Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 22:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Krew w stolcu u dziecka  (Przeczytany 71841 razy)
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« : 23-02-2009, 03:23 »


Jestem załamana i nie wiem co robić. Wiem, że jest noc ale muszę jak najszybciej uzyskać pomoc, o kórą bardzo proszę. W sobotę u dziecka zaczęła się biegunka. Wprowadziłam zmianę diety(ugotowany zmiksowany ryż zmiksowany z gotowaną marchewką i niewielką ilością Nutramigenu 2 na wodzie z gotowanej marchewki). Były to śluzowate biegunki. Niestety wieczorem pojawiła się również krew. Podałam lek homełopatyczny Podophyllum peltatum 15CH. Uspokoiło się. Dziecko zasnęło i nie zrobiło do rana ani jednej kupki a następnego dnia tj. w niedzielę jedna kupka papkowata. Dziecko ma apetyt i pije choć do jedzenia podaję tylko gotowaną marchewkę z gotowanym ryżem z odrobiną Nutramigenu jak wyżej a do picia wodę z gotowania tejże marchewki. Lek podałam wczoraj 4 razy po 5 kuleczek. Niestety ok godz.00 znowu papkowata kupka z krwią bez śluzu a za trzy godziny tj ok 3.00 przed chwilą kolejna. Mąż kłoci się ze mną, że to nie krew ale coż innego skoro dziecko nie jadło nic czerwonego. NIe wiem co robić.Czy podawać nadal lek czy jechać do szpitala? Boję sie bo dziecko ma candidę i wiadomo jak sie może skończyć podanie antybiotyku. Czy mogę poczekać do rana i zrobić w miejskim laboratorium na własną rękę wymaz z odbytu? Proszę o dopowiedź. Jestem bezradna. Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2012, 18:57 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 23-02-2009, 06:31 »

Najlepiej Pani zrobi, jak nic nie będzie robić. O co ta panika?

Coś mi się wydaje, że Pani wiedza nie jest zgodna z duchem tego forum, więc lepiej Pani zrobi, gdy, zamiast oglądać kupę dziecka, poczyta coś o zdrowiu i związanym z nim procesem oczyszczania, a nie tylko o chorobach. Inaczej długo Pani u nas nie zabawi. My nie jesteśmy forum medycznym, gdzie wyszukuje się choroby, by potem z nimi walczyć. Pani to widać w głowie pomieścić się nie może.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #2 : 23-02-2009, 08:37 »

Dziękuję Mistrzu za odpowiedź. Dziecko od urodzenia nie wzięło żadnego antybiotyku i od 2 m-ca życia pije miksturę. Naprawdę nie przeszkadzam w oczyszczaniu organizmu dziecka. Oczywiście cały czas się uczę i będę jak najwięcej czytać w tym kierunku ale jak dziecko słabnie to człowiek zaczyna panikować i tak się stało ze mną. Mam wyrzuty sumienia, że podałam dziecku lek ale to za namową męża. Jestem zbyt (sugestywna?) podatna na sugestię. Chcę aby z dziecka wyszło to świństwo Mistrzu tylko nie chcę aby się przy okazji odwodniło i tylko o to mi chodzi. Stosować nadal dziecku dietę czy po_prostu dawać jej normalne jedzonko i czekać bez  leków oczywiście.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2009, 10:11 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #3 : 23-02-2009, 10:13 »

Dieta do czasu unormowania stolca powinna być lekkostrawna, ale już bardziej urozmaicona. Podaję ogólny kierunek, a może doświadczone mamy maluchów coś doradzą.
Niestety, nie mamy na forum specjalisty od przepisów dla niemowląt.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #4 : 23-02-2009, 10:53 »

Grażynko bardzo dziękuję,  że zainteresowałaś się moim nowym wątkiem. Nie będę już panikować. Poczekam cierpliwie tak, jak to zawsze robiłam. Tym razem nerwy wzięły górę. Może rzeczywiście, któraś z  doświadczonych mam pomoże mi w kwestii diety dziecka aż do pojawiena sie prawidłowego stolca. 
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 23-02-2009, 15:24 »

A w jakim wieku jest dziecko?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grażyna
« Odpowiedz #6 : 23-02-2009, 16:58 »

