Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nazwa forum  (Przeczytany 16478 razy)
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #20 : 27-03-2009, 13:00 »

Musicie nową nazwę forum zrozumieć i zaakceptować - a więc:
1. Zauważcie że Mistrz stara się zawsze mówić o wszystkim wprost i dobitnie a więc i nazwa forum tak właśnie się wyraża a że w dzisiejszych czasach medycyna opanowała wszystkich i wszystko to jak inaczej nazwać forum które nie ma związku z nią? A wręcz jest anty ? – właśnie anty! 

Jasne, nie da się ukryć że Mistrz stara sie zawsze mówić wprost. Tyle że to jest w pewien  sposób postawienie akcentu na "anty" które się kojarzy. Mi to nieprzeszkadza ale chyba też nie wydaje się najbardziej celowe. "Forum terapeutyczne" było bardziej na miejscu. A że przy okazji jest antymedyczne. To może "Forum terapeutyczne - antmedyczne" ?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #21 : 27-03-2009, 13:11 »

Może ja jestem jakaś inna msn-wink, ale jakbym szukała pomocy to w życiu nie weszłabym na forum pod nazwą "antymedyczne", ponieważ zakładałabym że jest ono poświęcone nagonce na lekarzy, a o drogach dochodzenia do zdrowia nic tam nie znajdę.

Przez całe stulecia lekarze byli uznawani za szarlatanów. Dopiero w ostatnich kilku dziesięcioleciach zrobiono ludziom wodę z mózgu i zaczęli myśleć inaczej.
Zapisane
Patronix
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 16-11-2008
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #22 : 27-03-2009, 14:07 »

Dla mnie to forum zawsze było pro zdrowotne.
Stawiając na zdrowie nie muszę być "anty", a własny przykład - zdrowie sam się broni - wystarczy, że ludzie mają wybór no i rozum smile
Z całą świadomością do tego co wyprawia medycyna. Zdrowie brzmi lepiej niż każde anty - tak ja to odbieram.
   
 
« Ostatnia zmiana: 27-03-2009, 14:38 wysłane przez Pablo » Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #23 : 27-03-2009, 14:45 »

A mi ta nazwa jasno wskazuje czym mam się kierować w powrocie do zdrowia. Na pewno nie medycyna będzie mi przewodnikiem, a twórca mikstury i wszyscy, którzy wspierają  idee MO. Jestem jeszcze dyletantką w tym zakresie i rzeczywiście może nie zrozumiałam , że należy odrzucić leki w drodze  do zdrowia. 
Zapisane

marita
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #24 : 27-03-2009, 14:56 »

Tobie, ale ktoś kto pierwszy raz zagląda na stronę i nie zna zawartości? Może być mylące. Nie mówimy zresztą o nas, bo nazwa nie powinna charakteryzować nas a być określeniem profilu forum. Informacja ma znaczenie. Aby poznać takie nieznane forum trzeba się w nie zagłebić, co z kolei wymaga poświęcenia czasu, ale zazwyczaj zanim na cokolwiek poświęcimy czas to musimy wiedzieć aby móc wybrać. A wybór polega również na odrzucaniu. Dlatego "Antymedyczne" może być rozumiane jako takie które nie traktuje o alternatywnym podejściu do zdrowia a o zmaganiu się z medycyną. Np. osób które procesują się ze "służbą zdrowia".

Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #25 : 27-03-2009, 15:05 »

Może i racja,że wydźwięk nazwy nie jest pozytywny i kojarzy sie z walką. Jak się nad tym głębiej zastanowić to nie zachęci do zadania sobie trudu zaznajomienia z MO i jej zaletami,
Cytat
Dlatego "Antymedyczne" może być rozumiane jako takie które nie traktuje o alternatywnym podejściu do zdrowia a o zmaganiu się z medycyną. Np. osób które procesują się ze "służbą zdrowia".
Masz rację.
Zapisane

marita
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #26 : 27-03-2009, 15:20 »

Podejrzewam że ta dyskusja jest i tak bezzasadna. Mistrz stwierdził że należy wprowadzić takie zmiany i tak się stało, zmieniły się też kolorki i zapewne nie bezprzyczyny. W końcu jest to forum autorskie a nie jakieś tam społecznościowe.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #27 : 27-03-2009, 15:49 »

Może i racja,że wydźwięk nazwy nie jest pozytywny i kojarzy sie z walką. Jak się nad tym głębiej zastanowić to nie zachęci do zadania sobie trudu zaznajomienia z MO i jej zaletami,
Cytat
Dlatego "Antymedyczne" może być rozumiane jako takie które nie traktuje o alternatywnym podejściu do zdrowia a o zmaganiu się z medycyną. Np. osób które procesują się ze "służbą zdrowia".
Masz rację.

Jeżeli ktoś nie chce zadać sobie trudu, żeby zaznajomić się z MO i jej zaletami, to rzeczywiście nie jest dla niego forum.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #28 : 27-03-2009, 16:48 »

No tak. Najwyraźniej rządzą tu twarde prawa dyktatury demokratycznej. Ale macie rację - obecna nazwa forum nie odzwierciedla w pełni jego charakteru. Więc proszę Pabla o zmianę nazwy forum na:
Antymedyczne forum zdrowia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #29 : 27-03-2009, 16:59 »

I na tym zakończymy. Zamykam!
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!