Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blok dla początkujących  (Przeczytany 512915 razy)
Bartosz
« Odpowiedz #120 : 29-01-2010, 01:29 »

Dziękuję bardzo serdecznie, jutro idę z tym do babci. Aby było bezpiecznie, niech najpierw skonsultuje to ze swoim lekarzem. Zobaczymy, potwierdzam to co Pani napisała: ciężko będzie przekonać moją babcię do zmiany nawyków żywieniowych, niejednokrotnie tacy ludzie wolą wręcz umrzeć, poddać się, aniżeli coś zmieniać. Dziękuję  smile

http://so.pwn.pl/lista.php?co=niejednokrotnie
« Ostatnia zmiana: 29-01-2010, 11:28 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #121 : 29-01-2010, 19:29 »

Podobnie jak lekarze myśleli i może myślą jeszcze niektórzy zawodowi wojskowi w sprawach zapasów żywności na wypadek "W". Bo to takie tanie, długo utrzymujące termin ważności do spożycia, a jakie odżywcze i zdrowe musi być, skoro ludzi podczas działań wojennych doskonale odżywia, i nikt od tego nie choruje.
   Znam takich emerytów wojskowych, którzy regularnie co miesiąc zaopatrują się w takie zapasy pod postacią: kasz, ryżu, mąki, makaronu, konserw, cukru, sucharów itp., choć prawie nic z tych zapasów nie ubywa. (Przepraszam za mały OT, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby tego przykładu błędnego myślenia nie przytoczyć).
« Ostatnia zmiana: 29-01-2010, 19:32 wysłane przez Zibi » Zapisane
Bartosz
« Odpowiedz #122 : 29-01-2010, 23:13 »

Drodzy eksperci, najgorsze jest to że moja babcia z taką ironią reaguje na moje wywody o odżywianiu, szkoda mi jej i innych którzy uważają Nasze sposoby za coś kosmicznego, nie z tej planety, a przecież to co tutaj się dzieje jest prawdziwe i bardzo logiczne. Tylko głupi albo naprawdę bardzo zmanipulowani uważają inaczej.
Zapisane
Katarinka
« Odpowiedz #123 : 05-02-2010, 10:41 »

Witam wszystkich uczestników forum
Znalazłam to forum niespełna kilka dni temu, zaczęłam zapoznawać się z zasadami, zarejestrowałam się. Będę próbowała postępować zgodnie z zasadami. Zamówiłam już książki. Nie piję mikstury podanej na forum - zwyczajnie nie mam jej składu. Mam nadzieję iż w trakcie zapoznawania się z forum oraz z książkami znajdę niezbędne przepisy.

1) wiek:22
2) Rodzaj dolegliwości:
Moje dolegliwości są natury kobiecej - często pojawiające się torbiele. W momencie kiedy się pojawiają nasilają się problemy związane z bólem kręgosłupa, wzdęcia, problemy z wypróżnianiem, huśtawka nastrojów.

3) Historia choroby
W czerwcu 2009 roku pewnego dnia przed spodziewanym okresem, dostałam okropne bóle podbrzusza. Ponieważ myślałam iż to może jest związane z okresem do tego też przypisywałam ten ból - jednak nie udało mi się go zneutralizować. Trafiłam do szpitala - ta po podaniu leków przeciwbólowych stwierdzono że póki co będą diagnozować co zrobić.  Jednak przez nasilający się ból podjęto decyzję o operacji chirurgicznej. Wycięto mi torbiel na lewym jajniku o rozmiarach 50X40 mm. Dodatkowo usunięto mi wtedy wyrostek robaczkowy oraz uwolniono ze zrostów miednicy mniejszej. Po operacji leżałam jeszcze tydzień w szpitalu. Dochodziłam do siebie później w domu. Leków żadnych mi nie przypisano. Zalecono po miesiącu wizytę  u lekarza . Po miesiącu poszłam do specjalisty - niestety na drugim jajniku miałam torbiel podobne rozmiary do tej wyciętej. Zastosowano kuracje hormonalną - mercilon. Brałam tabletki przez miesiąc. Po miesiącu torbiel zniknęła . Brałam jeszcze tabletki przez 2 miesiące. Po tych tabletkach mimo nie zmieniania diety przytyłam 4 kg, samopoczucie nie było dobre a nastroje wachlowały. W styczniu tego roku udałam się na ponowną  kontrol - wykryto torbiel na lewym jajniki rozmiary 42-50mm. Zapisano mi leki cerrarete - hormony. Jestem w trakcie podjęcia decyzji czy brać leki, mam je zacząć brać w 3 dniu cyklu. Gdyby kuracja się nie powiodła lekarka zaproponowała mi operację usunięcia jajnika lewego.
3) Sposób odżywiania
Moja dieta od dziecka była średnio bogata w warzywa i owoce. Jakiś czas temu mieszkałam w dużym mieście. Moja dieta nie zmieniła się z czym nastawiłam się na zdrowe odżywianie- więcej owoców warzyw mniej pieczonego mięsa.  Zaczęłam również pić herbatę oczyszczającą  z toksyn(piłam przez ok. miesiąc). Przed dowiedzeniem się  styczniu o kolejnym torbieli moje odżywianie nie było w najlepszej kondycji - dużo niezdrowej żywności, nieregularne godziny jedzenia, dużo słodyczy.
4) Rodzaj pracy
Jestem studentką studiów zaocznych i pracuję. Moja praca skupia się głównie przed komputerem (8 godz. dziennie) Tryb siedzący. Niestety nie znajduję czasu  na ćwiczenia czy to w domu czy w innym miejscu.
5) Wśród innych niekorzystnych czynników jest stres w pracy, domu. Próba łączenia szkoły z praca zawodową. Niedosypianie oraz niesportowy tryb życia.
Mam nadzieję, iż to pozwoli na zapoznanie się z moją chorobą. Nie chcę dalej truć się lekami hormonalnymi, a operacji zresztą kolejnej nie chcę przechodzić. Nie ukrywam również iż chciałabym mieć dzieci w przyszłości a w momencie kiedy usunięto by mi jajnik możliwość zajścia w ciąże ogranicza się. Jeśli jest jakaś możliwość proszę o pomoc i dalsze pokierowanie co mam robić.
Dziękuję i pozdrawiam

