Niemedyczne forum zdrowia
24-06-2019, 11:10 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Peter - zapalenie prostaty, niedojrza這嗆 fizyczna, alergie  (Przeczytany 63016 razy)
Peter

P貫: M篹czyzna
MO: 27-03-2009
Sk康: 郵御kie
Wiadomo軼i: 86

« Odpowiedz #40 : 19-08-2009, 12:59 »

Mam dwa pytania.
1. Mog je嗆 kie豚as w II etapie DP? Je瞠li tak to jak, czym si sugerowa przy kupnie?
2. Gra篡na pisa豉 瞠 powinienem pi pokrzyw. Czy teraz gdy pokrzywa jest ju wyro郾i皻a te powinienem pi, czy tylko m這d? Jak przygotowa taki napar?
Peter

« Odpowiedz #41 : 17-09-2009, 15:52 »

Czy w trakcie oczyszczania mo積a stosowa antyperspiranty na nadmierne pocenie si? (Antidral, Etiaxil, Balea) Pytam bo nie jestem pewien czy w ten spos鏏 nie zablokuje naturalnych proces闚 oczyszczania.
Peter

« Odpowiedz #42 : 20-09-2009, 16:31 »

Nadmierne pocenie si jest dla mnie dosy uci捫liwe. Czy m鏬豚y kto wypowiedzie si w tej kwesti. Mo瞠 ten temat by ju poruszony na forum? W wyszukiwarce nie moge znale潭.
Grazyna
« Odpowiedz #43 : 20-09-2009, 18:57 »

Cofn si do pyta z sierpnia - ju wtedy pozostawa這 jedynie stosowanie ususzonej pokrzywy i tak b璠zie do wiosny.
Kie豚asa nie stanowi zdrowego po篡wienia, ale maj帷 dost瘼 do swojskiej, mo積a j spo篡wa. Korzystniej jest przygotowywa mi瘰o w domu: gotowa, piec po zamarynowaniu lub bez, dusi, sma篡, robi pasztet, a tak瞠 kie豚as domowym sposobem - wiele os鏏 tak robi.
Stosowanie antyperspirant闚 jest szkodliwe, a wi璚 nale篡 raczej stosowa dezodoranty i ograniczy je do wyj徠kowych sytuacji. Pot wydzielany przez cz窷 gruczo堯w potowych jest pocz徠kowo bezwonny, jednak dzi瘯i zawarto軼i substancji t逝szczowych, jest szybko rozk豉dany przez bakterie, w wyniku czego powstaje nieprzyjemny zapach. Bie膨ce zwil瘸nie po myciu sk鏎y alocitem i pozostawianie go do wyschni璚ia hamuje rozw鎩 tych bakterii i cz窷ciowo uwalnia od zapachu. Do k徙ieli dobrze jest dodawa olej, kt鏎y u豉twia usuwanie zanieczyszcze i rozpuszcza t逝szcz; wieczorem mo積a nanie嗆 troch kremu z witamin A aby nie dopu軼i do przesuszenia.
Gruczo造 這jowe sk鏎y stanowi drog wydalania toksyn rozpuszczalnych w t逝szczach - warto wi璚 zadba o w徠rob, nie zaniedbywa kB z dodatkiem ostropestu.
Objawowo mo積a pi herbatki z sza逕ii i melisy (1-3 razy dziennie). Por闚naj w徠ek na temat piel璕nacji sk鏎y http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=4767.msg44353#msg44353 ssania oleju http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=939.msg5192#msg5192

http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=1730.0
« Ostatnia zmiana: 24-09-2009, 16:00 wys豉ne przez Gra篡na » Zapisane
Peter

!
« Odpowiedz #44 : 12-10-2009, 19:58 »

Mam pytania:
1. Czego mog u篡wa do golenia si?
Teraz u篡wam piank. Gol si a potem nak豉dam Balsam po goleniu MEN EXTREME, w sk豉dzie kt鏎ego znajduj si r騜ne dziwne sk豉dniki i zastanawiam si czy te nie jest toksyczny.

