Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 13:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miód z krzewu manuka  (Przeczytany 50663 razy)
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« : 13-03-2009, 21:09 »

Po zjedzeniu 3 łyżeczek jednego dnia tegoż miodku ustąpiły mi przelewania w jelitach. Mój pokarm trochę "pędził" przez jelita. Teraz jest spokój.

Miód ten jak wynika z ulotki:
łagodzi stany zapalne, zakażenia gronkowcem złocistym, pomaga zwalczać szereg bakterii, zwalcza świąd i bakterie wywołujące chorobowe zmiany skóry (egzemę), zakażenia przewodu pokarmowego i poprawia jego funkcjonowanie, łagodzi wrzody żołądka, wpływa na wzrost produkcji pożytecznych bakterii probiotycznych.

Dietetyczny metyloglyoxal w sposób naturalny tworzy się w nektarze zbieranym przez pszczoły. Metyloglyoxal jest obecny we wszystkich miodach w natężeniu pomiędzy 0 a 10 mg/kg. w miodzie Manuka od 100 do 1000 mg/kg.

Miód ten jest silnym środkiem leczniczym i czy warto się nim wspomagać?, żeby nie przedobrzyć...
U mnie przelewania ustąpiły i po zjedzeniu cukru, mąki nic już się nie dzieje.

Co o tym myślą nasi specjaliści?


Strona importera http://miodymanuka.pl //Rysiek
« Ostatnia zmiana: 09-02-2014, 17:36 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #1 : 13-03-2009, 21:17 »

Potwierdzam słowa Olimpii. Mnie również ten miód pomógł w uciszeniu jelit.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 13-03-2009, 21:17 »

Mnie się podoba.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #3 : 19-03-2009, 11:07 »

Lacky,
jako ekspert od produktów pszczelich, wypowiedz się proszę, co sądzisz o miodzie manuka.
Z opisu, wydaje się godzien zainteresowania,ale czego nie pisze się w ulotkach.
Może jeszcze ktoś z forumowiczów stosował miód i może się podzielić z nami uwagami.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #4 : 19-03-2009, 11:32 »

Ja mogę powiedzieć, że pięknie zadziałał na drożdżaki! Zresztą jak każdy miód. A ten ma potężną dawkę methylo...coś tam. Z ulotki wynika, że wpływa na wzrost bakterii probiotycznych.
Popróbowałam sobie troszkę cukierków, ale tylko troszkę . Mama mnie kusiła. I mój stolec  według skali mieści się między 4, a 5 stopniem msn-wink
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=267.msg1775#msg1775

Dieta pierwszego etapu skończona.

Zauważyłam jednak, że bardzo ważne jest wyeliminowanie GLUTENU. Z glutenem cały czas coś się "paprze". Szczególnie, kiedy po dłuższym czasie picia MO, patologiczny śluz odkleja się i mamy odkrytą ranę. A na te rany również bardzo dobrze działa siemię lniane w koktajlu.
« Ostatnia zmiana: 16-06-2016, 15:34 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #5 : 19-03-2009, 11:41 »

Olimpio, powiedz mi czy smarowałaś tym miodem zmiany skórne u swojego syna? Czytam o nim, że przyspiesza gojenie ran, a mój syn ma teraz silną reakcję alergiczną na skórze, wiele miejsc mocno rozdrapanych i swędzących, jestem bliska podania jakiegoś leku przeciwalergicznego, bo dziecko bardzo cierpi (czytaj wątek: "Uczulenie a homeopatia"), ale jeśli tylko znalazłabym jakiś środek łagodzący bez efektów ubocznych, zastosowałabym go. I tak się zastanawiam czy ten miód mógłby mu pomóc. Napisz proszę, co o tym myślisz. W Irlandii bez problemu mogę go kupić i co dziwne - w niższej cenie niż w Polsce. Ja gluten wyeliminowałam z diety syna, w efekcie czego nie męczą go gazy w nocy.
Ciekawa jestem również opinii ekspertów.
« Ostatnia zmiana: 16-06-2016, 15:35 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #6 : 19-03-2009, 12:12 »

