: M篹czyzna
MO: 21-10-2008
Sk康: Legnica
Wiadomo軼i: 215

« Odpowiedz #1 : 19-02-2009, 12:19 »

Kobieto wpad豉 w wielkie Bagno! Mam ojca alkoholika od 10 lat chodzi po 鄉ietnikach i 酥i na dworcu. Jestem od 10 lat blisko z O鈔odkiem terapii uzale積ie. M鏬豚ym Ci wiele powiedzie na temat alkoholizmu, ale to nie ma sensu. Musisz zwr鏂i si do Psychoterapeuty uzale積ie. Jedno Ci powiem alkoholik nie kocha Ciebie i swoich rodzic闚, a tak瞠 swoich dzieci. Kocha TYLKO alkohol i bez pomocy terapeuty poci庵nie Ci na samo dno. MO Mo瞠 by pomocne w detoksykacji organizmu, ale alkoholik musi pracowa nad psychik. Nad sposobem my郵enia i to do ko鎍a 篡cia. 疾by zacz望 si leczy musi spa嗆 na dno. Tylko nie wiadomo co dla niego b璠zie tym dnem. Mo瞠 go nigdy nie osi庵n望. Z obserwacji wiem, 瞠 jak bogaty alkoholik by nie by to i tak ko鎍zy z denaturatem w r瘯u.

Moja matka straci豉 20 lat swojego ma鹵e雟twa bo si 逝dzi豉..

Nie wiem ile masz lat, ale oby nie sko鎍zy豉... sromotnie.

Sama nie mo瞠sz go zmusi do leczenia. Dop鏦i go karmisz i go ubierasz niejako pozwalasz mu pi i to akceptujesz. Nie mo瞠sz mu pra osranych majtek przebiera i ukrywa jego choroby. Musi pewnego dnia obudzi si na ulicy... I to nie wiadomo czy co to da...

Kr鏒ko MO to tylko 5% sukcesu, a reszta to Terapia i zmiana sposobu my郵enia.
Nie wiem ile pije ten Tw鎩 "ukochany", ale pr璠zej czy p騧niej nast瘼uje zanik odczuwania uczu wy窺zych. Wi捫e si to ze zniszczeniem o鈔odka w m霩gu odpowiedzialnego za odczuwanie. Dlatego Oni kochaj tylko alkohol.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2009, 12:21 wys豉ne przez MohSETH » Zapisane
MohSETH

« Odpowiedz #2 : 19-02-2009, 12:27 »

Wiem, 瞠 to brutalnie brzmi, ale prawda jest brutalna.

Widz, 瞠 nie wiesz nic o uzale積ieniu...

Je郵i go kochasz to jeste za郵epiona. Nie pomo瞠sz mu u瘸laj帷 si nad nim i pracuj帷 za niego.

Mo瞠 wieczorem nam闚i mam to Ci napisze bo ona zna ten problem od podszewki. Mia豉by kiedy terapeut uzale積ie, ale 篡cie potoczy這 si inaczej.
Szaaa
« Odpowiedz #3 : 19-02-2009, 12:38 »

Co nie co wiem. Mia豉m podobny problem jak Ty, MohSETH.
M鎩 ojciec rownie by alkoholikiem. To prawda sko鎍zy marnie. Zapi si w wieku 42 lat.
Nie wiem czemu historia si powtarza. M璚zy豉 si moja matka, ja z bratem.
Ogromny stres, ogromny wstyd... a teraz trafi豉 mi sie mi這嗆... To czego si ba豉m, przed czym ucieka豉m, dopad這 mnie... Si brak. Ale nadzieja umiera ostatnia...
Bardzo mi go szkoda... Jest dobrym, szlachetnym cz這wiekiem, gdyby nie TO!
Bezsilno嗆 jest straszna!!!

