Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy ja nie trawię tłuszczów?  (Przeczytany 15973 razy)
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« : 09-03-2009, 23:42 »

Witajcie

Z powodu pracy mam dla Was nie wiele czasu, ale staram się bardziej zorganizować.

Pamiętam, że kiedyś mogłem jeść ciężko strawne rzeczy takie jak frytki smażone w oleju praktycznie bez żadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Od czasu kiedy stwierdzono u mnie nerwicę i jelito drażliwe po smażonych potrawach (np. frytki) doznaję rewolucji żołądkowych, rozwolnień, wiatrów takich hmm tłustych.
Stolce często wyglądają jak maź pływająca po wodzie. Stolce są tłuste jakbym nie trawił właśnie tłuszczów. Często nawet zamiast stolca w toalecie ląduje tłusty "kleks" ale to niesmaczne  bash

Z tego co wiem to tłuszcze trawione są przy pomocy trzustki. Czyli teoretycznie Olej kukurydziany powinien ją postawić na nogi?
Gdy piłem PMO z Olejem kukurydzianym to czułem kłucie pod lewym żebrem, ale wracając do MO ból minął. Czy to znaczy, że trzustka by się zregenerować potrzebuje PMO?

Pozdrawiam
Zapisane
MarekS
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 07.08.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 108

« Odpowiedz #1 : 11-03-2009, 23:34 »

Z tego co wiem to trzustka produkuje insulinę , która jest potrzebna do trawienia węglowodanów(w uproszczeniu,bo do trawienia białek i tłuszczów też {lipaza}).Do trawienia tłuszczów potrzebna jest też dwunastnica, w której to dochodzi do polewania pokarmu żółcią z woreczka żółciowego.Dlatego zmieniłbym olej na oliwę z oliwek i podreperował dwunastnicę. Pij spokojnie MO i nie poganiaj organizmu stosując PMO. Nie dlatego, że PMO jest be tylko dlatego ,że zbyt gwałtownie czyści.Tak myślę.
Piszesz o tłustym kleksie, a czy nie jest to bardziej śluzowaty kleks? Obecność śluzu w stolcu może świadczyć o oczyszczaniu jelita ze złogów.
« Ostatnia zmiana: 11-03-2009, 23:59 wysłane przez MarekS » Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #2 : 12-03-2009, 00:01 »

Ja już za miesiąc miałem przechodzić na olej winogronowy... Bo to jelita mam najbardziej zmasakrowane. Jednak jak mus to mus, wrócę do oliwy z oliwek.

Dzięki za odpowiedź smile
Zapisane
MarekS
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 07.08.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 108

« Odpowiedz #3 : 12-03-2009, 00:18 »

MohSETH ,przeleciałem pobieżnie po Twoich postach i myślę, że brak Ci cierpliwości.Poczytaj na spokojnie i ze zrozumieniem forumowe mądrości.Będzie dobrze.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #4 : 12-03-2009, 00:23 »

Oj, chwała Ci Marku, bo mnie ten Przemek wcale nie słucha. Ciągle go gna.  msn-wink
Zapisane
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #5 : 12-03-2009, 09:01 »

Właśnie, a mnie sugerował depresję. Już wcześniej zwróciłam uwagę, że MO zaczął pić później niż ja.
Ja jeszcze nawet nie myślę o PMO, a on już prawie 3 m-ce używa tej wersji. U mnie i bez tego reakcje są ostre.
Też za szybko zeszłam z oliwy z oliwek, ale dopiero teraz to widzę. Wrócę do niej jak skończę kukurydziany w wersji wydłużonej.
MohSETH, posłuchaj Marka i Grażynki nie nakręcaj się zbyt mocno. bangin
Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #6 : 13-03-2009, 00:39 »

Kochani nie stosuję już PMO od jakiegoś czasu. W profilu została tylko data, zaraz ją usunę. Dziękuję wszystkim za troskę. Wygląda na to, że Wam zależy bardziej na moim zdrowiu niż mnie samemu

halisiu a co depresja ma do tego? Nie rozumiem za bardzo
Zapisane
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #7 : 13-03-2009, 09:12 »

Do tego nic, chodziło mi o nakręcanie się. msn-wink
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #8 : 13-03-2009, 10:51 »

A po co MohSETH jesz frytki? Może trzeba dietę zastosować od początku, poczytaj co Mistrz pisze w diecie.
Na moje oko - krótko pijesz, więc cierpliwości i odrzucaj pokarmy "podejrzane".
Jak mi coś nie pasuje - to zaczynam od płatków na wodzie, warzyw na parze, mięso tylko gotowane itd. Naprawia się natychmiast. Frytki pojesz jak będziesz miał już równowagę.
Zdrowie jest bezcenne! A najcenniejszy jest stan, kiedy nic nam nie dolega i możemy sobie pozwolić na małe co nieco.
Pozdrawianki.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #9 : 13-03-2009, 11:07 »

Do tego nic, chodziło mi o nakręcanie się. msn-wink

Nie zaprzeczam, że czasem się nakręcam msn-wink Zresztą wydaje mi się jak większość z toksemią

Pozdro
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 17-03-2009, 12:38 »

Często, w pogoni za najnowszymi, najlepszymi "cudownymi" lekami albo kuracjami, ale zapominamy o lekach sprawdzonych od dziesiątków lat. Jednym z nich jest Intracum Abrotani, o którym mam bardzo dobre zdanie, wynikające z wiedzy praktycznej, i który bym Panu polecił: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1134
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kld
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 1.12.2007
Wiadomości: 187

« Odpowiedz #11 : 29-04-2009, 13:37 »

Mam takie pytanie.
Intracum Abrotani to jest wyciąg z ziela bożego drzewka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bylica_bo%C5%BCe_drzewko. Nazywanego też tutaj Bylica bożego drzewka. Nie znam się na roślinach, ale widzę, że tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Bylica jest pełno rodzajów "Bylicy".
Do czego zmierzam. Czy osoba która jest uczulona na pyłki Bylicy(nie wiem jakiego rodzaju tylko jest napisane ogólnie Bylicy- nie wiem czy bożego drzewka czy nie. Ogólnie nie znam się na roślinach, więc jeśli popełniam jakąś gafę to z góry przepraszam), może zastosować lek Intracum Abrotani? Czy to nie ma nic ze sobą wspólnego? A jeśli jednak ma coś ze sobą wspólnego i taka osoba nie może zastosować tego leku to czy Mistrz poleciłby jakiś inny zamiennik?

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 01-05-2009, 00:02 »

Z tą bylicą, to jakieś nieporozumienie. Boże drzewko to podobna do kaktusa roślina, u nas uprawiana w doniczkach.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2009, 22:02 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Boja
« Odpowiedz #13 : 03-05-2009, 21:59 »

Kld  Bylica pospolita, to chwast bardzo pospolity w Polsce i na to prawdopodobnie masz uczulenie, ale bylica boże drzewko, to zupełnie inna roślina. A sekulent inaczej grubosz zwany popularnie "boże drzewko", to jeszcze inna roślina sprowadzona i uprawiana w doniczkach, jak mówi Mistrz. W sumie to 3 różne rośliny!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!