Niemedyczne forum zdrowia
21-11-2019, 05:15 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czwarty tom "Zdrowia na w豉sne 篡czenie" --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Zmywarki - nab造szczacze  (Przeczytany 18331 razy)
Razowy
« : 10-03-2009, 11:11 »

Wprawdzie mnie to nie dotyczy, osobi軼ie nie mam i nie mam zamiaru kupowa zmywarki do naczy, ale chcia豚ym zada otwarte pytanie - czy u篡wanie zmywarki ma wp造w na nasze zdrowie? Mnie od zakupu tego urz康zenia odepchn窸o, 瞠 w procesie mycia naczy stosowana jest du瘸 ilo嗆 chemii.

Szczeg鏊nie tzw. nab造szczacze mnie intryguj. Tak sobie my郵, 瞠 ta substancja, powoduj帷a pi瘯ny po造sk naczy, to mikroskopijna warstwa 鈔odka chemicznego (przez analogi, jak pasta do but闚), kt鏎ym pokryte s naczynia. Pi瘯nie to wygl康a, ale czy ten "suplement diety" na pewno jest nieszkodliwy. 妃iem w徠pi.

Dodatkowo - w niekt鏎ych domach stosuje si zasad, 瞠 sk豉da si brudne naczynia przez kilka dni w zmywarce i raz na np. trzy dni w陰cza to urz康zenie. Co w tym czasie si mno篡 w tych brudach, to tylko Stw鏎ca wie. Czy wszystkie "篡j徠ka", zostan usuni皻e w procesie mycia, czy w zakamarkach zmywarki nie ma hodowli drobnoustroj闚?
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #1 : 11-03-2009, 14:15 »

Zmywarka jest dobrym rozwi您aniem gdy nie masz czasu na sprz徠anie. Poza tym- czy ten nab造szczacz sam si wydostaje ze zmywarki czy trzeba go najpierw zaaplikowac tam?
Zuza
*

P貫: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk康: Podkarpacie
Wiadomo軼i: 683

« Odpowiedz #2 : 11-03-2009, 14:29 »

Rany, nie wyobra瘸m sobie jak mo積a my naczynia co trzy dni. Mam zmywark od miesi帷a i przy czteroosobowej rodzinie musz my dwa razy dziennie. A 鈔odka nab造szczaj帷ego po prostu nie dodaj bo po jednej pr鏏ie resztki wody pozostaj帷e na naczyniach mia造 kolor m皻nie - bia造.

Marlenka

MO: 12-08-2007
Sk康: Szczecin
Wiadomo軼i: 336

« Odpowiedz #3 : 12-03-2009, 08:42 »

Te bia貫 郵ady na naczyniach, to w豉郾ie brak nab造szczacza.

Ja sobie bardzo chwal zmywark i przy du瞠j rodzinie w陰czam tylko raz  (w nocy- ta雟zy pr康), w zupe軟o軼i wystarcza. Z tym, 瞠 du瞠 garnki (zwykle jeden) myj pod bie膨c wod. My郵, 瞠 w dzisiejszych czasach, zmywarka, to jedno z bardziej potrzebnych urz康ze w gospodarstwie domowym, mo瞠 m篹czy幡i my郵 inaczej, ale ju ci zajmuj帷y si domem pod nieobecno嗆 kobiety, to ju pewnie nie.

Nab造szczacz...., nie dajmy si zwariowa, wsz璠zie pe軟o chemii, od czego jest MO.

No i wysz這 mi, ku pochwale zmywarki!
Jerry

MO: 18-10-2008
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 209

« Odpowiedz #4 : 12-03-2009, 09:45 »

Nie wyobra瘸m sobie 篡cia bez zmywarki.  smile Szczeg鏊nie jak mam go軼i, 2 dania, deser itp. Wiadomo, jak mam do zmycia 2 talerze - bo akurat jem w pracy - to myje r璚znie. Ale zmywarka u豉twia 篡cie. Mo瞠 i w zmywarce u篡wa si chemii, ale tak samo jest z pralk. Po za tym do umycia talerzy r璚znie te trzeba u篡 jakiego p造nu, szczeg鏊nie przy t逝stych pozosta這軼iach. Nie mo積a popada w skrajno軼i. 
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #5 : 12-03-2009, 09:46 »

Te my郵 瞠 to jest skarb miec zmywark:) Z wszystkich domowych zaj璚 zmywanie uwa瘸m za bezwarunkowo najmniej przyjemne:)
Co prawda mam na chwilowo za ma貫 mieszkanie i za ma陰 liczb domownik闚 瞠by mi si op豉ca豉 zmywarka, ale je郵i te opcje ulegn zmianie to z pewno軼i zainwestuj!:P
Zuza
*

MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk康: Podkarpacie
Wiadomo軼i: 683

« Odpowiedz #6 : 12-03-2009, 13:43 »

Nie zgodz si co do nab造szczacza. U mnie nie by這 bia造ch 郵ad闚 tylko resztki wody (pozostaj帷e np. na kubku odwr鏂onym do g鏎y dnem) mia造 kolor bia豉wy, m皻ny. Teraz u篡wam 鈔odek do mycia i s鏊 do zmi瘯czania wody i wszystko jest czyste i l郾i帷e.

