Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 19:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap I  (Przeczytany 687991 razy)
saabax
« Odpowiedz #660 : 05-02-2015, 14:44 »

czepiasz sie, nie ustawialam profilu, to mniej istotne niz zdrowie :-)
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #661 : 05-02-2015, 14:53 »

Wręcz przeciwnie. Istotne jest bardzo czy mężczyzna jest kobietą, czy kobieta mężczyzną.
Zapisane

Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #662 : 05-02-2015, 15:20 »

czepiasz sie, nie ustawialam profilu, to mniej istotne niz zdrowie :-)
Na tym forum wszystko jest ważne i zdrowie, i ortografia, i profil. Na takie forum trafiłeś i jak napisałeś na wstępie, że zgadzasz się z regulaminem, to skąd teraz wątpliwości?
Twój powyższy post w ogóle powinien trafić do postów moderowanych.
Odpowiadając na pytanie na DP nie stosujemy nic co przyśpiesza, daje "kopa", lub jest jakimkolwiek polepszaczem czegokolwiek. To etap wprowadzający i nie ma potrzeby niczym go ubogacać, a dlaczego? Bo tak mówią lata doświadczeń Biosłonejczyków.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2015, 15:34 wysłane przez Udana » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #663 : 05-02-2015, 15:23 »

czepiasz sie, nie ustawialam profilu, to mniej istotne niz zdrowie :-)
Dziwne, że yerba czy ziołówki już są ważniejsze niż zdrowie.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2015, 14:03 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
saabax
« Odpowiedz #664 : 05-02-2015, 16:18 »

widze ze w d*** wam sie poprzewracalo od tej diety...na proste pytanie zadnej konkretnej odpowiedzi, no moze troszke od Udana...
typowa mentalnosc Polakow - zgnoic, zdeptac, wysmiac, osmieszyc itp. zalosne...
i tu nie chodzi o regulamin tylko o zwykla kulture panie i panowie, o respect do drugiej osoby....ech, niewazne...
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #665 : 05-02-2015, 16:26 »

Z góry dzięki za odpowiedź na moje pytania.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #666 : 05-02-2015, 16:43 »

Saabax dalej nie stosujesz się do regulaminu. Kultura i respect jak piszesz dotyczy także poprawnej pisowni a Ty wciąż zaczynasz zdania z małej litery. Ja zawsze na każdym forum pisałem z małych liter a tutaj bez głupich dyskusji stosuję się do regulaminu.
Co do twojego pytania to już w zasadzie Ci odpowiedziano. Ale ja powiem jeszcze jedno, czasami na takie dociekliwe pytania Mistrz odpowiada "bo tak". Po prostu nie ma sensu zajmować się szczegółową analizą np. tym czy w danym okresie należy pić herbatę zieloną czy czerwoną. Być może Mistrz nie wszystkiego w życiu spróbował i testował (w sumie jest to niemożliwością). Masz tabelę z wyszczególnionymi produktami to się jej trzymaj.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #667 : 05-02-2015, 16:46 »

widze ze w d*** wam sie poprzewracalo od tej diety...na proste pytanie zadnej konkretnej odpowiedzi, no moze troszke od Udana...
typowa mentalnosc Polakow - zgnoic, zdeptac, wysmiac, osmieszyc itp. zalosne...
i tu nie chodzi o regulamin tylko o zwykla kulture panie i panowie, o respect do drugiej osoby....ech, niewazne...
Zlitowałby się który moderator i wywalił głeboką humanistkę do moderowanych.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #668 : 06-02-2015, 08:12 »

Kobieto jakich Ty słów używasz? I po co? Zadałaś jedno pytanie i dostałaś odpowiedź.  

Cytat
zgnoic, zdeptac, wysmiac, osmieszyc itp
Kto? Gdzie? Kiedy?
 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #669 : 06-02-2015, 13:05 »

widze ze w d*** wam sie poprzewracalo od tej diety...na proste pytanie zadnej konkretnej odpowiedzi, no moze troszke od Udana...
typowa mentalnosc Polakow - zgnoic, zdeptac, wysmiac, osmieszyc itp. zalosne...
i tu nie chodzi o regulamin tylko o zwykla kulture panie i panowie, o respect do drugiej osoby....ech, niewazne...
Zlitowałby się który moderator i wywalił głeboką humanistkę do moderowanych.

