Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:21 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Zmywarki - nab³yszczacze  (Przeczytany 22760 razy)
Razowy
« : 10-03-2009, 11:11 »

Wprawdzie mnie to nie dotyczy, osobi¶cie nie mam i nie mam zamiaru kupowaæ zmywarki do naczyñ, ale chcia³bym zadaæ otwarte pytanie - czy u¿ywanie zmywarki ma wp³yw na nasze zdrowie? Mnie od zakupu tego urz±dzenia odepchnê³o, ¿e w procesie mycia naczyñ stosowana jest du¿a ilo¶æ chemii.

Szczególnie tzw. nab³yszczacze mnie intryguj±. Tak sobie my¶lê, ¿e ta substancja, powoduj±ca piêkny po³ysk naczyñ, to mikroskopijna warstwa ¶rodka chemicznego (przez analogiê, jak pasta do butów), którym pokryte s± naczynia. Piêknie to wygl±da, ale czy ten "suplement diety" na pewno jest nieszkodliwy. ¦miem w±tpiæ.

Dodatkowo - w niektórych domach stosuje siê zasadê, ¿e sk³ada siê brudne naczynia przez kilka dni w zmywarce i raz na np. trzy dni w³±cza to urz±dzenie. Co w tym czasie siê mno¿y w tych brudach, to tylko Stwórca wie. Czy wszystkie "¿yj±tka", zostan± usuniête w procesie mycia, czy w zakamarkach zmywarki nie ma hodowli drobnoustrojów?
Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #1 : 11-03-2009, 14:15 »

Zmywarka jest dobrym rozwi±zaniem gdy nie masz czasu na sprz±tanie. Poza tym- czy ten nab³yszczacz sam siê wydostaje ze zmywarki czy trzeba go najpierw zaaplikowac tam?
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #2 : 11-03-2009, 14:29 »

Rany, nie wyobra¿am sobie jak mo¿na myæ naczynia co trzy dni. Mam zmywarkê od miesi±ca i przy czteroosobowej rodzinie muszê myæ dwa razy dziennie. A ¶rodka nab³yszczaj±cego po prostu nie dodajê bo po jednej próbie resztki wody pozostaj±ce na naczyniach mia³y kolor mêtnie - bia³y.
Zapisane

Marlenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #3 : 12-03-2009, 08:42 »

Te bia³e ¶lady na naczyniach, to w³a¶nie brak nab³yszczacza.

Ja sobie bardzo chwalê zmywarkê i przy du¿ej rodzinie w³±czam tylko raz  (w nocy- tañszy pr±d), w zupe³no¶ci wystarcza. Z tym, ¿e du¿e garnki (zwykle jeden) myjê pod bie¿±c± wod±. My¶lê, ¿e w dzisiejszych czasach, zmywarka, to jedno z bardziej potrzebnych urz±dzeñ w gospodarstwie domowym, mo¿e mê¿czy¼ni my¶l± inaczej, ale ju¿ ci zajmuj±cy siê domem pod nieobecno¶æ kobiety, to ju¿ pewnie nie.

Nab³yszczacz...., nie dajmy siê zwariowaæ, wszêdzie pe³no chemii, od czego jest MO.

No i wysz³o mi, ku pochwale zmywarki!
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 209

« Odpowiedz #4 : 12-03-2009, 09:45 »

Nie wyobra¿am sobie ¿ycia bez zmywarki.  smile Szczególnie jak mam go¶ci, 2 dania, deser itp. Wiadomo, jak mam do zmycia 2 talerze - bo akurat jem w pracy - to myje rêcznie. Ale zmywarka u³atwia ¿ycie. Mo¿e i w zmywarce u¿ywa siê chemii, ale tak samo jest z pralk±. Po za tym do umycia talerzy rêcznie te¿ trzeba u¿yæ jakiego¶ p³ynu, szczególnie przy t³ustych pozosta³o¶ciach. Nie mo¿na popadaæ w skrajno¶ci. 
Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #5 : 12-03-2009, 09:46 »

Te¿ my¶lê ¿e to jest skarb miec zmywarkê:) Z wszystkich domowych zajêc zmywanie uwa¿am za bezwarunkowo najmniej przyjemne:)
Co prawda mam na chwilowo za ma³e mieszkanie i za ma³± liczbê domowników ¿eby mi siê op³aca³a zmywarka, ale je¶li te opcje ulegn± zmianie to z pewno¶ci± zainwestujê!:P
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #6 : 12-03-2009, 13:43 »

