Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 06:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Anastazja  (Przeczytany 506769 razy)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #800 : 10-03-2013, 11:16 »

Nalewka franciszkańska raczej nie jest na Twoje dolegliwości (lambie), może działać na uspokojenie jedynie - skład nalewki franciszkańskiej:
"Nalewka franciszkańska składa się z kilku składników decydujących o jej unikalnym i niepowtarzalnym działaniu. Pierwszym z nich jest kamfora, mająca właściwości rozgrzewające. W preparacie zawartych jest 30 gramów tej substancji. Kolejnym składnikiem jest olej świerkowy, którego zawartość wynosi pół grama. Otrzymuje się go z igieł świerku europejskiego przez destylację w parze wodnej. Jest składnikiem bazowym nalewki franciszkańskiej, ponieważ ma działanie uspokajające, antyseptyczne, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, tonizujące oraz wykrztuśne. Następnie dodaje się etanol, czyli powszechnie dostępny alkohol etylowy – 96 procentowy, o objętości 57, 5 gramów. Ostatnim składnikiem nalewki jest woda, której dolewa się 39 gramów. Nalewka ma bardzo ładny, kojący, ziołowy zapach, niedrażniący nozdrzy i powodujący uspokojenie organizmu.Zastosowanie nalewki franciszkańskiejNajczęściej nalewka franciszkańska sprzedawana jest w buteleczkach o pojemności pięciuset mililitrów. Trudno ją kupić w Polsce, więc jest zazwyczaj sprowadzana z Niemiec, gdzie można ją dostać w niemalże każdej aptece. Preparat polecany jest zwłaszcza osobom mającym problemy ze stawami, bólem mięśni, słabym ukrwieniem skóry oraz problemami reumatycznymi, ponieważ rozgrzewa i koi ból. Poleca się ją również osobom silnie odczuwającym nagłe zmiany pogody i sportowcom, gdyż przyczynia się do dobrego samopoczucia podczas aktywności fizycznej, a dodatkowo relaksuje mięśnie po sportowych zajęciach. Preparat znacznie poprawia krążenie krwi i jest skuteczny w zapobieganiu i leczeniu grypy oraz przeziębień. Zastosowanie nalewki franciszkańskiej jest niezwykle proste. Obolałe miejsca należy masować i nacierać nalewką od jednego do trzech razy dziennie. Pamiętajmy jednak o tym, że nie wolno jej pić, stosować na otwarte rany i używać w obecności ognia." http://www.dobra-rada.pl/nalewka-franciszkanska-sklad-i-zastosowanie_210
« Ostatnia zmiana: 10-03-2013, 11:21 wysłane przez Domi5 » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #801 : 10-03-2013, 11:32 »

Lamblioza to kolejna pasożytnicza choroba i to dość powszechna. Można się kurować mieszanką ziołową:

Ziele piołunu 30 g

Ziele tymianku 30 g

Liść orzecha włoskiego 30 g

Liść szałwii 30 g

Kłącze tataraku 30 g

Łyżkę mieszanki zalewamy szklanką wrzątku. Odwar podajemy dziecku 3 razy dziennie po pół szklanki między posiłkami przez 10 dni, następnie przez 3 tygodnie podajemy dawkę o polowe mniejsza.

W Lambliozie skuteczna jest też nalewka bursztynowa. Krople nalewki podajemy do ¼ szklanki schłodzonej wody w dawkach:

- Dzieci od 6-12 lat 15 do 20 kropli 3 razy dziennie przez 14 dni

- Dzieci od 12-16 lat 20-30 kropli 3 razy dziennie przez 14 dni

- Młodzież od 16 roku życia od 30 do 40 kropli 3 razy dziennie przez 14 dni
Czy ktoś stosował?
Domi5, moja znajoma pije nalewkę Franciszkanów na robaki. Kupiła w Katowicach u samego źródła.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #802 : 10-03-2013, 12:01 »

Co drugą nalewkę nazywają franciszkańską, może lepiej się sprzedaje.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #803 : 10-03-2013, 12:48 »

Dlatego należy kupować u źródła, a nie zamawiać na allegro.
 Znalazłam jeszcze sposób z okładami z ziół Bittnera na brzuch. Smaruje się brzuch maścią z nagietka, na to idzie okład z nasączonej pieluchy tetrowej w ziołach i owija folią aluminiową. To sposób na 7 nocy z rzędu. Podobno na wiele osób zadziałał. Można spróbować.
Mag2, z tego co wiem, homełopatia najpierw powoduje pogorszenie objawów, a dopiero później poprawę. Jak było u Ciebie?
Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 137

