Niemedyczne forum zdrowia
30-05-2020, 19:15 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Radiobios這ne --> www.radiobioslone.pl

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Peter - zapalenie prostaty, niedojrza這嗆 fizyczna, alergie  (Przeczytany 67975 razy)
Grazyna
« Odpowiedz #20 : 08-06-2009, 16:09 »

A jak du穎 pijesz tej wody? Czy masz niewydolno嗆 nerek, chorob wrzodow? Wtedy woda gazowana (pH oko這 5) nie jest zalecana. Je郵i chcesz zaspokoi pragnienie, to p馧 szklanki wody gazowanej 鈍ietnie Ci zrobi. Nie twierdz, ze wolno pi tylko p馧 szklanki, 瞠by mnie kto za j瞛yk nie 豉pa. Je郵i jednak chodzi Ci o du瞠 ilo軼i wody, np. po wysi趾u fizycznym, po treningu, w upa造, to lepiej 瞠by to nie by豉 w du篡ch ilo軼iach sama woda gazowana.
Najlepiej zr騜nicowa rodzaj wypijanych p造n闚. Istnieje jeszcze herbata, zio豉, kompot, woda przegotowana, koktajl z arbuzem 鈍ietnie gasi pragnienie...
Peter

P貫: M篹czyzna
MO: 27-03-2009
Sk康: 郵御kie
Wiadomo軼i: 86

« Odpowiedz #21 : 08-06-2009, 19:43 »

Wypijam 鈔ednio 0,5 litra wody dziennie, czasem wi璚ej do 1 litra. Nie mam niewydolno軼i nerek ani choroby wrzodowej. Staram sie zawsze odgazowa wode bo nie lubie gazowanej. Herbaty nie pijam poniewa bez cukru mi nie smakuje, pije j jak jestem przezi瑿iony. Zi馧 te nie pijam, Kompotu nie pi貫m gdy s康zi貫m 瞠 nie powinienem w czasie diety. Wode przegotowan czasem pije. Koktajl z arbuzem musze sobie zrobi.
Grazyna
« Odpowiedz #22 : 08-06-2009, 23:51 »

Post瘼ujesz prawid這wo. M鏬豚y czasami pi pokrzyw - herbatk, napar, sok. Kompot w II etapie mo積a poma逝 wprowadza - pojawi si rabarbar, nied逝go b璠 papier闚ki. Gotowa w jak najmniejszej ilo軼i wody z 造瞠czk cukru, a potem miesza z wod i miodem. Je郵i ma zaspokoi pragnienie, nie powinien by zbyt s這dki, tylko tyle, 瞠by go z ochot wypi.
Peter

« Odpowiedz #23 : 14-07-2009, 13:21 »

Czuje si fatalnie, od paru tygodni nieprzerwanie boli mnie g這wa. Jestem s豉by jak zaliczka, gdy wyjde do centrum na 1,5 godziny p騧niej padam z n鏬. Nie wiem czemu sta貫m si taki s豉by, a psychicznie jestem strasznie rozbity, mam l瘯i i same my郵i negatywne, wiecznie jestem nieprzytomny. Najgorsza to ta moja powolno嗆, mo積a to por闚na do najgorszego stadium anemi cho tak naprawd to nie wiem jak wygl康a anemia. Mo磧iwe 瞠 s to efekty oczyszczania? Kiedy to minie?
Grazyna
« Odpowiedz #24 : 14-07-2009, 13:33 »

Napisz mi w jednym miejscu, 瞠bym mia豉 pewno嗆, co stosujesz - wymie wszystko, jakie dawki.
Napisz, jak i czym si ostatnio od篡wia貫, konkretnie podaj sk豉d posi趾闚.
Ale generalnie tak wygl康a proces wydalania toksyn z tkanek - najpierw kr捫 one w krwi, dostaj si do uk豉du limfatycznego i obydwa te uk豉dy s przeci捫one.
Peter

« Odpowiedz #25 : 15-07-2009, 10:23 »

