Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 17:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sklep ze zdrową żywnością  (Przeczytany 10255 razy)
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« : 17-10-2009, 22:22 »

Czy ktoś z was kupował w tym sklepie www.marii.pl ? Postanowiłam całkowicie wyrzucić z jadłospisu glutaminian sodu. O ile udało się to z zupami, to z mięsem nie wyszło.  Smutny Mamy stare przyzwyczajenia smakowe i jak zauważyłam to producenci zaczęli dodawać glutaminian do przypraw, które go wcześniej nie miały np. gyros.  confused W tym sklepie wysyłkowym są ciekawe mieszanki przyprawowe, muszę wypróbować.  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #1 : 17-10-2009, 22:38 »

Czy próbowałaś gotowych mieszanek Kamisa? Są m.in. specjalne do mięs - mnie smakowo pasują i mają właśnie taki tradycyjny smak. Z tej serii jest też wersja do sałatek, jaj i twarożków, ryb. Dostępne w większości supermarketów, a cena dość przystępna. Mogę sprawdzić skład jeśli jesteś zainteresowana. smile
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #2 : 18-10-2009, 09:05 »

Właśnie Kamis zaczął dawać do wszystkiego glutaminian sodu.  

Grażynko mi chodzi o taką przyprawę jak Gyros. Uwielbiamy jej smak, kiedyś dostępna była w niektórych firmach bez glutaminianu sodu. Niestety teraz wszystkie go dodają. Skład nie jest prosty to i skomponowanie z pojedynczych ziół nie łatwe. Bo np. jest tam kozieradka, rozmaryn i inne, które można kupić, ale trzeba zmielić. Często używałam też jarzynki, a teraz zrezygnowałam. W zupie zastąpią ją warzywa, ale w mięsie mi jej brakuje. No cóż kwestia przyzwyczajenia.  
Magę też uwielbiam, może ten bulion lubczykowy mi ją zastąpi.  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #3 : 18-10-2009, 11:57 »

Miałam na myśli coś takiego: http://www.frisco.pl/product/5900084214292/KAMIS_Fit_up__Przyprawa_do_potraw_miesnych.xhtml
W składzie: papryka, czosnek, pomidory suszone, gorczyca, majeranek, babka płesznik, błonnik owsiany, oregano, kminek, pieprz czarny, tymianek. Myślę, że czasem, dla urozmaicenia można użyć smile
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #4 : 18-10-2009, 15:03 »

Z serii Fit up kupowałam zioła do sałatek. Poszukam tych do mies. Spróbuję jadnak zamówić coś z tego sklepu i zdam relację.  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Balbina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2.11.2008
Skąd: Kraków
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #5 : 18-10-2009, 16:21 »

Lady, ja też kiedyś kupowałam gotowe mieszanki do mięs, ale odkąd poznałam Biosłone dałam sobie z tym spokój i komponowałam różne zioła tak jak Grażynka. Ostatnio odkryłam, że przecież mój blender Philips jest w stanie pomóc mi zrobić sobie taką mieszankę osobiście. Wystarczy poczytać jaki jest skład Twojego ulubionego Gyrosu, zakupić takie ziółka, wrzucić do blendera i świeża mieszanka gotowa. Sprawdziłam i powiem, że są o wiele bardziej aromatyczne, a z czasem można trochę pomodyfikować według własnego gustu. Smacznego smile
Zapisane

"Jeżeli nie jesteś gotowy do zmiany swego życia, nie możesz oczekiwać pomocy" – Hipokrates
Klara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 101

« Odpowiedz #6 : 18-10-2009, 17:04 »

Z oferty sklepu www.marii.pl znam tylko przyprawę Jarzynka z solą morską SMAKOSZ. Kupuję ją w stacjonarnym sklepie ze zdrową żywnością już od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwalę. Bardzo dobrze zastępuje wszelkie vegety, ziarenka smaku i inne podobne przyprawy nasycone chemią.
Zapisane
Witalia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-08-2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #7 : 19-10-2009, 11:53 »

Oprócz Smakosza i Visany używam ziół i mieszanek przyprawowych z Podlasia
http://www.darynatury.pl/darysklep/sklep.php?m=3&pg=23
Kupuję je w sklepie ze zdrową żywnością i w ofercie znajduję wszystko, czego potrzebuję, a maggi zastąpiłam lubczykiem msn-wink
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #8 : 19-10-2009, 12:40 »

Te mieszanki z Podlasia wyglądają ciekawie. Kiedyś chyba kupowałam je na żywo będąc w Białowieży. Były bardzo ziołowe i smaczne.  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #9 : 22-01-2010, 21:50 »

Dokonałam zakupów w sklepie wysyłkowym www.marii.pl. Polecam ten sklep tym co nie mają w swoich miejscach zamieszkania sklepów ekologicznych.
Ja kupowałam głównie przyprawy bez glutaminianu sodu. Są one bardzo smaczne i takie "ziołowe"  msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
bio-sad
« Odpowiedz #10 : 27-02-2012, 13:40 »

Proszę wypróbować naszą ofertę ekologiczną. www.bio-sad.pl/
Zapisane
Konradus
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Skąd: Kraków
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #11 : 27-02-2012, 14:30 »

Mieszkanki z Podlasia są super, ja używam ich od dawna i muszę przyznać, że dają radę a przy tym nie ma w nich żadnych zbędnych "cudów". Polecam też herbatki z Podlasia, szczególnie mieszanki owocowe, herbatkę malinową i hibiskus tylko sypane a nie jakieś zmielone nie wiadomo co w torebkach "super expresach";-).

No, no... nie wiadomo kto bardziej super: mieszkanki z Podlasia czy Konrad msn-wink//Klara27
« Ostatnia zmiana: 27-02-2012, 18:30 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości"
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #12 : 27-02-2012, 21:54 »

Potwierdzam też trafiłam na te mieszanki  herbatki, są świetne.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Konradus
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Skąd: Kraków
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #13 : 01-03-2012, 23:20 »

Mieszkanki z Podlasia są super, ja używam ich od dawna i muszę przyznać, że dają radę a przy tym nie ma w nich żadnych zbędnych "cudów". Polecam też herbatki z Podlasia, szczególnie mieszanki owocowe, herbatkę malinową i hibiskus tylko sypane a nie jakieś zmielone nie wiadomo co w torebkach "super expresach";-).

No, no... nie wiadomo kto bardziej super: mieszkanki z Podlasia czy Konrad msn-wink//Klara27

Reasumując - mieszkanki i mieszanki są super :-)
Zapisane

"Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!