Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Planowanie ciąży  (Przeczytany 280868 razy)
kospo
« : 24-03-2009, 16:01 »

W związku z tym, że staramy się z mężem o dzidziusia, dr zalecił mi branie preparatu witaminowego Elevit na 3 miesiące przez spodziewaną ciążą oraz Acidum folicum 5mg. Zastanawiam się czy muszę je brać? Co o tym sądzicie, zwłaszcza o Elevicie? Ten drugi raczej będę brała, bo jestem już po dwóch poronieniach.
.
« Ostatnia zmiana: 23-10-2012, 19:13 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 24-03-2009, 16:12 »

W tej sytuacji, po dwóch poronieniach, obydwa leki wydają się być uzasadnione. Ale czy nie lepiej najpierw oczyścić organizm z toksyn, niż na siłę oszukiwać naturę, a potem wyszukiwać dobre leki i dobrych dochtórów dla dziecka?
« Ostatnia zmiana: 12-12-2012, 13:03 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
kospo
« Odpowiedz #2 : 24-03-2009, 16:20 »

Przede wszystkim dziękuje za odpowiedz smile Jeśli zaś chodzi o oczyszczanie to próbuje nie od dziś - od jakiś 2 lat (jeszcze przed pierwszą stratą) stosuje porady dotyczące zdrowego życia, a zwłaszcza odżywiania dr Tombaka. Pana miksturą zainteresowałam się, gdyż nie udało mi się przekonać do lewatyw - przynosiły u mnie odwrotny skutek. Piję MO od początku miesiąca i zakraplam nos - na razie bez odzewu ze strony organizmu, ale cierpliwość to moja mocna strona. 
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 24-03-2009, 16:33 »

Cytat
cierpliwość to moja mocna strona. 
To świetnie!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #4 : 19-01-2012, 20:29 »

Drogie mamy, prosimy o korzystne rady. Co może mama stosować z metod Biosłone przed i w trakcie ciąży.
KB, DP, MO, zioła, MG, Kelp?
Co z nabiałem?
I czego warto więcej jeść skoro suplementów nie polecacie, choć tutaj moja druga połowa ma pewne wątpliwości. Prosimy o korzystne rady jakiekolwiek związane z tym tematem.
« Ostatnia zmiana: 30-08-2012, 17:22 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Pragmatism
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #5 : 19-01-2012, 20:35 »

Jakie tam planowanie, rachu ciachu i to cała logistyka smile bier sie chopie do roboty smile
« Ostatnia zmiana: 19-01-2012, 20:37 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #6 : 19-01-2012, 20:38 »

Chodzi o kobietę. Mnie nie trzeba nauki. smile Ona by nabiał jadła i witaminy jadła. I do tego jeszcze szczepienia jej w głowie.
Zapisane

Pragmatism
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #7 : 19-01-2012, 21:08 »

Chodzi o kobietę. Mnie nie trzeba nauki. smile Ona by nabiał jadła i witaminy jadła. I do tego jeszcze szczepienia jej w głowie.

Mam podobny problem ale tylko w kwestii szczepień i kwasu foliowego. Ja swoje wiem. Jednak to nie ja będę ciężarówką nabuzowaną hormonami.
« Ostatnia zmiana: 19-01-2012, 21:17 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #8 : 19-01-2012, 21:21 »

O kwasie foliowym to nawet nie pomyślałem. Ja już namówiłem ją (prawie) na 1 etap DP. Tyle, że czy w ciąży można 1 etap DP? Jeszcze nie jest, ale wkrótce będzie, więc nie wiemy czy się wstrzymać z decyzjami. Pije już jakiś czas MO (rok), ale tylko w minimalnych dawkach. Czuje się dobrze. Nie szukamy recepty tylko doinformowania czy zioła opisane w książce są wskazane w trakcie, bo jeśli nie to przeczekamy, choć nie uśmiecha nam się czekać. smile W sumie ja nie jestem w najlepszej kondycji zdrowotnej czy to ma duży wpływ?
« Ostatnia zmiana: 19-01-2012, 21:24 wysłane przez Sting » Zapisane

Pragmatism
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #9 : 20-01-2012, 21:36 »

O kwasie foliowym to nawet nie pomyślałem. Ja już namówiłem ją (prawie) na 1 etap DP. Tyle, że czy w ciąży można 1 etap DP? Jeszcze nie jest, ale wkrótce będzie, więc nie wiemy czy się wstrzymać z decyzjami. Pije już jakiś czas MO (rok), ale tylko w minimalnych dawkach. Czuje się dobrze. Nie szukamy recepty tylko doinformowania czy zioła opisane w książce są wskazane w trakcie, bo jeśli nie to przeczekamy, choć nie uśmiecha nam się czekać. smile W sumie ja nie jestem w najlepszej kondycji zdrowotnej czy to ma duży wpływ?