Stosuje MO 10ml ka盥ego sk豉dnika, na pocz徠ku stosowa貫m z olejem z pestek winogron przez jaki miesic, potem przeszed貫m na oliw z oliwek poniewa stwierdzi貫m, 瞠 musz wygoi 穎陰dek, wkr鏒ce przejd na olej z kukurydzy. Wypijam dziennie 1-2 koktaile z b這nnikiem, kt鏎e wykonuj z po堯wki banana + mietana 30% ze sklepu (czarnocin czy jako tak). Czasem dodaj resztk wyci郾i皻ej cytryny ale rzadko. Do koktajlu u篡wam pestek siemienia lnianego oraz pestek dyni. Je郵i chodzi o dyni to kupowa貫m ju pestki w r騜nych miejscach i ani jedne nie kie趾uj po w這瞠niu do wody, nawet te kupione za 2,60 w sklepie ogrodniczym. My郵, 瞠 ten test mo瞠 nie by miarodajny, musz spr鏏owa w這篡 pestki do ziemi. Na 郾iadanie robi zazwyczaj jajecznic z cebul na ma郵e. Podsmaam cebul na ma郵e, wrzucam 4 jajka. Do jajecznicy zjadam du瞠 ilo軼i sa豉ty z ogr鏚ka ale ju si ko鎍zy wi璚 teraz b璠 jad co innego. Dzisiaj np. zrobi貫m sobie 4 jajka gotowane na twardo, do tego sa豉tka z surowej cebuli (cebula+s鏊+sok cytrynowy) do tego sa豉ta i dwa wafle ry穎we z mas貫m. Par godzin po 郾iadaniu zjadam kalarep z ogr鏚ka. Na obiad wczoraj jad貫m zup og鏎kow - og鏎ki moja mama kupi豉 zapakowane w worek plastikowy, w do domu prze這篡貫m je do s這ika. Mama obra豉 og鏎ki i ugotowa豉 zup na skrzyde趾ach z kurczaka. Zupa powinna by ugotowana na ko軼i ale mama ma swoje sposoby gotowania i nie chce jej si zmienia mimo 瞠 m闚i jej o tym. Na drugie danie zjad貫m pieczony filet z Karmazyna z fasolk szparagow i do tego surowa marchewka. Na kolacj zjad貫m dwa wafle ry穎we ze smalcem i sol, wypi貫m koktail b這nnikowy dziennie wypijam te wod mineraln lub gotowan. W zesz造m tygoniu wypi貫m kompot z wi郾i, porzeczek i rabarbaru z dodatkiem miodu. Zjadam wi郾ie, maliny, porzeczki. Od wczoraj zacz掖em kolejn kuracj Slow-magiem, 3 tabletki wieczorem. Nie mog za d逝go przebywa na s這鎍u poniewa g這wa boli mnie ca造 czas, gdy s這鎍e przygrzeje mi w g這w to jest jeszcze gorzej. Chyba zaczn znowu bra candida clear. Napisanie tego posta to dla mnie spory problem, ci篹ko mi jest to opisa. G這wa bardzo mnie boli i widz jak przez mg. Mam spore problemy z koncentracj a raczej brak koncentracji - chaos my郵owy, senno嗆, zm璚zenie. A teraz jeszcze dosz造 problemy z za郾i璚iem. Ale walcz z tym wszystkim, nie 酥i w dzie 瞠by w nocy m鏂 spa.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2009, 13:56 wys豉ne przez Rysiek » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #26 : 15-07-2009, 15:29 »

Od wafli ry穎wych, kalarepy i lekkostrawnego jedzenia oraz owoc闚 (zale篡 ile ich jesz) chce Ci si wi璚ej je嗆. Na skrzyde趾u (raczej indyczym, ni z kurczaka) by豚y smaczny krupnik. Og鏎kowa smaczniejsza i bardziej po篡wna na mostku wieprzowym. Czy korzystasz z przepis闚 w dziale kulinarnym - te nadaj帷e si na pocz徠kowe etapy diety prozdrowotnej s przyklejone (czyli na pocz徠ku, jak otworzysz dzia). Wydrukuj je i zr鏏 mamie niespodziank - sam ugotuj.

Twoje problemy nie powstaj z braku magnezu ani wilkakory w organizmie, tylko od nadmiaru uwalnianych toksyn. Mo瞠sz na jaki czas zmniejszy dawk MO do po這wy. Mo瞠sz niekiedy popija wod z cytryn. Wszyscy mieli鄉y takie objawy, jak opisujesz, inni pocz徠kuj帷y, a nawet ci, kt鏎zy zacz瘭i dba o zdrowie ju rok - p馧tora temu. Najbardziej cierpi ci, kt鏎zy 造kali tzw. suplementy, u nich si to przeci庵a, gdy leki, kt鏎ymi w istocie s tylko maskowa造 objawy i dawa造 z逝dzenie lepszego zdrowia. Przeczytaj, co Mistrz napisa na Profilaktycznym http://bioslone.pl/forum/index.php?board=11.0 oraz tu, na Antymedycznym, w dziale zdrowego rozs康ku http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=4915.0
Cytat
A teraz jeszcze dosz造 problemy z za郾i璚iem. Ale walcz z tym wszystkim, nie 酥i w dzie 瞠by w nocy m鏂 spa.
My郵, 瞠 lepiej si podda ni walczy - organizm wie, co robi. Bardzo wzmacniaj帷y jest sen z wieczora. Nauczysz si spa zdrowo, to i w nocy 豉twiej za郾iesz.
Peter