Prawda, jak trudno poprawić tak dużą ilość błędów? Poprawiłam jeszcze 9. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 05-02-2010, 17:42 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #124 : 06-02-2010, 16:01 »

Długotrwający katar.  

Opiszę problem mojego męża
1. Wiek - 52 lata.
 
2. Aktualny problem: Katar, który trwa już drugi miesiąc, niedrożna prawa strona nosa, niemożność normalnego oddychachnia i w związku z tym spania, brak sił witalnych, osłabienie. Parówki na głowę stosowane przez dziesięć dni nie przyniosły żadnej ulgi; obecnie stosuje tylko zakraplanie nosa alocitem. Kąpiel wzmaga dolegliwości.

3. Choroby: nadwaga (wzrost - 182, waga - 97); nadciśnienie - z reguły do 140/90, incydentalnie- do 150/100, w ubiegłym roku przez ok. pół roku tabletki stale, przez ostatnich 5 lat i obecnie - w tygodniu 3,4 razy (tertenrsif, bisocard, inhibace. Prawdopodobnie grzybica paznokci stóp (jedno badanie pozytywne, drugie negatywne) leczenie zewnętrzne i wewnętrzne, niestety, nie pamiętam nazwy lekarstw, ale to najbardziej popularne na grzybicę. Skutek -  minimalna poprawa. Poblemy psychiczne - brak.

4. Odżywianie: W młodości typowe dla kuchni polskiej, ostatnie 10 lat nierestrykcyjna DO, liczone węglowodany, ale bez przesady; ostatnie pół roku dieta bezglutenowa, nabiał raz na dwa tygodnie; ziemniaki prawie codziennie, jarzyny, mięso, wędlina, orzechy; cukier rzadko, w postaci owoców, czasami ciasto; codziennie ranek od czarnej, gorzkiej kawy; od roku MO, od miesiąca KB raz dziennie. Przymierzamy się do przeprowadzenia I etapu DP.

5. Praca: siedząca, nienormowany czas pracy, stresująca.

6. Środowisko bardzo zanieczyszczone.
Zapisane
goslawa
« Odpowiedz #125 : 08-02-2010, 16:21 »

Witam!
Jestem tu nowa,wiec bede miala troszke pytan.Zaczne od tego,ze caly styczen stosowalam oczyszczanie jelita grubego metoda Tymbaka(czyli lewatywy),a teraz od 1 lutego zaczelismy razem z moim chlopakiem pic MO.Przeczytalam wszystko co sie dalo na stronie Bioslone i chcialabym sie zaczac do tego stosowac.No i tu nasowa mi sie pare pytan;
1.jak dlugo od rozpoczecia picia MO mozna zaczac diete prozdrowotna?
2.czy musze jesc tak duzo jajek,bo po jednym juz mnie mdli?
3.czy musze jesc tyle miesa i tak tlusto,bo nie za bardzo lubie?
4.czy mozna smazyc na czyms innym niz smalec?
5.co z suplementami,bo kelp i magnez panstwo pozwalaja,a to przeciez suplenenty?
6.czy moge jesc tran w kapsulkach,bo caly czas go jadlam?
To chyba tyle jak na pierwszy raz i z niecierpliwoscia czekam na odpowiedzi.Bardzo dziekuje. smile
Zapisane
olisha
« Odpowiedz #126 : 08-02-2010, 17:00 »

