Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 13:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blok dla początkujących  (Przeczytany 515123 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #380 : 28-06-2013, 15:22 »

Więc co tutaj więcej kombinować? Skoro jesz tyle ile potrzebujesz, a Twoja waga się nie waha, to znaczy, że jest w porządku. Nie patrz na normy, one nic nie znaczą.
Zapisane

Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #381 : 28-06-2013, 15:52 »

Nanami, u mnie po odstawieniu glutenu bardzo szybko skończyły się problemy z krwawieniem z jelita. Gdybym mogła cofnąć czas to na pewno nie leczyłabym tego w sposób jaki zalecili mi lekarze (czopki, maści, tabletki), bo nie dość, że był on całkiem nieskuteczny, to jeszcze zanieczyściłam się toksynami.
Na Twoim miejscu natychmiast wprowadziłabym DP. Czy coś Cię przed tym powstrzymuje?
Zapisane
Nanami
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 03.06.2013
Skąd: Szczytno
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #382 : 03-07-2013, 07:01 »

Niestety czopki i maści nie pomogły, dawały tylko złudzenie wyleczenia, problem i tak wracał. Tashideley ja ciągle myślę o przejściu na DP, ale mam w tej chwili niestabilna sytuację materialną, już od dwóch miesięcy nie pracuję i ciężko nam z mężem wiązać koniec z końcem, a każda dieta niestety trochę kosztuje. Jestem pewna, że DP mogłaby pomóc, ponieważ moje problemy tak naprawdę zaczęły się od momentu, kiedy do mojego jadłospisu został wprowadzony gluten.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #383 : 03-07-2013, 08:05 »

Cytat
Niestety czopki i maści nie pomogły, dawały tylko złudzenie wyleczenia, problem i tak wracał.
Zatem spełniły swoje zadanie w 100%, tylko, że nie z twojego punktu widzenia.


Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #384 : 03-07-2013, 15:02 »

ciężko nam z mężem wiązać koniec z końcem, a każda dieta niestety trochę kosztuje.

To nie argument. Temat już był przerabiany i wychodzi na to, że DP jest tańsza od dzisiejszego "wszystkokupowania".
Wystarczy worek cebuli, marchewki, do tego niedrogie żołądki, wątróbka a czasem karczek. Jedzonko tanie i wyśmienite. Wykorzystaj sezon na świeże warzywa i bierz się do roboty.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #385 : 03-07-2013, 16:57 »

DP to nie jest droga dieta, ale trzeba się trochę wysilić, żeby kupić nieprzetworzone produkty. Najlepiej iść na bazarek po świeże produkty od rolnika. W markecie to większość półek to same śmieci, więc zanim cokolwiek kupisz, to musisz się wczytać w etykiety.
Zapisane
Nanami
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 03.06.2013
Skąd: Szczytno
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #386 : 04-07-2013, 08:56 »

Niestety to jest troszeczkę bardziej skomplikowane w moim przypadku. Decydując się na DP, musiałabym gotować osobno dla siebie i dla męża. Mąż o żadnej diecie nie chce słyszeć, dlatego właśnie w moim przypadku byłoby to kosztowne. Męża postaram się przekonać, ale był wychowany na solidnych obiadkach, ponieważ jego mama jest z zawodu kucharką, więc nie będzie to łatwe. On nie potrafiłby zrezygnować z ziemniaków i chleba.

Teraz coś pozytywnego. Odkąd piję MO cały czas mnie wysypuje. Z trądzikiem nigdy nie miałam ogromnych problemów, czasem coś po prostu wyskoczyło. W czerwcu na moim czole pojawiało się coraz więcej pryszczy i byłam w szoku. Teraz wszystko ładnie poschodziło i cera wydaje mi się ładniejsza. Mało tego, wydaje mi się, że moje cienie pod oczami troszeczkę się rozjaśniły. Kolejna sprawa to opryszczka, która co jakiś czas się pojawia i to w najgorszym miejscu czyli w nosie. Dwa dni temu znowu się zaczęło i wiedziałam, że mam 2 tygodnie z głowy. Dziś rano wstaję, patrzę, a opryszczka zamiast się powiększać, pomniejszyła się! Już wczoraj zaczęłam szukać w domu jakiegoś specyfiku na to i ciesze się, że nie znalazłam. Nie wiem, czy to wszystko może być zasługa MO, ale pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przytrafiło. Czy MO mogła tak szybko zadziałać? Dajcie znać.
« Ostatnia zmiana: 04-07-2013, 10:08 wysłane przez Whena » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #387 : 04-07-2013, 09:01 »

