Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 10:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pranie bez proszku - kule, orzechy  (Przeczytany 169257 razy)
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #60 : 23-09-2011, 21:13 »

Ja tam nie wiem, czym ludzie się zachwycają, jeśli chodzi o te orzechy. Próbowałam w nich prać, myć podłogi, naczynia, samochód. W ogóle się nie sprawdziły. Według mnie nie działają (coś mi się wydaje, że ci, którzy piszą, że pranie jest po nich czyste pewnie tak samo byliby zadowoleni, gdyby wyprali w samej wodzie). Tak więc myślę, że Twoje orzechy Saxt nie są złej jakości, tylko ta ich naturalna "jakość" Ci nie odpowiada...
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #61 : 25-09-2011, 17:51 »

Według mnie nie działają (coś mi się wydaje, że ci, którzy piszą, że pranie jest po nich czyste pewnie tak samo byliby zadowoleni, gdyby wyprali w samej wodzie).

Czy ktoś może stanowczo zaprzeczyć tym słowom?
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #62 : 27-09-2011, 08:38 »

Cytat
Czy ktoś może stanowczo zaprzeczyć tym słowom?
Ja zaprzeczam. Po co zresztą przekonywać innych, ja jestem zadowolona, nie mam fioła na punkcie sterylnej (złudnej) czystości.
Zapisane
Aisha
Częsty gość
**

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #63 : 27-09-2011, 14:41 »

Wg mnie w dużej mierze czystość prania PO wypraniu w orzechach zależy od czystości, no, raczej nieczystości tego prania przed wypraniem - jeżeli ktoś ma bardzo brudne rzeczy, np po dzieciach, umazane trawą, błotem, owocami, olejem, tłuszczem, farbkami, kredkami, czekoladą - czymkolwiek innym, co tylko dziecko wymyśli - wtedy orzechy się nie sprawdzają niestety. Można takie plamy namaczać, zapierać mydłem, polewać wodą utlenioną (białe ubrania) lub płynem do mycia naczyń, jednakże jest to zajęcie bardzo pracochłonne i nie zawsze niestety się sprawdza. Ja piorę w Lovelli i jestem zadowolona. Przynajmniej ciuchy są czyste, nastawiam program "dodatkowe płukanie", żeby jak najbardziej wyprać detergent. Pamiętam, iż w książce "Terapia dr Gersona" jest uwaga, iż detergenty w praniu dobrze wypłukanym (co najmniej 2 razy w pralce) nie znajdują się już na odzieży.
Zapisane
Tabila
« Odpowiedz #64 : 29-09-2011, 16:16 »

Według mnie nie działają (coś mi się wydaje, że ci, którzy piszą, że pranie jest po nich czyste pewnie tak samo byliby zadowoleni, gdyby wyprali w samej wodzie).

Czy ktoś może stanowczo zaprzeczyć tym słowom?

Ja również stanowczo zaprzeczam. Po wybraniu ubrania "czuć świeżością". Przychylam się jednak do tego, że jeżeli ktoś ma małe dzieci, które lubią się brudzić albo pracuje choćby jako mechanik i jego ubrania robocze są solidnie ubrudzone to orzechy sobie nie poradzą. Natomiast na lekkie zabrudzenia czy po prostu do odświeżenia rzeczy noszonych orzechy sprawdzają się według mnie idealnie.
Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #65 : 29-09-2011, 16:33 »

HIHI, byłem świadkiem jak kobieta opowiadała żonie, że wywar z tych orzechów wkropiła sobie do nosa na przeciągający się katar - efekt - popiekło i katar przeszedł ;-), czyżby to było lepsze niż krople z Alocitu?? Jakoś nie mam odwagi spróbować.
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #66 : 29-09-2011, 19:03 »

Hi Hi - ja wypiłam wodę z namoczonych orzechów. Chciałam zaprezentować dzieciom jak to orzechy się pienią. Zalałam je wodą, porobiliśmy trochę piany i tak to leżało przez dzień cały na stole.
Następnego dnia córcia przelała ten roztwór do szklanki, a ja jednym haustem wypiłam myśląc, że w szklance jest woda.
Nie polecam nikomu orzechów do picia msn-wink
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #67 : 28-11-2011, 19:46 »

Nie wiem gdzie przykleić to pytanie, może jeden z moderatorów je przeniesie. Chodzi o dezynfekcję ubrań w sklepach z odzieżą używaną. Jest pogląd, że te ciuchy przez granicę nie przejdą, jesli nie zostaną odkażone. Czy ktoś z was ma inne, sprawdzone informacje?
http://www.moja-ostroleka.pl/ko-alergia-z-lumpeksu,1207901957,arch1208159299.html
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #68 : 03-12-2011, 08:37 »

Czy podczas prania z użyciem orzechów w pralce widoczna jest piana?, tak jak w przypadku proszku.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #69 : 03-12-2011, 18:54 »

Oczywiście! Przecież to saponina.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #70 : 03-12-2011, 20:15 »

Proszę o wybranie kilku zapachów ("męskich" lub mniej), które nadawałyby się jako dodatek do prania: http://allegro.pl/show_item.php?item=1952691093

PRZECIW OWADOM (NA KOMARY): wanilia, cytronella, lemongras   - który z nich powinien sprawować się najlepiej właśnie do tego celu?
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #71 : 04-12-2011, 07:38 »

Jak na komary to wanilia, a na takie małe gryzące muszki to lemongras.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #72 : 04-12-2011, 15:56 »

Proszę o wybranie kilku zapachów ("męskich" lub mniej), które nadawałyby się jako dodatek do prania: http://allegro.pl/show_item.php?item=1952691093
PRZECIW OWADOM (NA KOMARY): wanilia, cytronella, lemongras   - który z nich powinien sprawować się najlepiej właśnie do tego celu?
Fabularasa, już Ci, zdaje mi się, pisałam, żeby używać tylko olejków eterycznych naturalnych. Te, które pokazałeś w linku, są syntetyczne. Wiesz, to będzie tak samo jakbyś wąchał klej.

