Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Paulinka - alergia, atopowe zapalenie skóry, pasożyty  (Przeczytany 116989 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #60 : 09-04-2009, 10:03 »

Nigdzie nie zalecam stosowania oliwy do kąpieli, a jedynie olej z pestek winogron profilaktycznie, natomiast w przypadku łuszczycy i innych chorób skórnych - olej sojowy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Michał
« Odpowiedz #61 : 09-04-2009, 13:44 »

Cytat
Nigdzie nie zalecam stosowania oliwy do kąpieli, a jedynie olej z pestek winogron profilaktycznie, natomiast w przypadku łuszczycy i innych chorób skórnych - olej sojowy.

Mistrzu,
A co w sprawie Mikstury?
Czy żeby ulżyć dziecku jak najszybciej możemy podać z olejem kukurydzianym a po poprawie zacząć kurację od nowa?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #62 : 09-04-2009, 15:32 »

Olej kukurydziany może być tak samo uczulający, jak z oliwek. W tej sytuacji lepszy będzie olej winogronowy albo lniany.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Michał
« Odpowiedz #63 : 09-04-2009, 15:51 »

Przepraszam.. Smutny
Już wszystko pomieszałem.. Zaszkodziły małej kąpiele z olejem z winogron.. Oliwę z oliwek stosujemy już wyłącznie do Mikstury.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #64 : 21-04-2009, 15:29 »

Co się dzieje, czy kontynuujecie zalecenia i jak to wychodzi, czy może nastąpiło jakieś załamanie, rezygnacja - musimy wiedzieć, staramy się być odpowiedzialni, ale musi być przepływ informacji.
Zapisane
Michał
« Odpowiedz #65 : 23-04-2009, 08:32 »

Tak.
Niestety poddaliśmy się.
Nie byliśmy w stanie patrzeć na małą.

Zwróciliśmy się ponownie do homeopaty, który aktualnie zajął się leczeniem układu pokarmowego.

Jeśli to kogoś interesuje - oczywiście napiszę co zostało zalecone.

ps.
Acha.. robiliśmy ostatnio test buraczkowy.
Okazało się, że po kilku tygodniach diety, jedynie ja miałem mocz zabarwiony na kolor czerwony.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2009, 08:36 wysłane przez Michał » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #66 : 23-04-2009, 08:39 »

Cytat
Zwróciliśmy się ponownie do homeopaty, który aktualnie zajął się leczeniem układu pokarmowego.
To chyba najlepsze wyjście w tej sytuacji, bowiem homeopatia przynajmniej nie ma tych skutków ubocznych, co inne metody blokowania objawów. Tym niemniej homeopatia nie usuwa przyczyny choroby, a tylko to jest warunkiem wyzdrowienia. Dlatego niezależnie od leczenie powinniście Państwo wdrażać zalecenia uzyskane od nas po to, żeby córka nie była zdrowa tylko chwilowo, ale żeby była naprawdę zdrowa.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Michał
« Odpowiedz #67 : 23-04-2009, 08:51 »

Dziękuję Panie Józefie.
Spodziewałem się surowej odpowiedzi.

Tak, planujemy wdrożenie mikstury i staramy się stosować dietę w miarę możliwości.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #68 : 23-04-2009, 08:54 »

Cytat
Spodziewałem się surowej odpowiedzi.
A to czemu? Przecież nie popełniacie Państwo żadnego błędu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #69 : 23-04-2009, 09:01 »

Surowe to polecamy warzywka.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #70 : 23-04-2009, 17:41 »

Tak.
Niestety poddaliśmy się.
Nie byliśmy w stanie patrzeć na małą.

Zwróciliśmy się ponownie do homeopaty, który aktualnie zajął się leczeniem układu pokarmowego.

Jeśli to kogoś interesuje - oczywiście napiszę co zostało zalecone.