« Odpowiedz #804 : 11-03-2013, 15:57 »

Co do opisywanej wyżej depresji. Tak myślę, że u mnie te stany wynikały z zatrucia organizmu przez lamblie i pewnie jak ilość tych toksyn się zmniejszyła to i te objawy minęły.
Nazwałam to depresją, może niestosownie, bo oczywiście nie było moim zamiarem wchodzenie Freudowi w kompetencje. smile
Dodam, że nie miałam innych powodów, które mogłyby być obciążeniem natury psychicznej.
Więc może stąd dość szybki efekt.
Choć to są moje luźne rozważania.
Nie wiem, czy to nie wróci, zobaczymy.

Te krople chyba jednak nie blokują oczyszczania organizmu - w trakcie 2 miesięcy ich stosowania miałam liszaje na prawej dłoni, opryszczkę na wardze i cały czas upławy, więc wszystko działa jak należy.






« Ostatnia zmiana: 11-03-2013, 18:54 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #805 : 11-03-2013, 16:05 »

On stwierdził, że mam lewą nogę krótszą, a za tym idzie biodro i kręgi. Ja zapytałam, czy ten fakt może utrudniać oddychanie? Powiedział, że tak, bo kręgi nachodzą na siebie i tworzą blokadę.

Czy ty masz krótszą wg. niego nogę, czy po prostu masz skrzywienie kręgosłupa, które powoduje, że jedno biodro jest wyżej a drugie niżej?
U mniedawno temu w szkole ortopeda zdiagnozował skoliozę i to, że mam biodra na różnej wysokości. Różnica była około 1,5cm. Widać to było też na RTG. Miałam wtedy zalecone chodzenie z wkładką do butów pod stopę gdzie biodro było niżej. Nigdy tego nie zastosowałam. Mam skrzywienie kręgosłupa również w odcinku piersiowym i szyjnym (pierwotne ponoć jest to w odcinku lędźwiowym) i nie przeszkadza mi to w oddychaniu. Dla jasności - nie mam krótszej nogi, ale nawet sama stojąc przed lustrem mogłam odnieść wrażenie, że jednak jest krótsza.
U mojej starszej córki był podobny problem. W niemowlęctwie pieluszkowałam profilaktycznie z powodu podejrzenia źle wykształconego stawu biodrowego, ale po prześwietleniu wyszło, że "krótsza nóżka" to nie staw, ani nie krótsza kość udowa, a jedynie mniejszy talerz kości biodrowej. Różnica w długości nóg również była około 2 cm, ale nie stosowałyśmy podwyższonego bucika i samo wszystko się wyregulowało. Skoliozy nie było, bo bardzo lubiła jajka. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #806 : 11-03-2013, 16:23 »

U mnie ten problem został zdiagnozowany przez ortopedę dopiero gdy miałam jakieś 19lat, przy okazji kolejnej kontuzji kolana (naciągniecie więzadeł krzyżowych). Nie wiem od kiedy miałam biodra na różnej wysokości. W tej chwili prawie nie mam już tego problemu. Skolioza i skrzywienie w odcinku piersiowym i szyjnym dalej jest.
Zapisane
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #807 : 23-03-2013, 22:01 »

Przebrnęłam do 41 strony z 1, należy mi się medal za wytrwałość. biggrin
A tak na poważnie, to zauważyłam u siebie, że problem z oddychaniem pojawia się, gdy nałoży się kilka czynników - grzybica ze strony zatok, reakcja alergiczna, reakcja ze strony brzucha, stres, nerwy, sezon na dym za oknem, grzyb w mieszkaniu. Przede wszystkim brak ruchu. Jak człowiek jest osłabiony remontem organizmu i przesileniem wiosennym to najbardziej marzy o swoim łóżeczku...  Przeczekałyśmy zimę, powietrze się oczyszcza, może być tylko lepiej.

