Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Łuszczyca - choroba czy oczyszczanie - przyczyny  (Przeczytany 237705 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 23-05-2007, 11:01 »

Przyczyną łuszczycy są dziurawe jelita i od ich uszczelnienia należy rozpocząć leczenie tej choroby. Inne metody to walka z wiatrakami.

Należy zacząć od nabycia wiedzy, a to jest niemożliwe bez przeczytania książek prezentowanych na tej stronie. Na forum można znaleźć jedynie wskazówki uzupełniające. Żeby być zdrowym, trzeba swoje zdrowie wziąć we własne ręce i skończyć z przychodniowo-szpitalną tradycją powierzania swojego zdrowia komuś innemu.
« Ostatnia zmiana: 14-10-2010, 18:16 wysłane przez Machos » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
twister
« Odpowiedz #1 : 28-03-2009, 09:46 »

Ponieważ walczę ze stanem skóry, na której występują zmiany łuszczycowe, staram się łapać każdej deski pomocy. Ostatnio dowiedziałem się, że od kilku ładnych lat pomocnym środkiem w leczeniu łuszczycy jest preparat o nazwie Betasol. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym preparatem? Zawiera on, między innymi, wyciąg z korzenia łopianu.

« Ostatnia zmiana: 19-08-2012, 08:50 wysłane przez Klara27 » Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #2 : 28-03-2009, 10:27 »

Z mojej strony proponuję Ci koktajl błonnikowy, MO i do tego kąpiele w oliwie. Ja używałem oliwy z oliwek oraz oliwy z winogron z braku innych oliw. Grzybka wyleczyłem, a przy okazji parę liszajów.

« Ostatnia zmiana: 19-08-2012, 08:50 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 28-03-2009, 10:32 »

Ja również widzę że MO i koktajle robią porządek, od czasu kiedy stosuje moje problemy ze skórą są minimalne, z tym że nawet przy niezdrowym odżywianiu. Na łuszczycę też powinno pomóc ale pewnie zależy od tego jakiego stopnia to łuszczyca.

A sam Betasol chyba możesz spokojnie stosować, jest to środek ziołowy pomocniczy w łuszczycy. Żadnen wynalazek tylko zdaje się właśnie mający na celu usunięcie toksyn.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #4 : 28-03-2009, 23:37 »

Cytat
Ponieważ walczę ze stanem skóry, na której występują zmiany łuszczycowe, staram się łapać każdej deski pomocy. Ostatnio dowiedziałem się, że od kilku ładnych lat pomocnym środkiem w leczeniu łuszczycy jest preparat o nazwie Betasol. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym preparatem? Zawiera on między innymi wyciąg z korzenia łopianu.

Twister

Proste pytanie.

Ćwiczysz intensywnie?
Czy jak się pocisz to potem "śmierdzisz potem" czy nie czuć że jesteś spocony?
Czy oprócz łuszczycy masz na skórze jakieś inne wypryski w innych miejscach?

Czy przesadnie dbasz o higienę używając wszelkiego rodzaju maści, dezodorantów itd?

Musisz nauczyć się obserwować nietypowe działania twojego organizmu, które dadzą Ci odpowiedź dlaczego masz łuszczyce.


Zapisane
twister
« Odpowiedz #5 : 29-03-2009, 09:40 »

