Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 20:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blok dla początkujących  (Przeczytany 516731 razy)
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #420 : 05-05-2014, 08:01 »

powiedzcie mi czy jak ide spac o 23 i wstaje o 4 rano i wypijam MO to nie jest to za szybko żeby układ pokarmowy się już " zwolnił " na poczet mikstury która ma dojść tam gdzie trzeba ? wiem że to może być błahe pytanie ale przeczytałem większość artykułów tu na stronie i prawie cały pierwszy tom książki i tego nie wiem. Czy jest jakaś dolna granica czasu pomiedzy zaśnięciem a przebudzeniem ? Dzieki smile
Chłopie pisz po ludzku.
Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #421 : 05-05-2014, 13:53 »

A może jakoś konkretniej ? Bo niezbyt to ani pomocne ani niosące jakiś konkretny przekaz. Chyba już wiem o co chodzi. Szkoda tylko że przy okazji nie mogliście mi odpowiedzieć na pytanie.

Proszę nie stawiać spacji przed pytajnikiem.
« Ostatnia zmiana: 05-05-2014, 14:25 wysłane przez Mistrz » Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #422 : 05-05-2014, 15:43 »

Proszę mi wybaczyć. Nie jestem przyzwyczajony pisać tak poprawnie na klawiaturze, zawsze waliłem na litery nie patrząc nawet na klawiaturę. Muszę przyznać że jest to dla mnie niesamowita lekcja pokory i dochodzę do wniosku że jest mi to potrzebne, bo zauważyłem jak dużo błędów popełniam. smile
Mimo to myślę że i tak będę robić błędy nieświadomie, choć bardzo się będę starał ich nie robić. Zależy mi na doświadczeniu waszym.
A więc chciałbym ponowić pytanie. Czy musi minąć jakaś minimalna ilość godzin snu, by mikstura pita rano zadziałała jak trzeba?
Obawiam się także że mój poprzedni post na "kandydata" jest kompletnie źle napisany i nie wiem czy mam go edytować i poprosić o przeniesienie?
Już pomijając to że miałem go dać w nowym wątku. smile
« Ostatnia zmiana: 05-05-2014, 18:47 wysłane przez Whena » Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #423 : 05-05-2014, 16:54 »

powiedzcie mi czy jak ide spac o 23 i wstaje o 4 rano i wypijam MO to nie jest to za szybko żeby układ pokarmowy się już " zwolnił " na poczet mikstury która ma dojść tam gdzie trzeba ? wiem że to może być błahe pytanie ale przeczytałem większość artykułów tu na stronie i prawie cały pierwszy tom książki i tego nie wiem. Czy jest jakaś dolna granica czasu pomiedzy zaśnięciem a przebudzeniem ? Dzieki smile
Przeczytaj jeszcze raz swoje pytanie i przemyśl co z nim nie tak.
Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #424 : 05-05-2014, 17:13 »

Zaczynam się tu czuć jak jakiś przygłupawy intruz traktowany z arogancja.
Jak masz mi tak bogate merytorycznie odpowiedzi pisać to może sobie lepiej je daruj? Nie wiem czemu jest tu jakaś taka schizowata atmosfera że strach coś napisać, a nie daj boże o coś zapytać. Nie czuć tu dobroci, wręcz przeciwnie. Widzę patrzenie z góry.
Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
scorupion
« Odpowiedz #425 : 05-05-2014, 17:22 »

Cytat
Czy jest jakaś dolna granica czasu pomiedzy zaśnięciem a przebudzeniem ?
Chyba nie ma, bo nawet jak będziesz spał na przykład dziesięć do potęgi minus trzydzieści sekundy, to przecież następnym razem możesz osiągnąć lepszy wynik. I tak bez końca.
Natomiast zainspirowany przez twojego interlokutora wpadłem na pomysł, że może ci chodzi o przedział czasowy między ostatnim posiłkiem, a piciem mikstury. Dobrze kombinuję?
Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #426 : 05-05-2014, 17:42 »