Można, ale ubaw się skończy smile


widze ze w d*** wam sie poprzewracalo od tej diety...na proste pytanie zadnej konkretnej odpowiedzi, no moze troszke od Udana...
typowa mentalnosc Polakow - zgnoic, zdeptac, wysmiac, osmieszyc itp. zalosne...
i tu nie chodzi o regulamin tylko o zwykla kulture panie i panowie, o respect do drugiej osoby....ech, niewazne...


Proszę pani/pana, my to są takie proste ludzie... Zdania umiemy wychwycić tam, gdzie jest duża litera i kropka. Odróżniamy "ę" od "e", "ż" od "z", "ł" od "l" wtedy, kiedy są napisane. Domyślanie się nie idzie dobrze. My są takie szablonowe: kobieta albo mężczyzna, pośrodku się gubim. Może nas pani/pan nauczy trochę tej awangardy. Ja to jeszcze jakoś złapię, bo ze wsi jestem. Ale reszta... Bida może być.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2015, 13:12 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Mapson
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 28.01.2015
Skąd: Katowice
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #670 : 08-02-2015, 12:51 »

Przebrnąłem przez te 34 strony, co nie było łatwe przez masę postów nie na temat.
Nie wiem czemu ale dużo odpowiedzi jest usuniętych, np. post z kwietnia 2010 gdzie była odpowiedź dotycząca ryżu. Obecnie domniemywam, że można go jeść jednak jest zwykłym zapychaczem więc powinno się go raczej unikać.

Przebrnąłem tez przez proponowane przepisy na DP1 i szczerze mówić brakuje mi takich na śniadanie bez użycia kilku jajek. Może ktoś (szczególnie tych uczulonych na jajka) podpowie z doświadczenia jakiś przepis śniadaniowy, który nie jest jajecznicą lub omletem.
Ciężko mi wytrwać na diecie, jestem poddenerwowany, proszę o wyrozumiałość.
Zapisane

...W życiu piękne są tylko chwile... R.R.
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #671 : 09-02-2015, 06:11 »

Witam, z rana, z góry przepraszam że piszę ten post tutaj ale nie mam możliwości napisania go gdzie indziej (domyślam się (regulamin) że to jakaś kara/blokada za czepliwe/czasem nie kulturalne posty, z które też w sumie przepraszam, ciężko czasami być "normalny" przy wzjg.
Piszę właśnie apropos wspomnianego wzjg, znowu pojawiła się znowu krew, biegunki. Może od początku. Jeśli chodzi o MO to piłem ją 3 miesiące na oliwie i dzisiaj właśnie mija 2 miesiąc na oleju kukurydzianym, 14 stycznia wziąłem ostatnie leki i od 15 zacząłem DP1 (dokładnie się stosując), od kilku dni jestem na DP2. Najpierw podpatrzyłem jakiś śluz/ropę w stolcu. Pomyślałem że może to jakieś oczyszczanie organizmu albo coś takiego. W kolejnych dniach robiło się tego coraz więcej i doszły delikatne, aż do coraz większych biegunek, pomyślałem że to od jedzenia które spożywałem, a dokładnie jak je robiłem, tzn głównie smażyłem czerwone mięso, jajka też smażone, nie wiele gotowanego, surowych warzyw praktycznie brak (po za 1 jabłkiem i 1 gruszką w DP2 i kapusty kiszonej w DP1 - wtedy jak jadłem kapustę biegunek jeszcze nie miałem). I po troszku zaczęła się pojawiać krew, myślę sobie lipa - znowu to samo. Co zrobiłem nie tak...
Chcę się Was poradzić bo robić, MO będę pił cały czas, chcę zrobić wszystko aby nie przerywać DP, mam nadzieję że nie będę musiał wrócić do leków... Zastanawiam się też nad wprowadzeniem tej gotowanej marchewki którą przed DP jadłem i możliwe że też mi pomogła, ale to wiązałoby się też z przerwaniem DP. A może zrobić póki co tak jak ktoś podpowiedział mi wcześniej że jak mam krew w stolcu to jeść tylko gotowane warzywa i mięso (plus ewentualnie jajka, chyba na miękko). Zgłupiałem już w sumie od tego wszystkiego. Z góry dzięki za porady i jeszcze raz przepraszam za wcześniejsze, momentami chamskie posty!
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #672 : 09-02-2015, 06:15 »