Ten miód ma na pewno działanie blokujące objawy oczyszczania, nie eliminuje przyczyny problemu, tylko maskuje objawy. Ale jeżeli uważasz, że doszło już do tego, że powinnaś wkroczyć z jakimś blokerem, to może faktycznie ten miód, jako produkt rzekomo naturalny, będzie lepszy (czyt. wywoła mniej skutków ubocznych) od leków.
Jeżeli faktycznie tak kojąco działa na rany, jak opisują to historie na stronie www (jedna z tych historii jest moja, napisałem do nich jak na mnie ten miód podziałał, więc mogę sądzić, że i inne historie są prawdziwe), to myślę, że możesz spróbować. Nie powinno to za bardzo przeszkodzić w zdrowieniu. Ograniczy tylko gwałtowne oczyszczanie.
Zapisane

Grażyna
« Odpowiedz #7 : 19-03-2009, 12:14 »

mój syn ma teraz silną reakcję alergiczną na skórze, wiele miejsc mocno rozdrapanych i swędzących, jestem bliska podania jakiegoś leku przeciwalergicznego bo dziecko bardzo cierpi(czytaj wątek "Uczulenie a homeopatia"), ale jeśli tylko znalazłabym jakiś środek łagodzący bez efektów ubocznych, zastosowałabym go. I tak się zastanawiam czy ten mód mógłby mu pomóc.
Miód z manuka to miód?  msn-wink
To chyba żadne ryzyko - spróbować na początek w jednym, jakimś odkrytym miejscu..

Mistrz już się wypowiedział:
Cytat
Skoro działa tak cudownie i szybko, to pewnie maskuje objawy choroby i należy go traktować wyłącznie jako lekarstwo.
Oczywiście! Ale to w niczym nie przeszkadza, by na początek owe objawy zamaskować, rozpoczynając proces zdrowienia.
http://forum.bioslone.pl//index.php?topic=5951.msg60956#msg60956
« Ostatnia zmiana: 16-06-2016, 15:36 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #8 : 19-03-2009, 12:22 »

Ryśku, Grażyno, właśnie o to mi chodzi. Ja nie chcę blokować objawów oczyszczania - chodzi mi jedynie o ich złagodzenie, rozłożenie w czasie, bo dziecko naprawdę cierpi. Ja już po nocach nie śpię, tylko myślę jak mogłabym mu pomóc, nie blokując jednocześnie zdrowienia. Serce mi pęka, jak on płacze, że nie może się w piaskownicy bawić, bo go rączki bolą, całe są do krwi podrapane, nie wspomnę już o plecach i nóżkach. Kupię go jeszcze dziś i posmaruje jakąś małą zmianę na odkrytej skórze. Dziękuje za Wasze opinię.
« Ostatnia zmiana: 16-06-2016, 15:38 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 19-03-2009, 12:41 »

Olimpia
Cytat
Zauważyłam jednak, że bardzo ważne jest wyeliminowanie GLUTENU . Z glutenem cały czas coś się "paprze". Szczególnie, kiedy po dłuższym czasie picia MO złogi, patoligiczny śluz odkleja się i mamy odkrytą ranę. A na te rany również bardzo dobrze działa siemię lniane w koktajlu.
Bardzo trafne spostrzeżenie!

mkkrycha
Cytat
Kupię go jeszcze dziś i posmaruje jakąś małą zmianę na odkrytej skórze.
To dobra decyzja.
« Ostatnia zmiana: 19-03-2009, 12:43 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #10 : 19-03-2009, 12:48 »

Dziękuję Mistrzu za komentarz w tym temacie.
Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #11 : 06-08-2009, 00:32 »

Trochę czasu minęło. Czy ten miód złagodził zmiany skórne u dziecka?
« Ostatnia zmiana: 16-06-2016, 15:38 wysłane przez ArtComp » Zapisane
skarbek
« Odpowiedz #12 : 08-10-2009, 13:58 »

Stosuję MO, koktajle oraz DP od 1,5 roku. Ostatnio wyeliminowałam całkowicie z diety również gluten. Na śniadanko głównie jajka, na obiad kasza z warzywami, dużo owoców i warzyw oraz kiszonej kapusty. Piję jedną kawę dziennie, poza tym zadnych innych używek.Dużo sie poprawiło od chwili rozpoczęcia MO- moje jelito drażliwe dużo lepiej pracuje, minęły biegunki, kłopoty z cerą, mogę zjeśc nawet pizzę i bigos <jupi> co przed MO skutkowało mocnymi bólami i przelewaniem w żoładku. Jedyne z czym nie umiem sobie poradzić to przewlekłe infekcje układu moczowo-płciowego, krwawienie dziąseł. Zaczęłam pić mieszankę na drogi moczowe, ale na razie nic w  tej kwestii sie nie poprawiło. Dodatkowo nie mogę sobie poradzić z nieprzyjemnym zapachem z ust, płukanie alocitem i ssanie oleju na nic się zdaje. Po ostatnim przeleczeniu na helicobacter ( niecały rok temu) podejrzewam ze to wina tej bakterii. Dlatego tez szukałam na ten temat artykułów w necie i znalazłam miód manuka. Musze przyznać że odkad go stosuję zapach prawie zanikł. Czy można ten miód włączyć do MO?
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #13 : 14-02-2010, 13:53 »