2. Czy mog obecnie pi herbat Lipton w torebeczce, ugotowan w czajniku plastikowym? Czy lepiej nie? W og鏊e chodzi mi o to, czy woda gotowana w czajniku plastikowym nadaje si do picia?
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 17:11 wys豉ne przez Szpilka » Zapisane
Peter

« Odpowiedz #45 : 01-11-2009, 18:58 »

Pracuj teraz po 8 godzin fizycznie i umys這wo. Przez miesi帷 schud貫m 3,5 kg. Mam tylko jedn przerw na co do zjedzenia. Musz powiedzie, 瞠 moje samopoczucie poprawi這 si. Nie jestem ju tak bardzo zamulony, jak wcze郾iej i mam troch wi璚ej energii. Zastanawia貫m si dlaczego tak jest. Mo瞠 organizm szybciej pozbywa si wadliwych kom鏎ek?  W ka盥ym razie jest poprawa i to si liczy. Reakcja Herxheimera, kt鏎a trwa豉 u mnie przez jakie 6 miesi璚y, sko鎍zy豉 si. Zdaj sobie spraw, 瞠 mo瞠 wr鏂i, ale na razie jest w porz康ku.
Codziennie zjadam:
好iadanie: jajecznic z 4 jaj z porem lub cebul (jajka zer闚ki lub kupione na ryneczku od pani, kt鏎a twierdzi, 瞠 karmi kury pasz, 篡tem, kukurydz). Zer闚ki maj 鄴速e 鄴速ka a te z ryneczku maj 鄴速ka bardziej pomara鎍zowe.

Obiad: Gotowane udko z kurczaka lub karczek + sur闚ka z warzyw albo ryba pieczona w piekarniku + sur闚ka z warzyw. Czasami dok豉dam jak捷 kasz.

Przegryzki: Jab趾o pomi璠zy obiadem a kolacj lub wafel ry穎wy z szynk.

Kolacja: Udko z kurczaka lub karczek + sur闚ka z warzyw + czasem kasza + mas這, czasem wafel, kanapki ry穎we, og鏎ek kiszony.

Poza tym pije MO codziennie z olejem z pestek winogron, ss olej s這necznikowy codziennie i wypijam koktajl b這nnikowy - chocia nie zawsze. Do tej pory nie wprowadzi貫m 瞠lk闚 Haribo, mo瞠 wkr鏒ce to zrobi. To na razie tyle. Aha, zmieni貫m past do z瑿闚 na bezfluorow.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 17:09 wys豉ne przez Szpilka » Zapisane
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #46 : 25-11-2009, 10:46 »

Przy zmianie 鈔odka goj帷ego mo瞠sz odczuwa pewne objawy mgie趾i m霩gowej, ale to w sumie pozytywna oznaka. R騜ne tego typu nieprzyjemne doznania podczas kuracji oczyszczania, mog by efektem po鈔edniej reakcji organizmu na oczyszczanie.
   Do potraw jajecznych dodawaj troch brzuszka lub karczku, pr璕i, podgardla, jakiej dobrej kie豚asy, czy szynki (z pewnego 廝鏚豉), to b璠ziesz czu d逝瞠j nasycenie. Mo瞠sz dodawa te wi璚ej t逝szczu do obr鏏ki kulinarnej, ale tak, aby Ci buzi nie wykr璚a這.
   Je郵i nie masz k這pot闚 trawiennych, to zacznij 陰czy wi瘯sze ilo軼i w璕lowodan闚 z bia趾iem i t逝szczem, a to wszystko przewa瘸j sur闚kami. O ile organizm b璠zie pozwala, to tak瞠 r鏏 sobie na kolacje prawie to co na obiad. G堯wnie chodzi o po陰czenie bia趾a z w璕lowodanami oraz t逝szczykiem.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2009, 10:51 wys豉ne przez Zibi » Zapisane
Peter

« Odpowiedz #47 : 30-11-2009, 22:15 »