Cytat
Przeczytalam wszystko co sie dalo na stronie Bioslone
Na stronie Biosłone może przeczytałaś, ale na forum już na pewno nie.
Zacznij od:
http://forum.bioslone.pl/index.php?action=rules

Ad.1. Od razu.
Ad.2. Coś słabo czytałaś informacje na stronie: http://www.portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna "Przede wszystkim w czasie trwania diety nie można jeść produktów, o których wiemy, że ewidentnie nam szkodzą, nawet jeśli figurują w wykazie produktów dozwolonych w którymś z jej etapów."
Ad.3. Nie musisz.
Ad.4. Ja poza tym, że na smalcu, smażę na klarowanym maśle lub oleju z pestek winogron.
Ad.5. Na Kelp i Slow-Mag jest zezwolenie jeśli trzeba uzupełnić te składniki w organizmie. Jeśli nie ma takiej potrzeby to ich nie stosujemy. Poszukaj na ten temat w wyszukiwarce na Forum.
Ad.6. A po co?
« Ostatnia zmiana: 13-06-2016, 09:43 wysłane przez ArtComp » Zapisane
JamesTKirk
« Odpowiedz #127 : 29-12-2010, 10:27 »

1. Wiek: 24
2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne): zapchane zatoki, czasami uczucie pełności, czasami ból prawej nogi od pachwiny/biodra  do kolana
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi: w jednym czasie: uszkodzony błędnik (memotropil, betahistine ok. 6 miesięcy) i  zapalenie przełyku (controloc control ok. 4 miesiące), przepuklina pachwinowa, przepuklina rozworu przełykowego, w odległym dzieciństwie nadżerki na dwunastnicy
4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety: brak diety, "co dusza zapragnie"
5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie): praca biurowa - siedzący tryb pracy >8h
6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe: sporadyczne spożywanie alkoholu, niepalący
Zapisane
kania77
« Odpowiedz #128 : 04-01-2011, 15:00 »

Witam serdecznie. Bardzo ucieszyłam się że jest coś takiego jak blok dla początkujących. I z góry dziękuję za wszystkie udzielone rady.
Zacznę od tego że zarówno ja jak i mój mąż borykamy się z wieloma zdrowotnymi  problemami pomimo dość młodego wieku - mamy po 33 lata.
Ja -kobitka - lat 33 od dziecka walcząca z nadwagą. Utuczona przez babcię od małego a potem pokutująca za to do dziś. Bulimia, nerwica natręctw , lęki, problemy żołądkowe, zaparcia. Jako nastolatka schudłam 20 kilo gdyż przez 4 lata jadłam tylko owoce i warzywa i czułam się świetnie, poza tym ze na kilka miesięcy zniknęła mi miesiączka. W międzyczasie regularnie uprawiałam sport przez 4 lata. Od 2003 roku cierpię na agorafobię, nerwicę natręctw, lęki itd. Odżywiam się byle jak choć nie jem tłusto, jem sporo warzyw i owoców, ale i dużo słodyczy.
Mam częste bóle  żołądka , problemy z kręgosłupem w ciąży przytyłam 25 kilo miedzy innymi dlatego ze rzuciłam palenie- paliłam duzo przez 10 lat.
Moim celem jest zwalczenie nerwicy,polepszenie samopoczucia,odnowy stanu psychicznego i fizycznego.
Proszę o poradę od czego zacząć aby sobie pomóc.
Będę  wdzięczna.
Pozdrawiam
serdecznie notworthy

Zapisane
Kimg
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 62
MO: 05.01.2011+KB i DP.
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #129 : 08-01-2011, 22:26 »

Witam wszystkich.
1. Wiek: 50
2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne): w wieku 15 lat zapalenie opłucnej, częste anginy, później długo trądzik, a teraz problemy z kręgosłupem lędźwiowym.
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi: encorton, penicylina, moc tetracyklin, a teraz masaże i nastawiania.
4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety: wszystko, wszystko a aktualnie - czyli zaczynając od 10 lat wstecz - dieta zgodna z grupą krwi "A", Małachow, Kuchnia Pięciu Przemian. Wszystko z małymi odstępstwami. Surowa 100% vegano - witariańska, ale tylko parę miesięcy. Obecnie wszystkiego po trochu.
5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie): czasami alkohol i za dużo spalin samochodowych.