« Odpowiedz #27 : 16-07-2009, 11:20 »

To wszystko brzmi ca趾iem rozs康nie. Ale mam bardzo du篡 m皻lik w g這wie, poniewa piszecie 瞠 lepiej zrezygnowa z suplement闚 diety a dr. Janus w swojej ksi捫ce "Nie daj si zje嗆 grzybom Candida" opisuje leczenie grzybicy og鏊no ustrojowej w豉郾ie poprzez suplementacje r騜nymi preparatami.
Peter

« Odpowiedz #28 : 01-08-2009, 10:06 »

Zrobi貫m cztero dniow przerw w piciu Mikstury, a teraz pije j w mniejszej dawce. M鎩 stan troszeczk si poprawi, mia貫m wcze郾iej spore w徠pliwo軼i i my郵a貫m o p鎩軼iu do lekarza i leczeniu lekami czy suplementami ale po przeczytaniu kilku post闚 na ten temat, zrezygnowa貫m z tego pomys逝. Zastanawiam si nad g這d闚k bez g這dowania, my郵icie 瞠 by豚y to dobry pomys?
Grazyna
« Odpowiedz #29 : 01-08-2009, 11:00 »

A jakie ma貫 podsumowanie obecnie wyst瘼uj帷ych objaw闚 i ewentualnej poprawy?
Obawiam si, 瞠 GBG mo瞠 jeszcze zaostrzy objawy dekoncentracji umys這wej. Chyba, 瞠 szkodzi Ci jedzenie...
Gdyby m鏬 stosowa akapity dla odr瑿nych zagadnie, a opisuj帷 np. swoje menu, oddziela poszczeg鏊ne posi趾i - od takiego zwartego bloku tekstu, jak z 15-07, jeszcze z b喚dami, ja dostaj mg造 umys這wej.
Peter

« Odpowiedz #30 : 01-08-2009, 19:59 »

A jakie ma貫 podsumowanie obecnie wyst瘼uj帷ych objaw闚 i ewentualnej poprawy?

Podsumowanie objaw闚:
- Ci庵造 b鏊 g這wy, pulsuj帷a g這wa.
- Brak koncentracji, problemy z pami璚i
- Zawieszanie si, zamy郵anie si,  patrzenie w jeden punkt przez par minut, chaos my郵owy.
- Przewlek貫 zm璚zenie, brak energii.
- Poruszam si wolno i oci篹ale jak  80 latek, wolne anemiczne ruchy.
- Senno嗆, problemy z zasypianiem.
- Stany depresyjne, l瘯i o przysz這嗆.
- Sw璠zenie odbytu, wydzielina z odbytu.
- i inne, o kt鏎ych teraz nie pami皻am.

Ewentualna poprawa:

Wy瞠j wymienione objawy wyst瘼uj po prostu z mniejszym nasileniem. To wygl康a tak 瞠 mam wi璚ej energii do 篡cia. Tak jakby blokada w mojej g這wie, kt鏎a parali簑je mnie ca貫go zmniejsza豉 si. Niestety ten stan waha si, jest to taka hu鈣awka nastroj闚. Napisa貫m 瞠 poczu貫m si troszeczk lepiej, mo瞠 to prawda a mo瞠 ja chce tak my郵e. W rzeczywisto軼i to ju mam takie wahania od dw鏂h miesi璚y. Za ka盥ym razem kiedy ko鎍zy si z造 tydzie i przychodzi dzie poprawy, mam wra瞠nie 瞠 jest lepiej. Na nast瘼ny dzie wszystko wraca i samopoczucie jest gorsze.
   Czasem nastr鎩 poprawia mi si troch po zjedzeniu obiadu jak mia這 to miejsce wczoraj: Zjad貫m na obiad pieczon ryb (filet z Tilapa / Tilapy) z  kasz gryczan i z sur闚k z warzyw (burak, marchewka, seler, pietruszka, oliwa z oliwek). Nie pierwszy raz moje samopoczucie poprawi這  po zjedzeniu posi趾u, a poprawa trwa zwykle tyle ile trawienie czyli par godzin.