@Laokoon
Swego czasu stosowałem niemal codziennie koktajle błonnikowe z grapefruitem lub bananem. Nie widziałem nawet niewielkiej poprawy na skórze w tym czasie. Teraz wprawdzie koktajlu nie pijam, ale od poniedziałku wrócę do tej praktyki. Z powodu braku wanny nie mogę sobie pozwolić na kąpiele z dodatkiem oliwy. W zamian jednak staram się na noc smarować całe ciało oliwą - zobaczymy jak to zadziała. Poza tym miejsca zmienione chorobowo smaruję maścią z witaminą A (rano) przez co skóra może trochę mniej pęka, ale też nie widać wielkiego efektu.
@Lacky
Nie uprawiam żadnego wysiłkowego sportu. Od czasu do czasu chodzę na basen z uwagi na kręgosłup. Jednak gdy trochę się spocę nie czuję żadnego brzydkiego zapachu.
Zmiany łuszczycowe (grube, z łuszczącym się naskórkiem) występują na skórze głowy i tułowia. W okolicach pachwin i pod pachami, oraz pod kolanem są to raczej zaczerwienienia bez jej nawarstwienia (nie potrafię tego lepiej opisać). Na do tej pory zdrowej skórze tułowia i rąk zaczęły się pojawiać małe krostki, które pod palcem czuć jako delikatna tarka (szorstka)
Jeśli chodzi o higienę nie używam żadnych dodatkowych kremów, dezodorantów ani wód toaletowych. Pod prysznicem korzystam głównie z szarego mydła z olejkiem laurowym. Prysznic biorę raczej codziennie rano.
Niestety do tej pory nie znalazłem przyczyny mojej dolegliwości, chociaż staram się bacznie obserwować jak reaguje mój organizm na dietę czy zewnętrzne sytuacje.
P.S. Próbowałem do Ciebie wysłać wiadomość na PW kilka dni temu, niestety z racji przepełnienia skrzynki wiadomość do Ciebie nie dotarła.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2012, 08:53 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #6 : 29-03-2009, 19:39 »

Cytat
Jednak gdy trochę się spocę nie czuję żadnego brzydkiego zapachu.

To jest jedna z cech ludzi mających problem z łuszczycą. Standardowo jak człowiek, chory lub mający toksyny do wydalenia, się spoci to powinien "śmierdzieć potem". Dlatego, że toksyny wydalane razem z potem są przerabiane przez bakterie żerujące na skórze, a to powoduje nieświeży zapach potu.

Brak tego zapachu świadczy o tym, że toksyny nie są w pełni wydalane na zewnątrz razem z potem a cześć z nich gromadzi się w skórze i w tkance podskórnej. Ilość takich toksyn zależna jest również od sprawności wątroby. Przy mniej sprawnej wątrobie większa ilość toksyn pchana jest razem z potem co powoduje dodatkowy efekt gromadzenia się toksyn u osób z problemami wydalania toksyn na zewnątrz.

Po pewnym czasie ilość zalegających toksyn powoduje osłabienie tkanki (uszkodzenie tkanki) i infekcje grzybiczą, która daje efekt łuszczycy.

Przyczyny braku wydalania toksyn na zewnątrz mogą być dwie:
1. Brak odpowiedniej flory bakteryjnej na skórze, która wspomaga wyciąganie toksyn.
2. Nieprawidłowo pracujące gruczoły potowe.

Brak zapachu świadczy bardziej o braku odpowiedniej flory bakteryjnej.

Teraz pojawiają  się u Ciebie krostki co oznacza że flora bakteryjna się odbudowuje i zaczyna wyciągać zanieczyszczenia podskórne. Nie robi twego w miejscu gdzie jest łuszczyca bo tam jest grzyb, który blokuje dostęp bakteriom.

Czyli aby zlikwidować przyczynę trzeba wyciągać zanieczyszczenia z miejsc łuszczycowych na zewnątrz i odbudować florę bakteryjną.

Prawidłowa reakcja organizmu przy zdrowieniu to zaognienie miejsc łuszczycowych (czerwone swędzące miejsca), ropienie, rany i potem zagojenie.

Jak to osiągnąć
Zrób sobie maść z propolisu na wazelinie i smaruj miejsca gdzie jest łuszczyca. Po posmarowaniu nakładaj na te miejsca kataplazmy.

Kataplazm z siemienia lnianego lub konopnego – łagodzenie bólu i wspomaganie procesu ropienia

W zależności od wielkości obszaru bolącego lub ropnego mielemy odpowiednią ilość siemienia lnianego lub konopnego. Następnie gotujemy je 15-20 minut w wodzie, mleku, oliwie lub rozcieńczonym occie winnym. Uzyskaną masę nakłada się na odpowiedni kawałek płótna i przykrywa drugim, albo wkłada się do gorącej torebki. Gorące nakłada się na chore miejsce a na to lekkie wełniane nakrycie na 20 - 30 minut.  Przygotowuje się dwa Kataplazmy i po wystygnięciu jednego szybko nakłada się drugi. Raz przygotowane kataplazmy można używać przez dwa dni.


 
« Ostatnia zmiana: 19-08-2012, 08:55 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #7 : 30-03-2009, 07:07 »

Dla mnie rewelacja!