Szaaa, witamy na forum. Prosz o uzupe軟ienie profilu o p貫 //Rysiek
« Ostatnia zmiana: 19-02-2009, 12:43 wys豉ne przez Rysiek » Zapisane
MohSETH

« Odpowiedz #4 : 19-02-2009, 12:43 »

Powiem Ci, 瞠 powinna rozmawia z psychoterapeut.

Pisz帷, 瞠 nie wiesz nic o uzale積ieniu wcale si nie pomyli貫m.

Ty r闚nie powinna i嗆 jako osoba wsp馧uzale積iona, a z tego co widz, jak piszesz widz, 瞠 jeste... Ile lat jeste軼ie razem i ile lat pije ten Tw鎩?
Szaaa
« Odpowiedz #5 : 19-02-2009, 13:33 »

Masz racj. Potrzebuj wsparcia psychoterapeuty.
Wiem, te doskonale, ze moje podej軼ie jest bardzo naiwne, a raczej g逝pie.
Sama nie wiem na co licz. Pewnie na CUD.
W ramach terapi pewnie, najlepiej bym zrobi豉, gdybym go zostawi豉...
M鎩 alkoholik pije pewnie jakie 15 lat. Rozpocz掖 t przygod, po stracie rodzic闚 w wieku 19 lat, ... i brnie w to dalej...
Jeste鄉y razem ok 3lat. Na poczatku nie widzia豉m nic niepokoj帷ego.
Albo by豉m 郵epa, albo ch這pak si stara... bym nic nie wiedzia豉... z reszt, faktycznie nie nadu篡wa...
Wpad豉m jak 郵iwka w kompot, my郵望, 瞠 mi這嗆 to wszystko wyleczy.
Do tego dochodzi nadzieja, bo przecie s tacy, kt鏎ym si uda這 ...
fiona50
« Odpowiedz #6 : 19-02-2009, 17:16 »

Witaj Szaaa
Przez 27 lat bylam zona alkoholika.Kochal mnie, kochal nasze corki ale bardziej kochal alkohol.Nie zycze nikomu tego, co przezywalam w swoim malzenstwie.Bylam straznikiem, budzilam i wyprawialam do pracy ale juz po pracy nie mialam wladzy.To bylo silniejsze.Po pracy najpierw biegl na piwo i wracal w nocy.....pijaniusienki, posikany, smierdzacy .......
Tego chcesz dla siebie i swoich dzieci, ktore kiedys zapragniesz miec, bo biologii nie oszukasz.. Bylam mezatka, ale wszedzie chodzilam sama, bo z nim bylo mi wstyd. Nie wyszedl z gosciny, dopoki byl na stole alkohol....a potem trzeba go bylo do domu transportowac.Nawet przewieszonego przez wozek dzieciecy.
Dziewczyno, wycofaj sie z tego zwiazku, poki jeszcze mozesz.NIE MUSISZ z nim byc.
 ALKOHOLIK ZAWSZE BEDZIE ALKOHOLIKIEM i nawet ponad najwieksza milosc alkoholik przedlozy alkohol, bo jego kocha bardziej. Na swoje usprawiedliwienie bedzie szukal roznych forteli i wybiegow a Ciebie otumanial swoimi klamstwami.
Zmadrzalam po 27 latach i rozwiodlam sie a po nastepnym poltora moj zyciowy partner zmarl, bo nie bylo juz komu o niego dbac. Wiek 55 lat to nie jest wiek do umierania, ale nie dla wszystkich.

