Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 08:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nazwa forum  (Przeczytany 16727 razy)
Agni
« : 26-03-2009, 15:35 »

Przepraszam, że po długiej mojej nieobecności już się wtrącam, ale nie podoba mi się nazwa forum tzn. słowo "antymedyczne". Z góry przepraszam jeżeli była już na ten temat dyskusja, ale wyszukiwarka nic nie znalazła na ten temat.
A teraz o co mi chodzi z tą nazwą? Myślałam, że cała idea forum skupia się na braniu swojego zdrowia we własne ręce czyli na zdrowiu, a nie na walce z medycyną. Może dla niektórych to to samo, ale dla mnie ma inny wydźwięk np. szerzenie idei pokoju, a inny manifestacje antywojenne. Chodzi mi o położenie nacisku i wzmacnianie tego co dobre, a nie walce z tym co złe.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 26-03-2009, 16:18 »

Od kiedy ta zmiana?

Antymedyczne brzmi dla mnie dziwnie. Być może ma nawet lekki wydźwięk agresywny. Ale czy przypadkiem nie ulegamy ogólnej modzie że wszystko musi być łagodne w podejściu?
Mistrz stale podkreśla że leczenie to nieporozumienie i że medycyna konwencjonalna nas oszukuje.

Z drugiej strony w przypadku urazów mechanicznych medycyna ma możliwości pomocy jakiej nie było w histori ludzkości.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2009, 16:40 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 26-03-2009, 16:27 »

Antymedyczne oznacza w pewnym sensie walkę, ale walkę o wyrwanie ofiar zwanych pacjentami z łap oprawców.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2009, 16:41 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #3 : 26-03-2009, 17:26 »

Moim zdaniem nowa nazwa jest właściwa. Większość problemów, przychodzących tutaj chorych ludzi wynika z działań medycyny i jest likwidowana metodami niepolecanymi przez medycynę.
Zapisane
Agni
« Odpowiedz #4 : 26-03-2009, 17:29 »

To jest forum Mistrza i teraz nawet nie wypada dyskutować smile Ja osobiście jednak wolę działać ku jakiejś szczytnej idei, a nie przeciwko czemuś. Cel jest ten sam, ale styl w dochodzeniu do niego diametralnie różny. Dzisiaj robiąc sobie koktajl po założeniu tego wątku zastanawiałam się czy jest to działanie antymedyczne i doszłam do wniosku, że absolutnie - robię to dla siebie, dla zdrowia, a już wiele osób widząc jakie to przynosi efekty poszło tą samą drogą. A to, że rzeczywiście w ogólnym rozrachunku powoduje, że ludzie biorą swoje zdrowie we własne ręce i nie wierzą ślepo lekarzom to jakby efekt uboczny. Dlatego proszę raz jeszcze przemyśleć nazwę tego forum. Przecież nie musi być to przymiotnik, można podzielić te 2 fora np. na Forum - Dochodzenie do zdrowia i Forum - Profilaktyka.
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #5 : 26-03-2009, 17:40 »

Dla mnie to może być antymedyczne, bo takie mam nastawienie. Lekarze są do niczego no nie wszyscy, ale w większości. Mam szczególny uraz gdy w poniedziałek się dowiedziałam, że moja teściowa ma nowotwór. Była do tej pory pod "opieką" lekarzy, a od 2 lat miała podniesiony opad i lekarz prowadzący to zbagatelizował.  bash Dokładał tylko nowe prochy. Od kiedy trafiłam na Forum Bioslone teściowa pije miksturę, boję się , że jednak za późno trafiłam na mądrość Mistrza.  crybaby
Teraz jest na tomografii komputerowej, żeby dowiedzieć się czy są przerzuty...Przez rok piła miksturę, ale musiała mieć silną toksemię.  Smutny
Zapisane

pozdrawiam Ania
Grażyna
« Odpowiedz #6 : 26-03-2009, 17:46 »

A to, że rzeczywiście w ogólnym rozrachunku powoduje, że ludzie biorą swoje zdrowie we własne ręce i nie wierzą ślepo lekarzom to jakby efekt uboczny.
To w żadnym razie nie jest efekt uboczny, tylko cel istnienia tego forum - właśnie żeby ludzie brali swoje zdrowie we własne ręce. A po cóż innego Mistrz to forum prowadzi i utrzymuje?
Jest szereg forów, nie tyko poświęconych parazytozom, ale także leczeniu raka i innych chorób, gdzie pisze się o metodach naturalnych, doradzając niby to terapie naturalne, ale nie docierając do przyczyny schorzeń, tak naprawdę stosując medycynę, a nie jakieś naturalne leczenie, którego tam nie ma.