Ja zauważyłem że z potem u mnie coś zaczęło się dziać  już dawno temu, od dzieciństwa byłem bardzo aktywny i często się pociłem. wiedziałem że coś jest nie tak i to mi nie pasowało. W jakiś tam sposób łączyłem to również z toksemią itd. ale brakowało wiedzy aby coś z tym zrobić. Kiedy problemy przybrały bardziej uporczywą (przewlekłą?) formę zaczęły się problemy ze skórą, a właściwie tymi grzybicznymi objawami (nie grzybicą skóry) chociaż zawsze diagnozowane to było jako łusczycowe, łojotokowe itp. ale to ewidentnie nie było to. W pewnym sensie łączyłem to z grzybami ale nie byłem pewny bo nie zdiagnozowano u mnie a sam nie miałem takiej wiedzy.  Co ciekawe kiedy objawy były uporczywe co jakiś czas pojawiały się zaogenienia, krostki i plamki (takie jak przy sepsie?), także na skórze głowy robiły mi się takie bolące krosty/wysięki. Podejrzewam że mój organizm w ten sposób sobie radził z nadmiarem toksyn i grzyba aby nie dopuścić do kumulacji, z tym że przeważnie było to tak obfite żę nie było przerw a tylko wahania od słąbych do ostrych objawów.  Tyle że z czasem zaczęły pojawiać się inne problemya objawy grzybicze trwały.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2009, 07:10 wysłane przez Laokoon » Zapisane
twister
« Odpowiedz #8 : 03-04-2009, 10:45 »

Dzięki Lacky za bardzo przydatną sugestię. Jestem po dwukrotnym zastosowaniu kataplazmu na jednym z obszarów chorobowych mojej skóry - postanowiłem zrobić test i zobaczyć, czy chociaż w jednym miejscu skóra zareaguje poprawnie na to działanie. Mam jednak jeszcze kilka pytań odnośnie tej metody.
1. Czy siemię lniane musi być mielone tuż przed jego gotowaniem. Obecnie stosuję kupione mielone ziarno lnu (i odtłuszczone?) i zastanawiam się czy ma ono w ogóle tę samą właściwość co siemię kupione w całych ziarnach.
2. Jak długo należy stosować kataplazmy, żeby zauważyć efekt ich działania? Ja przyjąłem, że będę je stosował codziennie przez tydzień i wówczas zobaczę czy moja skóra w ogóle reaguje, ale może według Ciebie trzeba poczekać znacznie dłużej.
3. Obecnie nie posiadam propolisu, z którego mógłbym zrobić wspomnianą przez Ciebie maść. Jednak kilka miesięcy wcześniej próbowałem używać takiej na bazie euceryny, ale niestety efekty nie były zadowalające. Czy połączenie maści + kataplazmy dadzą tu wyraźnie lepsze rezultaty?
« Ostatnia zmiana: 19-08-2012, 08:58 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Piotrek_1992
« Odpowiedz #9 : 03-04-2009, 13:47 »

Twister, zrób tak, jak Lacky Ci napisał. Znam osobiście osobę, która pozbyła się zmian skórnych w/g tej metody. Nie pomagało nic innego. Zatem stosowanie jakichś Betasolów tylko pogorszy Twój stan.
Siemię lniane używamy tylko świeżo zmielone /to b. ważne/.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #10 : 03-04-2009, 22:55 »

Przyczyną podstawową łuszczycy jest nieszczelność jelit, która powoduje, że do organizmu przedostaje się duża ilość toksyn. Przy niesprawnym układzie wydalniczym toksyny kumulują się w różnych miejscach, wywołując objawy chorobowe. W przypadku łuszczycy kumulacja toksyn następuje w okolicach skóry, w mięśniach w błonie surowiczej oraz w naczyniach limfatycznych. Kumulacja ta następuje w wyniku braku odprowadzania toksyn na zewnątrz. Głównym powodem braku odprowadzania toksyn na zewnątrz jest brak odpowiedniej flory bakteryjnej na skórze oraz zablokowane wydalania potu na zewnątrz przez zablokowanie gruczołów potowych.