Cytat
Męża postaram się przekonać, ale był wychowany na solidnych obiadkach, ponieważ jego mama jest z zawodu kucharką, więc nie będzie to łatwe. On nie potrafiłby zrezygnować z ziemniaków i chleba.
Czyli tak po polsku: ziemniaki i coś do ziemniaków, chleb i coś do chleba.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #388 : 04-07-2013, 19:15 »

Nanami, rozumiem Cię, bo sama mam podobną sytuację. W domu tylko ja stosuję dietę prozdrowotną i zdarza się, że dla innych domowników przygotowuję potrawy, których nie jadam. Przez ostatnie miesiące nie miałam pracy i do tego ciężko było mi ją znaleźć z powodu nasilonych objawych nerwicowych.
Postawiłam jednak zdrowie na pierwszym miejscu i wprowadziłam dietę.
Dodatkowo muszę Ci powiedzieć, że odkąd stosuję zdrowy styl życia to zaoszczędziłam na wielu rzeczach - począwszy od leków czy suplementów, a skończywszy na kosmetykach i środkach czyszczących.
Do skóry używam tylko naturalnych olejków, piorę w orzechach piorących, czyszczę sodą oczyszczoną i octem, a pastę do zębów robię sama.
Moje aktualne wydatki na sklepowe kosmetyki i chemię gospodarczą wynoszą zero. smile
Zapisane
Luk
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.05.2013
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #389 : 31-03-2014, 07:03 »

Mój syn ma chyba świnkę (gorączka i ból szyi - niby węzły chłonne, niby gardło). Czy zaprzestać stosowania mikstury na ten czas?
« Ostatnia zmiana: 31-03-2014, 19:08 wysłane przez Agata » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #390 : 31-03-2014, 07:46 »

Tak, stop MO.
Zapisane
Luk
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.05.2013
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #391 : 31-03-2014, 20:22 »

Ok. Dzięki. Tak zrobię. Ale mam pytanie na serio - dlaczego? Jeśli otrzymam jakiś link (żeby zbytnio nie fatygować) z odpowiedzią, będę bardzo wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: 31-03-2014, 20:23 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #392 : 31-03-2014, 20:26 »

Mikstura oczyszczająca może nasilać objawy. Nie ma sensu nadmiernie męczyć organizm.

Proszę zaczynać zdanie wielką literą.
Zapisane

Malamut
***


Offline Offline

MO: 1 kwiecień 2014
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #393 : 01-04-2014, 11:57 »

Dzisiaj rozpocząłem przygodę z MO. Dla wygody zakupiłem także 6 ciemnych buteleczek (30ml), które napełniłem składnikami i nie muszę wszystkiego przygotowywać co wieczór. Trudno mi stwierdzić czy to przypadek czy rzeczywiste działanie, ale po raz pierwszy od dłuższego czasu, dziś także nie mam problemu z porannym katarem, który zawsze się pojawiał i późnym popołudniem mijał.

Odstawiłem także wszystkie lekarstwa wspomagające.

