Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blok dla początkujących  (Przeczytany 515178 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #320 : 12-01-2013, 18:56 »

Cytat
Najpierw muszę się rozejrzeć za wlaściwymi produktami: dynią, słonecznikiem, citroseptem, aloesem,
"Citrosept" możesz sobie na razie odpuścić. Jeszcze długo nie będzie Ci potrzebny.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #321 : 12-01-2013, 22:03 »

No tak, na razie tylko aloes smile. Ale jeszcze trochę poczytam bo, przyznam, mam lekki mętlik w głowie.
W takim razie zacznę od Diety Prozdrowotnej i Mikstury Oczyszczającej. Czy mogę też od razu wdrożyć Koktail Proteinowy, nie za szybko wszystko od razu?
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #322 : 12-01-2013, 22:52 »

Pola53 - spokojnie. Zacznij od DP pierwszy etap, MO 1/4 dawki oraz KB. Czytaj Portal Biosłone, oraz zakup książki. Książki są niezbędne na co dzień.
- http://portal.bioslone.pl/
- http://www.bioslone.pl/ksiazki
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #323 : 12-01-2013, 22:53 »

Koktajl błonnikowy oczywiście możesz, a nawet powinnaś włączyć od razu. Aby MO mogła dotrzeć tam, gdzie powinna, czyli do nadżerek w śluzówce przewodu pokarmowego. Pamiętaj, że zaczynamy od 1/4 dawki.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #324 : 12-01-2013, 23:21 »

Kozaczku (widzę, że mieszkamy niedaleko od siebie), Asiu, bardzo Wam dziękuję za poradę smile. Tak myślałam, że trzeba zacząć od małej dawki MO, żeby nie przedobrzyć. To teraz już tylko muszę zgromadzić odpowiednie produkty. Mieszkam w małej miejscowości i o niełuskanej dyni mogę tylko pomarzyć. Jutro zamówię na Allegro. Blender, młynek mam, jaja ze wsi też, będzie dobrze smile

Do JA: odpowiedziałam na PW, ale mail wrócił. Nie posługuję się Skype'm, ale chętnie pogadam na forum smile.

Pędzę do łóżka, bo jutro pracuję smile.
« Ostatnia zmiana: 12-01-2013, 23:24 wysłane przez Pola53 » Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #325 : 29-01-2013, 15:16 »

Melduję się z powrotem. Myslę, że jestem gotowa: forum w większości (choć nie całe, tylko wątki, które mnie interesują) przerobione, książki są, aloes dziś przyszedł, oliwę mam, kasza jaglana i gryczana zamówione, skladniki koktajlu przyszly w piątek.

Jutro zaczynam picie MO. KB i I etap DP wdrożyłam wczoraj. Rzeczywiście, koktail jest bardzo sycący. Wypiłam go na podwieczorek i ze 3 godziny nie byłam głodna. Nie bardzo mi smakował, dałam za dużo pora. Dziś dodam kawałeczek marchewki i selera. No i zmielę lepiej, bo mnie słonecznik po gardle drapał.

Bez chleba przetrwam. Byłam na diecie Dukana dość długo i w zasadzie nie tęsknię bardzo za 'glutenem' Schudłam ponad 10 kg nie ze względu na estetykę lecz ze wzgledu na ból w kolanach, który po tej diecie ustąpił. Już dawno zauważyłam, że jak zjem coś z mąką lub coś słodkiego to boli mnie głowa i zaczynają boleć kolana. Szkoda tylko, że przy okazji 'zajechałam sobie wątrobę, a raczej woreczek żółciowy.