Przejrzyj dziewczyno na opczy i pojdz po rozum do glowy.Milosc w takiej atmosferze szybko sie wypali a pozostanie tylko zlosc, nerwy i nienawisc........ do samej siebie ze zabraklo odwagi na zakonczenie tego zwiazku.
MohSETH

« Odpowiedz #7 : 19-02-2009, 18:39 »

Witam. Jestem mam Przemka. Syn prosi mnie 瞠bym co Ci napisa豉 co pozwoli Ci...no w豉郾ie nie wiem do ko鎍a czego chcesz.Ale napisz Ci co ja o tym my郵. Przemek napisa Ci wszystko to co mog豉bym napisa Ci ja. Jedyne co mog uzupe軟i to to, 瞠 psychoterapeuta musi by z o鈔odka leczenia uzale積ie. To nie mo瞠 by psycholog, neurolog, psychiatra ani nikt podobny.Powinien mie certyfikat terapeuty leczenia uzale積ie. I powinna do niego trafi Ty. Zdob璠ziesz tam wiedz o uzale積ieniu, bo dzisiaj wiesz mniej ni zero.Nauczysz si te w jaki spos鏏 ewentualnie stworzy szans Twojemu m篹czy幡ie 瞠by zacz掖 si leczy.Uzale積ienie jest jedyn chorob w kt鏎ej pomaga si nie pomagaj帷.Jest te chorob destrukcyjn i 鄉ierteln. Najgorsze jest to, 瞠 takie same objawy maj wszyscy bliscy uzale積ionemu. Je郵i sama trafisz na terapi to przypomnisz sobie co to jest u鄉iech, b璠ziesz wiedzia豉 jak zadba o siebie i jak nie zwariowa.Reszt czas poka瞠. Ja chodz na terapi 10 rok z czego 4 lata to by czas sp璠zony wsp鏊nie z m篹em.Niestety m鎩 m捫 okaza這 si, 瞠 nie chce walczy o nas tylko walczy o alkohol.Mimo 3 terapii nie wyzwoli si z alkoholizmu.W鈔鏚 kobiet najgorsze jest to, 瞠 same trafiaj na terapi dopiero wtedy kiedy same czuj, 瞠 umieraj, 瞠 nie chc i nie potrafi dalej 篡, 瞠 nie u鄉iechaj si i trac szacunek dla siebie samej. 疾 nie chc dalej tak  篡, pozwala si poni瘸, s bezradne i nie wiedz co dalej.Najgorsze jest te to, 瞠 篡j帷 w zwi您ku z cz這wiekiem uzale積ionym nie mamy wp造wu na nasze 篡cie, na ka盥y jego dzie.Cho熲y鄉y nie wiem co sobie zaplanowa造 to wystarczy, 瞠 on zapije i wszystko si wali.Nie wiemy budz帷 rano co nas czeka za godzin. Na szcz窷cie te terapie s coraz popularniejsze,coraz g這郾iej te m闚i si o uzale積ieniu.Dlatego niekt鏎e kobiety trafiaj na tak terapi do嗆 szybko, a nie tak jak ja po 18 latach ma鹵e雟twa.Jest to naprawd jedyny ratunek i szansa dla Ciebie i dla niego.Na moj grup chodzi oko這 20 kobiet i a duma rozpiera patrz帷 jak si zmieniaj.Znowu dbaj o siebie, pracuj, ucz si, bawi.Znowu nabieraj wiary w siebie. Ucz帷 si o alkoholizmie walcz umiej皻nie o siebie nie trac帷 si造 na bezcelowe dzia豉nia, kt鏎e do niczego nie prowadz w wbrew naszym intencjom tylko umacniaj facet闚 w trwaniu w uzale積ieniu.Nie wiem co Ci jeszcze napisa bo to jest temat rzeka.M闚i si w leczeniu nas, kobiet 篡j帷ych z alkoholikami, 瞠 je瞠li jeszcze nie masz wiedzy i nie wiesz sama co zrobi to zaufaj komu kto sobie ju poradzi z tym problemem.Wi璚 ja za Ciebie decyzji nie mog podj望 瘸dnej. Wiem, 瞠 ja gdybym wiedzia豉 ta co wiem dzisiaj 25 lat temu, to na terapi bym posz豉 po miesi帷u ma鹵e雟twa. Te 18 lat by這 straconych.Za Ciebie nie podejm decyzji ani ja ani nikt inny.Jednak zazdroszcz kobietom, kt鏎e maj 25lat i s ju w mojej grupie bo maj szans, kt鏎ej ja nie mia豉m i 鈍ietnie z niej korzystaj.Trzymaj si. Pozdrawiam
Mistrz
*

MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.557

« Odpowiedz #8 : 19-02-2009, 18:59 »

Zacz窸am zastanawia si ostatnio, czy w takich drastycznych przypadkach mo積a liczy na pomoc MO???
Mi這嗆 jest jak sraczka - jest tylko kwesti czasu, kiedy przejdzie. Niech Pani nie liczy na 瘸dne cuda - MO, terapie i jakie bezsensowne rady. Niech Pani ucieka od tego zwi您ku gdzie pieprz ro郾ie, bo potem b璠zie Pani 瘸這wa czasu straconego na babranie si w tym g闚nie, jakim jest alkoholizm. A na to po prostu szkoda 篡cia! A w og鏊e - po co? Zna Pani przys這wie: Widzia造 ga造, co bra造. Chce Pani by kolejnym dowodem jego bezdusznej s逝szno軼i?

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
Szaaa
« Odpowiedz #9 : 19-02-2009, 20:07 »

Dzi瘯uj, za okazane zainteresowanie.
Co prawda Wasze wypowiedzi nie s zbyt krzepi帷e, ale co tu si oszukiwa.
Musz przesta frusty, bo na niego to nie dzia豉 , a mnie tylko g這wa boli.
Sczeg鏊nie chcia豉bym podzi瘯owa Fionie50 i Mamie MohSETH, za Wasze osobiste
refleksje, podyktowane samym 篡ciem.
Wyrazy szacunku Dziewczyny dla Waszej determinacji i odwagi, kt鏎ej sobie rownie 篡cz
Gra篡na
« Odpowiedz #10 : 19-02-2009, 21:46 »

Szaaa, c騜, je郵i chodzi o wsparcie moralne i wczucie si w Twoj sytuacje, to podzi瘯owania nale膨 si wszystkim, kt鏎ych wymieni豉. Je郵i chodzi o konstruktywny wniosek do wykorzystania - widz tylko jedn odpowied - Mistrza.
Cytat
Niech Pani nie liczy na 瘸dne cuda - MO, terapie i jakie bezsensowne rady. Niech Pani ucieka od tego zwi您ku gdzie pieprz ro郾ie, bo potem b璠zie Pani 瘸這wa czasu straconego na babranie si w tym g闚nie, jakim jest alkoholizm. A na to po prostu szkoda 篡cia!

Ja tak kiedy post徙i豉m - uciek豉m - i nigdy tego nie 瘸這wa豉m.
Pozna豉m m篹czyzn, uroczego, m瘰kiego, przystojnego, artyst, b造skotliwego. Spotkali鄉y si kilka razy na jakich koncertach, spacerach. Dosta豉m od niego palet malarsk pokryt grub warstw farb (czym jest dla malarza paleta, wie tylko kto, kto zna osobi軼ie jakiego malarza). Mi璠zy tymi spotkaniami zdarza造 si kilkudniowe przerwy - troch d逝gie, jak na zauroczenie, kt鏎e przejawia wobec mnie. Ja tak瞠 by豉m zauroczona i zale瘸這 mi na tej znajomo軼i.