Cytat
Zdecydowałam się zajść w ciążę za namową lekarzy, którzy uspokajali, że będzie wszystko w porządku. NIestety w ciąży rozpoczęły się problemy z zatokami i leczono mnie antybiotykami(Duomox)kilka razy. Mój stan zdrowia się pogarszał(alergia, początki astmy). Ciąża przebiegała bez komplikacji natomiast ja czułam sie coraz gorzej.Pod koniec ciązy wystąpiło nadciśnienie i kolejne leki.Skończyło się cięciem cesarskim, a po cięciu otrzymałam dożylnie kolejny antybiotyk. Wypisano mnie do domu ze stanem podgorączkowym 37.9 i dzieckiem. Byłam wykończona i miałam dość życia. Temperatura spadła do 37.2 i okresami jest do dziś.Dziecko ma dziś 20 m-cy a ja nie potrafię dojść do siebie.
Cytat
U dziecka też zaczęłam zauważać wiele niepokojących objawów.
Cytat
MOje dziecko ma podobną temp. ciała na przemian 37.2 albo 36.1  36.2 róznie. Lekarze uznali to za jej urodę.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2009, 17:01 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 23-02-2009, 17:04 »

Takie dziecko powinno już jeść to samo, co dorośli, więc nie ma sensu katować go jakąś dietą, ze względu na wiek. Niech mu Pani nie podaje Nutramigenu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #8 : 23-02-2009, 19:16 »

Mistrzu!
Tak, jak Grażynka przytoczyła dziecko ma 20 m-cy i może napiszę co je.
 Je właściwie to co dorośli poza piciem Nutramigenu rano i wieczorem ze względu na to, że dziecko się upomina o ten pokarm. Rano po pierwszym posiłku jakim jest Nutramigen z tranem je albo gotowaną kaszę jaglaną albo wafel ryżowy posmarowany masłem. Do tego albo jajecznica na maśle albo grzana wieprzowa kiełbaska
z wiadomego żródła lub wędlina i to wszystko z surówką z pomidorów z cebulką i oliwą albo z tartą marcheweczką polaną oliwą z oliwek lub olejem z pestem winogron albo też z olejem z siemienia lnianego. Drudie śniadanie to z reguły banan albo jebłuszko. Obiadek to albo zupka jarzynowa z ziemniakami na piersi z indyka lub na udźcu albo z chudą rybką z łyżeczką masełka albo drugie danie: ziemniaczki + kotlecik z indyka smażony na masełku i surówka lub gotowane warzywa albo pulpeciki z mięska mielonego wieprzowego ze znanego źródła albo wątróbka smazona na masełku. Podwieczorek to sok warzywno- owocowy robiony w sokowirówce i wafle ryżowe posmarowane masełkiem z musem jabłkowym. Kolacja to albo gotowane ziemniaki z surówką albo kasza bądź jaglana bądź gryczana albo tez makaron żytni razowy lub orkiszowy z warzywami. Proszę powiedzieć czy powinnam coś zmienić w diecie dziecka? To na ogół je dziecko natomiast przed chwilką dziecko zrobiło piątą dziś kupkę z krwią. Dzieje się to po kazdym posiłku. Na obiad ugotowałam dziecku zupkę jarzynową i podałam zmiksowaną bez tłuszczu. Teraz je suche wafelki ryżowe i nie mam pojęcia co dziecku jeszcze dziś podać. Pije wodę przegotowaną z odwróconej osmozy. Dopiero dziś zakupiłam pana drugą książkę i będę studiować więc na pewno się wiele nauczę. NIe podaję dziecku juz żadnych leków.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 23-02-2009, 19:21 »

Radzę wyeliminować u dziecka pomidory, zaś Nutramigen zastąpić koktajlem z błonnikiem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #10 : 23-02-2009, 19:27 »

Jeśli mogę coś zasugerować to odstaw na jakiś moment cukry:glukoza, fruktoza, laktoza, (sacharoza). Czyli owoce, soki, mleko. Ja przerabiałam kombinacje alpejskie i przez około pół roku dieta bezglutenowa, bezmleczna, bezcukrowa(nietolerancja fruktozy) u mojego synka. Było to 7 lat temu. Zabrakło wtedy jeszcze MO dla synka (10 lat)i dziś bylibyśmy już w innym miejscu.