Przy zmianie 鈔odka goj帷ego mo瞠sz odczuwa pewne objawy mgie趾i m霩gowej

Og鏊nie to czuj si ca造 czas zdezorientowany i zamy郵ony (uczucie sp皻ania) ale jak si璕n pami璚i wstecz to zawsze mia貫m problemy z koncentracj i z pami璚i. Co wi璚ej teraz kiedy zdoby貫m troch wiedzy o zdrowiu i przeanalizuje ca貫 swoje 篡cie  to dochodz do wniosku 瞠  zosta貫m zainfekowany grzybem w 這nie matki.
      Natomiast wracaj帷 do oczyszczania to czuje si na pewno lepiej ni瞠li w trakcie reakcji Herxheimera, Mam wi璚ej energii i ch璚i do 篡cia. Ale bardzo 豉two wyprowadzi mnie z r闚nowagi i miewam jeszcze czasami do趾i lub stany nerwowe. Te stany nerwowe bardzo mnie pobudzaj i wy篡wam si wtedy na worku treningowym.
Cytat
  Do potraw jajecznych dodawaj troch brzuszka
Brzuszka ?? chodzi o podroby?
Cytat
lub karczku, pr璕i, podgardla, jakiej dobrej kie豚asy, czy szynki (z pewnego 廝鏚豉), to b璠ziesz czu d逝瞠j nasycenie. Mo瞠sz dodawa te wi璚ej t逝szczu do obr鏏ki kulinarnej, ale tak, aby Ci buzi nie wykr璚a這.

Czasem dodaje jakie mi璚ho, przeczyta貫m w ksi捫ce kucharskiej 瞠 dobrze jest do 郾iadania doda bia趾o z mi瘰a. Kie豚asy nie jadam, szynk rzadko bo zawsze jakie dziwne odczuwam uciski w jelitach itp. Poza tym nie mam pewnego 廝鏚豉, kupuje po prostu w mi瘰nym na dzielnicy i szczerze m闚i帷 to nie wiem jakiej jest jako軼i. Do sma瞠nia jajecznicy u篡wam du穎 mas豉, a po zjedzeniu cz瘰to czuje jeszcze ochot na mas這 wi璚 zjadam ze dwie 造磬i lub wi璚ej. Ostatnio sma篡貫m te jajecznice na boczku.

Cytat
   Je郵i nie masz k這pot闚 trawiennych, to zacznij 陰czy wi瘯sze ilo軼i w璕lowodan闚 z bia趾iem i t逝szczem, a to wszystko przewa瘸j sur闚kami. O ile organizm b璠zie pozwala, to tak瞠 r鏏 sobie na kolacje prawie to co na obiad. G堯wnie chodzi o po陰czenie bia趾a z w璕lowodanami oraz t逝szczykiem.

Z k這pot闚 trawiennych pojawiaj si przelewania w jelitach szczeg鏊nie jak ju le瞠 w 堯磬u i pr鏏uje zasn望 poza tym wspomniane wcze郾iej uciski, no i mam wra瞠nie 瞠 w odcinek jelita cienkiego zrobi si bardzo wra磧iwy na wszelkie jedzenie. Cz瘰to zdarzaj si te wiatry cuchn帷e, np. po kapu軼ie z grochem. Na kolacje staram si nie zjada t逝szczy bo p騧niej nie mog zasn望, za to odczuwam potrzeb zjedzenia sur闚ki a z ni zjadam np kasze gryczan. Og鏊nie staram si 瞠by kolacje by造 ma貫 i szybko strawne.
    Sur闚ki zjadam praktycznie codziennie takie same, czyli Marchewka, Pietruszka, Seler starte na tarce + oliwa z oliwek. Czasem zjadam kapust kiszon
    Zacz掖em zjada Haribo  lecz odczuwam ucisk po zjedzeniu i na razie wstrzyma貫m si, poczekam jeszcze troch.

