Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 01:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alergia w drożdżycy jelit - 6 lat  (Przeczytany 5569 razy)
Elza12
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: mąż i syn - XI.2008 córka VII.2009 ja I.2010
Skąd: małopolska
Wiadomości: 166

« : 31-03-2009, 21:36 »

synek (6 lat)
Niestety zaczął od wczoraj bardzo kaszleć - sucho i ma lejący katar. Zwykle podawałam mu coś homeopatycznego (jego lek konstytucyjny Sulphur lub syrop Malia w lżejszych przypadkach). Teraz chcielibyśmy odejść od homeopatii (synek był leczony 2 lata), która jest droga (wizyty) i nie do końca skuteczna. Po zapoznaniu się z książkami Pana Józefa i postami z forum wiem już dlaczego...Przechodząc do rzeczy:
- czy moge synkowi podać macerat z prawoślazu, bo kaszle prawie bez przerwy i obawiam sie,że zaraz pojawią się świsty i duszności...
Dodam,że syn pił MO od listopada 2008r., ale od prawie miesiąca nie pije bo ciągle coś mu dolega.Z tego samego powodu przestałam mu zakraplać nos.

Troche się wystraszyłam i podałam synowi lek homeopatyczny. Miał ostry nawrót alergii - stąd ten kaszel. Poprzegladałam sobie forum i doczytałam,że Mistrz czasami dopuszcza stosowanie leków. Zastanawiem sie więc, czy nie poczekać z odstawieniem homeopatii (która doraźnie pomaga i w załozeniu przynajmniej ma wspomagać organizm a nie blokować objawy) aż syn poprzez picie MO załata sobie dziury w jelitach. Obawiam sie, że wcześniej organizm nadal bedzie gwałtownie reagował na alergeny - a nie jestem w stanie wyeliminować mu całkowicie z otoczenia kurzu i roztoczy...Jeśli chodzi o zwykłe przeziebienia to uważam,że powinno sie je odchorować i tak staram sie robić. Niestety syn dawno tak nie chorował, nie ma gorączki i zarówno wg naszych z męzem obserwacji, jak i w opini lekarzy (homeopaty i zwykłego) jego kaszel ma komponente alergiczną. Mam nadzieje,że dieta mimo wszystko bedzie pomocna. Pierwszym widocznym skutkiem jest poprawa apetytu u syna, który ciagle dopomina sie o jedzenie, a wcześniej to my prosiliśmy, żeby cos zjadł.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2009, 09:40 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 31-03-2009, 21:47 »

Cytat
Poprzegladałam sobie forum i doczytałam,że Mistrz czasami dopuszcza stosowanie leków.
Oczywiście, jeśli jest taka potrzeba.

Jeśli ów lek zablokował objawy alergiczne, to nie jest to żaden lek homeopatyczny, tylko lek alopatyczny w dużym rozcieńczeniu. Nie ma to rzecz jasna żadnego znaczenia dla istoty sprawy, ale to tak gwoli prawdy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Elza12
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: mąż i syn - XI.2008 córka VII.2009 ja I.2010
Skąd: małopolska
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #2 : 03-04-2009, 18:24 »

Nie wiem czy zablokował. Syn kaszle nadal - a to już tydzień-tyle,że mokro, więc sie nie martwie dusznoscią. Natomiast stan jego skóry wręcz się pogorszył. Nie łagodze niczym oprócz oleju winogronowego, maści z wit. A i czasami kąpieli z nagietkiem. Mam świadomośc,że leki - nawet homeopatyczne- cudów nie zdziałają. Dlatego trafiłam na to forum, stosuje diete i zamierzam znowu podawać dziecku MO. Nie wiem tylko czy już czy poczekać aż te objawy alergii troche przejdą? Mam nadzieje,że kiedyś uda się uszczelnić mu jelita i wtedy alergeny nie będą już groźne...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!