Nie mam pojęcia o co ci chodzi z tym do minus trzydziestej sekundy. Chyba oczywiste że chodziło mi o czas przez który organizm porządkuje się podczas snu.
A z tym drugim to generalnie o to mi chodzi bo w książce jest napisane właśnie ze bycie rano na czczo to specyficzny stan dla organizmu. Organizm jest po "porządkach" i dlatego mikstura działa rzekomo tak dobrze bo ma wolną drogę. I o to mi właśnie chodzi czy jak najem się na wieczór, czy wypiję mój piąty KB tuż przed snem o 23, to jak wstanę rano o 4 to jest już posprzątane? Jak coś robić to dobrze.
« Ostatnia zmiana: 05-05-2014, 18:51 wysłane przez Whena » Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #427 : 05-05-2014, 17:49 »

I o to mi własnie chodzi czy jak najem się na wieczór, czy wypije mój piaty KB tuż przed snem o 23, to jak wstanę rano o 4 to jest już posprzątane? Jak coś robić to dobrze.
Zatem jak o to chodzi to trzeba to napisać po polsku, bo co ma godzina "spaćpójścia" i wstawania do bycia na czczo?

Cytat
Jak coś robić to dobrze.

Jak coś pisać to także wypadałoby jak należy.

Co innego zjedzenie schabowego o 23,00 bezpośrednio przed snem a co innego wypicie KB.
« Ostatnia zmiana: 05-05-2014, 17:55 wysłane przez Gibbon » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #428 : 05-05-2014, 18:00 »

Cytat
Nie mam pojęcia o co ci chodzi z tym do minus trzydziestej sekundy
Specjalnie się nie dziwię. A tak na poważnie to myślisz tak samo jak piszesz, postaraj się trochę ogarnąć przed wysłaniem postu.

Cytat
zy wypije mój piaty KB tuż przed snem o 23
A po co aż pięć?

Cytat
dlatego mikstura działa rzekomo tak dobrze
Uważasz, że "rzekomo" to jest dobre słowo w tej konfiguracji?

Ogólnie pięć godzin przerwy pomiędzy ostatnim posiłkiem, a piciem mikstury powinno wystarczyć.
Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #429 : 05-05-2014, 18:13 »

Piję 5 bo mam na tyle ochotę, kieruję się informacjami z portalu. Niekoniecznie codziennie pięć. Przeważnie nie więcej niż 4. W ogóle mnie one nie sycą potrafię ich wypić 4 pod rząd. Piszę o standardowej wersji na samej wodzie. Nawet z miodem nie sycą mnie zbytnio.

Napisałem, że rzekomo, bo przez ostatnie lata spotkałem się z wieloma cudownymi specyfikami i podchodzę już dziś bardziej realnie do każdych moich nowych "odkryć".
Czy działa dobrze, się okaże - toż mikstura broni się sama.
Póki co zaczęło mnie boleć gardło i chyba oskrzela/krtań. Ciągle odchrząkuje coś jakby z gardła, bez końca. I zaczyna mi wywalać potworne ropne syfy na twarzy i trochę na plecach. Na dodatek znów mi jest ciągle zimno, czego nie miałem jak brałem witaminę C.
Dzięki za odpowiedz teraz spokojniej będę łykał rano MO. smile
« Ostatnia zmiana: 05-05-2014, 18:50 wysłane przez Whena » Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
scorupion
« Odpowiedz #430 : 05-05-2014, 18:42 »

A jaką dawkę mikstury pijesz? Przy dokuczliwych objawach odstawić albo zmniejszyć.
Koktajle nie muszą sycić, są suplementem.
Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #431 : 05-05-2014, 19:04 »

Pije standard 10 ml alocitu, 10 ml soku z cytryny i 10 ml oliwy z oliwek. Objawy nie są dokuczliwe. Myślę że dość mocno wstępnie przez ostatni rok oczyściłem organizm chociażby nie jedząc przetworzonego żarcia. Nie jem zbóż już trzeci tydzień. Najbardziej chyba oczyściła mnie marcowa 12 dniowa głodówka. Teraz stosuję dietę paleo którą przekształciłem na dietę prozdrowotna, tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem przeskakując pierwszy etap. Nie jem żadnych skrobiowych zbóż, ani kasz ani ziemniakow. Ale tak jak pisze, podejrzewam że już i tak dość mocno drożdżaka zagłodziłem chociażby sama głodówą o wodzie i lewatywach smile
Aha no i pierwszy sukces to ustabilizował mi się stolec. Już nie robię 3 razy dziennie takich pozbijanych kocich bobków, tylko normalną treść. Dlatego koktajlów se nie żałuje. Mam nadzieje ze nie przeginam z nimi. Robię z przewaga siemienia.
Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #432 : 05-05-2014, 19:23 »