Mam w徠pliwo軼i co do ca貫j kuracji, MO, itd. Czy rzeczywi軼ie uda mi si zyska zdrowie? Czy o czym nie zapomnia貫m, mo瞠 幢e si od篡wiam, mo瞠 jeszcze pope軟iam jakie b喚dy? Czy rzeczywi軼ie pozb璠 si kandydozy po 3 latach picia MO? Mam r騜ne l瘯i tego typu.
    Mam spore w徠pliwo軼i co do warzyw i produkt闚 spo篡wczych, kt鏎e kupuje.   Mianowicie chodzi o to 瞠 tu na forum przeczyta貫m 瞠 warzywa hodowane na nawozach i pestycydach s toksyczne, a ja kupuje wszystko na targu, nie mam jakiego dobrego "pewnego" 廝鏚豉. Staram si wybiera takie kt鏎e wygl康aj w miar naturalnie i nie s jakie przero郾i皻e, kiedy po zjedzeniu okazuje si 瞠 mi nie smakuj to je wyrzucam. W sezonie letnim jad貫m warzywa ogr鏚kowe, ale nie by這 ich na tyle 瞠by zrobi zapasy na zim.
    Mam jeszcze par pyta ale to nast瘼nym razem bo ju jestem zm璚zony.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 11:49 wys豉ne przez Zibi » Zapisane
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #48 : 01-12-2009, 12:08 »

Cytat
Brzuszka ?? chodzi o podroby?

Chodzi o boczek.

Cytat
Czasem dodaje jakie mi璚ho, przeczyta貫m w ksi捫ce kucharskiej 瞠 dobrze jest do 郾iadania doda bia趾o.

Bardziej zdaj si na potrzeby organizmu, a nie na wiedz z ksi捫ki kucharskiej.

Cytat
Do sma瞠nia jajecznicy u篡wam du穎 mas豉, a po zjedzeniu cz瘰to czuje jeszcze ochot na mas這 wi璚 zjadam ze dwie 造磬i lub wi璚ej.
Widocznie powiniene dodawa wi璚ej mas豉 do jajecznicy, bo po co 造ka puste kalorie.. albo dodawaj wi璚ej jakiego mi瘰ka (np. boczku..), w闚czas mas豉 nie b璠zie tyle potrzeba zjada.

Cytat
Cz瘰to zdarzaj si te wiatry cuchn帷e, np. po kapu軼ie z grochem. Na kolacje staram si nie zjada t逝szczy bo p騧niej nie mog zasn望, za to odczuwam potrzeb zjedzenia sur闚ki a z ni zjadam np kasze gryczan. Og鏊nie staram si 瞠by kolacje by造 ma貫 i szybko strawne.
Tak, kapusta z grochem, to mo瞠 by dla Ciebie jeszcze daniem "odrzutowym".

Cytat
    Mam w徠pliwo軼i co do ca貫j kuracji, MO, itd. Czy rzeczywi軼ie uda mi si zyska zdrowie? Czy o czym nie zapomnia貫m, mo瞠 幢e si od篡wiam, mo瞠 jeszcze pope軟iam jakie b喚dy? Czy rzeczywi軼ie pozb璠 si kandydozy po 3 latach picia MO? Mam r騜ne l瘯i tego typu.
To standard!

Cytat
   Mam spore w徠pliwo軼i co do warzyw i produkt闚 spo篡wczych, kt鏎e kupuje.   Mianowicie chodzi o to 瞠 tu na forum przeczyta貫m 瞠 warzywa hodowane na nawozach i pestycydach s toksyczne, a ja kupuje wszystko na targu, nie mam jakiego dobrego "pewnego" 廝鏚豉. Staram si wybiera takie kt鏎e wygl康aj w miar naturalnie i nie s jakie przero郾i皻e, kiedy po zjedzeniu okazuje si 瞠 mi nie smakuj to je wyrzucam. W sezonie letnim jad貫m warzywa ogr鏚kowe, ale nie by這 ich na tyle 瞠by zrobi zapasy na zim.
Nie ma co wydziwia, po to Pan J霩ef wymy郵i MO.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 12:10 wys豉ne przez Zibi » Zapisane
Peter

« Odpowiedz #49 : 06-12-2009, 15:26 »