KaZof
*

MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo軼i: 1.099

« Odpowiedz #7 : 12-03-2009, 14:55 »

Mnie od zakupu tego urz康zenia odepchn窸o, 瞠 w procesie mycia naczy stosowana jest du瘸 ilo嗆 chemii.

Szczeg鏊nie tzw. nab造szczacze mnie intryguj.

Mia豉m podobnie. Jednak od czasu, jak przeczyta豉m, 瞠 w zmywarkach mo積a stosowa z powodzeniem takie "babcine" sposoby jak boraks, ocet, sok z cytryny, woda utleniona - zaczynam "mi瘯n望" ....
Czy Kto z Was praktykuje z tymi 鈔odkami u siebie w domu ... tak z r瘯 na sercu? 

Natomiast ja mog z czystym sumieniem poleci tajemnicze kule pior帷e bez proszku i p造nu do prania - jestem po 10-ciu praniach w pralce (tymi podrobionymi pono, z Allegro: http://www.allegro.pl/search.php?string=ball&from_showcat=1&category=9302&country=1&order=p ) to pierze!
Wygl康a, 瞠 bez chemii kolorowej, z nowymi formu豉mi mo積a si obej嗆  smile ... tylko, czy chemia fizyczna (zasady mechanizmu prania tymi kulami, objasnione w tek軼ie) s zdrowe?
Nie wyobra瘸m sobie 篡cia bez zmywarki.  smile Szczeg鏊nie jak mam go軼i, 2 dania, deser itp. Wiadomo, jak mam do zmycia 2 talerze - bo akurat jem w pracy - to myje r璚znie. Ale zmywarka u豉twia 篡cie. Mo瞠 i w zmywarce u篡wa si chemii, ale tak samo jest z pralk. Po za tym do umycia talerzy r璚znie te trzeba u篡 jakiego p造nu, szczeg鏊nie przy t逝stych pozosta這軼iach. Nie mo積a popada w skrajno軼i. 

Jest np. taka stronka:
 http://perfekcyjna-pani-domu.blog.onet.pl/2,ID359147919,index.html
(m.in.do zorganizowania wiosennego sprz徠ania przydatna  msn-wink )

« Ostatnia zmiana: 12-03-2009, 15:04 wys豉ne przez kazof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z豉mie, wzmocni mnie"
Mia

MO: 20.12.2011
Wiadomo軼i: 275

« Odpowiedz #8 : 15-01-2012, 11:10 »

Zastanawiam si, czym zast徙i 瞠le do mycia w zmywarce. Mo瞠 octem? Czy mo積a wsypa zwyk陰 s鏊? Mo瞠 kto praktykowa. Octu u篡wam tylko do mycia zmywarki: wlewam ok. szklanki i nastawiam na pe軟y cykl.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2012, 12:34 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Eva

MO: 01-06-2009r.
Wiadomo軼i: 128

« Odpowiedz #9 : 15-01-2012, 22:40 »

Cytat
Octu u篡wam tylko do mycia zmywarki: wlewam ok. szklanki i nastawiam na pe軟y cykl

Jakiego octu u篡wasz, i do kt鏎ego pojemnika go wlewasz?
Mia

MO: 20.12.2011
Wiadomo軼i: 275

« Odpowiedz #10 : 16-01-2012, 15:31 »

Wlewam do zmywarki, nie do pojemnika. Polecam, doskonale myje zmywark. Pr鏏owa豉m w ten spos鏏 my naczynia ale nie umy造 si tak dobrze jak bym chcia豉.

Mia, poczytaj tutaj i we sobie to do serca.//K27
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16391.0

« Ostatnia zmiana: 16-01-2012, 15:48 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Rodos
« Odpowiedz #11 : 17-01-2012, 12:40 »

Ja te jestem fanem zmywarki i nie wyobra瘸m sobie funkcjonowania bez niej. Wystarczy, co jaki czas, porz康nie j umy, np. octem i jest ok.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2012, 14:09 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!