Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 12:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pranie bez proszku - kule, orzechy  (Przeczytany 169210 razy)
Pontotitu
« Odpowiedz #40 : 21-07-2010, 10:53 »

Mam do Was pytanie. Ostatnio zdecydowałam, że będę prała w szarym mydle (ale w opcji płynnej), ponieważ okazało się, że doprało mi plamy lepiej niż inne proszki. Dodatkowo zawiera mniej chemii niż proszki do prania. Wkrótce spodziewam się dziecka i wszystko zaczełam prać właśnie w żelu "biały jeleń". Pytanie: czy to dobry pomysł, jak sądzicie.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #41 : 30-07-2010, 07:46 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szare_mydło

Tu trochę więcej: Mydło naturalne do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii. Jest hypoalergiczne, zawiera naturalne składniki, nie podrażnia i nie wysusza skóry, skutecznie usuwa zabrudzenia.

Skład:
/wersja w kostce/:
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate

/wersja w płynie/:
Aqua, Cocamide DEA, Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Alcohol, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroizothiazoline, Methylizothiazoline

Dodawane do kosmetyków jako emulgatory i detergenty. Dla zmylenia konsumentów do nazw chemicznych dodawane są przedrostki sugerujące niby naturalne pochodzenie substancji syntetycznej, np. TEA Sodium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, MEA, Lauramide DEA.

W połączeniu z innymi związkami azotowymi (np. obecnymi także w kosmetykach) tworzą rakotwórcze (kancerogenne) nitrozaminy. Działają drażniąco na błony śluzowe i skórę w pachwinach wywołując pokrzywkę i świąd. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.


No nie wiem. Już mi się to całe Cocamide DEA nie podoba. Perfum dodany do wersji płynnej też niekoniecznie się przysłuży dziecku.

Jeśli nie odpowiadają Ci orzechy piorące, jest do tego alternatywa:
http://www.mydlarnia.info/platki-mydlane-z-aleppo-cat-221-id-640.aspx
http://www.ekodrogeria.pl/index.php?k8,srodki-czystosci-do-prania
http://sklep.ekodzieciak.pl/ekologiczne-srodki-czystosci-pranie-c-53_75.html
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #42 : 05-08-2010, 17:16 »

Zobaczcie to:
http://www.wnetrza.webzine.pl/pralka-pioraca-bez-proszku/
Zapisane
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #43 : 05-08-2010, 18:59 »

Fajowe, choć słyszałem już o podobnym wynalazku, nawet do Daewoo przed laty heh. Wiesz może coś na temat skuteczności tej pralki?
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Sobol
« Odpowiedz #44 : 17-03-2011, 17:08 »

Mam problem z dopraniem ręczników po kąpieli z dodatkiem soli i oleju. Po wypraniu ręczniki utrzymują zapach oleju. Czy ma ktoś może radę co z tym począć?  Smutny
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #45 : 18-03-2011, 11:27 »

Cytat
Mam problem z dopraniem ręczników po kąpieli z dodatkiem soli i oleju.
Też załatwiłam sobie tym ręczniki. Obawiam się, że trzeba po prostu stosować mniej oleju.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2011, 11:53 wysłane przez Apollo » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #46 : 18-03-2011, 13:55 »

Mam problem z dopraniem ręczników po kąpieli z dodatkiem soli i oleju. Po wypraniu ręczniki utrzymują zapach oleju. Czy ma ktoś może radę co z tym począć?  Smutny

Też tak miałem, rozwiązałem ten problem stosując tylko łyżeczkę (do herbaty) oleju do kąpieli. Skóra jest wystarczająco nawilżona. Poza tym pomaga również zmiana oleju na inny (innej firmy) oraz częstsze pranie ręcznika. Wannę też trzeba częściej myć jakimś środkiem do mycia, bo po oleju robi się osad paskudny i tłusty.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #47 : 18-03-2011, 14:00 »

Dzięki za odpowiedzi. Muszę coś wymyślić. Na wannę wlewam 2 łyżki stołowe oleju (z pestek winogron). Użycie zbyt małej ilości oleju byłoby bezcelowe. Może papierowy ręcznik?
« Ostatnia zmiana: 18-03-2011, 14:23 wysłane przez Sobol » Zapisane
Eda2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.12.2005
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #48 : 28-03-2011, 12:44 »

Orzechy do prania używałam przez około miesiąca. Obecnie leżą nieużywane w szafce. Ubrania niedoprane, a z białych zrobiły się szare. Jedyny plus to to, że są mięciutkie. Później używałam już tylko do ciemnych, mało brudnych ubrań.
Płyn do czyszczenia mam zrobiony i przelany do butli ze spryskiwaczem. Rewelki nie ma, ale używam na co dzień. Biżuteria wyczyściła się nawet fajnie, choć nie jest wygodnie ją myć, bo mydlnica w palcach robi się "tępa". W zmywarce się nie sprawdziły. Talerze były niedomyte.
Ogólna ocena to 4/10. Więcej nie kupię! thumbdown
« Ostatnia zmiana: 28-03-2011, 13:02 wysłane przez Solan » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #49 : 28-03-2011, 13:28 »

Coś za coś! Albo perfekcyjnie dopierzesz chemią albo przymkniesz oko na szarość...
« Ostatnia zmiana: 29-03-2011, 07:17 wysłane przez Apollo » Zapisane
Klara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 101

« Odpowiedz #50 : 31-07-2011, 19:36 »

Boraks można kupić na Allegro w cenie 6,50zł/kg. Można też kupić w niektórych aptekach, ale odradzam ze względu na bardzo wysokie ceny. W jednej aptece zażądali 11zł za 4 dkg!