1.Co s康zicie o Samoleczeniu metod BSM? Przyznam, 瞠 zanim zacz掖em stosowa metody Bios這ne, samoleczenie bardzo pomaga這 mi na zapalenie prostaty i osi庵a貫m dobre rezultaty w poprawie stanu prostaty. Natomiast po przerwaniu kuracji objawy si nasili造, dlatego zastanawiam si czy czasem nie b璠zie to kolejna metoda na 豉tanie dziur w zdrowiu?
2. Skoro ju wspomnia貫m o prostacie, to zapytam czy powinienem stosowa napar na drogi moczowe?
3. Chcia貫m jeszcze zapyta o przemarzni璚ia. Ostatnio narazi貫m si na d逝gotrwa貫 przebywanie w nie ogrzewanych pomieszczeniach i zmarz豉 mi bardzo pupa (po郵adki) i nogi, teraz jak wychodz na zewn徠rz bardzo szybko marzn mi nogi i ty貫k nawet, kiedy nosz kalesony. Poza tym, d逝gie siedzenie na krze郵e "zimnym" czyli normalnie w domu w temp. pokojowej powoduje, 瞠 ju mam du瞠 uczucie dyskomfortu - tj. uczucie przemarzni璚ia ty趾a, dziwne mrowienia itp. Poza tym, od st鏕 te bardzo ci庵nie zimno, w domu musz nosi dwie pary skarpet i kalesony. Prosz o jak捷 rad, co z tym mo積a zrobi i czy da si to w og鏊e "wyprostowa"?
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 16:57 wys豉ne przez Szpilka » Zapisane
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #50 : 06-12-2009, 15:35 »

Cytat
1.Co s康zicie o Samoleczeniu metod BSM? Przyznam 瞠 zanim zacz掖em stosowa metody Bios這ne, samoleczenie bardzo pomaga這 mi na zapalenie prostaty i osi庵a貫m dobre rezultaty w poprawie stanu prostaty. Natomiast po przerwaniu kuracji objawy si nasili造 dlatego zastanawiam si czy czasem nie b璠zie to kolejna metoda na 豉tanie dziur w zdrowiu?
Podobnie s康z.

Cytat
2. Skoro ju wspomnia貫m o prostacie to zapytam czy powinienem stosowa napar na drogi moczowe?
Uwa瘸m, 瞠 ju pora!

Cytat
3. Chcia貫m jeszcze zapyta o przemarzni璚ia, ostatnio narazi貫m si na d逝gotrwa貫 przebywanie w nie ogrzewanych pomieszczeniach i zmarz豉 mi bardzo pupa (po郵adki) i nogi, teraz jak wychodz na zewn徠rz bardzo szybko marzn mi nogi i ty貫k nawet kiedy nosz kalesony, poza tym d逝gie siedzenie na krze郵e "zimnym" czyli normalnie w domu w temp. pokojowej powoduje 瞠 ju mam du瞠 uczucie dyskomfortu - tj. uczucie przemarzni璚ia ty趾a, dziwne mrowienia itp. Poza tym od st鏕 te bardzo ci庵nie zimno, w domu musz nosi dwie pary skarpet i kalesony. Prosz o jak捷 rade co z tym mo積a zrobi i czy da si to w og鏊e "wyprostowa"?
Ok豉dy z rozgrzanej soli na okolic ko軼i krzy穎wej: - http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=7036.msg75230#msg75230
« Ostatnia zmiana: 06-12-2009, 15:42 wys豉ne przez Zibi » Zapisane
Peter

« Odpowiedz #51 : 07-12-2009, 11:27 »

Jak cz瘰to stosowa takie ok豉dy?
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #52 : 07-12-2009, 16:03 »

Jak cz瘰to stosowa takie ok豉dy?
Dop鏦i nie poczujesz poprawy.
Peter

« Odpowiedz #53 : 07-12-2009, 18:24 »

Jak to jest z tym Kelpem? ㄊka t tabletk czy nie?
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 17:11 wys豉ne przez Szpilka » Zapisane
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #54 : 08-12-2009, 13:12 »