Lewatywy sobie odpuść, bo więcej szkód niż pożytku z tego zazwyczaj.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #433 : 05-05-2014, 20:53 »

Cytat
Zaczynam się tu czuć jak jakiś przygłupawy intruz traktowany z arogancja.

Daniel_K, to tak nie jest. Chodzi o to, żeby ktoś, kto to czyta, zrozumiał o czym piszesz.
Musisz pamiętać, że chodzi o nasze zdrowie.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #434 : 05-05-2014, 23:37 »

Cytat
Dlatego koktajlów se nie żałuje. Mam nadzieje ze nie przeginam z nimi.
Z całym szacunkiem, ale....
http://pl.wiktionary.org/wiki/koktajl
Piszemy: "Żałuję", "mam nadzieję", "koktajli", "sobie nie żałuję".
Poprawne pisanie jest wyrazem szacunku dla czytającego.

Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Iza80
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.04.2014r.
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #435 : 06-05-2014, 18:50 »

Mam pytanie dotyczące kiełbasy: czy można ją jeść bez względu na to, że dodawane są do niej między innymi skrobia i różne inne wypełniacze? Kiełbasy nie jadłam w zasadzie nigdy, nie przepadałam za nią. Ale jest jedną z alternatyw w diecie, w tym podczas pierwszego etapu (zostało mi jeszcze 7 dni), więc ją jem, suszoną nawet ze smakiem. Więc jeszcze raz pytam: co z tą kiełbasą? msn-wink
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #436 : 06-05-2014, 19:58 »

Cytat
Mam pytanie dotyczące kiełbasy: czy można ją jeść bez względu na to, że dodawane są do niej między innymi skrobia i różne inne wypełniacze?
Iza80, jeśli kiełbasa nie jest ze sprawdzonego źródła, daruj sobie. Bezpieczniej będzie kawałek dobrego, uzdatnionego mięsa.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #437 : 06-05-2014, 20:55 »

Dobrym zamieniaczem kiełbasy (dla mnie) jest dobry wędzony boczek lub salcesony - oczywiście najlepsze jest mięso samemu przyrządzone. Kiełbasy (nawet te drogie, które mają same mięso bez dodatków) mi już całkiem przestały smakować...
Zapisane
Iza80
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.04.2014r.
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #438 : 06-05-2014, 21:08 »

Ech, a już się ucieszyłam, że "przeprosiłam się" z kiełbasą i mam nowe jedzonko w menu...Nie mam niestety sprawdzonych źródeł...kupuję co prawda na bazarze, nigdy w hipermarketach, od wielu lat w tym samym miejscu, mięso bardzo dobre, ale kiełbasę kupiłam niby właśnie z tych "lepszych", a dopiero w domu przeczytałam skład......
Jak sprawdzacie źródło? Przecież wiadomo, że każdy sprzedawca zachwali swój towar jako najlepszy i bez konserwantów.

Chciałam też zapytać, ponieważ nie znalazłam odpowiedzi w książce, dlaczego właściwie nie można w I etapie jeść orzeszków ziemnych? W zasadzie tak naprawdę to nie są wcale orzeszki, tylko roślina strączkowa, więc powinny być prozdrowotne. Jednak niektóre źródła podają, że mogą być toksyczne...i bądź tu mądry. Więc co z tymi orzeszkami? smile
« Ostatnia zmiana: 06-05-2014, 21:15 wysłane przez Iza80 » Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #439 : 07-05-2014, 04:10 »

Bo tak jak wszystkie strączki orzeszki ziemne maja dużo lektyn.
Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!