Niemedyczne forum zdrowia
25-02-2024, 22:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blok dla początkujących  (Przeczytany 508086 razy)
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« : 20-03-2009, 10:00 »

Na naszym forum uruchomiony został nowy dział - Blok dla początkujących, w którym osoby stawiające pierwsze kroki na drodze ku zdrowiu (Podopieczni) będą prowadzone krok po kroku do celu, którym jest przede wszystkim zrozumienie zasad powrotu do zdrowia bez medycyny. 
Teraz prosimy o zgłaszanie się użytkowników, którzy chcieliby zostać poprowadzeni przez pierwsze kroki na drodze ku zdrowiu, zgodnie z poniższymi wytycznymi.

W pierwszym poście kandydat na Podopiecznego powinien w skrócie opisać swoje problemy zdrowotne oraz historię choroby wg następującego wzoru:
1. Wiek:
2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne):
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi:
4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety:
5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie):
6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe:

« Ostatnia zmiana: 04-12-2009, 21:13 wysłane przez Rysiek » Zapisane

kaprys
« Odpowiedz #1 : 22-03-2009, 13:00 »

Zgłaszam się. Od drazu poproszę o wyjaśnienia. Kończymy etap oleju kukurydzianego. (Piszę w liczbie mnogiej, ponieważ domowe zalecenia dla całej mojej Rodziny ja wprowadzam i ja monitoruję - na mnie też spoczywa zgłębianie teorii). Zakończenie tego etapu wypada mniej więcej na koniec marca, ale praktycznie ten etap zakończymy po "zużyciu" soku z aloesu i przejdziemy do etapu "citrosept+olej z pestek winogron". Ja przez cały czas "kuracji" czuję się nie najlepiej, ale moja Rodzina przechodzi proces oczyszczania jakby niezauważalnie. Wobec tego proszę o informację w następujących kwestiach:
1. czy już mogę wprowadzać "citrosept z melisą" jako kurację wspomagającą, wszak zaczniemy już etap oczyszczania przy zastosowaniu citroseptu jako środka gojącego, więc czy dawka citroseptu nie bedzie zbyt duża,
2. Stosujemy już koktajle owocowe, które wszystkim smakują. Ja jednak zbytnio ich nie rozcieńczam (jedzone łyżeczką jakoś lepiej smakują). One chyba nie powinny powodować zaparć, ja jednak po włączeniu do diety koktajli zaczęłam mieć pewne problemy. Czy jest to może efekt zbyt małej ilości wody dodawanej po sporządzeniu koktajlu,
3. Co można stosować w przypadku "nalotu na języku". Do ssania oleju się nie przełamię. Konsystencja i zapach są dla mnie nieznośne.
4. Czy jeszcze można zażywać tran, czy też ta porcja wiosennego słońca jakie do nas dociera jest już przeciwwskazaniem.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 09:04 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #2 : 22-03-2009, 14:05 »

Po pierwsze, "Blok dla początkujących" jest przeznaczony dla osób, które są omamione i zniszczone przez medycynę, którym ciężko się przestawić na "nasze" myślenie, które jeszcze nie dokońca wiedzą i wierzą jak należy postępować w chorobie, którą do tej pory pięknie pięlęgnowała medycyna akademicka. Ty, razem z rodziną macie już dość długie doświadczenie z MO, nie piszesz o występowaniu żadnych chorób w rodzinie. Chcesz tylko odpowiedzi na kilka pytań. Oto one.

1. W opisie kuracji melisowo-citroseptowej wyraźnie jest napisane:

Cytat
Kuracja jest przeznaczona dla osób, które po trzymiesięcznym stosowaniu Mikstury oczyszczającej czują, że jeszcze coś mocniejszego do oczyszczenia ich organizmu potrzeba i nie mają w tym czasie nasilonych objawów działania Mikstury oczyszczającej. Gdyby owe efekty były, to rozpoczęcie kuracji wspomagającej należy odłożyć do czasu, aż ustąpią.
Kuracji nie stosują osoby, które nie odczuwają potrzeby wzmocnienia działania Mikstury oczyszczającej.