Jak na swoje lata to i tak nie jest ze mną tak źle. Jesem optymistycznie nastawiona do świata, mam sporo sił witalnych, pamięć nienajgorszą,choć wiele przeszłam w swoim życiu, godząc się na warunki stawiane mi przez innych. Fakt, parę chorób po drodze było: 7 lat temu przeszłam resekcję macicy bo wszędzie coś miałam i teraz borykam się z objawami menopauy. Biorę ProLady Menopauza. Zastanawiam się więc, czy nie lepiej będzie pić mieszankę ziół na bazie których ten paralek jest zrobiony (czerwona koniczyna, melisa i szałwia). Może któraś z pań miała jakieś doświadczenia? Najbardziej aktualnie dokuczają mi stawy kolanowe, środkowe palce u obu rąk i czasem kręgosłup. Niedawno przeszłam potężną grypę bez leków. Jeszcze mi słabnący kaszel pozostal. Jeszcze wtedy nie słyszałam o Biosłone, ale leków nie brałam. Przed wspomnianą powyżej operacją brałam witaminy dla ciężarnych, bo miałam anemię. Po 3 miesiącach 'kuracji' rezultaty były nijakie. Wted przypomniało mi się, że kiedy byłam dzieckiem babcia dawała mi do picia kwas buraczany z czosnkiem. Nastawiłam sobie więc takowy, dodałam jeszcze ziarenek kopru i po miesiącu picia tego kwasu moje wyniki były bardzo dobre. Już wiedziałam, że nie ma sensu brać niczego w tabletkach bo po prostu nie działa.

Zaczynam walkę o własne zdrowie i mam nadzieję, że będziecie moimi sprzymierzeńcami. Waściwie jestem tego pewa, bo po moim pierwszym wpisie dostałam tyle odpowiedzi, że aż mnie to zaskoczyło, pozytywnie oczywiście, smile
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #326 : 29-01-2013, 20:50 »

Cytat
Jutro zaczynam picie MO
Pola53 - pamiętaj, zaczynaj od 1/4 dawki i sie obserwuj.
Cytat
Biorę ProLady Menopauza.
Moja rada, wyrzuć to do kosza. Jeśli najdzie Cię ochota na picie szałwi, melisy to po prostu zaparz i napij się.
Cytat
Niedawno przeszłam potężną grypę bez leków.
I tak trzymać.
Cytat
i mam nadzieję, że będziecie moimi sprzymierzeńcami
Zawsze pomożemy.
Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #327 : 29-01-2013, 21:32 »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. smile
Pamiętam o 1/4 dawki, to samo zresztą poradziłam córce, którą też przekonałam do tego stylu życia. Pracuję nad synem (który ma AZS i też powoli się przekonuje) i jego dziewczyną (z porażeniem nerwu twarzowego i niedowładem prawej strony).
Z leków zostawię tylko Prestarium (niestety, bez niego mam 170x70) i Slow Mag,
Na razie po drugim koktailu dostałam rozwolnienia, cały czas mam rewolucję w jelitach, ale nie boli.
Jak nie będę czegoś wiedzieć, najpierw poszukam na forum, a jeśli nie znajdę, będę pytać. smile
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #328 : 29-01-2013, 21:38 »

Cytat
Na razie po drugim koktailu dostałam rozwolnienia, cały czas mam rewolucję w jelitach, ale nie boli
Pola53 daj pół łyżki słonecznika, a całą dyni, powinno być ok.
Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #329 : 29-01-2013, 21:42 »

Ok, tak zrobię. A ja jeszcze dodałam 2 łyzeczki ostropestu. smile
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #330 : 29-01-2013, 21:45 »

Cytat
2 łyzeczki ostropestu
Pola53 - jedna wystarczy, nie szalej. Więcej nie znaczy lepiej. Mamy dużoooooooooo czasu.
Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #331 : 29-01-2013, 21:51 »

Cytat
2 łyzeczki ostropestu
Pola53 - jedna wystarczy, nie szalej. Więcej nie znaczy lepiej. Mamy dużoooooooooo czasu.