Obawiam si, 瞠 GBG mo瞠 jeszcze zaostrzy objawy dekoncentracji umys這wej. Chyba, 瞠 szkodzi Ci jedzenie...

My郵a貫m 瞠 GBG odci捫y troch m鎩 organizm w oczyszczaniu, my郵a貫m te 瞠 mo瞠 po takiej g這d闚ce zyskam wi璚ej energii.
   Czy jedzenie mi szkodzi? Ci篹ko powiedzie, brzuch mnie nie boli, czasem po zjedzeniu czuje taki lekki ucisk jakby pod w徠rob z lewej strony a czasem z prawej. Zdarza mi si puszcza b彗i  kilka razy dziennie, najcz窷ciej wieczorem. Zjadam trzy posi趾i dziennie, nie jem ju tylu owoc闚 pomi璠zy posi趾ami. Wypr騜niam si  raz dziennie czasem dwa razy.  Musz doda  瞠 na chwil obecn nie mam ju ci庵貫go uczucia g這du.  Min窸y ponad trzy miesi帷e picia MO z oliw, powinienem przej嗆 na olej z kukurydzy ale mam w徠pliwo軼i czy 穎陰dek jest ju wygojony. Chodzi o wspomniany wcze郾iej ucisk z lewej strony pod w徠rob. To mo瞠 by 穎陰dek, czasem odbija mi si te troch ale rzadko. Zmieni olej czy jeszcze troch poczeka?
Grazyna
« Odpowiedz #31 : 01-08-2009, 20:46 »

Cytat
mam w徠pliwo軼i czy 穎陰dek jest ju wygojony. Chodzi o wspomniany wcze郾iej ucisk z lewej strony pod w徠rob.
Powiniene si bardziej zainteresowa anatomi - w徠roba jest z prawej strony, a to co Ci boli to mo瞠 by jaki odcinek jelita.
Jak na 3 miesi帷e picia MO w takim stanie organizmu, poprawa jest du瘸. Zmie olej i do przodu. Je郵i pod wiecz鏎 pojawiaj si gazy, to s one kumulacj efekt闚 ca這dniowego trawienia, cho熲y tych owoc闚 jedzonych mi璠zy posi趾ami, owoce s dozwolone zale積ie od etapu diety, ale a do ca趾owitego wyzdrowienia powinno ich by niewiele, na raz garstka.
Na GBG jeszcze za wcze郾ie.
Oci篹a這嗆 b璠zie mija豉, ale po tylu b喚dach z przesz這軼i nie stanie si to od razu. Cierpliwo軼i!
Peter

« Odpowiedz #32 : 02-08-2009, 11:32 »

Wr鏂 do tematu pestek dyni, mianowicie w這篡貫m pestki do szklanki z wod na 4 dni – nie wykie趾owa造. Nast瘼nie wsadzi貫m je do ziemi i dynia wyros豉 po 1,5 dnia. Sprawdz jeszcze pestki z innych 廝鏚e.
   Kiedy chodz s造sz strzelanie w stawach, szczeg鏊nie w kostkach. Mam tak od wielu lat, ostatnio si troch nasili這. Czy zacz望 je嗆 galaretki 瞠lowe Haribo? Czy mo瞠 dopiero po uszczelnieniu jelit?
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #33 : 02-08-2009, 15:49 »

My郵, 瞠 ju mo瞠sz wdro篡 瞠lki Haribo.
Peter

« Odpowiedz #34 : 03-08-2009, 08:15 »

Jak przechowujecie mi瘰o? Ja kiedy kupowa貫m mi瘰o w mi瘰nym: udka z kurczaka, kark闚k, wieprzowin itp. Takowe mi瘰o zapakowane w woreczki foliowe przechowywa貫m w lod闚ce przez kilka dni, lecz po paru dniach zaczyna這 brzydko pachnie.  Teraz mi瘰o kupuje moja mama i jest wk豉dane do zamra瘸lnika w woreczkach foliowych. W璠lin w og鏊e nie jadam bo nie wiem jakie wybiera, a te kt鏎e kupi moja mama le膨 w lod闚ce w woreczkach foliowych. Jadam g堯wnie mi瘰a gotowane, wi璚 stosuje uzdatnianie przed gotowaniem.
Grazyna
« Odpowiedz #35 : 03-08-2009, 09:05 »

