Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 06:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Łuszczyca - choroba czy oczyszczanie - przyczyny  (Przeczytany 239330 razy)
Adrian
« Odpowiedz #80 : 14-06-2010, 17:05 »

Mam małe pytanie: Co używamy na łuszczącą się skórę? Alocit czy sok z aloesu? Jak na razie używam alocit ale książka wydana w 2004 roku poleca sam sok z aloesu.
Zapisane
Adrian
« Odpowiedz #81 : 22-06-2010, 14:36 »

Znam już odpowiedź: nowsze wydanie pisze że używa się alocitu.
« Ostatnia zmiana: 22-06-2010, 14:38 wysłane przez Adrian » Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #82 : 24-06-2010, 13:13 »

Mam małe pytanie: Co używamy na łuszczącą się skórę? Alocit czy sok z aloesu? Jak na razie używam alocit ale książka wydana w 2004 roku poleca sam sok z aloesu.

Znam już odpowiedź: nowsze wydanie pisze że używa się alocitu.

Adrian, o czym ty prawisz?
Jakie działanie miałby przynieść alocit naniesiony na łuszczącą się skórę?
Łuszczyca to dolegliwość z autoagresji układu immunologicznego chorego. Skóra przecież nie łuszczy się z powodu zewnętrznego problemu. Jest to wynik obecności wysokiego poziomu toksyn spowodowany nieszczelnością błony śluzowej jelit. To tam trzeba oddziaływać alocitem poprzez MO. Najlepiej, aby łuszczące się miejsca wyropiały, uwalniając tym samym toksyny z organizmu.
Nie smarujemy ich niczym poza maścią z witaminą A.
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #83 : 24-06-2010, 14:18 »

Adrian, o czym ty prawisz?
Jakie działanie miałby przynieść alocit naniesiony na łuszczącą się skórę?

Łuszczycy i łojotokowemu zapaleniu skóry często towarzyszy świąd (czasem o potężnym nasileniu) i niestety poprzez drapanie pojawiają się otwarte rany. Wówczas alocit dezynfekuje taką ranę. Przynajmniej tak to wygląda u mnie przy nawrotach łzs.
Zapisane
Adrian
« Odpowiedz #84 : 24-06-2010, 16:36 »

Książka właśnie poleca stosowanie alocitu 2 razy dziennie - strona 94. I oczywiście najważniejsze to picie MO. Zaleca się także melissę z citroseptem i koktajle błonnikowe.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #85 : 14-10-2010, 15:48 »

Piszę, bo mam problem smile. Właściwie nie wiem, co o tym myśleć. Już długo piję MO, KB, dietę też stosuję, a od jakichś kilku tygodni zaczęłam zauważać zmiany prawdopodobnie łuszczycowe na wierzchach dłoni, na łokciach, na łydkach. Swędzi to dodatkowo. Nie rozumiem tylko dlaczego, nigdy czegoś takiego nie miałam. Dlaczego ta łuszczyca się rozwija? Skóra w tych miejscach jest szorstka, robią się strupki. Czym to może być spowodowane? Czy może mieć to związek z porodem oraz z tym, że mam niedoczynność tarczycy, na którą na razie nie przyjmuje leków hormonalnych tylko Kelp?
Proszę o radę.

Dodam tylko, że czasem zjadam nabiał - śmietanę (ze sklepu), masło oraz twaróg. Jem też sporo jaj.
« Ostatnia zmiana: 14-10-2010, 17:07 wysłane przez Apollo » Zapisane
pollo
« Odpowiedz #86 : 14-10-2010, 17:01 »

Spróbuj na pewien okres wyeliminować nabiał i obserwuj zmiany. Jeśli nie znikną, prawdopodobnie organizm w ten sposób oczyszcza się z toksyn.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #87 : 14-10-2010, 18:01 »

Tak właśnie myślałam czytając ten wątek, tylko czy takie oczyszczanie może długo trwać? I czy czymś traktować te zmiany , czy sama maść z wit. A wystarczy?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #88 : 30-11-2010, 18:41 »

U mnie też od czasu stosowania metod prozdrowotnych pojawiła się sucha skóra, szczególnie na przedramieniu lewej ręki. Przedtem na tym przegubie zrobił się wrzód, po zastosowaniu zimnych okładów na wątrobę (w nocy) Moim zdaniem ma to powiązanie z wątrobą, albo raczej z jej niewydolnością w skutek przyspieszonego oczyszczania. Organizm uruchamia inne drogi oczyszczania - ochrony najważniejszych organów - poprzez skórę. Należy się tylko cieszyć, ponieważ z dwojga złego wszelkie wypryski, łuszczyce, chronią nas przed czymś dużo gorszym.

Również w czasie stresu, przy problemach z woreczkiem żółciowym mogą pojawiać się takie problemy. Dlatego osobiście prócz prozdrowotnych działań dbam i staram się wspomagać woreczek żółciowy.
« Ostatnia zmiana: 30-11-2010, 18:43 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #89 : 01-12-2010, 09:09 »

Dlatego osobiście prócz prozdrowotnych działań dbam i staram się wspomagać woreczek żółciowy.

A na czym konkretnie to wspomaganie polega?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #90 : 01-12-2010, 10:36 »

A na czym konkretnie to wspomaganie polega?

Na przykład na piciu różnych ziół pobudzających pracę woreczka. Chociaż już sam olej w MO powoduje że woreczek się rozluźnia. Również ćwiczenia.

Ważnym czynnikiem przy tym jest odżywianie. A jeżeli chodzi o stronę estetyczną, czy raczej działanie doraźne to wspomagam się zabiegami wodnymi, według mnie nic tak dobrze nie robi na łuszczącą się skórę jak kąpiele z wywarami i zimne zabiegi.