Pot jest substancją bezwonną a zapach potu zależy od tego, kto rozkłada pot i toksyny wydzielane z potem na substancje proste oraz od rodzaju wydalanych toksyn. Zapach potu jest bardzo intensywny, gdy znajdują się w nim substancje wydalane przez grzyby i są one rozkładane przez bakterie.

Pot ma skład zbliżony do składu moczu, dlatego zapach również zależy od tego, jakie pokarmy dostarczymy do organizmu a co za tym idzie, jakie substancje odżywcze są wydalane razem z potem. Mogą to być: mocznik, kwas moczowy, chlorki, amoniak, tłuszcze, związki potasu, magnezu, wapnia itd.

Kumulacja toksyn w tkankach zewnętrznych powoduje, że organizm podatny jest na rozwój różnego rodzaju schorzeń patologicznych. U ludzi, którzy nie dążą do zdrowia, organizm zaczyna się ratować infekcjami, aby nie dopuścić do zaburzeń w rozwój komórek i do rozrostu chorej tkanki. Ze względu na brak odpowiedniej flory bakteryjnej organizm infekuje się grzybem i dopuszcza do jego rozwoju. Miejsca występowania łuszczycy to miejsca, w których wydalane są duże ilości potu oraz miejsca wilgotne lub słabo ukrwione.  Dlatego łuszczyca często usadawia się pod pachami, w pachwinach na skórze głowy itd. Obszary łuszczycy powiększają się ze względu na to, że pojawiają się nowe miejsca kumulacji toksyn w tkankach zewnętrznych, które infekowane są grzybem candida lub innym. Jeżeli w jednym miejscu organizm nie może wydalić toksyn przez skórę to szuka innego powodując, że w innym miejscu tworzą się nowe skupiska toksyn. Te skupiska łatwo infekują się grzybica, która jest przenoszona przez pocieranie dłońmi w różnych miejscach.

Patrząc z tego punku widzenia łuszczyca jest objawem chorobowym mającym na celu ratować organizm przed poważniejszymi schorzeniami np. rakiem.  Działanie grzyba powoduje, że chora tkanka jest rozbijana i w tkankach tworzone są nieszczelności pozwalające na odprowadzenie toksyn na zewnątrz. Działanie grzyba jest wolne, dlatego łuszczyca jest procesem, który nie ma swojego końca, jeżeli nie zacznie się jej eliminacji od głównej przyczyny, czyli nieszczelności jelit. Odcięcie dopływu toksyn do tkanek zewnętrznych powinno spowodować, że proces łuszczenia zakończy się po wydaleniu wszystkich toksyn na zewnątrz.

Taki proces jest procesem długotrwałym i efektem docelowym.

Działania terapeutyczne związane z usunięciem łuszczycy nie mogą opierać się na maściach które blokują objaw łuszczycy bo w ten sposób zamykamy ostatnie drzwi do pozbywania zalegających toksyn. To spowoduje, że łuszczyca zawsze wróci a jak dobrze ją zablokujemy to narażamy się na ryzyko innych poważniejszych chorób.

Dlatego działanie terapeutyczne powinno być oparte na przyśpieszeniu łuszczenia się tkanki różnymi okładami, – czyli działanie na spotęgowanie okresowe objawów łuszczycy. Aby spotęgować objawy łuszczycy trzeba dostarczyć w odpowiednie miejsca substancje pobudzające do rozwoju florę bakteryjną, która przejmie role czyściciela. Działanie takie objawi się przez zaognienie procesów łuszczycowych, wydzielanie się ropy oraz tworzenie się ran. W takim procesie następuje również wymiana tkanki zewnętrznej. Stara zostaje zniszczona a w to miejsce tworzy się nowa. Proces tworzenia nowej tkanki to okres około 6 miesięcy.