Jeżeli uważasz, że powinnaś wprowadzić ten etap oczyszczania to proszę bardzo, pamiętaj jednak, żeby nie kumulować efektów oczyszczania. Jeżeli boisz się stosowania większej ilości citroseptu na raz to możesz dalej do MO stosować aloes. Nie ma konieczności dokładnego stosowania się do wytyczonych ram. Każdy musi dopasować zmiany olejów i środków gojących do swoich potrzeb.

2. Koktajle owocowe są do picia a nie do jedzenia.

3. Nalot na języku jest tylko objawem kondycji organizmu, nie ma potrzeby walczyć z nim bezpośrednio, to działanie miejscowe, typowe dla medycyny. Wraz z ogólną poprawą organizmu nalot powinien znikać.

4. A po co Ci ten tran?
Zapisane

kaprys
« Odpowiedz #3 : 22-03-2009, 14:47 »

Dziękuję za odpowiedź. Muszę więc dodawać więcej wody do koktajli. Jeżeli chodzi o alocit, to chciałabym go jednak zmienić na citrosept (odczulanie). Stąd więc moje wątpliwości. Tran podaję zimą ze względu na kwasy tłuszczowe wielonienasycone i dodatkowo ze wględu na wit. D. Mamy już właściwie wiosnę, ale nadmiar słońca na razie nam nie zagraża, więc chyba nie ma obawy przedawkowania wit. D. Chodzi o to, że napoczętą butelkę należaloby skończyć, więc ja tak liczę, że to potrwa to do połowy kwietnia. Stąd moje pytanie.
Jednak wolałabym pozostać przy "forum dla początkujących".
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 09:03 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Słońce
« Odpowiedz #4 : 05-04-2009, 21:52 »

Napięcia i kłótnie rodzinne były dla mnie czymś nie do zniesienia. Spróbuj porozmawiać z rodziną, wyjaśnić. Czasami pomaga pomoc kogoś z zewnątrz (np. przyjaciela rodziny). To delikatna sprawa; pozostawiona więdnie i gnije. Żadnych "wypominków" ani "gorzkich żali". Kontynuuj co zacząłeś z MO. Życzę ci świeżego, wiosennego, domowego przeciągu.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 09:03 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
jomich
« Odpowiedz #5 : 09-05-2009, 12:42 »

 A więc troszkę sobie poczytałam. Nie da się tych wszystkich wiadomości ogarnąć zbyt szybko. Przyznaję, że całego forum nie przerobiłam, chyba nawet połowy nie. Zamówiłam książki Pana Józefa, wczoraj dotarły, będę w miarę możliwości czytać.
 Decyzję już podjęłam odnośnie MO (aloes zamówiony) i koktajli. Nie wiem czy namówię męża ale na pewno spróbuję zastosować MO i koktajle u siebie, córeczki 4-letniej, mojego malutkiego synusia i chyba u mojej mamy (zgłosiła takie chęci: kiedyś piła ale przerwała, ponieważ wypadały jej włosy).
Czy w koktajlach pestki z dyni i słonecznika mają być z łupiną czy tylko z osłonką - mąż mnie przekonuje, że niemożliwe, że chodzi o łupiny, a tylko o tą delikatną plewkę.

Niestety teraz przytrafił nam się bardzo nieprzyjemny epizod lekowy.
Ja i córcia miałyśmy podobno zapalenie płuc z bardzo wysoką gorączką. U córki dosyć szybko nastąpiła poprawa po antybiotyku, u mnie niestety nie, zmieniano mi antybiotyk, stwierdzono też zapalenie zatok.
Po dogłębnym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że bardzo spadła mi odporność: 2 cesarki, nieprzespane noce, stresy związane z problemami synka zdrowotnymi i podejrzewam u siebie drożdżaka.
Od wielu lat miałam bardzo duże problemy zdrowotne, które dopiero zaczęły się wyciszać gdy postawiłam na oczyszczanie organizmu różnymi metodami. Nie będę się tu na ten temat rozpisywać, nie wiem może powinnam w jakimś innym miejscu założyć nowy wątek?
Wspomnę tylko kilka moich dolegliwości: nerwica, łuszczyca, degeneracja siatkówek w oczach, problemy z zatokami, ciągłe infekcje oddechowe, anginy, bezsenność. Jest lepiej od momentu oczyszczania.