Ok, słusznie, zmniejszę ilość.
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #332 : 29-01-2013, 22:27 »

Cytat
zostawię tylko Prestarium
Pola53 - poczytałam ulotkę tego leku - piszą, że czasami może być rozwolnienie. I teraz sama zobacz, jak takiemu ciężko doradzić. Może po pół tabletki jedz, poobserwuj się kochana, poćwicz z tymi lekami i sama zobaczysz.
Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #333 : 29-01-2013, 22:34 »

Ja ten lek biorę już od operacji, czyli od 2006 roku. Do tej pory nie miałam problemów. Na razie zostawię dawkę taką, jaka jest i będę obserwować ciśnienie rano. Jeśli ciśnienie mi się unormuje to poeksperymentuję z połową dawki, a może przyjdzie taki czas, że będę mogła całkowicie zrezygnować. smile
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #334 : 29-01-2013, 22:44 »

Cytat
może przyjdzie taki czas, że będę mogła całkowicie zrezygnować.
Życzę Tobie z całego serca.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #335 : 30-01-2013, 08:53 »

Ja ten lek biorę już od operacji, czyli od 2006 roku. Do tej pory nie miałam problemów. Na razie zostawię dawkę taką, jaka jest i będę obserwować ciśnienie rano. Jeśli ciśnienie mi się unormuje to poeksperymentuję z połową dawki, a może przyjdzie taki czas, że będę mogła całkowicie zrezygnować. smile

Brałam Prestarium kilka lat. Odstawiłam bez żadnych problemów. smile
Zapisane

Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #336 : 30-01-2013, 09:05 »

[Brałam Prestarium kilka lat. Odstawiłam bez żadnych problemów. smile

Też mam taki zamiar, ale boję się tego zrobić z dnia na dzień. Najpierw muszę poznać reakcję swojego organizmu na MO, KB, a także dietę smile
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #337 : 30-01-2013, 09:16 »

Oczywiście. Dobrze myślisz. Chciałam dodać Ci tylko otuchy, że to jest możliwe. smile
Zapisane

Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #338 : 01-02-2013, 18:50 »

Jestem po trzecim dniu picia MO. Na razie poza kilkoma czerwonymi plamkami na lewym przedramieniu nie mam zadnych objawów. Jedzonko mi bardzo smakuje, szczególnie jajka na kiełbasce lub boczku. Mam kłopot z KB, jakoś mi rewelacyjnie nie smakuja. Próbuję eksperymentować: dodaję parę kropel cytryny lub maggi, szczyptę soli i pieprzu, różne warzywa. Po zmniejszeniu ilości słonecznika i dokładniejszym mieleniu nie mam już problemów z biegunką. Ogólnie czuję się dobrze. Skóra mnie jakby trochę swędzi, ale może doszukuję się objawów na siłę. Jutro niestety cały dzień (12 godzin) w pracy, zaraz idę wsadzić karkówkę do piekarnika i zrobię placki gryczano jajeczne. A jaki pyszny krupnik na kościach i z odrobiną kaszy jaglanej dzisiaj sobie ugotowałam Już dawno nic mi tak nie smakowało! smile Mikstura też nieźle mi wchodzi. Choć nie lubię oliwy z oliwek to cytryna zabija cały jej zapach i nie mam problemu z przełknięciem. Wczoraj stanęłam na wadze i od wtorku ubyło mi 1 kg. Może wagę mam zepsutą. Nie jestem tęga, przy wzroście 162 ważę 64 kg. Do poduszki czytam pierwszy tom Zdrowia na własne życzenie. Przy innej książce zasnęłabym po paru minutach, a wczoraj z rozsądku zgasiłam swiatło o 2 w nocy. Nie macie pojęcia jak się cieszę, że do Was trafiłam!
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #339 : 01-02-2013, 19:00 »

Cytat
Nie macie pojęcia jak się cieszę, że do Was trafiłam!
My też się cieszymy.
Cytat
maggi,
Pola - może uda się Tobie zamienić w kuchni maggi na lubczyk. U mnie bardzo się sprawdził.
Co do KB, to może w drugą stronę, kawałek banana lub troszkę miodu, kombinuj.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2013, 19:25 wysłane przez Kozaczek » Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!