A niech sobie te fora istnieją, działają, ale niech ludzie będą świadomi, że zdając się na nie, zdają się na medycynę, a nie na jakieś naturalne leczenie, którego tam nie ma.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #7 : 26-03-2009, 18:14 »

Ja osobiście jednak wolę działać ku jakiejś szczytnej idei, a nie przeciwko czemuś.
Edukowanie ludzi, aby brali zdrowie we własne ręce zamiast powierzać je tym, którzy zarabiają na zdrowiu innych duże pieniądze, a mają to zdrowie w ....., to nie jest szczytna idea?
Zapisane
Agni
« Odpowiedz #8 : 26-03-2009, 18:19 »

A mnie cały czas o to chodzi, że ludzie w chorobie szukają dróg dochodzenia do zdrowia, a nie walki z medycyną. Może ja jestem jakaś inna msn-wink, ale jakbym szukała pomocy to w życiu nie weszłabym na forum pod nazwą "antymedyczne", ponieważ zakładałabym że jest ono poświęcone nagonce na lekarzy, a o drogach dochodzenia do zdrowia nic tam nie znajdę. Tak więc nadal podtrzymuję, że ta "antymedyczność" powinna iść za drogami dochodzenia do zdrowia (lub obok), a nie jako hasło sztandarowe.
Ja osobiście jednak wolę działać ku jakiejś szczytnej idei, a nie przeciwko czemuś.
Edukowanie ludzi, aby brali zdrowie we własne ręce zamiast powierzać je tym, którzy zarabiają na zdrowiu innych duże pieniądze, a mają to zdrowie w ....., to nie jest szczytna idea?
Grażyna, przecież właśnie o tym mówię że jest i że na tym trzeba się skupić, a nie na tym że jest anty- czemuś. Może więc forum edukacyjne? smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 26-03-2009, 18:21 »

Cytat
Ja osobiście jednak wolę działać ku jakiejś szczytnej idei, a nie przeciwko czemuś.
Ale my nie walczymy przeciwko niczemu, tylko o coś - o prawdę, o Hipokratesa, o zdrowie. Naszą bronią masowego rażenia są argumenty.

Określenie expressis verbis naszego forum ma na celu jednoznaczność: nie udzielamy tutaj porad medycznych - jakie leki najlepiej brać, jakie badania wykonać, czy rano zakwaszać organizm, a wieczorem odkwaszać, czy może na odwrót.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2009, 18:24 wysłane przez Pablo » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Agni
« Odpowiedz #10 : 26-03-2009, 18:26 »

Cytat
Ale my nie walczymy przecinko niczemu, tylko o coś - o prawdę, o Hipokratesa, o zdrowie.
No właśnie Mistrzu, też mam takie zrozumienie tego forum i ta nazwa antymedyczne mi zupełnie nie pasuje. Myślę, że to forum to coś więcej niż tylko forum "antymedyczne".
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #11 : 26-03-2009, 18:30 »

Agni ma sporo racji, taka nazwa może być myląca.

Chociaż zaznaczam że ja nie mam nic przeciwko temu aby walczyć z szarlatanerią w medycynie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 26-03-2009, 18:31 »

Cytat
Myślę, że to forum to coś więcej niż tylko forum "antymedyczne".
Oczywiście, tak samo jak ruch pacyfistyczny to coś więcej niż tylko działanie antywojenne.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jurek56
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04-04-2007
Skąd: Siedlce
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #13 : 27-03-2009, 10:49 »

Cytat od: Agni
No właśnie Mistrzu, też mam takie zrozumienie tego forum i ta nazwa antymedyczne mi zupełnie nie pasuje. Myślę, że to forum to coś więcej niż tylko forum "antymedyczne".