I teraz nie wiem od czego zacząć: czy tylko od Mo czy też od diety antygrzybicznej. Teraz i ja i córeczka jesteśmy bardzo osłabione: choroba i antybiotyki.
Bardzo bym chciała, aby też ktoś bardziej doświadczony z tego forum co jakiś czas zajrzał do mego wątku, gdyż na pewno będę miała wiele pytań i odnośnie dzieci i siebie i jeszcze babcia.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 09:02 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
jomich
« Odpowiedz #6 : 12-05-2009, 11:36 »

 Ja także zgłaszam się.

Swój wątek założyłam wcześniej w "Dziale dla brzdąców" ale wydaje mi się, że to jest właściwsze obecnie dla mnie miejsce na forum. Jeśli nie proszę o przekierowanie.

Mo mam zamiar pic ja, moja mama, jestem na etapie namawiania męża. Będę także podawać swoim dzieciom: rocznemu synkowi i 4 letniej córci.

Chorób mamy bez liku. Streszczę tylko w  skrócie swoje: problemy z zatokami, częste infekcje oddechowe, nerwica, problemy z siatkówką w oczach - degeneracje, łuszczyca....

Na wstępie mam kilka pytań:
Czy dzieci mogą zacząć Mo tak jak ja od oliwy z oliwek czy koniecznie musi to być olej z pestek winogron?
Organizacyjnie byłoby mi łatwiej z oliwą.
Czy do koktajlu dla dzieci można użyć nasion bez łupin? Gdy są łupinki są takie twardawe grudki i dzieci moje nie chcą w tej wersji pić, szczególnie maluch.

Jesteśmy z córcią po antybiotykach na zapalenie płuc.
Czy trzeba odczekać jakiś czas czy mogę już wchodzić z MO?

« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 09:06 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #7 : 12-05-2009, 18:22 »

Jomich! Pestki z łupinami. Większe odpryski dla malucha odcedź. Starsze się przyzwyczai jak mój syn. Ja bym z MO nie czekała tylko wdrażała. Dla dzieci z olejem z pestek winogron. Wcześniej pisałaś coś o łuszczycy - poczytaj na forum jest wątek o tym problemie i tam zdaje się doradza się dietę bezglutenową. Powodzenia i dobra rada - wyluzuj trochę. Nie izoluj od siebie dzieci to nie ma sensu!
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 09:06 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
vlip
« Odpowiedz #8 : 13-05-2009, 15:56 »

Nie wiem czy dobrze piszę, na dobrym wątku. Jeśli pomyliłam to przepraszam.
Mam następujące pytania:
1. miksturę piję od września. właściwie piłam. Mimo okropnego smaku i bólów brzucha i innych wytrwale piłam aż do kwietnia. W lutym zaczełam pić koktajl z cytryn. W kwietniu jakoś coraz częściej zapominałam o przygotowywaniu MO, a nawet jak przygotowalam to rano nie mogłam się zmusić do wypicia całej. Potem juz wlaściwie przestalam pić MO i piłam już sam koktajl (pycha!) a teraz już nic nie piję i stoją wszystkie komponenty jak wyrzut sumienia. Moje pytanie jest następujace: czy mogę zrobić sobie przerwę w MO aż do wrześnie i we wrześniu zacząć znowu od oliwy z oliwek? mam ciagle zapchany nos i generalnie wrażenie, że ten pierwszy etap nie zadziałał tak jak powinien..
2. Jak ma się MO do wchłaniania leków? wiem, że leki to zło, ale czasem nie sposób się wymigać. Czy MO jakos na to wpływa?
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Zapisane
Basiula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.01.2008
Wiadomości: 85

co cię tyka to cię tyczy.....