Czyli są dwa wyjścia albo czekać aż się uszczelnią jelita i proces łuszczenia zakończy się samoczynnie albo okresowo spotęgować dolegliwości łuszczycowe i wyregulować proces wydalania toksyn na zewnątrz przez skórę.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2012, 09:02 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #11 : 03-04-2009, 23:04 »

Cytat
1. Czy siemię lniane musi być mielone tuż przed jego gotowaniem. Obecnie stosuję kupione mielone ziarno lnu (i odtłuszczone?) i zastanawiam się czy ma ono w ogóle tę samą właściwość co siemię kupione w całych ziarnach.
Nasiona, aby były żywe i zawierały odpowiednie substancje odżywcze muszą być całe w swoich skorupkach. Proces mielenia powoduje wydzielanie się tych substancji, które po pewnym czasie stają się nieaktywne. Wtedy takie zmielone nasiona nie mają pozytywnego działania na organizm.
Czyli aby coś zadziałało musi być mielone na bieżąco, aby wydzielane związki trafiały do wody.
Cytat
2. Jak długo należy stosować kataplazmy, żeby zauważyć efekt ich działania? Ja przyjąłem, że będę je stosował codziennie przez tydzień i wówczas zobaczę czy moja skóra w ogóle reaguje, ale może według Ciebie trzeba poczekać znacznie dłużej.
Tak długo aż uzyskasz efekt ropienia i zaognienia objawów.
Cytat
3. Obecnie nie posiadam propolisu, z którego mógłbym zrobić wspomnianą przez Ciebie maść. Jednak kilka miesięcy wcześniej próbowałem używać takiej na bazie euceryny, ale niestety efekty nie były zadowalające. Czy połączenie maści + kataplazmy dadzą tu wyraźnie lepsze rezultaty?
Euceryna nie jest na łuszczyce tylko na problemy z kręgosłupem. Tu wystarczy zrobić na wazelinie.
Co znaczy, że objawy był nie zadowalające, pogorszyło się?
Zapisane
Alisza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 68
MO: 24-04-2008
Skąd: Niemcy
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #12 : 05-04-2009, 11:29 »

Dzien Dobry.
Na temat luszczycy moge juz cos napisac. Moj maz-53 lata, chory na luszczyce od urodzenia. Stwierdzono ze to genetyczne, odziedziczyl po matce. Gruba luszczaca sie skorupa na wierzchach dloni, na lokciach, na kolanach i jeszcze troche na plecach i na brzuchu. Bardzo sie pocil i pot nie smierdzial. Teraz wszystkie skorupy zniknely, a na zdrowej skorze pojawiaja sie czerwone swedzace placki, jest ich coraz mniej i poci sie mniej. Jest dokladnie tak jak pisze Lacky. 24 kwietnia minie rok jak  pije miksturke, koktajle, kapie sie dwa razy w tygodniu w wodzie z olejem sojowym i jada w miare zdrowo.
Jest juz na 80% zdrowy i z tego powodu szczesliwy. biggrin
Zapisane

"Kazda prawda przechodzi trzy etapy: Najpierw jest wyszydzana, potem gwaltownie zwalczana, a w koncu zostaje uznana za rzeczywista."
                    -Artur Schopenhauer-
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 05-04-2009, 12:18 »

To pocieszające, co pisze Alisza i jakoś mnie to wcale nie dziwi. Na uwagę zasługuje racjonalna prostota dochodzenia do zdrowia - bez suplementów, probiotyków, wariackiego IG oraz innych medycznych wygłupów. Jedynie opcjonalnie olej sojowy do kąpieli, no i cierpliwość. W ogóle nie mogę zrozumieć ludzi, którzy chorują na coś 20 lat, wpadają na forum i piszą post rozpoczynający od słów: bardzo pilne. Takim nawet nie warto doradzać, bo z góry wiadomo, że to pacjenci poszukujący jakiegoś cudownego specyfiku na "zdrowie", nie zaś ludzie rozumiejący istotę zdrowia, i czym ono różni się od leczenia chorób przy pomocy leków.

Cytat
jada w miarę zdrowo
To też zasługuje na podkreślenie. Właśnie tak należy jadać - w miarę zdrowo; bez wyszukiwania wściekle zdrowej żywności; perfekcyjnego przestrzegania jakichś wyimaginowanych zasad: proporcji T:B:W, łączenia jednego z drugim, odkwaszania... Po prostu normalnie. Czy to takie trudne? Nie! To najłatwiejsza rzecz pod słońcem i najprostsza. Może stąd tak trudna do zrozumienia? Nie wiem...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 05-04-2009, 12:42 »

Mistrz ma dużo racji w tym co pisze o pewnym typie ludzi. Mnie to aż dziwi, a do tego dodałbym jeszcze ludzi którzy przechodzą nad tym do porządku dziennego wierzą w zaklęcia lekarzy (DNA,DNA,DNA).