Cytat
W璠lin w og鏊e nie jadam bo nie wiem jakie wybiera, a te kt鏎e kupi moja mama le膨 w lod闚ce w woreczkach foliowych.
W nielicznych sklepach pakuj w璠liny w papier, ale i on jest foliowany. Stale kupuj papier 郾iadaniowy (oddychaj帷y) i po przyniesieniu do domu przepakowuj s這nin, boczek, szynk, salceson, ser itd., w papier i dopiero tak opakowane wk豉dam do pojemnika.
Cytat
mi瘰o zapakowane w woreczki foliowe przechowywa貫m w lod闚ce przez kilka dni, lecz po paru dniach zaczyna這 brzydko pachnie
Jaki jest cel przechowywania mi瘰a przez kilka dni, skoro codziennie (mo瞠 z wyj徠kiem niedziel) mo積a je kupi 鈍ie瞠?
Du篡 b陰d. Mi瘰o nale篡 przyrz康za tego samego dnia, inaczej s to wyrzucone pieni康ze i hodowla kolonii grzyb闚 i ple郾i w lod闚ce. Zreszt wszystkie produkty trac cz窷 swoich walor闚 od篡wczych w miar przechowywania. Wyj徠kiem jest 鈍ie篡 dr鏏 oraz np. zaj帷, kt鏎e wymagaj kilkudniowego "skruszenia".
Peter

« Odpowiedz #36 : 03-08-2009, 17:31 »

Mi瘰ne sklepy s zamkni皻e w niedziele i poniedzia貫k. Du穎 os鏏 przechowuje mi瘰o w zamra瘸lniku chocia瘺y dla wygody,   nie trzeba chodzi i kupowa codziennie. Postaram si to zmieni ale to nie b璠zie proste.
Cytat
Wyj徠kiem jest 鈍ie篡 dr鏏 oraz np. zaj帷, kt鏎e wymagaj kilkudniowego "skruszenia".

Czyli jak kupi udka z kurczaka to mog  le瘸kowa w lod闚ce? czy w zamra瘸lniku?
Grazyna
« Odpowiedz #37 : 03-08-2009, 22:01 »

Cytat
Mi瘰ne sklepy s zamkni皻e w niedziele i poniedzia貫k
W poniedzia貫k zamkni皻e  eek?
Cytat
Czyli jak kupi udka z kurczaka to mog  le瘸kowa w lod闚ce? czy w zamra瘸lniku?
To dotyczy tylko drobiu gospodarskiego, mo積a trzyma w lod闚ce ok. 2 dni, je瞠li jest dobrze wypatroszony - bez worka, a podroby wyj望 i lepiej je zamrozi, je郵i nie b璠 u篡te tego dnia.
Udka ze sklepu lepiej od razu upiec. Je郵i nie jest mo磧iwe ich upieczenie w ci庵u 1-2 dni, to lepiej zamrozi, pami皻aj帷, 瞠 mrozi mo積a tylko RAZ. Jak ju rozmrozisz - do obr鏏ki.
Co do mi瘰a, lepiej je obrobi od razu - mo瞠 to by gotowanie, pieczenie lub marynowanie. W takim stanie mo積a 1-2 dni przechowywa marynat (nie d逝瞠j, bo mi瘰o b璠zie kwa郾e), 2-5 dni piecze, 1 dzie mi瘰o gotowane, do 2 dni - duszone lub w galarecie.
Peter

« Odpowiedz #38 : 04-08-2009, 14:36 »

Cytat
W poniedzia貫k zamkni皻e  ?
Niekt鏎e sklepy mi瘰ne s zamkni皻e w poniedzia貫k lub czekaj na dostaw.

Czy kompostownik jest dobry pod warzywa hodowane w ogr鏚ku? Kompostownik uzyskuje si u nas z resztek po篡wienia(skorupki jajek, sk鏎ki z ziemniak闚, sk鏎ki z warzyw, resztki zup, nieraz przeterminowana 篡wno嗆, w zasadzie resztki wszystkich produkt闚 spo篡wczych r闚nie tych wysoko przetworzonych , kt鏎e gnij sobie razem ze skoszon traw. Potem taki naw霩 mieszany jest z ziemi w ogr鏚ku gdzie dalej gnije i na nim rosn warzywa.
Grazyna
« Odpowiedz #39 : 04-08-2009, 14:56 »

Jest najlepszy, gdy stosowanie takiego kompostu dodaje r闚nomiernie 鈔odki od篡wcze. Gdy u篡cie np. obornika daje nadmiern dawk azotu w pierwszym roku. Warto taki kompost wzbogaci EM-ami.
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=3830.msg30483#msg30483
« Ostatnia zmiana: 04-08-2009, 15:02 wys豉ne przez Gra篡na » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!