Łuszczycy i łojotokowemu zapaleniu skóry często towarzyszy świąd (czasem o potężnym nasileniu) i niestety poprzez drapanie pojawiają się otwarte rany. Wówczas alocit dezynfekuje taką ranę. Przynajmniej tak to wygląda u mnie przy nawrotach łzs.

U mnie to rzadko kiedy występuje lub raczej występowało. Natomiast nigdy wcześniej nie miałem łuszczącej się skóry na przedramieniu. To się pojawiło od czasu kiedy zająłem się sensownie dbaniem o zdrowie. Za to w pozostałych miejscach typowych dla ŁZS skóra praktycznie przestała być problematyczna. Jeszcze tylko troszeczkę skóra głowy daje o sobie znać. Nie mogę powiedzieć że mam już z tym zupełny spokój, ale sytuacja jest właściwie opanowana. Zauważyłem ze problem pojawia się i nasila podczas stresu. Ostatnio miałem bardzo traumatyczną sytuację i po kilku dniach zaczął powracać problem z ŁZS. Trochę się zmartwiłem, ale nie panikowałem bo jasne było dla mnie że mój organizm jest jeszcze słaby i silnie reaguje na stres.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2010, 10:48 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #91 : 25-01-2011, 09:39 »

Chciałabym zapytać, o czym mogą świadczyć czerwone brodawki na ciele? Mam ich dość dużo. Na szczęście są małe.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #92 : 15-02-2011, 21:19 »

Mam znów ten sam problem. Zmiany - prawdopodobnie łuszczycowe na rękach (dłoniach - robią się najpierw suche, później czerwone). Wygląda to nieciekawie, dodatkowo swędzi. Zauważyłam, że jak czasem podrapię te miejsca, to sączy się z tego ropa (niewiele). Najgorsze są zewnętrzne części dłoni, ale swędzą mnie łydki oraz łokcie i kolana. Gdy wcześniej pisałam o tym problemie, to zmiany same zniknęły poza dłońmi. Nie wiem czym mam się wspomagać, bo jestem w ciąży (15 tydzień). Piję nadal MO, ale rzadko KB. Może przerwać MO? Proszę o radę. Dodam że smaruję te miejsca na dłoniach maścią z wit A. A może zastosować  polewanie dłoni zimną wodą, o czym pisał Lacky?
« Ostatnia zmiana: 16-02-2011, 07:55 wysłane przez Apollo » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #93 : 15-02-2011, 22:07 »

Można spróbować przemywać dłonie trzyprocentową wodą utlenioną.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #94 : 16-02-2011, 21:06 »

Dzisiaj wdrożyłam wodę utlenioną. Zobaczymy co się będzie działo za parę dni.


Czy po jakimś czasie po polaniu wodą utlenioną można te miejsca smarować maścią z wit A czy lepiej nie ruszać?
« Ostatnia zmiana: 16-02-2011, 22:03 wysłane przez Fikusowo » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #95 : 17-02-2011, 00:02 »

Wodą utlenioną należy myć ręce tak, jak zwyczajną wodą. Potem rzecz jasna można dłonie posmarować maścią ochronną z witaminą A.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Myrna
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 02-02-2011, DP, KB
Wiadomości: 45

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

« Odpowiedz #96 : 24-03-2011, 16:59 »

Mam pytanie dotyczące oczyszczania przez powieki, miejsce które sobie moja łuszczyca upodobała. Czy miał ktoś podobnie? Od miesiąca są swędzące, ropiejące, czerwone i łuszczące się. Smaruję maścią ochronną z witaminą A. Powiedzcie, że to w końcu minie.
Zapisane

Przepraszam nie mam polskich znakow.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #97 : 24-03-2011, 19:02 »

Mam pytanie dotyczące oczyszczania przez powieki, miejsce które sobie moja łuszczyca upodobała. Czy miał ktoś podobnie? Od miesiąca są swędzące, ropiejące, czerwone i łuszczące się. Smaruję maścią ochronną z witaminą A. Powiedzcie, że to w końcu minie.

Ja miałam podobne objawy w początkach oczyszczania (bez łuszczenia skóry powiek). Pomogło mi, zmniejszyć nasilenie
objawów, smarowanie żelem do powiek firmy Flos-Lek (żel do powiek ze świetlikiem i chabrem) schłodzonym w lodówce. Polecam też (zimny) rano, przy puchnięciu powiek (obrzęk ustępuje błyskawicznie). W czasie największego swędzenia kładłam na oczy płatek mocno nawilżony ALOcitem i trzymałam do skutku (pracując na komputerze okłady robiłam raz na jednym, raz na drugim oku). Wypadły mi rzęsy. Na szczęście odrosły, krótsze ale gęściejsze. Problem ten trwał, może dwa tygodnie.

Maść z wit.A - odstaw.
« Ostatnia zmiana: 24-03-2011, 19:12 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Myrna
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 02-02-2011, DP, KB
Wiadomości: 45

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

« Odpowiedz #98 : 24-03-2011, 19:15 »

Dziękuje Klara27. U mnie to już miesiąc trwa, ale widać tak długo musi.
Zapisane

Przepraszam nie mam polskich znakow.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #99 : 24-03-2011, 19:21 »

Dziękuje Klara27. U mnie to już miesiąc trwa, ale widać tak długo musi.
Mnie też nie ustąpiło całkowicie, ale objawy są lekkie, pojawiają się rzadko i szybko ustępują. Przy żelu do powiek Flos-Lek zostałam na co dzień  i próbuję wszystkie jego rodzaje po kolei  biggrin.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!