Mam ten problem w rodzinie więc wiem jak to jest męczące i trudne, tacy ludzie potrafią skutecznie zatruwać życie po to tylko aby przypadkiem nie okazało się że jednak tych "chorób" można się pozbyć.

Trawestując szarlatanerię powiedziałbym że "To jest w ich DNA". A więc NIEZMIENIALNE i nawet nie mamy się co łudzić że to zmienimy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 05-04-2009, 14:10 »

Cytat
Mistrz ma dużo racji w tym co pisze
Obawiam się, że nie tylko mam dużo racji, ale po prostu mam rację. Proszę zrozumieć, że w medycynie ludowej i naturalnej mam doświadczenie dużo większe niż wszyscy ci tzw. lekarze medycyny naturalnej bardziej od natury wzięci razem i do kupy. A na dodatek umiem wyciągać wnioski, czego ci lekarze przechrzty nie potrafią albo nie chcą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #16 : 05-04-2009, 14:24 »

Pozwoliłem sobie podkreślić te kwestie bo choć nie mam takiego doświadczenia jak Mistrz to je dostrzegam. Nie napisałem wprost że Mistrz ma rację bo to trochę inny poziom rozumowania, jak często mamy okazję się przekonać taka forma nie tylko nie zachęca ale wręcz budzi gniew. Chociaż to nie ma sensu ale jednak to tez jest praktyka.

Ludzi nieprzekonanych trzeba jakoś zachęcić, wręcz nawet zmiękczyć i względu na to właśnie trochę tak dyplomatycznie ująłem. Trochę wypadam jak klakier, ale skoro jesteśmy szczerze i prawdziwi w tym co piszemy. Ja to rozumiem że Mistrz stara się nie komplikować ale obawiam się że życie dla wielu ludzi jest skomplikowane i często tak sobie komplikują a przez to sami są pokomplikowani że proste prawdy do nich nie przemawiają.

Co do lekarzy to uważam że jest to nieformalna sekta, w większości swoją "ciężko zdobytą wiedzę" traktują jako symbole swoistego szlachectwa, stoją ponad zwykłymi obywatelami. A do tego prosektorium najczęściej powoduje złamanie odwiecznego tabu które otwiera nienaturalną drogę w ich psychice. Wręcz wykoślawia.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2009, 14:27 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Alisza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 68
MO: 24-04-2008
Skąd: Niemcy
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #17 : 05-04-2009, 16:43 »

Jak czytam co piszecie na naszym form, to czasami sie dziwie ze u nas to wszystko przebiega tak ksiazkowo. I jeszcze musze napisac ze nikt nie uwaza nas za oszolomow jak mowimy o miksturce. Jest duze zainteresowanie. Juz nie moge sie doliczyc ilu pije miksturke, to idzie lancuszkowo. Polacy maja ksiazki i czytaja forum. Niemcom (moj maz jest Niemcem) tlumacze o dziurawych jelitach i jak dziala miksturka, a o candidzie i reakcjach oczyszczania organizmu maja w internecie. Mam troche z tym roboty, bo dzwonia i pytaja. Na forum jestem bardzo czesto i czytam i sie ucze. Acha! Bardzo mi sie poprawila pamiec.
Mistrzu- moj maz bardzo  serdecznie Pana pozdrawia.  Cale zycie chory, a teraz taka poprawa. W dziecinstwie byl traktowany jak tredowaty, ani na basen, ani na imnastyke itd...
Zapisane

"Kazda prawda przechodzi trzy etapy: Najpierw jest wyszydzana, potem gwaltownie zwalczana, a w koncu zostaje uznana za rzeczywista."
                    -Artur Schopenhauer-
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 05-04-2009, 18:11 »

Cytat
W dzieciństwie był traktowany jak trędowaty, ani na basen, ani na gimnastykę
U nas także lekarze zakazują chodzenia chorym na basen. Jedynie do sauny mogą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
twister
« Odpowiedz #19 : 19-04-2009, 10:35 »

A jak radzić sobie z łuszczycą na skórze głowy? Czy w tym przypadku kataplazm, o którym pisze Lacky też będzie skuteczny?
« Ostatnia zmiana: 19-08-2012, 09:08 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!