Jeszcze 2 lata temu byłam szczęśliwa, że trafiłam na doświadczonego homeopatę. Rzeczywiście synek po kuleczkach przytył, skóra stała się gładka, zniknęły sińce i co z tego... Po 2, 3 miesiącach WSZYSTKO POKAZAŁO SIĘ POWTÓRNIE. Jedynie opróżniliśmy portfel skutecznie.
Obecnie zaciskam zęby i czekam. Przecież od swędzącej skóry jeszcze się nie umiera  msn-wink no, chyba, że mała płacze z powodu tych objawów.

A właściwie jakie otrzymaliście zalecenia, jakie nazwy kulek ? Było coś o odżywianiu?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #71 : 23-04-2009, 18:35 »

Pozostaje mieć nadzieję, ze rodzice Paulinki będą mieli więcej szczęścia. Jeżeli nawet dolegliwości powrócą, to chwilowa ulga także się liczy, zwłaszcza, że zamierzają - w miarę możności - stosować nasze zalecenia, a dzięki lekom zyskają trochę czasu bez męczarni.
Nazwy leków niewiele nam powiedzą, jako że leczenie homeopatyczne jest mocno zindywidualizowane.
W międzyczasie można mieć nadzieję na jakieś oczyszczające infekcje - oby tylko udało się je przetrwać bez leków, wtedy wyjdą na zdrowie - po każdej z nich dziecko będzie zdrowsze.
Wszak jest to okres życia dziecka, kiedy musi się ono pozbyć toksyn pochodzących jeszcze z okresu płodowego http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6418.0
Zapisane
Michał
« Odpowiedz #72 : 23-04-2009, 21:50 »

Cytat
A właściwie jakie otrzymaliście zalecenia, jakie nazwy kulek ? Było coś o odżywianiu?

Zalecono dietę bezmleczną.
Jeśli chodzi o gluten dopuszczono mąkę żytnią, ale wiemy już z forum, że skoro mamy unikać glutenu to chleb z mąki żytniej również odpada i tego się trzymamy.

Jeśli chodzi o specyfiki przepisano nam: Traumeel, Mucosa comp., Cichorium, kropelki Nux vomica, Fortakehl i probiotyk Sanprobi. Ponadto min. 0,5l wody razem z Coral-Mine, olej z ostropestu i wprowadzanie MO w miarę możliwości..

ps.
Acha. Polecono nam również ciężko dostępny w Polsce Enterosgel, który ponoć wchłania toksyny i wydala wraz z kałem. Mamy możliwość sprowadzenia tego specyfiku z Ukrainy. Czy ktoś coś o tym słyszał? Bardzo mało wiadomości znaleźliśmy o tym w sieci.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2009, 21:55 wysłane przez Michał » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #73 : 23-04-2009, 21:54 »

Cytat
i wprowadzanie MO w miarę możliwości..
A kto to zalecił?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Michał
« Odpowiedz #74 : 23-04-2009, 21:56 »

Cytat
A kto to zalecił?

W sensie.. nazwisko Pani doktor? smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #75 : 23-04-2009, 21:59 »

Niekoniecznie nazwisko. Tak pytałem, kto zaleca MO, z czystej ciekawości.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Michał
« Odpowiedz #76 : 23-04-2009, 22:40 »

Cytat
Niekoniecznie nazwisko. Tak pytałem, kto zaleca MO, z czystej ciekawości.

Nie było to typowe zalecenie.
Powiedziałem, że stosujemy.. a raczej stosowaliśmy i że chcemy ponownie.. ale, że objawy oczyszczania były drastyczne.
Pani wypowiedziała się pozytywnie. Wyglądało na to, że zna i poleciła wprowadzać w miarę możliwości..  (z resztą nie tylko ona w tej klinice). Nazwisko "kreatora" również znała, ale zdaje się unikała tematu msn-wink
 
 
Zapisane
Michał
« Odpowiedz #77 : 01-06-2009, 12:21 »

Witamy po dłuższej przerwie.

Kuracja homeopatyczna skierowana na oczyszczenie układu pokarmowego jakby nieco pomogła. Zaczerwienienia na buzi i rękach nieco zbladły. Pojawiają się w mniejszym stopniu, ale ciągle są widoczne.