Zbli瘸造 si moje imieniny i kupi豉m skrzyneczk ulubionego wina, spodziewaj帷 si kilku tur go軼i. Tydzie przed imieninami zaprosi豉m owego znajomego na popo逝dniow kaw i otworzy豉m butelk wina. M鎩 go嗆 podarowa mi pier軼ionek, o kt鏎ym m闚i od tygodnia, 瞠 go zam闚i. Nie chcia豉m go przyj望, przestraszy豉m si, gdy traktowa豉m go jako znajomego, a nie my郵a豉m o czym wi璚ej, ni znajomo嗆. Chocia mi si podoba.
By pi徠ek po po逝dniu. Faceta nie pozby豉m si do poniedzia趾u rana!
Nie by這 mowy o "napastowaniu", pe貫n szacunek. Jednak butelki opr騜nia jedn po drugiej. W mi璠zyczasie zadzwoni po taks闚karza, 瞠by mu przywi霩 papierosy, wy逝dzi ode mnie jakie tabletki przeciwb鏊owe (wpierw zu篡 swoje). W sobot wyprowadzi豉m go na spacer, s康z帷, 瞠 uda mi si go pozby, ale nic z tego. Wr鏂i do domu ze mn. By豉m bezradna. Przy tym ca造 czas by uroczy i zabawny, bawi si jak dziecko, przebiera w moje ciuchy, szkicowa mi portrety, robi zdj璚ia, opowiada niestworzone rzeczy.
W ko鎍u wyszli鄉y w poniedzia貫k rano - on do domu, ja do pracy. W pracy nie mog豉m my郵e o sprawach s逝瘺owych, ca豉 si trz瘰豉m. Zwolni豉m si wcze郾iej, pojecha豉m do domu, w panice spakowa豉m wszystko, co mia豉m od niego, znalaz豉m w ksi捫ce tel. adres jego matki, pojecha豉m tam, zadzwoni豉m domofonem i bez s這wa zosta豉m wpuszczona. Na m鎩 widok starsza pani by豉 bardzo zaskoczona, gdy spodziewa豉 si syna. Odda豉m jej paczk z rzeczami, kr鏒ko co wyb彗a豉m. Pani chcia豉, 瞠bym zaczeka豉 na syna, wiedzia豉 o moim istnieniu i o pier軼ionku. Frun窸am po schodach modl帷 si, 瞠by go nie spotka. Wielokrotnie potem mnie nachodzi i prosi o spotkania, ale cho ba豉m si nawet z nim rozmawia, by豉m nieugi皻a i zdecydowana. Ile mnie to kosztowa這.
Wiem, 瞠 post徙i豉m s逝sznie.
MohSETH

« Odpowiedz #11 : 19-02-2009, 23:14 »

My郵, 瞠 Szaaa ju si tu nie pojawi... Bo zapewne oczekiwa豉 od nas czego innego, a nie wylania kub豉 z zimn woda na g這w... Niestety niekt鏎zy z nas nie ucz si na b喚dach innych tylko sami musz to prze篡, a szkoda...
Gra篡na
« Odpowiedz #12 : 19-02-2009, 23:56 »

Powinna sobie u鈍iadomi, 瞠 ju od dziecka jest osob wsp馧uzale積ion i wia od takich "okazji". Okaza stanowczo嗆 wobec siebie samej. I zdrowy egoizm.
Szaaa
« Odpowiedz #13 : 20-02-2009, 11:26 »

Powinna sobie u鈍iadomi, 瞠 ju od dziecka jest osob wsp馧uzale積ion i wia od takich "okazji". Okaza stanowczo嗆 wobec siebie samej. I zdrowy egoizm.
Co prawda to prawda, cho熲y najokrutniejsza.
Podziwiam Ci Gra篡nko za zdecydowane i szybkie dzia豉nie. Nie pozwoli豉 tej "chorej" znajomo軼i, by mog豉 tak naprawd si rozwin望... ja niestety tak... zachcia這 mi si zbawia 鈍iat, moim kosztem
Okazuje si, 瞠 to m鎩, nieko鎍z帷y si zyciowy problem... wcze郾iej ojciec, teraz On...