Bardziej jednoznaczna będzie nazwa <<Zamiast medycyny>> lub <<forum Zdrowia bez medycyny>>.
« Ostatnia zmiana: 27-03-2009, 11:07 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jurek
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 27-03-2009, 11:03 »

Ale w jakim celu mamy oszukiwać rzeczywistość, skoro nasze forum ma charakter wybitnie prozdrowotny = antymedyczny? A co? Uważa Pan, że medycyna ma też coś wspólnego ze zdrowiem, prócz tego, że mu szkodzi? Proszę o rzeczowe agrumenty!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Agni
« Odpowiedz #15 : 27-03-2009, 11:44 »

Mistrzu, ale przecież prozdrowotny nie zawsze musi się równać antymedyczny. Podam taki bolesny dla mnie przykład. Moja mama nie korzystała z usług medycyny, nie chodziła do lekarzy i nie zażywała żadnych lekarstw czy suplementów jakieś 20-30 lat, a może i więcej. Paliła za to papierosy i miała nieodpowiednią dietę i nie z winy medycyny, ale ze swojej zachorowała na raka. No i myślę, że nawet jeżeli medycyna by nie istniała to i tak można się doprowadzić do choroby, a nawet śmierci - przecież wystarczy korzystać z produktów oferowanych w każdym sklepie spożywczym, a można tak załatwić organizm, że potem długo trzeba będzie go reperować.
Tak więc dla mnie działanie prozdrowotne to poza działaniem antymedycznym również dbałość np. o dietę i jakość tego co spożywam, nie dostarczanie do organizmu toksyn (używki), no i oczywiście picie koktajli błonnikowych i MO smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 27-03-2009, 12:08 »

Ale to właśnie jest działanie antymedyczne! Propaganda medyczna jest wyraźnie antyzdrowotna. Każe ludziom nie dbać o zdrowie, tylko się badać, żreć byle co, każdemu zaleca jakąś szkodliwa dietę, każe zwalczać zarazki i pasożyty, szczepić się przeciwko grypie, dzieciom podawać danonki, multiwitaminki, mleko w szkole... Mógłbym tak wymieniać do wieczora. My jesteśmy temu przeciwni - anty. A czy to nasza wina, ze medycyna tak pomieszała ludziom w głowach, że sami sobie szkodzą? Ale my nie musimy; jesteśmy na nie - anty!

Przykład Pani mamy, choć przykry, nie mieści się w dyskusji o nazwie naszego forum. My takich praktyk nie tylko nie zalecamy, ale wręcz jesteśmy przeciwni - anty.

Jeśli ktoś nie rozumie, co oznacza słowo anty jako człon wyrazu złożonego, to może niech najpierw się dowie, a potem dyskutuje: "pierwszy człon wyrazów złożonych mający znaczenie: przeciwległy, skierowany w przeciwną stronę" http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=anty&od=&from=os
« Ostatnia zmiana: 27-03-2009, 12:17 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #17 : 27-03-2009, 12:17 »

To są głębokie powiązania. Przemysł spożywczy:  "margarynowy, olejowy, mlekowy" i przemysł farmaceutyczny jest ze sobą mocno powiązany. Wszystko jest w jednych rękach. Najpierw nam piorą mózgi za pomocą reklamy i lekarzy o zdrowej margarynie, a później leczą  raka.

Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #18 : 27-03-2009, 12:30 »

Musicie nową nazwę forum zrozumieć i zaakceptować - a więc:
1. Zauważcie że Mistrz stara się zawsze mówić o wszystkim wprost i dobitnie a więc i nazwa forum tak właśnie się wyraża a że w dzisiejszych czasach medycyna opanowała wszystkich i wszystko to jak inaczej nazwać forum które nie ma związku z nią? A wręcz jest anty ? – właśnie anty! 
2. Miejmy nadzieje że taka nazwa rozwiąże problem pytań/kwestii typu: jakie badanie zrobić bo...? jakie leki zastosować na ... ? bo lekarz powiedział że .....
3. po nazwie można jednoznacznie określić czego się mamy wystrzegać,

No tylko patrzeć jak powstanie forum antybiosłone – ale to będzie dobry znak gdyż wiadome będzie że ktoś zrozumiał naszą idee ale godzi ona w jego interesy.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #19 : 27-03-2009, 12:56 »

To są głębokie powiązania. Przemysł spożywczy:  "margarynowy, olejowy, mlekowy" i przemysł farmaceutyczny jest ze sobą mocno powiązany. Wszystko jest w jednych rękach. Najpierw nam piorą mózgi za pomocą reklamy i lekarzy o zdrowej margarynie, a później leczą  raka.

Bo ci którzy czerpią z tego zyski (struktura gwiazdy, struktura piramidy etc.) są "właścicielami" firm które to produkują. Aktualnie trwają zakusy na ziemię (monsanto).
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!