Nie zgodzê siê co do nab³yszczacza. U mnie nie by³o bia³ych ¶ladów tylko resztki wody (pozostaj±ce np. na kubku odwróconym do góry dnem) mia³y kolor bia³awy, mêtny. Teraz u¿ywam ¶rodek do mycia i sól do zmiêkczania wody i wszystko jest czyste i l¶ni±ce.
Zapisane

KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #7 : 12-03-2009, 14:55 »

Mnie od zakupu tego urz±dzenia odepchnê³o, ¿e w procesie mycia naczyñ stosowana jest du¿a ilo¶æ chemii.

Szczególnie tzw. nab³yszczacze mnie intryguj±.
 
Mia³am podobnie. Jednak od czasu, jak przeczyta³am, ¿e w zmywarkach mo¿na stosowaæ z powodzeniem takie "babcine" sposoby jak boraks, ocet, sok z cytryny, woda utleniona - zaczynam "miêkn±æ" ....
Czy Kto¶ z Was praktykuje z tymi ¶rodkami u siebie w domu ... tak z rêk± na sercu? 


Natomiast ja mogê z czystym sumieniem poleciæ tajemnicze kule pior±ce bez proszku i p³ynu do prania - jestem po 10-ciu praniach w pralce (tymi podrobionymi ponoæ, z Allegro: http://www.allegro.pl/search.php?string=ball&from_showcat=1&category=9302&country=1&order=p ) to pierze!
Wygl±da, ¿e bez chemii kolorowej, z nowymi formu³ami mo¿na siê obej¶æ  smile ... tylko, czy chemia fizyczna (zasady mechanizmu prania tymi kulami, objasnione w tek¶cie) s± zdrowe?
Nie wyobra¿am sobie ¿ycia bez zmywarki.  smile Szczególnie jak mam go¶ci, 2 dania, deser itp. Wiadomo, jak mam do zmycia 2 talerze - bo akurat jem w pracy - to myje rêcznie. Ale zmywarka u³atwia ¿ycie. Mo¿e i w zmywarce u¿ywa siê chemii, ale tak samo jest z pralk±. Po za tym do umycia talerzy rêcznie te¿ trzeba u¿yæ jakiego¶ p³ynu, szczególnie przy t³ustych pozosta³o¶ciach. Nie mo¿na popadaæ w skrajno¶ci. 

Jest np. taka stronka:
 http://perfekcyjna-pani-domu.blog.onet.pl/2,ID359147919,index.html
(m.in.do zorganizowania wiosennego sprz±tania przydatna  msn-wink )


« Ostatnia zmiana: 12-03-2009, 15:04 wys³ane przez kazof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Mia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomo¶ci: 271

« Odpowiedz #8 : 15-01-2012, 11:10 »

Zastanawiam siê, czym zast±piæ ¿ele do mycia w zmywarce. Mo¿e octem? Czy mo¿na wsypaæ zwyk³± sól? Mo¿e kto¶ praktykowa³. Octu u¿ywam tylko do mycia zmywarki: wlewam ok. szklanki i nastawiam na pe³ny cykl.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2012, 12:34 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Eva
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomo¶ci: 130

« Odpowiedz #9 : 15-01-2012, 22:40 »

Cytat
Octu u¿ywam tylko do mycia zmywarki: wlewam ok. szklanki i nastawiam na pe³ny cykl

Jakiego octu u¿ywasz, i do którego pojemnika go wlewasz?
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomo¶ci: 271

« Odpowiedz #10 : 16-01-2012, 15:31 »

Wlewam do zmywarki, nie do pojemnika. Polecam, doskonale myje zmywarkê. Próbowa³am w ten sposób myæ naczynia ale nie umy³y siê tak dobrze jak bym chcia³a.


Mia, poczytaj tutaj i we¼ sobie to do serca.//K27
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16391.0

« Ostatnia zmiana: 16-01-2012, 15:48 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Rodos
« Odpowiedz #11 : 17-01-2012, 12:40 »

Ja te¿ jestem fanem zmywarki i nie wyobra¿am sobie funkcjonowania bez niej. Wystarczy, co jaki¶ czas, porz±dnie j± umyæ, np. octem i jest ok.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2012, 14:09 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!