Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 21:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapalenie spojówek  (Przeczytany 43977 razy)
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #40 : 23-09-2014, 07:13 »

Wprawdzie nie jest to domowy sposób, ale kilku osobom już pomógł. Kup sobie w sklepie Rossman  kostkę myjącą /syndet/ taką http://www.rossnet.pl/Produkt/Isana-Med-kostka-myjaca-100-g,102479,promocja14
Przynajmniej 3 razy dziennie przemywaj tą kostką  oczy.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #41 : 23-09-2014, 10:58 »

Z powrotem w ruchu są torebki herbaty, a w nocy oczy przemywam solą fizjologiczną. Oby oczy się sprawnie oczyściły.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #42 : 04-10-2014, 16:36 »

Bawię się z ropiejącymi oczami od stycznia (oczywiście z przerwami). Zostało mi tak po olbrzymiej infekcji katarowej. Wznowiłam wczoraj okłady z świetlika i szałwii. Czy ktoś spotkał się z tak długim procesem oczyszczania oczu? Ropa jest zielono - żółta i występuje tylko w nocy (oczy łzawią i ropieją). Tak więc w nocy zakraplam oczy solą fizjologiczną.
Problem występuje np. przez 3-4 tygodnie i potem jest przerwa np. miesięczna.

MO odstawiam na czas ropienia, piję co jakiś czas KB (głównie cytrynowo-jabłkowe).

Czy ktoś wygrał z tak długim ropieniem (9 m-cy)?




Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #43 : 17-11-2014, 11:06 »

Oczy ropieją w nocy coraz mniej, ale trwa to już długo. Wdrożyłam z powrotem I etap DP. Okulista nie wie czemu tak się dzieje, że tak długo oczy mi ropieją. Do tego mam w nocy bardzo suche oczy. Oczy nawilżam kropelkami i przemywam solą fizjologiczną w razie potrzeby. Zioła odstawiłam, gdyż podrażniały oczy. Jest to na prawdę bardzo uciążliwe. Okulistka nie widzi na szczęście brać antybiotyków na tę dolegliwość. Ale nigdy czegoś tak długiego nie przechodziłam (w zasadzie początek miał miejsce we wrześniu 2913 r.)
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #44 : 17-11-2014, 11:39 »

początek miał miejsce we wrześniu 2913 r.

Witamy podróżnika w czasie,
wilgotnościomierz sobie kup jakiś taki prosty np. za 13 zł, http://allegro.pl/zw37-higrometr-termometr-lcd-wilgotnosciomierz-i4717546256.html

Ma być w mieszkaniu około 60%RH, za czasów PRLu były takie gliniane zawieszane zbiorniki na kaloryfery w celu nawilżania, teraz są chyba nawilżacze ultradźwiękowe czy inne dziwa.

Kurz miejski, centralne ogrzewanie, wydajny okap w kuchni odsysający wszelką wilgoć nie służy oczom. Z jedzenia najlepiej wyeliminować wszelkie zboża, ryże, kasze (oprócz gryczanej bo to nie jest zboże), a
produkty mleczne jadać na próbę co trzeci dzień lub rzadziej by zaobserwować czy lepiej mają się oczy z nimi czy bez nich.

Unikać wszelakiej chemii spożywczej, gotowe wyroby jak "wędliny", ryby "wędzone", zupki w proszku, kostki rosołowe, posypki przyprawowe do smażenia, pieczenia itp.

Zaraz będzie, że "to co mam jeść, nic poza tym na Świecie do jedzenia nie ma", więc uprzedzam, że
inspirujący spis przyjaznych produktów jest w górnym linku mojej stopki.

Z jedzenia cenne są mięsa gotowane i wywary na kościach.

Herbata nie jest przyjazna, kawa z umiarem (ale bez śmietanki/mleczka), pić więcej niż dotychczas, może po prostu wodę, może być przegotowana, letnia, najlepiej gdyby była filtrowana, dzbanki z wbudowanym filtrem węglowym można już kupić za jakieś 50zł, woda wtedy jest smaczna, bez zabijania jej chloro-fluorowego smaku herbatą. Woda w butelkach także jest fluorowana. Ja dodaję cień kwaskowości w postaci odrobiny kwasku cytrynowego jeśli mam ochotę, z cytryną bywa różnie, zdarzają się osoby na nia nadwrażliwe, zwłaszcza te co ładują plasterek cytryny do herbaty codziennie, 3 razy dziennie.

Napiszesz jadłospis z trzech kolejnych dni to Ci powytykam produkty jeśli sobie życzysz.


« Ostatnia zmiana: 17-11-2014, 11:46 wysłane przez VVV » Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #45 : 17-11-2014, 13:18 »

Cytat
Okulista nie wie czemu tak się dzieje, że tak długo oczy mi ropieją.
A  skąd on ma to wiedzieć, przecież nie jest jasnowidzem tylko okulistą. Ręce opadają.
Ja myślę, chociaż nie jestem okulista, że to oczyszczanie. Ssanie oleju stosowałaś?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #46 : 17-11-2014, 19:18 »

A ja jestem pewna, że to oczyszczanie. Czekaj cierpliwie, oczy przemywaj Alocitem lub rozcieńczonym octem jabłkowym. Nie blokuj żadnymi lekami.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!