Kilka dni temu skończyłem "kurację" miodem manuka (400). Zjadłem dwa słoiczki (2 tygodnie) i nawet minimalnej poprawy nie zauważyłem.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2010, 08:24 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Leniuch
« Odpowiedz #14 : 02-04-2010, 16:51 »

Miód manuka stosowałem na rany skórne, które przez parę miesięcy po wypadku nie chciały się goić. Po zastosowaniu tego miodu rany goiły się dosłownie "w oczach". Członkowie rodziny obserwujący zmiany nie mogli się nadziwić. Nikt z nich nie widział tak szybko gojących się ran. Można go kupić np. tu http://kikgel.com.pl/?cat=4
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #15 : 23-01-2012, 11:18 »

Wszystko byłoby ok, tylko te plastikowe opakowania. Niezgodne z naszymi zasadami. Każdy z tych miodów jest zapakowany w brązowy słoiczek z plastiku.
« Ostatnia zmiana: 23-01-2012, 15:09 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Ossa98
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: Nie stosuję
Skąd: Katowice
Wiadomości: 135

« Odpowiedz #16 : 16-03-2012, 15:19 »


Cytat
Kilka dni temu skończyłem "kurację" miodem manuka (400). Zjadłem dwa słoiczki (2 tygodnie) i nawet minimalnej poprawy nie zauważyłem.

Stosuję z córką miody manuka od ponad roku. Aby przekonać się o jego dobroczynnym działaniu trzeba kontynuować kurację przynajmniej 3 miesiące. Dwa tygodnie, podobnie jak w przypadku MO, to stanowczo za mało. Najskuteczniejsze są te o wysokich faktorach +25 lub 550 MGO.
Spróbuj tych naturalnych, nieprzetworzonych firmy Steens. W korespondencji emailowej udało mi się z dystrybutorem wynegocjować niższą cenę. Może i Tobie się uda.
http://www.steensnewzealand.com/bio_honey.html
http://allegro.pl/najmocniejszy-bio-active-25-250g-miod-raw-manuka-i2157551911.html
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #17 : 16-03-2012, 15:50 »

Człowiek całe życie się uczy. Co to są faktory?
Zapisane
Ossa98
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: Nie stosuję
Skąd: Katowice
Wiadomości: 135

« Odpowiedz #18 : 17-03-2012, 18:39 »

Faktory oznaczają poziom stężenia methylglyoxalu w miodzie - substancji, dzięki której ten miód ma takie unikatowe właściwości.
Metody certyfikacji są różne dla poszczególnych firm: UMF, RAW, MGO.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #19 : 09-02-2014, 08:35 »

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/miod-manuka-dlaczego-jest-taki-zdrowy/n14j3

Cytat
Je­dze­nie miodu ma­nu­ka (1–2 ły­żecz­ki dzien­nie) po­pra­wia od­por­ność – do­wie­dzio­no, ze po­zy­tyw­nie wpły­wa na utrzy­ma­nie rów­no­wa­gi bak­te­ryj­nej jelit, a to od ich pracy za­le­ży nasza zdol­ność do walki z in­fek­cja­mi. Jest też po­moc­ny w le­cze­niu prze­zię­bień i grypy, w cho­ro­bach gar­dła, nawet w go­je­niu się ran, owrzo­dzeń. Okla­ski dla miodu ma­nu­ka na­le­żą się też od osób z pro­ble­ma­mi po­kar­mo­wy­mi, i to tak po­waż­ny­mi jak wrzo­dy żo­łąd­ka (wy­wo­ła­ny­mi przez he­li­co­bac­ter py­lo­ri), re­fluks czy ze­spół je­li­ta draż­li­we­go.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2014, 09:33 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!