« Odpowiedz #9 : 13-05-2009, 22:29 »

Vlip
Pozwolisz że jeszcze ja wtrącę swoje trzy grosze.
Otóż:
- pytanie czy możesz przerwać picie MO do września to próba przerzucenia odpowiedzialności za niepicie MO na innych (tj. pozwolono mi na przerwę w piciu , czuję się rozgrzeszona). Ze swoim poczuciem winy musisz poradzić sobie sama. To pacjenci przerzucają odpowiedzialność za swoje zdrowie na lekarzy i marnie na tym wychodzą. My bierzemy swoje zdrowie w swoje ręce.
- MO to nie lekarstwo które bierzemy okresowo. To stały element życia na drodze do zdrowia i zachowania tego zdrowia.
- Miałaś różne dolegliwości o których napisałaś enigmatycznie. Cóż, robienie porządków nie zawsze bywa przyjemne msn-wink
- Po tak długim okresie jak u ciebie picie MO powinno być nawykiem jak mycie zębów.
- Pierwszy etap generalnie nie zadziałał u ciebie? A jak według ciebie powinien zadziałać? Ja nie znam schematu działania tego etapu. Może coś przeoczyłam?  Dla mnie to następne usprawiedliwienie przed sobą faktu zaprzestania picia MO. Trzeba przecież znaleźć jakieś wymówki. Im więcej tym lepiej.

Bardzo proszę nie traktuj tego co napisałam jako złośliwości z mojej strony. Chcę ci tylko pokazać pewien mechanizm, który u ciebie dostrzegam. Przemyśl to i bądź ze sobą szczera.

Wszystkie wybory należą do ciebie  smile
Życzę ci więcej szacunku dla własnego zdrowia.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 08:55 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Co cię tyka, to cię tyczy .....
jomich
« Odpowiedz #10 : 15-05-2009, 12:23 »

 Mam pytanie w kwestii organizacyjnej.
Czy jeśli chciałabym być Podopiecznym muszę czekać na jakąś decyzję Administracji?-Tak wywnioskowałam po przeczytaniu "Zasad działu", że Podopieczni są wybierani.

Czy już teraz mogłabym założyć tam swój wątek opisując swoją historię szerzej? Tak z kolei zrozumiałam po poście Grażyny, że moje wątki będą przeniesione, gdy opiszę wg zasad działu.

I jeszcze jedno pytanie, czy w jednym wątku dla początkujących mogę opisywać i swoją i dzieci sytuację? Tak mi będzie łatwiej organizacyjnie.

MO zaczynam jutro, koktajle piję od kilku dni, wdrażam też powoli córeczce, wczoraj wypiła 2 łyżki.

« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 08:56 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Basiula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.01.2008
Wiadomości: 85

co cię tyka to cię tyczy.....

« Odpowiedz #11 : 15-05-2009, 12:33 »

Cytat
MO zaczynam jutro, koktajle piję od kilku dni, wdrażam też powoli córeczce, wczoraj wypiła 2 łyżki.
Tak trzymać  thumbup
Zapisane

Co cię tyka, to cię tyczy .....
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #12 : 15-05-2009, 13:44 »

Cytat
Ja bym z MO nie czekała tylko wdrażała. Dla dzieci z olejem z pestek winogron.
Czy to jest propozycja tylko dla dzieci Jomich czy w ogóle dzieciom powinno się zaczynać podawanie mikstury z olejem winogronowym, a ja to przeoczyłam? Ja swoim dzieciom podaję od początku z oliwą z oliwek.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 08:57 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #13 : 15-05-2009, 13:59 »

Dokładny opis jaki olej powinno się stosować do MO:

Idea mikstury oczyszczającej

Cytat
Uwagi
...

4. Ponieważ dzieci na ogół nie mają kłopotów z górnymi odcinkami przewodu pokarmowego, to powinny rozpocząć stosowanie Mikstury oczyszczającej od wariantu z olejem z pestek winogron, chyba że przechodziły żółtaczkę - wtedy jednak powinny rozpocząć stosowanie Mikstury oczyszczającej od wariantu z olejem z kukurydzy.
« Ostatnia zmiana: 13-06-2016, 09:13 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #14 : 15-05-2009, 15:46 »

Rzeczywiście, tą stronę już dawno oglądałam i całkiem o tym zapomniałam. Tylko tak się zastanawiam, jeżeli dzieci piją MO z oliwą z oliwek (starsza już z olejem kukurydzianym) i widzę pozytywne efekty, szczególnie młodsza ma dużo objawów oczyszczania, to może jednak to nie jest błąd i wyjdzie im to na dobre.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 09:08 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

maczek
« Odpowiedz #15 : 23-05-2009, 19:08 »