Dodam że KB nie piłem, ze 2 razy zmieliłem sobie troszkę ostropestu bo bolało mnie w okolicach wątroby.
Może zacznę pić ponownie podgotowane siemię lniane, Grey wspomniał w którymś poście że siemię też może wykazywać działanie gojące.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #673 : 09-02-2015, 12:30 »

Sylwan! moim zdaniem za szybko zacząłeś stosować olej kukurydziany. Czasami myślę, że tak nie do końca rozumiesz swoje kłopoty z przewodem pokarmowym (albo jesteś Trollem).

To, że masz zdiagnozowane wzjg to nie jest równoznaczne z tym, że Twój żołądek dobrze trawi.

Wiele razy było mówione, że przewód pokarmowy leczymy od początku, a nie od końca. Gdybym miała kłopoty, o których piszesz stosowała bym MO z olejem z oliwek co najmniej 3-4 lata.

Co do  diety, to sam musisz sprawdzić po czym dobrze się czujesz, tu chyba nikt rozsądny nic Ci nie doradzi, bo to co jednemu pomaga, drugiemu może zaszkodzić.

Piłeś już siemię lniane, jeśli czułeś się dobrze, to powrót do picia jest dobrym pomysłem.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #674 : 09-02-2015, 13:17 »

Wróć do gotowanego jedzenia. Smażone mięso mogą jeść zdrowi ludzie i to też sporadycznie. To już lepiej duszone. Jajka możesz robić po wiedeńsku. Do szklanki wbijasz jajka, dodajesz trochę masła i wstawiasz do garnka z gotującą się wodą, po ścięciu białka gotowe. Jabłka możesz upiec w piekarniku. Z surowym jedzeniem jeszcze się wstrzymaj i koniecznie wróć do siemienia.
MO z oliwą, ja, piłam trzy lata.
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #675 : 09-02-2015, 13:29 »

Przeszedłem na kukurydziany bo w sumie nie czułem żadnych dolegliwości żołądka,dwunastnicy itd. Pomyślałem że wystarczy mi taki czas, a nie ukrywam że oczekuje na ten z pestek winogron, bo może będzie wykazywał większe gojenie w jelicie.
Przy dużo smażyłem to fakt, ale tak mi smakowało i wydawało się że nie szkodzi, do czasu. Żona zwracała uwagę że za dużo smażę. Zależało mi też na czasie bo takie przygotowanie zajmuje go mniej, a i tak ciągle człowiek stoi w kuchni.
Spróbuje takich jajek, ale póki co robię na miękko, smażone odstawię.
Zastanawiam się czy mogę jeść każde mięso, nawet te tłustsze.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #676 : 09-02-2015, 13:53 »

Cytat
Zastanawiam się czy mogę jeść każde mięso, nawet te tłustsze.

Mięso i tłuszcz to wg Biosłone dobre jedzenie, a Kalina Ci odpowiedziała, coś co my ciagle Ci piszemy w różnych konfiguracjach:
Cytat
Co do  diety, to sam musisz sprawdzić po czym dobrze się czujesz, tu chyba nikt rozsądny nic Ci nie doradzi, bo to co jednemu pomaga, drugiemu może zaszkodzić.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2015, 15:24 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #677 : 09-02-2015, 16:28 »

Przerwę DP, boję się dużego nawrotu, marchewkę gotowaną zacznę jeść codziennie.
Wielka szkoda tych 4 tygodni, szkoda słów..
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #678 : 05-03-2015, 04:27 »

Nie mogłem znaleźć odpowiedzi, alocit na bazie citroseptu trzymamy w lodówce? Gdzie trzymam i ile czasu otworzony citrosept?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #679 : 05-03-2015, 08:28 »

Jak wpiszesz na stronie głównej w wyszukiwarce "citrosept termin ważności" to wyskoczy Ci to:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15051.msg125481#msg125481

Są różne wersje i doświadczenia przechowywania. Ja przechowuje w lodówce i rozpuszczony, i stężony.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!