I jeszcze jedna rzecz: chcę odtruć dziecko ze szczepionek. Przede wszystkim z odry. Szczepionka przeciw odrze uszkadza jelita.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2009, 19:31 wysłane przez Olimpia » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #11 : 23-02-2009, 20:16 »

Dobrze wyeliminuję pomidory i zastąpię nutramigen koktajlem z błonnikiem. Tylko proszę powiedziec Mistrzu z czym dziecku robić koktajle? A jeśli chodzi o pomidoty to rzeczywiście ostatnio dzieco jadło ich sporo. Bardzo lubi.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #12 : 23-02-2009, 20:38 »

Olimpio jeśli chodzi o cukry to dziecko nie spożywa od urodzenia glukozy i sacharozy. Fruktozę w owocach tak i laktozę w mleku Nutramigen więc z niego zrezygnuję tak, jak zasugerował pan Słonecki. Natomiast z owoców zrezygnować? Dobrze spróbuję. Czy Twoje dziecko miało podobne objawy? Stolce z krwią? Właściwie dietę bezglutenową tez stosujemy choć czasem dziecko je chlebek zytni razowy i orkiszowy z dodatkiem mąki żytniej ale tylko czasami no i jeszcze makaron żytnio razowy a więc to całkowicie wyeliminuje na jakiś czas i zaobserwuję.
 Odtrucie dziecka ze szczepionek? Tzn. z tych wszystkich, które dziecko dostało od urodzenia? To możliwe?
Czy takie które jest przed Wami i chcesz Olimpio podać dziecku odtrutke po wykonanym szczepieniu. My mamy zaległe szczepienie na odrę świńkę i rózyczkę ale zdecydowaliśmy z mężem nie robić go. Natomiast pani doktor homeopata powiedziała nam, że szczepienie polio, błonica, tężec nalezy wykonać i wtedy podac odtrutkę. Co Ty na to Olimpio?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 23-02-2009, 20:51 »

Cytat
Tylko proszę powiedziec Mistrzu z czym dziecku robić koktajle?
Z bananem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #14 : 23-02-2009, 20:54 »

U nas pojawił sie problem nietolerancji fruktozy - tak wtedy orzekli wielcy lekarze. Mogłabyś na kilka dni wprowadzać daną grupę produktów i obserwować. Nie napisałam abyś odstawiła to wszystko, ale wykonała próbę.
Kalendarz szczepień jest niesamowicie przeładowany . W Japonii nie szczepi sie dzieci do 2 roku życia, a w Polsce można wszystko zrobić z człowiekiem. Prześledź wątek: znów te szczepienia oraz inne wątki również o szczepieniach. Poczytaj posty Abi i wyrób sobie zdanie sama. Bardzo ciekawe : zaszczepić i za chwilę odtruwać...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 23-02-2009, 21:02 »

Cytat
Bardzo ciekawe : zaszczepić i za chwilę odtruwać...
No tak! To szczyt hipokryzji medycznej!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #16 : 23-02-2009, 21:26 »

Dobrze prześledzę wszystko, co dotyczy szczepień. Będę robić dziecku koktajl z błonnikiem z bananem. Tylko czy koktajl podawać już w obecnym stanie dziecka czy poczekać aż się wszystko unormuje?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 23-02-2009, 22:00 »

Warto spróbować już teraz, a w razie czego, najwyżej odstawić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #18 : 23-02-2009, 22:13 »

anastazja, moim skromnym zdaniem przy biegunkach, zaparciach może niekiedy pojawić się w stolcu krew. Małe dziecko ma bardzo delikatne jelita. Pamiętam,że przy biegunce mój syn (dzisiaj już student) też miał krew w stolcu, myślałam nawet, że ma jakąś czerwonkę. Wezwałam pediatrę i to samo mi powiedziała, co napisałam Ci wyżej.Zaleciła oczywiście na ten czas jedzonko lekko strawne. Rozumiem, że jesteś przerażona, ja też wszystko mocno przeżywam.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2009, 23:04 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #19 : 23-02-2009, 22:21 »

Spróbuję Mistrzu wprowadzić koktajl już teraz. Dziękuję.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!