Zapachy dla facetów: bergamotowy, sandałowy, neroli, lemongrasowy, lawendowy ("pachnieć lawendą, starszy pan, nie ma dla kogo, gdy jest sam" msn-wink ).
Zapachy dla komarów: goździkowy, eukaliptusowy, cytrynowy.
Zapachy dla moli: bazyliowy, lawendowy, paczulowy.
Zapisane

Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #73 : 04-12-2011, 16:13 »

Zapachy dla facetów: sandałowy, lawendowy

Nie wiem jak pozostałe zapachy ale powyższe są gorsze od męskiego potu.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #74 : 04-12-2011, 17:27 »

Fabularasa, już Ci, zdaje mi się, pisałam, żeby używać tylko olejków eterycznych naturalnych. Te, które pokazałeś w linku, są syntetyczne. Wiesz, to będzie tak samo jakbyś wąchał klej.

Jak rozumiem, muszę szukać takich z dopiskiem naturalne, bo w tym przypadku nie zdawałem sobie sprawy, że są sztuczne. 
Proszę o linki.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #75 : 04-12-2011, 17:51 »

Fabularasa, już Ci, zdaje mi się, pisałam, żeby używać tylko olejków eterycznych naturalnych. Te, które pokazałeś w linku, są syntetyczne. Wiesz, to będzie tak samo jakbyś wąchał klej.
Jak rozumiem, muszę szukać takich z dopiskiem naturalne, bo w tym przypadku nie zdawałem sobie sprawy, że są sztuczne. 
Proszę o linki.
http://www.drbeta.pl/olejki-eteryczne-c21/?osCsid=9d5659dc5bf3154beafc79b4c7e49e34/
Pisałam Ci już o tym w tym samym wątku (str.3.post 58). smile

Zapisane

Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #76 : 05-12-2011, 16:35 »

Fabularasa, już Ci, zdaje mi się, pisałam, żeby używać tylko olejków eterycznych naturalnych. Te, które pokazałeś w linku, są syntetyczne. Wiesz, to będzie tak samo jakbyś wąchał klej.

Spośród tych olejków nie wszystkie są sztuczne:
http://www.bamer.pl/images/p001_1_00.jpg
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #77 : 05-12-2011, 17:34 »

Spośród tych olejków nie wszystkie są sztuczne:
http://www.bamer.pl/images/p001_1_00.jpg

Ta firma nie jest znana wśród producentów olejków. Ja opieram się na  H. Różańskim, który wymienia: Kej, Avicenna-Oil, ETJA, Herbapol, Pollena-Aroma, Alba Thyment, Hasco-Lek, Rowa-Wagner, Casella-med., G.R. Lane, Naturwaren, Tag-Pol J.V./Sabana Oil/.
Z praktyki znam i polecam, jako bezpieczne i wysokiej jakości, przy dobrej cenie - olejki Polleny-Aroma, pod marką
Dr Beta.
Decyzja należy do Ciebie. smile
Zapisane

Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #78 : 05-12-2011, 20:03 »

Ta firma nie jest znana wśród producentów olejków. Ja opieram się na  H. Różańskim, który wymienia: Kej, Avicenna-Oil, ETJA, Herbapol, Pollena-Aroma, Alba Thyment, Hasco-Lek, Rowa-Wagner, Casella-med., G.R. Lane, Naturwaren, Tag-Pol J.V./Sabana Oil/.
Z praktyki znam i polecam, jako bezpieczne i wysokiej jakości, przy dobrej cenie - olejki Polleny-Aroma, pod marką Dr Beta.
Klaro, czyli te wymienione przez Ciebie firmy produkują naturalne olejki?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #79 : 05-12-2011, 20:06 »

Ta firma nie jest znana wśród producentów olejków. Ja opieram się na  H. Różańskim, który wymienia: Kej, Avicenna-Oil, ETJA, Herbapol, Pollena-Aroma, Alba Thyment, Hasco-Lek, Rowa-Wagner, Casella-med., G.R. Lane, Naturwaren, Tag-Pol J.V./Sabana Oil/.
Z praktyki znam i polecam, jako bezpieczne i wysokiej jakości, przy dobrej cenie - olejki Polleny-Aroma, pod marką Dr Beta.
Klaro, czyli te wymienione przez Ciebie firmy produkują naturalne olejki?
Tak pisze Henryk Różański. Ja, powtarzam, z doświadczenia znam tylko ETJA i Pollena-Aroma. Z tych dwóch najlepsza jest, bez dwóch zdań, Pollena-Aroma.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!