Niestety ale stany zapalne na nogach i brzuszku są potworne.
Po kuracji ponownie próbowaliśmy wrócić do MO i koktajli. Reakcja ponownie bardzo agresywna.

Byliśmy z małą na badaniu Salvią. Nie wykazało obciążenia na jelicie, trzustce i wątrobie. Wykazało natomiast obciążenie antybiotykami na nerkach. Pani stwierdziła, że dopóki ich nie udrożnimy nie ma mowy na odbudowanie poprawnej flory bakteryjnej a toksyny będą nadal wydobywać się przez skórę w sposób "nadmierny". Przepisano córce kolejną kurację homeopatyczną, tym razem pod kątem nerek i oczyszczenia z antybiotyków.

W międzyczasie, po trzech miesiącach stosowania MO u mnie wystąpił stan zapalny skóry (sprawa opisana w innym wątku). Dzięki sposobowi Lackiego, który bardzo mi pomógł pojawiła się nowa nadzieja.
Podjęliśmy pierwszą próbę smarowania białkiem u Paulinki. Ponieważ była uczulona na jajko posmarowaliśmy ją na razie delikatnie w jednym miejscu. Ku wielkiej radości reakcja nie wystąpiła. Spróbujemy stopniowo na coraz większe powierzchnie skóry.
Mam w tej sprawie pewne pytanie. Obłożenie białkiem bardzo wysusza skórę. Czy w związku z tym możemy spróbować najpierw przez kilka dni jedną nóżkę a potem drugą i tak dalej, etapami? Pytam ponieważ mnie osobiście ciężko było wytrzymać świąd. Obawiam się, czy mała się nie zadrapie.

Wiele zrozumieliśmy również po dokładnym prześledzeniu wątku Novalijki. Dzięki temu w bieżącym tygodniu zabieramy się również za pokrzywę i sok z cytryny.
Czy sok z cytryny zaleca się pić z miodem czy to tylko dla smaku?
Wdrożymy również ponownie koktajle i zastosujemy dodatek selera.

Powróciła nadzieja, że stan skóry polepszy się i będziemy mogli wdrożyć MO.
Oby tak było...

Acha,
Zapomniałem napisać. Do pielęgnacji skóry zaczęliśmy używać kosmetyków A-dermy. Krem i mleczko exomega. Czy ktoś je zna? Nie mogę znaleźć informacji na forum.

Czy wobec wyniku badań Salvią powinniśmy zastosować poradę Lackiego z wątku Anastazji?

Cytat
Aby poprawić prace nerek i zadziałać osłonowo można stosować koktajle błonnikowe z:

1. Sok z liści selera wlać do koktajlu (na dzień do 0,5 szklanki we wszystkich koktajlach)
lub
2. Seler jako główny składnik koktajlu (ćwiartka średniej główki na koktajl)
lub
3. Ananas jako główny składnik koktajlu. (plaster 1 cm na koktajl)
One poprawiają prace nerek, działają osłonowo i wspomagają usuwanie toksyn z układu moczowego.
« Ostatnia zmiana: 01-06-2009, 12:49 wysłane przez Michał » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #78 : 01-06-2009, 20:52 »

Cytat
Czy w związku z tym możemy spróbować najpierw przez kilka dni jedną nóżkę a potem drugą i tak dalej, etapami?
Możecie nawet smarować tylko część nogi. Chodzi o to aby złagodzić stany zapalne i spowodować aby toksyny były wydalane przez skórę bez reakcji zapalnych.
Suchą skórę możecie likwidować kąpielami z dodatkiem oleju.

Cytat
Czy sok z cytryny zaleca się pić z miodem czy to tylko dla smaku?
Może pić z miodem i bez jak kto woli.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #79 : 01-06-2009, 20:54 »

Cytat
Czy wobec wyniku badań Salvią powinniśmy zastosować poradę Lackiego z wątku Anastazji?

Albo  jeszcze inaczej - wycisnąć sok z selera lub liści selera potem zamrozić i dodawać do koktajlu kostki. Sok nie robić w szybkiej sokowirówce tylko w jakiejś maszynce do wolnego tłoczenia lub wyciskania. 
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!