Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap I  (Przeczytany 685387 razy)
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #620 : 15-01-2015, 20:31 »

Czytając przepisy w DP1 na tym forum dostrzegłem że jest w nich używana mąka bezglutenowa (ryżowa, kukurydziana), rozumiem że można ich używać na DP1. Czy wszystkie przyprawy można używać (bez sproszkowanej czerwonej papryki)? Imbir, kurkumę, czosnek również?
I proszę o odpowiedź na wcześniejsze pytanie również.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2015, 20:37 wysłane przez Sylwan » Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #621 : 17-01-2015, 18:39 »

Halo, zainteresuje się ktoś?
Po prawej pod żebrami pobolewa trochę, czy to nie wątroba? Dziś 3 dzień DP1. Co mogę zrobić abym tak nie odczuwał?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #622 : 17-01-2015, 18:56 »

Mnie z prawej strony pod żebrami bolało tak, że ledwo siedzieć dałem radę. Codziennie. Im bliżej wieczora tym gorzej się działo. I właśnie od kiedy jestem na DP już nie mam z tym problemów. Jeśli rzeczywiście miałaby być w twoim przypadku wątroba to pij KB z ostropestem. Co zaś się tyczy tycia i chudnięcia podczas DP to sobie zadaj pytanie, co jest dla ciebie ważniejsze? Jeśli tak bardzo chcesz przytyć to zacznij jeść ryż z kurczakiem i zapisz się na siłownię. Pociągniesz tak wystarczająco długo to staniesz się wymarzonym "dzikiem". Natomiast tutaj stawiamy przede wszystkim na zdrowie. Mistrz wyraźnie napisał, że ci, którzy drżą o swoją masę niechaj dodają trochę kasz (gryczana, jaglana) do posiłków. Moja partnerka właśnie tak postępuje i jakoś nie narzeka. Pytasz o tłuste, zdrowe i kaloryczne produkty, które mógłbyś włączyć do jadłospisu. Mogę polecić tobie przede wszystkim boczek, żeberka oraz karkówkę. Osobiście jem dużo kiełbasy, lecz własnej roboty. W sklepowych kiełbasach można znaleźć niezłe cuda. Może te z mniejszych zakładów mięsnych dałyby jeszcze radę, lecz te marketów to totalny chłam. Może i schudniesz będąc na diecie prozdrowotnej, ale przede wszystkim zrobisz duży krok w procesie zdrowienia. Kiedyś żarłem żarcie "na masę" i brałem dużo drogich używek. Dużo ćwiczyłem. I nic. Od kiedy jestem z Biosłone nie ćwiczę (stawiam najpierw na zdrowie a potem kto wie). Schudłem parę kilo. Jednak teraz mam normalną męską sylwetkę. Masy przybywa, lecz nie tej "jelitowej" w postaci wywalonego bebzuna.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
MarzenaK
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2015-01-06
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #623 : 17-01-2015, 19:51 »

Dzisiaj jest 13 dzień mojego I-ego etapu DP i MO. I na razie nie zaobserwowałam żadnego pogorszenia. Dlaczego? Przeczytałam już dużo na ten temat. Wydaje mi się, że nie robię drastycznych błędów, mimo że dla mnie I etap jest jeszcze gorszy - nie mogę jeść jajek chociaż bym bardzo chciała (alergia pokarmowa typu igG w stopniu najwyszym tzn. 4 na białko jajek wszystkich rodzajów i w stopniu 3 na żółtko jajek). W związku z tym może robię błąd ze śniadaniem - bo o ile na wszelkie inne posiłki mogę jeść mięso, nie ma problemu, to rano na start mam naprawdę z tym problem. W związku z tym moje śniadanie wygląda tak:
1. podprażam 1 łyżkę kaszy jaglanej w suchym ganku
2. zalewam wrzącą wodę - 1 filiżanka
3. dodaję odrobinę kurkumy, imbiru, cynamonu i soli
4. dorzucam 2.5 łyżki płatków gryczanych i jaglanych (z przewagą gryczanych)
5. gotuję 15 minut na małym ogniu
6. już do miseczki z taką "gryczano jaglanką" dodaję 1 łyczeczkę masła klarowanego (które zresztą klaruję sama)
Później już w ciągu dnia nie jem ani kaszy jaglanej ani gryczanej i stosuję się w 100% do zaleceń (mięso lub ryby przyrzadzane w domu, nóżki, rosół na kościach, wątróbka itd  + dopuszczalne warzywa "zielone", w tym dużo kapusty kiszonej, którą zresztą też już sama ukisiłam).