Ps. Stres powoduje produkcję toksyn, co zresztą można szybko zaobserwować jak się wkurzysz, że oblewa Cię nie pachnący różami pot... Tak więc, jedyne co Ci pozostaje, to wiara we własne siły. Odnajdź w sobie siłę, nie koncentruj się na słabościach. Marne to pocieszenie, że inni mają gorzej, ciekawi mnie czy masz depresję. Kiedyś jak wpadłam w dołek spowodowany koszmarem zdrowotnym, nie docierało do mnie nic, mówienie że będzie lepiej, tłukli mi to po sto razy, dopóki nie skupiłam się na małych kroczkach jakie robię, słuchałam rad i tylko przytakiwałam, ale nie wyciągałam z nich wniosków, bo byłam skupiona na jednym celu: znaleźć metodę. Wydaje mi się, że Ty szukasz jej już zbyt długo. Ja od pierwszego zastosowania MO i DP, KB dostałam już dawkę zwrotną co się dzieje w moim organizmie. Dostałam poradę od Asi, żebym zastosowała olej rokitnikowy, kupiłam, dopiero po czasie zauważyłam, że na opakowaniu pisze aby nie stosować w stanie zapalnym dwunastnicy. Asia w dobrej wierze poleciła mi to na żołądek (po zastosowaniu było gorzej), tak się mają "diagnozy" przez internet, trzeba włączyć myślenie, najlepiej pozytywne. smile Ja idę na gastroskopię, bo incydent z tym olejem rokitnikowym nauczył mnie, jak ważne jest choćby rozróżnienie żołądek-dwunastnica.

Odnośnie kręgosłupa, to sam mi się naprawił. To jest dowód na to, że organizm wie co robi. Mam teraz 24 lata, wizyty u ortopedy pamiętam z lat najmłodszych, była gimnastyka korekcyjna, podkładka pod piętę noszona sporadycznie. Wiele zdjęć RTG za mną, zanim poszłam na studia miałam dużą skoliozę, co ciekawe po okresie studiów informatycznych 8h siedzenia krzywo przed komputerem, skolioza się poprawiła (skolioza się poprawiła, ale od pochylania się w przód szyja się pogorszyła, z czego miewam bóle głowy)
Poprawiło mi się też, po incydencie jak pracowałam w markecie, czerwiec 2012 kartonowe pudło olejów chciałam niekoniecznie poprawnie z BHP umieścić na najwyższej półce za pomocą podnóżka, nic mi nie chrupnęło. Z czasem było coraz gorzej, czułam jakby mi rozżarzony pręt przykładali między kręgi, aż dotykałam ręką żeby go "zdjąć". Na szczęście m.in. moje opóźnienie w pracy spowodowało, że dostałam wypowiedzenie i mogłam sobie leżeć do woli. Leżenie, stanie sprawiało ból. Rehabilitację mam w tym tygodniu, od czerwca do marca sobie tak czekam. Bez nerwów, bo po okresie w którym nie mogłam ustać 1h przy kuchence gazowej, nie zostało nic. Nie miałam zdjęć robionych, nie wiem co się tam dzieje, na pewno coś, bo gdy dłużej siedzę np. 8h w pracy to muszę się położyć po przyjściu do domu, zazwyczaj z głośnym "aaa jak dobrze..."  Tak czy inaczej bez lekarzy i leków byłam w stanie podjąć pracę siedzącą. Uważam to za siłę swojego chorowitego kręgosłupka, mimo wszystko. Jedynym specyfikiem, który stosowałam na miejsce wokół "rozognionych kręgów" była maść końska, albo maść z czarciego pazura. Nic poza tym, nic przeciwzapalnego. Wszystko sobie samo wróciło do normy, podejrzewam, że jakbym miała więcej siły psychicznej to by obyło się bez tych maści, ale tak fajnie ból się rozpraszał, że nie mogłam sobie odmówić. Może nawet sobie wmówiłam że mi pomogły, nie wiem. biggrin

Ps. Wyszedł mi najdłuższy. biggrin

Śmiech to zdrowie. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 23:22 wysłane przez Agata » Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #808 : 25-03-2013, 19:42 »

Anastazjo, co u Ciebie?
Zapisane
Host
***

Offline Offline

MO: 19.04.2013
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #809 : 15-04-2013, 11:41 »

Anastazja, czy masz zęby leczone kanałowo? Zrób pantomogram.
 Proszę nie wypisywać bzdur!
Zapisane
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #810 : 29-04-2013, 20:22 »

W odcinku piersiowym. Nie biorę jeszcze leków. Będą w przyszłym tygodniu, bo aktualnie nie mieli kompletu.
On stwierdził, że mam lewą nogę krótszą, a za tym idzie biodro i kręgi. Ja zapytałam, czy ten fakt może utrudniać oddychanie? Powiedział, że tak, bo kręgi nachodzą na siebie i tworzą blokadę.
Anastazjo jestem po operacji kręgosłupa (po wypadku) brakuje mi jednego kręgu bo uzupełnienie z mojej kości się wykruszyło, miałam podobny problem z oddychaniem, wszelkie problemy były przypisywane właśnie temu.
Od chyba 2 lat nie mam problemu z nabraniem powietrza po dwóch kuracjach Slow-Mag
i zmianie diety.
Uważam że moje problemy były spowodowane zaflegmieniem dróg oddechowych.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #811 : 29-04-2013, 20:31 »

Anastazja, co u Ciebie? Jak się czujesz?

