Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Planowanie ciąży  (Przeczytany 280850 razy)
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #20 : 25-01-2012, 13:07 »

U nas podobnie. O pierwsze dziecko staraliśmy się prawie rok, w drugą ciążę zaszłam od razu. Życie zaskakuje i trzeba mieć wobec tego dużo pokory, bo dziecko jest darem. Dobrze jest się przygotować do ciąży poprzez DP, KB i MO, ale najlepiej odpowiednio wcześniej jeśli ma to mieć jakiś sens. W ciąży żadna dieta nie wchodzi już w grę, przekonałam się o tym boleśnie próbując na siłę trzymać się DP, a dzięki dobrej radzie Klary zrozumiałam, że organizm wie co robi domagając się czasem kwaśnego mleka lub białego sera (ale mowa jest o produktach naturalnych, w pełni wartościowych).
Zapisane

Poszukująca
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #21 : 25-01-2012, 18:24 »

No właśnie o to mi chodziło...
Martwię się zanadto, na zapas i stąd te pytania, ale odpowiedzi zadowalające. Tak zrobimy. Przygotujemy się w miarę możliwości a resztę pozostawimy organizmowi. Wiadomo każdy jest inny. Dzięki serdeczne za wsparcie. smile
« Ostatnia zmiana: 25-01-2012, 20:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Pragmatism
Milenna
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: nie stosuję
Skąd: Ksawerów
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #22 : 11-12-2012, 16:34 »

No właśnie planowanie ciąży planowaniem, a rzeczywistość rzeczywistością. Byłam pewna, że w chwili gdy już wszelkie sfery mojego życia były idealnie uporządkowane to zajście w ciążę będzie przyjemną kropką nad „i”. Zdrowa dieta, sport, idealne wyniki badań, nic tylko się rozmnażać. Tymczasem spłodzenie pierwszego syna zajęło nam prawie dwa lata. Drugie dziecko było w ogóle nie planowane. Dziś, gdy jestem mamą dwójki maluchów uważam, że czasami planowanie, kombinowanie, zamartwianie trzeba odłożyć na bok, a wszystko lepiej się potoczy. Powodzenia.
Zapisane

Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim, a bogactwo trzecim.
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #23 : 12-12-2012, 13:08 »

Sting, ruszyło się coś w powyższej kwestii? Czekacie już na dzidziusia, czy jeszcze myślicie i zastanawiacie się?
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #24 : 21-02-2013, 13:30 »

Agnieszko, postanowiliśmy oczyścić się z toksyn. Ja metodą NIA, a narzeczona pije MO. Przeprogramowaliśmy się na inne pozyskiwanie wartości odżywczych, takich jak wapń, co rzeczywiście idzie w dobrym kierunku. Wiedza oparta o Biosłone. Uczymy się gotować od podstaw. Fajnie by było już zacząć ten temat poczęcia, ale jeszcze potrzebujemy z pół roku na oczyszczenie. Zresztą organizm sam pokaże jak długo, ale jestem pewien, że jest na dobrej drodze.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2013, 21:21 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #25 : 06-05-2016, 21:57 »

Co zrobić  w sytuacji, gdy wykryto przed planowaną ciążą bakterię Ureaplasma? Straszą moją koleżankę, że to najgorsza bakteria jaka może pojawić się przy staraniu o dziecko i, że jeśli nie zacznie się leczyć, to poroni prędzej czy później. Dodam, że wzrost bakterii jest niski. Jaka jest prawda jeśli chodzi o Ureaplasmę? Czy możemy traktować takie zakażenie pochwy jak każde inne i  nic nie robić jeśli nie ma objawów zapalenia?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #26 : 08-05-2016, 08:32 »

Mieszanka oczyszczająca drogi moczowe powinna załatwić sprawę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!