Kolejne dni przede mną smile
Zapisane
Iza80
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.04.2014r.
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #394 : 06-04-2014, 22:37 »

Zgłaszam się z prośbą jako początkująca, o udzielenie pierwszych wskazówek. Mam 33 lata, z czego ostatnie 7-8 choruję dość intensywnie, a ostatnie 3 mogę nazwać śmiało koszmarem. Jestem pokoleniem "antybiotykowym", jako że w latach 80-tych zaczął się wielki "bum" na ten cud medycyny i do dziś są one przepisywne jak cukierki. Przeszłam elegancko wszystkie choroby wieku dziecięcego, ale wiem od mamy, że w dzieciństwie chorowałam bardzo często. Do dzisiaj brzmi mi w głowie głos "dzień dobry, chciałam zamówić wizytę do doktor Latoszek"...Jako nastolatka chorowałam chyba standardowo, koło 25 roku życia angina za anginą, lekarz koniecznie kazał usunąć migdałki (dziś bym tego nie zrobiła). Anginy minęły...ale zaczęły się POTWORNE problemy z zatokami. Wiem, że ma to związek, ale lekarze upierają się, że nie. Jakieś 5 lat temu punkcja, bo nie byłam w stanie głową ruszyć (broniłam się przed nią około pół roku, aż pewnej nocy pojechałam na ostry...). W październiku 2012 operacja zatok, wszystkie otwierane...i co...? I nic...Jestem non stop chora, teraz też, w sanatorium w lutym doprowadzono moje uszy do takiego stanu, że popękały mi błony bębenkowe, miałam najgorszą infekcję w życiu i bóle, przy których mój poród bez znieczulenia mogę nazwać przyjemnością. 17 dni faszerowano mnie antybiotykami. Teraz też musiałam wziąć, bo mam bardzo ostre zapalenie ucha, ale mnie ogromnie martwi ból połowy czaszki, oczodołu, nikt mnie nie słucha, kiedy mówię w których miejscach mnie boli. Cały czas jadę na środkach przeciwbólowych. 2 miesiące temu zrobiłam sobie test na kandydę, wyszła mi średnia ilość. Natychmiast przeszłam na stosowną dietę i dobrze mi szło, ale przez przejścia w Szczawnicy wszystko zaprzepaszczone. Kilka dni temu zrobiłam sobie posiew na antybiogram i ASO - wyszło 799, więc wiem, co dodatkowo nie pozwala mi się wyleczyć. Mam jeszcze sporo do opisania, ale boję się, że mnie pogonicie, więc na razie to na tyle msn-wink Aha, proszę o odpowiedź, czy mogę stosować ksylitol, bo ponoć nim kandyda się nie żywi.
P.S. zapomniałam napisać, że mam alergię wieloważną, czyli mnóstwo różnych czynników, głównie kurz, roztocza, pleśnie, grzyby, sierść zwierząt.
Zapisane
Malamut
***


Offline Offline

MO: 1 kwiecień 2014
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #395 : 17-04-2014, 15:28 »

Piję od dwóch tygodni MO. Jako początkujący mam dwa pytania:

1. Czy jeśli przyrządzam MO na zapas do sześciu buteleczek (ciemnych) i trzymam je w lodówce to czy nie zaszkodzi to składnikom?

2. Zacząłem od pełnej dawki, dopiero dzisiaj czytając książkę zobaczyłem, że zalecana jest dawka 1/4. Nie zauważyłem u siebie żadnych stanów chorobowych. Czy mogę więc nadal stosować pełną dawkę czy lepiej zacząć od 1/4?

Z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #396 : 17-04-2014, 16:31 »

Odnośnie 1 pytania: czy tak trudno jest zrobić MO codziennie świeże?
Na forum było już o tym pisane: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21920.0

« Ostatnia zmiana: 13-06-2016, 10:31 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #397 : 17-04-2014, 19:53 »

Odnośnie 2 pytania: jeśli nie masz dolegliwości, które nie pozwoliłyby normalnie funkcjonować, pij pełną dawkę.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #398 : 17-04-2014, 21:26 »

Cytat
1. Czy jeśli przyrządzam MO na zapas do sześciu buteleczek (ciemnych) i trzymam je w lodówce to czy nie zaszkodzi to składnikom?

Nie.

Cytat
Odnośnie 1 pytania: czy tak trudno jest zrobić MO codziennie świeże?

Wierz mi, że tak.
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #399 : 18-04-2014, 08:56 »

Może pytanie nie w temacie, ale nie chcę zakładać nowego wątku. Czy cukinie można jeść na surowo (np. do KB)?
« Ostatnia zmiana: 18-04-2014, 09:32 wysłane przez Namidairo » Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!