Zrobiłaś kolonoskopię?
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #812 : 29-04-2013, 21:45 »

Cytat
Uważam że moje problemy były spowodowane zaflegmieniem dróg oddechowych
Bara, a co konkretnie robiłaś na to zaflegmienie?
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #813 : 14-06-2013, 12:47 »

Co u Ciebie, Anastazjo? Ciągle stosujesz krople?
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #814 : 05-08-2013, 16:38 »

Odzywam się po długim czasie. Kropli nie stosuję, bo po pierwszym ich zastosowaniu miałam takie bóle, że nie umiałam wytrzymać, płakałam. Nie brałam nic i jakoś powoli, powoli coś jadłam...
Niestety dowiedziałam się o kryształkach japońskich, okrzyczanych, jako cudowny lek na żołądek i jelita...Kupiłam i zastosowałam dwa miesiące temu. Omal nie umarłam, wylądowałam w szpitalu w bardzo ciężkim stanie, miałam silny wstrząs anafilaktyczny i do dzisiaj nie mogę dojść do siebie. Miałam bardzo wysoki potas, wysokie ciśnienie i silny ból brzucha, nerek i jelit. Do dzisiaj mam zgagę, bóle i niestrawność. Jem, po to by żyć, bo nie mam żadnej przyjemności z jedzenia, wręcz boję się jeść, tak boli i mam tak potworną zgagę. Miałam zrobioną jedynie gastroskopię, bo na kolonoskopię jestem zbyt słaba...Wynik to zapalenie błony śluzowej żołądka.
Czy ktoś słyszał o kryształkach japońskich, zwanych algami?
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #815 : 05-08-2013, 17:22 »

Tak, ja słyszałam, ale nie odważyłam się pić (raz tylko spróbowałam wody z owych alg). Przez pewien czas hodowałam je w słoiku i smarowałam twarz (miała być to terapia przeciwko pryszczom). Ostatecznie wywaliłam.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2013, 17:26 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 137

« Odpowiedz #816 : 09-08-2013, 09:33 »

Anastazja - i jaki plan masz dalej?
Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 137

« Odpowiedz #817 : 13-08-2013, 09:25 »

Anastazja, jeszcze raz czytałam Twój ostatni post i mam takie przemyślenia - masz zapalenie błony śluzowej żołądka, bo lamblie, które siedzą w woreczku żółciowym, uszkadzają go i rozregulowują. Żółć, która jest substancją silnie żrącą przedostaje się w sposób niekontrolowany do przewodu pokarmowego i podrażnia go, może nawet uszkadza. Ten mechanizm powoduje u Ciebie silne bóle.

Zacznij walczyć z prawdziwą przyczyną, a reszta zacznie się poprawiać.
Przyjdzie też czas, jak organizm się wzmocni na oczyszczanie.
Teraz jednak trzeba jak najskuteczniej osłabić intruza.


Część dyskusji przeniesiona do Co Mag2 stosuje na lamblie? /A.
« Ostatnia zmiana: 16-08-2013, 10:22 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Host
***

Offline Offline

MO: 19.04.2013
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #818 : 04-12-2013, 14:44 »

Cześc Anastazja.
zagadkę rozwiązałam, ale nie wiem czy się z tego wykaraskam bo za daleko to poszło. Wszyscy ktorzy maja takie pieczenia. Walczą z czymś z czym nie wygrają mianowicie chodzi o rzeżączkę. Ale nie wolno jej leczyć standardowo. Ja jeszcze nie wiem co zrobię, czy zdążę coś zrobić, bo mam tak zablokowany organizm. Są leki homeopatyczne NOSODY. Ten akurat meddorhinum.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2014, 13:18 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #819 : 04-12-2013, 15:05 »

Nie rozumiem, o czym mówisz. Od rzeżączki mają palenie w jelitach i nad pępkiem w brzuchu, niestrawność i zgagę?
Zapisane
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!