Pytanie do Grażyny. Czy jest broszurka do Niezbędnika Zdrowia miała dotyczyć 1 etapu diety. Jesteśmy razem z żoną w czwartym dniu 1 etapu, pijemy MO i KB. Co można pić oprócz słabej kawy i czarnej herbaty. Czy do KB można dodać dozwolone warzywa. Przeczytałem "Niezbędnik zdrowia" i dopiero zaczynam "Zdrowie na własne życzenie".  
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 07:26 wysłane przez Apollo » Zapisane
Kimg
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 62
MO: 05.01.2011+KB i DP.
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #130 : 09-01-2011, 20:59 »

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Jestem na tym forum dlatego, ponieważ akceptuję Wasze warunki dojścia do zdrowia. To co było odkładam na bok. Teraz stosuję zalecenia Mistrza, które znam i dalej zgłębiam. W tej chwili potrzebuję jak najwięcej informacji na temat 1 etapu diety, i gdzie je znajdę. Co jeszcze można pić oprócz słabej kawy i czarnej herbaty. Oczywiście zaczynam szukać informacji na forum. Grażyna jeszcze raz dzięki za odzew.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2011, 20:02 wysłane przez Apollo » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #131 : 09-01-2011, 21:23 »

W tej chwili potrzebuję jak najwięcej informacji na temat 1 etapu diety i gdzie je znajdę.

http://www.portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5633.0

Co jeszcze można pić oprócz słabej kawy i czarnej herbaty.
Bez ograniczeń, jeśli masz pragnienie, można pić wodę. Jeśli chcesz mineralną to najlepiej średnio zmineralizowaną, lekko gazowaną.
Jeśli to Cię nie usatysfakcjonuje to : wino, albowiem: in vino veritas.(Żart). beer biggrin
« Ostatnia zmiana: 13-06-2016, 09:43 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Kimg
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 62
MO: 05.01.2011+KB i DP.
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #132 : 10-01-2011, 14:46 »

Dzięki Klara. Chodziło mi o ten wątek. Jeszcze czytam.

To prawda, że w winie prawda.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #133 : 10-01-2011, 15:05 »

To prawda, że w winie prawda.
Raczej nadzieja. biggrin
Nie zapomnij o tym:
http://www.portal.bioslone.pl/obalanie-mitow/ile-czlowiek-powinien-pic
« Ostatnia zmiana: 13-06-2016, 09:44 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Kimg
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 62
MO: 05.01.2011+KB i DP.
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #134 : 10-01-2011, 15:40 »

Ten co słucha - to prawda.
Ten co pije - to nadzieja.

Dobrze przypomnieć sobie nawet o tym co robimy codziennie - chociażby jak picie wody.
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #135 : 14-01-2011, 19:13 »

Chciałabym zapytać, czy koktail błonnikowy można pic na czczo, zaraz po przebudzeniu?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #136 : 14-01-2011, 19:18 »

Chciałabym zapytać, czy koktail błonnikowy można pic na czczo, zaraz po przebudzeniu?

Zaraz po przebudzeniu, na czczo, pijemy Miksturę oczyszczającą (MO). Pół godziny później śniadanie. Potem (1-2 godzin) koktajl błonnikowy (KB).
Dlaczego chcesz pić KB na czczo?
Zapisane

Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #137 : 14-01-2011, 19:43 »

Rano zwykle nie jestem głodna. Prawda jest taka: piję rano MO, potem po półgodzinnej przerwie kawę, a dopiero potem jem śniadanie. Wiem, że grzeszę - ale mam bardzo niskie ciśnienie (często 70 na 30), a kawa stawia mnie na nogi.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #138 : 14-01-2011, 20:55 »

Rano zwykle nie jestem głodna. Prawda jest taka: piję rano MO, potem po półgodzinnej przerwie kawę, a dopiero potem jem śniadanie. Wiem, że grzeszę - ale mam bardzo niskie ciśnienie (często 70 na 30), a kawa stawia mnie na nogi.
W takim razie, wczesnym rankiem pij MO, potem dalej śpij, zamiast kawy KB a po nim kawa. To na początek ale w dłuższej perspektywie, jak organizm będzie się wzmacniał, powinnaś odczuwać rano głód a wtedy koniecznie śniadanie.
Zapisane

Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #139 : 15-01-2011, 09:34 »

Mam pytanie do Mistrza:
Chciałabym Pana zapytać, czy język geograficzny zawsze jest manifestacją grzybicy? I w jakim narządzie może znajdować się ta grzybica?
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!