...a i jeszcze jedno
dzi瘯uj za ten kube zimnej wody...
Pr鏏owa豉m ju kilkakrotnie odej嗆, ale... no w豉郾ie, mam jakie dziwne poczucie winy...
Czas otworzy oczy i zacz望 篡. 砰 naprawd...
Gra篡na
« Odpowiedz #14 : 20-02-2009, 11:59 »

Szaaa, z ca貫go serca 篡cz Ci uporania si z t zaka陰 Twojego 篡cia. Musisz uwierzy, 瞠 Twoj misj jest teraz zbawienie siebie samej, a nie reszty 鈍iata. Reszta 鈍iata nie potrzebuje takiej ofiary. U mnie tak瞠 nie by這 to tak od razu, opisa豉m to w koniecznym skr鏂ie, te mia豉m pokus zbawiania. Zwr鏂i豉m si wtedy do zaufanego m篹czyzny, kt鏎emu na pewno nie by這 przyjemnie s逝cha o moich rozterkach - w jego oczach widzia豉m wyrzut, 瞠 to nie nim tak si przej窸am. Ale pom鏬 mi bardzo, m闚i帷 te do嗆 brutalnie, 瞠 nie mam innego wyj軼ia, jak uwolni si od tego niebezpiecznego cz這wieka i do dzi jestem mu za to wdzi璚zna. Gdybym pos逝cha豉 kole瘸nek, kt鏎e tamtego widzia造 i chyba uwa瘸造, 瞠 warto si troch po鈍i璚i dla takiego uroczego faceta, 豉dnie bym wygl康a豉.
W wielu osobach tutaj na forum Twoje pytanie budzi 酥i帷e demony, jako 瞠 problem w Polsce jest cz瘰ty. Do tego przecie dochodzi bieda i brak uregulowa prawnych chroni帷ych rodzin alkoholika. Dyskusj w tym w徠ku musimy prowadzi w taki spos鏏, 瞠by鄉y i my - odpowiadaj帷y - nie stali si wsp馧uzale積ionymi w Twojej sprawie.
Dlatego chwa豉 Ci, Szaaa, 瞠 przedstawiasz problem  w spos鏏 kulturalny. Poza tym ze sposobu, w jaki piszesz wida, 瞠 jeste osob inteligentn i wra磧iw. Jak tylko staniesz na w豉snych nogach, nie pozwalaj帷 si oszukiwa i poni瘸 komu, kto woli alkohol od Ciebie, odetchniesz i uwierzysz w swoj warto嗆 i w lepsz przysz這嗆. Tak b璠zie, tylko musisz si zdecydowa.
Szaaa
« Odpowiedz #15 : 20-02-2009, 14:06 »

Cytat
W wielu osobach tutaj na forum Twoje pytanie budzi 酥i帷e demony, jako 瞠 problem w Polsce jest cz瘰ty. Do tego przecie dochodzi bieda i brak uregulowa prawnych chroni帷ych rodzin alkoholika. Dyskusj w tym w徠ku musimy prowadzi w taki spos鏏, 瞠by鄉y i my - odpowiadaj帷y - nie stali si wsp馧uzale積ionymi w Twojej sprawie.
Bardzo przepraszm. Naprawd nie chcia豉m rozdrapywa u Was starych, zabli幡ionych ran.
Pewnie liczy豉m w duchu, jak to napisa MohSETH, na co innego... na s這wa otuchy, historie zako鎍zone happy endem i podpowied jak ten happy end osi庵n望...
My郵, 瞠 Szaaa ju si tu nie pojawi... Bo zapewne oczekiwa豉 od nas czego innego, a nie wylania kub豉 z zimn woda na g這w... Niestety niekt鏎zy z nas nie ucz si na b喚dach innych tylko sami musz to prze篡, a szkoda...
... ale jak wida, tak samo jak ja nie macie z逝dze, 瞠 walcz帷 z wiatrakami sama skazuj si na pora磬.
Wida czas odpu軼i, ile mo積a...
Gra篡na
« Odpowiedz #16 : 20-02-2009, 14:24 »