Pewnie że można, byle to było z głową. Nie na siłę. Żeby to się nie skończyło zachciankami na jakieś śmieciowe jedzenie. Jak pytasz to znaczy, że nie masz przemyślanego menu.

Z kwasem to chyba jest "odwrotny" problem.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2012, 08:14 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #10 : 23-01-2012, 20:24 »

KB można? Mamy obawy co do KB w trakcie trwania ciąży.
No, nie mamy przemyślanego menu. Tzn. mogłaby jeść, tak jak ja dotychczas w DP, ale obawiamy się, że wartości odżywczych będzie za mało, bo przecież zwiększa się zapotrzebowanie na wapń itp. Czyli co słuchać organizmu i jeść tak jak on podpowiada z uwzględnieniem 1 etapu DP? To się nie trzyma...
Szczerze mówiąc, nie mamy zielonego pojęcia. Oczywiście koleżanki mamy by już podpowiedziały, że pić mleko i jogurty każdego dnia. To jak to z tym nabiałem jest? Jaka dieta?
My myślimy o jajkach, kiszonkach, mięsie zrównoważonym surówką. To wystarczy?
Mamy niecały miesiąc na przygotowanie się. Mamy nadzieję, że to nie za mało czasu.
Myślimy też o suplementacji magnezem przed ciążą.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2012, 08:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Pragmatism
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #11 : 23-01-2012, 20:33 »

Sting, to co piszesz to jest dowód, że nie pojmujesz idei prozdrowotnej. I chyba sam nie wiesz o czym mówisz.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2012, 08:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #12 : 23-01-2012, 20:42 »

Wiem o czym mówię. Może niejasno piszę, bo nie jestem tak elokwentny.
Mamy po prostu obawy gdyż KB nigdy nie było stosowane, a po nim jest efekt oczyszczania jelita. Mnie skręcał na początku brzuch po nim dlatego się obawiamy.
DP powinna być odżywcza a w 1 etapie jest uboga w cukry, wiec nie wiemy czy nadaje się w trakcie ciąży kiedy są zachcianki kobiety tak? Dla mnie lepiej 3 tygodnie zastosować przed.
I o co chodziło z tym odwrotnym problemem kwasu foliowego?
Pojmuje, pojmuje tylko czasami gadam tak od rzeczy.  Kiszonki wpływają korzystnie na bakterie acidofilne, które produkują wszystkie witaminy prócz wit. C.
« Ostatnia zmiana: 23-01-2012, 20:48 wysłane przez Sting » Zapisane

Pragmatism
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #13 : 23-01-2012, 21:04 »

A jest w ogóle koniecznośc stosowania 1 etapu DP?

Czy jest za mało cukrów to bym nie powiedział.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #14 : 23-01-2012, 21:27 »

Niby "zdrowa", bo nic nie dolega, ale ma lekki trądzik na twarzy. Jak już planujemy to chcieliśmy perfekcyjniej.
Z cukrami, to chodzi Ci pewnie o kasze?
« Ostatnia zmiana: 24-01-2012, 08:19 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Pragmatism
Dania
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 01.09.2010
Skąd: Lubuskie
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #15 : 23-01-2012, 22:52 »

Sting,
Myślę, że za bardzo się nad tym zastanawiacie. Jeżeli matka Twojego przyszłego dziecka jest zdrowa, to jej organizm na pewno będzie wiedział, czego potrzebuje. Tzw. zachcianki nie pojawiają się bez powodu.

Byłam w ciąży dwa razy i był to chyba pod względem odżywiania najzdrowszy czas mojego życia. Na myśl o chlebie, serze, wędlinach i mleku robiło mi się niedobrze. Na zapach kawy dostawałam mdłości. Przez całą pierwszą ciążę nie zjadłam ani jednego ciastka albo cukierka. Podczas drugiej w trzecim trymestrze po nocach śniła mi się gęsta śmietana. Nie przypominam sobie, żebym zjadła choć gram kaszy, za to jajka, boczek i jabłka jadłam bez przerwy.

Dzieci mamy zdrowe, śliczne i mądre. Czego Wam również życzę.

P.S. Kwas foliowy brałam, bo byłam "świadomą" kobietą. Do dziś się tego wstydzę.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2012, 08:20 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #16 : 23-01-2012, 22:54 »

Jak chcesz tak na zdrowo, to odłóż ciążę na za rok lub dwa lata. Przeprowadź DP plus przedstawione w książkach metody oczyszczania i potem podziałaj. Też się nad tym zastanawiamy obecnie.