Witam,
Jestem również początkująca. Przepraszam za brak polskich znaków, ale nie mam polskiej czcionki.
Zaczęłam pić MO z olejem kukurydzianym całkiem niedawno (20-go Maja) i od tygodnia zaczęłam dietę oraz picie koktajli warzywnych. Czytam forum z wielkim zainteresowaniem, natomiast nie czytałam jeszcze książki, mam zamiar kupić jak tylko przyjadę do Polski. Mam powiększoną tarczyce z guzkami oraz łuszczycę.
Moje pytanie dotyczy mojego męża. Miał usunięty woreczek żółciowy 7 miesięcy temu. Chciałabym wiedzieć, czy nie jest to przeciwwskazaniem dla rozpoczęcia picia MO.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2012, 09:11 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Manta
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 54
MO: Czerwiec 2008
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #16 : 25-05-2009, 20:21 »

        Ja również jestem zainteresowana. Obecnie jestem na oleju kukurydzianym i I etapie diety przeciwgrzybicznej. Mam pytanie, czy będę mogła przechodząc na olej winogronowy, zamiast alocitu zastosować citrosept? 
      Czy córka kończąc olej winogronowy powinna przejść na oliwę i czy może również citrosept? Zrezygnowałam u niej z oleju kukurydzianego, ponieważ nigdy nie miała problemów z żołądkiem. Córce oczyszczają się zatoki, czasami bolą ją miejsca, które jako brzdąc miała mocno obtłuczone.
Zapisane
Miriam
« Odpowiedz #17 : 31-05-2009, 20:58 »

Chociaż zrobiło się tu cicho, mam nadzieję, że po zlocie już są jakieś ustalenia dotyczące doradztwa w "Zdrowiu na Własne Życzenie". Tego mi właśnie było potrzeba.
Mój staż w MO jest krótki -3 m-ce, chociaż forum czytam znacznie dłużej. Podstawowe zasady znam i rozumiem (w miarę). Zainteresowana jestem uzyskaniem pomocy w uporaniu się z konkretnymi problemami zdrowotnymi. Czy może Grażyna chciałaby mnie "poprowadzić"?
Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #18 : 02-06-2009, 06:49 »

Witam, oto moje pierwsze kroki na tej stronie i z MO.
Chciałabym móc korzystać z pomocy opiekuna, czy ten apel w tej sprawie wystarczy, czy muszę jeszcze gdzieś się "zapisać"?
Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #19 : 03-06-2009, 07:04 »

Jak zostać podopiecznym?
Masz niewielką szansę (...)nie wykazałaś się pomysłowością,(...) nawet nie przeczytałaś od początku niniejszego wątku to dowód na to, że trudno byłoby Ci pomóc.
(...)W dodatku niesamodzielna, często(?!?!?) roszczeniowa - jak Twoje ponowne pytanie - postawa Podopiecznych nie ułatwia sprawy.

No Grażyno, dlaczego zaraz taka oschła, krytykancka postawa? Czy my Polacy już naprawdę tacy musimy być? Trochę zwykłej życzliwości i cierpliwości, szczególnie chyba właśnie dla tych początkujących. Te oskarżenia to chyba trochę na wyrost, nie przypadkiem?
-roszczeniowa postawa? - czy ja czegoś żądam? nie, po prostu grzecznie pytam i tyle, jeśli nie masz czasu lub ochoty odpowiadać na takie banlane pytania - ok. rozumiem, ale może znajdzie się ktoś życzliwy kto spokojnie podsunie mi kilka podpowiedzi.
-brak samodzielności i pomysłowości? - no nie wiem, chyba samo znalezienie tej strony, tej idei, wprowadzenie jej i chęć dalszego wprowadzania i doskonalenia jej w życiu to chyba jednak o czymś świadczy.

W każdym razie dzięki za konstruktywne fragmenty Twojej odpowiedzi. Postaram się zrobić z nich użytek.
Pozdrawiam, Zyczę miłego dnia.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!