Cytat
Bardzo przepraszam.
To nie by豉 wym闚ka, nie przepraszaj, 瞠 篡jesz.
Obawiam si, 瞠 o historie z happy endem by這by trudno. Zdarzaj si, ale najpierw trzeba przej嗆 przez piek這. Osi捷 na dnie. Masz ochot?  S na naszym forum tacy, kt鏎zy przez to przeszli osobi軼ie, ale nie zach璚am ich do brania udzia逝 w dyskusji z przyczyn jak powy瞠j.
Je瞠li zauwa輳, 瞠 dyskusja zaczyna przybiera niebezpieczny dla kogo obr鏒 - zamkn w徠ek.
Cytat
Wida czas odpu軼i, ile mo積a...
Je郵i masz na my郵i uwolnienie si od odpowiedzialno軼i za kogo, kto nie szanuje zdrowia swojego i nie dba o najbli窺zych, to tak - najwy窺zy czas!
Szaaa
« Odpowiedz #17 : 20-02-2009, 15:01 »

Cytat
Obawiam si, 瞠 o historie z happy endem by這by trudno. Zdarzaj si, ale najpierw trzeba przej嗆 przez piek這. Osi捷 na dnie. Masz ochot?
Nie, nie, nie !!!
Cytat
S na naszym forum tacy, kt鏎zy przez to przeszli osobi軼ie, ale nie zach璚am ich do brania udzia逝 w dyskusji z przyczyn jak powy瞠j.
Je瞠li zauwa輳, 瞠 dyskusja zaczyna przybiera niebezpieczny dla kogo obr鏒 - zamkn w徠ek.
Szukaj帷 pomocy dla siebie, nie chcia豉bym szkodzi innym...
Postanowi豉m, zaczynam walczy o siebie, o w豉sne szcz窷cie, o sw鎩 Happy End.

Lacky
« Odpowiedz #18 : 20-02-2009, 21:33 »

1. Alkoholik kt鏎y zacz掖 pi z powodu szoku mo瞠 przesta pi r闚nie tylko z powodu szoku.

2. Na堯g rozpocz皻y przed zako鎍zeniem dojrzewania (oko這 21) jest trwalszy ni na堯g rozpocz皻y w p騧niejszych latach.

3. Cz這wiek, kt鏎y sam nie szuka pomocy i nie chce sobie pom鏂 udaje, 瞠 jest mu 幢e i nie warto mu pomaga, bo mu si nie da pom鏂.

4. Nawet jak si uda zwalczy g堯d alkoholowy organizmu to zawsze zostaje zwichrowana psychika, kt鏎a ci庵nie z powrotem do na這gu.

« Ostatnia zmiana: 20-02-2009, 22:36 wys豉ne przez Rysiek » Zapisane
maist
« Odpowiedz #19 : 21-02-2009, 01:02 »

To na pewno nie 瘸dne pocieszenie i nie happy end. Mam kumpla jeszcze z podstaw闚ki. M闚i o sobie 瞠 jest na這gowym alkoholikiem ale na razie nie pije. Dzi mija 15 lat tego "na razie" ale on twierdzi 瞠 w ka盥ej chwili to si mo瞠 sko鎍zy. 皋na odesz豉 dawno, jest sam. Pr鏏owa u這篡 sobie 篡cie z inn kobiet ale te si nie uda這. Przyzwyczai si do 篡cia w samotno軼i. Nie ma z逝dze - wie 瞠 alkoholikiem b璠zie do ko鎍a 篡cia. Wie 瞠 ka盥y dzie mo瞠 by tym - kiedy pop造nie.... My郵 瞠 terapia powinna by skierowana na osoby kt鏎e po鈍i璚aj si dla alkoholik闚, marnuj swoje 篡cie i skazuj na katorg swoje niewinne dzieci. W jego przypadku - rozpocz掖 walk kiedy wszyscy go opu軼ili, ale nigdy nie b璠zie zdolny do prowadzenia normalnego 篡cia. Wielu z nas zna te problemy z autopsji. My郵 瞠 tak naprawd powinni鄉y stara si pom鏂 wyj嗆 z tych toksycznych zwi您k闚 partnerom kt鏎zy latami maj nadziej na "uleczenie"
Strony: [1] 2   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!