Peter, jeste ju du篡m ch這pcem na tym Forum, i czy nie jest ju najwy窺zy czas, aby si usamodzielni... msn-wink
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 17:23 wys豉ne przez Zibi » Zapisane
Peter

« Odpowiedz #55 : 08-12-2009, 19:02 »

Moja nieporadno嗆 mo瞠 wynika z braku zdecydowania, ale nazwa豚ym to jednym z objaw闚 chorobowych. Natomiast na pewno potrzebuj jakiego ukierunkowania, wi璚 zadam to pytanie troch inaczej:
Zbyszku, powiedz,  czy suplementujesz si kelpem? ;-)
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 16:54 wys豉ne przez Szpilka » Zapisane
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #56 : 08-12-2009, 20:16 »

Nie, nie u篡wam 瘸dnych tzw. suplement闚 diety oraz kelpu nigdy nie u篡wa貫m.

Kelp (w przeciwie雟twie do innych lek闚 jest dobrze przyswajalny przez organizm) tu stanowi wyj徠ek, je郵i chodzi o t suplementacj, i je郵i b璠ziesz go za篡wa, nawet profilaktycznie, to mo瞠 wyj嗆 Ci na zdrowie. Tym bardziej dla Ciebie by豚y wskazany, je郵i zbyt daleko mieszkasz od morza i jeste stosunkowo m這dy...

« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 17:22 wys豉ne przez Zibi » Zapisane
Peter

« Odpowiedz #57 : 26-12-2009, 13:28 »

Co s康zicie o wk豉dkach przeciwpotowych? http://www.allegro.pl/item851837146_sweatex_wkladki_antypotowe_etiaxil_w_zestawi.html Zastanawiam si czy sobie nie kupi. Wiem ju, 瞠 antyperspiranty s szkodliwe dla zdrowia, mo瞠 wk豉dki mog by?
« Ostatnia zmiana: 27-12-2009, 01:23 wys豉ne przez Gra篡na » Zapisane
Peter

« Odpowiedz #58 : 28-01-2010, 21:44 »

Mam ostatnio bardzo powa積e problemy psychiczne: Nat這k my郵i, zamy郵enie ci庵貫, zamulenie, zapominanie, krytykanctwo, 瘸le do wszystkich (do rodziny) nerwy, rozbicie, b鏊e g這wy ci庵貫. nie wiem sk康 to si wzi窸o bo przed 鈍i皻ami odczuwa貫m bierno嗆, dystans, wszystko bra貫m na rozum, bez emocji i czu貫m 瞠 jest lepiej a teraz powali這 mnie ca趾owicie. Zrobi przerw w MO bo tak funkcjonowa to nie mog. Je瞠li macie jakie rady to poprosz.
Grazyna
« Odpowiedz #59 : 28-01-2010, 22:16 »

Ja bym tych problem闚 nie wi您a豉 z mikstur, co najwy瞠j zmniejsz ilo嗆. S康z, 瞠 to raczej brak pracy powoduje, 瞠 trudno Ci si zdoby na jak捷 koncepcj dotycz帷 w豉snego 篡cia. Do tego nerwowa sytuacja w domu. Jedyn przyjemno軼i s 獞iczenia fizyczne. Zima te ma na to wp造w, i ten gwa速owny spadek ci郾ienia atmosferycznego, to dlatego jeste spl徠any i roz瘸lony. Powiniene zda sobie spraw z tego, 瞠 gdy zaczniesz dostrzega plusy i staniesz si wi瘯szym optymist, wszystko zacznie si lepiej uk豉da. Mo瞠 jeste przed urodzinami. Tak si jako sk豉da, 瞠 wielu ludzi przed urodzinami odczuwa os豉bienie i zniech璚enie, a potem to mija. 疾by jako prze篡, trzeba si喚 do 篡cia znale潭 w sobie. Czasami jest trudno, ale warto, bo trzeba si rozwija.
Strony: 1 2 [3] 4   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!