Czy to że zamiast stosować kaszę i płatki jako dodatek do mięsa robię z tego samodzielny posiłek, jest błędem? Czy ewentualnie dodawać więcej masła klarowanego?

Problem z przeciekającymi jelitami i kandydozą na pewno mam (Hashimoto, te stwierdzone alergie pokarmowe igG zależne, pokrzywka dermograficzna, języka różowego nie pamiętam - odkąd pamiętam jest biały i obłożony).

Czy robię bład z tym śniadaniem? Jeśli tak to zacząć I etap od początku? Czy po prostu cierpliwie czekać na objawy pogorszenia?
« Ostatnia zmiana: 17-01-2015, 21:09 wysłane przez MarzenaK » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #624 : 17-01-2015, 20:32 »

Cytat
Czy robię bład z tym śniadaniem?
Jeśli Tobie smakuje i dobrze się czujesz, to jedz.

Cytat
Czy po prostu cierpliwie czekać na objawy pogorszenia?
Dlaczego ma się pogorszyć, będzie dobrze.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #625 : 17-01-2015, 20:42 »

Bez:
Cytat
3. dodaję odrobinę kurkumy, imbiru, cynamono
Zapisane
MarzenaK
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2015-01-06
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #626 : 17-01-2015, 21:08 »

Pytałam już na początku o te przyprawy - czy mogę w I etapie - w wątku o Hashimoto http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29037.0 i tam odpowiedź była że tak, że można...
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #627 : 17-01-2015, 22:32 »

Czy to że zamiast stosować kaszę i płatki jako dodatek do mięsa robię z tego samodzielny posiłek, jest błędem? Czy ewentualnie dodawać więcej masła klarowanego?

Może spróbuj na śniadanie:

- kasza gryczana 100g
- oliwa z oliwek 50g
- sól, pieprz

Kasza gryczana nie jest zbożem. Zboża, także te uznawane za bezglutenowe, zawierają podobne białka i przy silnych nietolerancja może to mieć znaczenie dla gojenia jelit.

Się nie ma co pytać czy można, bo to tylko Ty w Twoim przypadku możesz sprawdzić sprawdzając czy lepiej z czy bez. Ani tolerancja, ani nietolerancja nie jest dana na zawsze. Jeśli występują problemy to to co jemy prawie codziennie szkodzi, a to czego dawno nie jedliśmy może pomagać. Generalnie nigdy nie pomagają zboża (glutenowe jeszcze gorsze), produkty mleczne, cukier, nawet minimalne dodatki chemii spożywczej.
Zapisane
Agnieszka_
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 01.01.2015
Skąd: Olsztyn
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #628 : 18-01-2015, 00:08 »

Tutaj w dozwolonych przyprawach też jest kurkuma http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22339.0
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #629 : 18-01-2015, 00:27 »

MO piję już ponad 4 miesiące, dzisiaj minął chyba 3 dzień DP1, 4 dni temu odstawiłem leki które brałem ok pół roku, z których pomału schodziłem. Może to jakieś oczyszczanie od MO albo te DP1 coś "robi" w moim organizmie. W sumie to dopiero dziś (może delikatnie i wczoraj to było ale uwagi na to nie zwróciłem) zaczęło mnie nieźle boleć z prawej pod żebrami, czasami promieniuje aż do tyłu, ale nie jest to aż tak straszne, do wytrzymania, chociaż momentami boli mocno. Tak myślę że to może i ta wątroba ale pewien nie jestem. KB za bardzo nie piję bo zmielone nasiona na pewno nie są wskazane przy mojej chorobie (chociaż dzisiaj zmieliłem symbolicznie ostropest i popiłem go wodą).
Mam to szczęście że mam dojście do wiejskiego świniaczka, jajek i śmietany, więc podjadam te rzeczy. Wątróbkę ze sklepu oraz serca wieprzowe, niedawno zrobiłem nawet "pasztet" wg przepisu VVV, serca duszone mielone ze smalcem i żurawiną, smakowało mi.
Co do przytycia to jakoś bardzo mocno mi na tym nie zależy (nie tak jak na powrocie do zdrowia) ale jednak jakbym trochę masy złapał bo byłoby super, i od razu więcej energii bym miał. (przy 176 cm dzisiaj ważyłem 58,5 kg - więc mało).
Odnośnie mojego menu to jajka praktycznie codziennie jem, bardzo dużo mięsa (głównie wieprzowego) na różne sposoby i gotowane warzywa (są delikatniejsze na moje jelita), czasami podjadam kapustę kiszoną. Do  momentu DP1 z węglowodanów jadłem praktycznie tylko ziemniaki, które mi służyły, mam nadzieję ze jaglana którą jem teraz mi nie zaszkodzi. (ma ok 2 razy więcej błonnika od kartofla).
« Ostatnia zmiana: 18-01-2015, 01:13 wysłane przez Sylwan » Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #630 : 18-01-2015, 01:12 »