Jeśli nie możesz odłożyć, to tylko i wyłącznie ZZO plus KB. Ja będę żonie KB stosował w trakcie ciąży ze względu na jego bogactwo witamin i minerałów. Wtedy wiem, że nie będzie potrzebna suplementacja. Pomijam tu kurację koktajlami cytrynowymi, której bym w ciąży nie polecał. Moja kobitka domaga się koktajli. Mówi, że lepiej się po nich czuje. To mnie cieszy. Pije też MO od roku i w trakcie ciąży ewentualnie jej zmniejszę dawkę do 1/2.

Póki co, mamy megakatary po koktajlach cytrynowych i kroplach. Schodzi ropa.
« Ostatnia zmiana: 23-01-2012, 23:07 wysłane przez Solan » Zapisane
Iris
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #17 : 24-01-2012, 09:05 »

Jestem teraz w drugiej ciąży. MO piję już jakiś czas. Podczas pierwszej ciąży nie miałam pojęcia o zdrowiu.
Co mogę doradzić od siebie to:
1. Nie planować zbyt wiele i szczegółowo, bo plany to jedno a życie (np. potem samopoczucie podczas ciąży) to drugie.
2. Nie rozpoczynać picia MO krótko przed planowaną ciążą i w samej ciąży (ja zmniejszyłam dawkę do 1/4 wg zaleceń a i tak podczas nudności jej nie stosowałam oraz przerywałam w razie konieczności np. infekcja dróg oddechowych).
3. KB wskazane - ja przez jakiś czas stosowałam tylko z siemieniem lnianym, ze względu na nudności i inne problemy z układem trawiennym podczas ciąży.
4. Ja nie wyobrażam sobie DP w trakcie ciąży ze względu na stosunkowo mały zakres dozwolonych pokarmów. Mnie w pierwszym trymestrze ciąży odrzucało od jajek pod wszelką postacią, podroby - zapomnij - wtedy czasem zdarzyło mi się zjeść nieco twarogu ze śmietaną, bo bardzo miałam na niego ochotę, ale w miarę jak sytuacja się normuje wracam do zasad ZZO i KB.

Najlepiej byłoby odczekać, pić jakiś czas MO, przeprowadzić DP, pić KB ale jak wiemy dochodzenie do zdrowia to proces długotrwały.... Polecam ze swojej strony chociaż żywienie wg ZZO.


« Ostatnia zmiana: 24-01-2012, 15:25 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #18 : 24-01-2012, 19:04 »

A co, jeśli będzie zachcianką mleko, sery? Polecacie jeść ser w 1 tygodniu, ale może zapotrzebowanie w ciąży jest większe. Chodzi mi ciągle o ten wapń. Widziałem jak kobiety mają po ciąży brązowe zęby, stąd ta trauma.
Moja żona pije MO już rok, więc z tym nie będzie problemu. Może tylko wtedy jak w końcu przejdzie na olej lniany. A olej też można śmiało zmieniać w trakcie ciąży? Wygląda zdrowo oprócz trądziku, zmiany nastrojowe. Tylko tyle. 2 lata czekać to dla nas za długo możemy się wstrzymać do pół roku, choć nie wiem jak to w praktyce wyjdzie.
Ustaliliśmy, że wprowadzimy 1 etap DP, bo w drugim jest już łatwo. Zresztą potem czasem można grzeszyć. Ucieszyło mnie, że te nasiona  KB w ciąży nie zrobią żadnej rewolucji w brzuchu. To będą budujące witaminy. I właśnie tyle mi jest potrzebne do wiedzy.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2012, 19:51 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Pragmatism
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #19 : 24-01-2012, 21:06 »

Chodzi mi ciągle o ten wapń. Widziałem jak kobiety mają po ciąży brązowe zęby, stąd ta trauma.
...
Ucieszyło mnie, że te nasiona  KB w ciąży nie zrobią żadnej rewolucji w brzuchu.
Sting przecież do koktajlu możesz dodawać mak. Ma on olbrzymie ilości wapnia. Sadzę, że lepsze to niż przemysłowy nabiał.

2 lata czekać to dla nas za długo możemy się wstrzymać do pół roku, choć nie wiem jak to w praktyce wyjdzie.
W praktyce wychodzi bardzo różnie. Jak postanowiliśmy z żoną mieć dziecko, to już w pierwszym miesiącu nie miała okresu. Jak zaplanowaliśmy po kilku latach drugie, to pół roku musieliśmy się usilnie starać. smile
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!