Kupiłam ten boraks na Allegro, ale nie bardzo wiem jak się do tego prania zabrać. Czy do pralki sypać sam boraks, czy proszek też? Czy nadaje się do prania rzeczy kolorowych, czy tylko do białego? Nie znam odpowiedzi na te pytania i boję się ryzykować.
Zapisane
Herbonlife
« Odpowiedz #51 : 17-08-2011, 11:17 »

Ja mam do Was pytanie. Czy ciuszki po praniu orzechami mają jakikolwiek zapach?
« Ostatnia zmiana: 17-08-2011, 11:18 wysłane przez Apollo » Zapisane
calis
« Odpowiedz #52 : 19-08-2011, 06:45 »

Raczej nie mają żadnego zapachu.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #53 : 22-08-2011, 14:21 »

Cytat
Czy ciuszki po praniu orzechami mają jakikolwiek zapach?
Same orzechy bardzo przyjemnie pachną i np. zrobiony z nich roztwór, który stosuję do szorowania łazienki, kuchni, okien, itp., również przyjemnie, ale ciuchy nie. Można dodawać kilka kropli olejku eterycznego do otworu w pralce, gdzie wlewa się rozmaite płyny zmiękczające, płukajace (których oczywiście nie polecam), itp.  
« Ostatnia zmiana: 22-08-2011, 15:01 wysłane przez Apollo » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #54 : 13-09-2011, 20:23 »

Pewnie orzechy orzechom nierówne, więc proszę o namiar na sprawdzone (allegro). Proszę również o informację, jaki olejek mogę stosować, aby zapach był wskazany dla mężczyzny.  msn-wink
« Ostatnia zmiana: 14-09-2011, 15:31 wysłane przez Apollo » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #55 : 16-09-2011, 12:01 »

Z allegro nie korzystam, ale często kupuję na www.natura24.pl
i z czystym sumieniem mogę ten sklep polecić. Co do olejków, trudno mi doradzić, może drzewo sandałowe? Przeważnie jednak nie można sobie wybierać zapachu, sklep dorzuca różne, jakie ma.
Myślę, że nie musisz się obawiać, bo zapach nie jest intensywny, no chyba że wlejesz pół buteleczki (polecam 10-20 kropli).
Zapisane
Tabila
« Odpowiedz #56 : 16-09-2011, 12:16 »

Czy ciuszki po praniu orzechami mają jakikolwiek zapach?
Nie, ubrania po wypraniu nie mają żadnego zapachu. Dodatek olejku eterycznego też niewiele zmienia, chociaż jak się prasuje, to pod wpływem ciepła ulatnia się delikatny zapach.

Stosuję orzechy piorące już kilka lat (w sumie zużyłam 4 opakowania) mam pytanie, czy jak pierzecie w pralce pranie to widzicie, żeby powstawała piana? Teraz mam orzechy firmy BioSantos i zupełnie mi się nie pienią, a wydaje mi się, że jak używałam innych, to się pieniło. Poza tym te orzechy tej firmy pachną bardzo intensywnie i raczej niezbyt przyjemnie (po wypraniu na szczęście nic nie czuć). Może kupiłam jakieś popsute? Opakowanie było w porządku, ale może były źle przechowywane.
« Ostatnia zmiana: 16-09-2011, 16:27 wysłane przez Apollo » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #57 : 16-09-2011, 12:43 »

Z allegro nie korzystam, ale często kupuję na www.natura24.pl
i z czystym sumieniem mogę ten sklep polecić. Co do olejków, trudno mi doradzić, może drzewo sandałowe? Przeważnie jednak nie można sobie wybierać zapachu, sklep dorzuca różne, jakie ma.
Myślę, że nie musisz się obawiać, bo zapach nie jest intensywny, no chyba że wlejesz pół buteleczki (polecam 10-20 kropli).

Olejek można dokupić osobno, jeśli jest taka potrzeba, bądź ochota - a że nie znam produktów, dlatego pytam o coś sprawdzonego. Zobaczę co mi przyślą, jeśli nie będzie mi się podobało, to sprawdzę drzewo sandałowe.

« Ostatnia zmiana: 16-09-2011, 16:27 wysłane przez Apollo » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #58 : 16-09-2011, 13:12 »

Olejek można dokupić osobno jeśli jest taka potrzeba, bądź ochota - a że nie znam produktów dlatego pytam o coś sprawdzonego. Zobaczę co mi przyślą, jeśli nie będzie mi się podobało sprawdzę drzewo sandałowe.
Wybierz się do sklepu, w którym sprzedają olejki eteryczne (zdrowa żywność itp.) i poproś sprzedawczynię o poradę w tej kwestii. Sprawdzone i nie podrabiane olejki aromatyczne ma Pollena Aroma:
http://www.drbeta.pl/olejki-eteryczne-c21/?osCsid=9d5659dc5bf3154beafc79b4c7e49e34/

Ciekawe są gotowe mieszanki olejków - vapomixy:
http://www.drbeta.pl/mieszanki-olejkow-eterycznych---vapomixy-c27/

« Ostatnia zmiana: 16-09-2011, 13:16 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Saxt
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 28.08.2010r.
Skąd: Wrocław-Przemyśl- Grochowce
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #59 : 23-09-2011, 14:05 »

Czy te orzechy mogą być np. przeterminowane lub złej jakości? Te, które kupiłem na Allegro i których używałem nie dopierały.
« Ostatnia zmiana: 23-09-2011, 20:29 wysłane przez Solan » Zapisane

Tomasz
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!