A jeszcze z ciekawszych rzeczy od jakiegoś czasu, raz bardziej a raz mniej, pobolewa mnie pięta w prawej nodze, na początku nie zwróciłem na to uwagi, ale jak to trochę trwało to dało mi to do myślenia, zwłaszcza że nigdzie nią nie uderzyłem, ciekawy czy może to mieć związek z MO...
Zapisane
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #631 : 18-01-2015, 10:50 »

Mnie od początku grudnia drętwieje duży palec prawej stopy. Na portalu można przeczytać, że ma to związek ze zgromadzonymi toksynami w tkankach łącznych.
« Ostatnia zmiana: 18-01-2015, 22:13 wysłane przez Agata » Zapisane
MarzenaK
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2015-01-06
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #632 : 18-01-2015, 17:58 »

Rozumiem że w I etapie można jeść pestki z dynii, słonecznika, siemię lniane. Potem w kolejnych etapach wprowadzamy orzechy. Ale co z owocami suszonymi? W którym etapie je wprowadzać? Chodzi mi zwłaszcza o żurawinę, rodzynki, śliwki suszone, daktyle, figi?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #633 : 18-01-2015, 19:57 »

Cytat
Chodzi mi zwłaszcza o żurawinę, rodzynki, śliwki suszone, daktyle, figi?
Jeżeli na Portalu nie znajdziecie w trzech etapach diety, produktów, które macie ochotę zjeść, jedzcie je stopniowo w etapie czwartym.
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #634 : 23-01-2015, 19:59 »

Czy w DP2 mogę jeść obrane kartofle pieczone w piekarniku ?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #635 : 23-01-2015, 20:30 »

Cytat
Czy w DP2 mogę jeść obrane kartofle pieczone w piekarniku ?

 - http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

"ziemniaki ugotowane w mundurkach i pieczone,"

Mistrz nie napisał, że w piekarniku i nie mogłeś znaleźć.
Jak będzie ciepło, zaczną się grille, ogniska, to też takie ziemniaczki można.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #636 : 23-01-2015, 20:37 »

Czy w DP2 mogę jeść obrane kartofle pieczone w piekarniku ?

A jak Ci będzie po nich lepiej to nie będziesz jadł bo nie możesz?
A jak Ci będzie po nich gorzej to będziesz je jadł bo możesz?

Moim zdaniem, ogólnie rzecz biorąc, ziemniaki są 30 razy zdrowsze od zbóż.
Byle nie codziennie i żadnych chemicznych posypek (fixów).
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #637 : 24-01-2015, 09:02 »

Mistrz napisał trochę inaczej w portalu a trochę inaczej w książce, stąd moje pytanie. Twój cytat jest z portalu że można wnioskuję że można jeść kartofle obrane, pieczone w piekarniku w od DP2.
VVV, jak nie można ich jeść w DP to po prostu nie będę ich jadł, nawet nie będę wiedział czy jest mi po nich lepiej czy gorzej.
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #638 : 27-01-2015, 02:45 »

Czy galareta z gotowanego siemienia lnianego zawiera kwasy omega 3?
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #639 : 27-01-2015, 08:27 »

Zawiera ale na wielką ilość bym nie liczyła. Dobre zródło kwasów omega 3 to olej lniany, tłuste ryby, awokado, orzechy.
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!