Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:45 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Peter - zapalenie prostaty, niedojrza³o¶æ fizyczna, alergie  (Przeczytany 90392 razy)
Grazyna
« Odpowiedz #20 : 08-06-2009, 16:09 »

A jak du¿o pijesz tej wody? Czy masz niewydolno¶æ nerek, chorobê wrzodow±? Wtedy woda gazowana (pH oko³o 5) nie jest zalecana. Je¶li chcesz zaspokoiæ pragnienie, to pó³ szklanki wody gazowanej ¶wietnie Ci zrobi. Nie twierdzê, ze wolno piæ tylko pó³ szklanki, ¿eby mnie kto¶ za jêzyk nie ³apa³. Je¶li jednak chodzi Ci o du¿e ilo¶ci wody, np. po wysi³ku fizycznym, po treningu, w upa³y, to lepiej ¿eby to nie by³a w du¿ych ilo¶ciach sama woda gazowana.
Najlepiej zró¿nicowaæ rodzaj wypijanych p³ynów. Istnieje jeszcze herbata, zio³a, kompot, woda przegotowana, koktajl z arbuzem ¶wietnie gasi pragnienie...
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #21 : 08-06-2009, 19:43 »

Wypijam ¶rednio 0,5 litra wody dziennie, czasem wiêcej do 1 litra. Nie mam niewydolno¶ci nerek ani choroby wrzodowej. Staram sie zawsze odgazowaæ wode bo nie lubie gazowanej. Herbaty nie pijam poniewa¿ bez cukru mi nie smakuje, pije j± jak jestem przeziêbiony. Zió³ te¿ nie pijam, Kompotu nie pi³em gdy¿ s±dzi³em ¿e nie powinienem w czasie diety. Wode przegotowan± czasem pije. Koktajl z arbuzem musze sobie zrobiæ.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #22 : 08-06-2009, 23:51 »

Postêpujesz prawid³owo. Móg³by¶ czasami piæ pokrzywê - herbatkê, napar, sok. Kompot w II etapie mo¿na poma³u wprowadzaæ - pojawi³ siê rabarbar, nied³ugo bêd± papierówki. Gotowaæ w jak najmniejszej ilo¶ci wody z ³y¿eczk± cukru, a potem mieszaæ z wod± i miodem. Je¶li ma zaspokoiæ pragnienie, nie powinien byæ zbyt s³odki, tylko tyle, ¿eby go z ochot± wypiæ.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #23 : 14-07-2009, 13:21 »

Czuje siê fatalnie, od paru tygodni nieprzerwanie boli mnie g³owa. Jestem s³aby jak zaliczka, gdy wyjde do centrum na 1,5 godziny pó¼niej padam z nóg. Nie wiem czemu sta³em siê taki s³aby, a psychicznie jestem strasznie rozbity, mam lêki i same my¶li negatywne, wiecznie jestem nieprzytomny. Najgorsza to ta moja powolno¶æ, mo¿na to porównaæ do najgorszego stadium anemi choæ tak naprawdê to nie wiem jak wygl±da anemia. Mo¿liwe ¿e s± to efekty oczyszczania? Kiedy to minie?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #24 : 14-07-2009, 13:33 »

Napisz mi w jednym miejscu, ¿ebym mia³a pewno¶æ, co stosujesz - wymieñ wszystko, jakie dawki.
Napisz, jak i czym siê ostatnio od¿ywia³e¶, konkretnie podaj sk³ad posi³ków.
Ale generalnie tak wygl±da proces wydalania toksyn z tkanek - najpierw kr±¿± one w krwi, dostaj± siê do uk³adu limfatycznego i obydwa te uk³ady s± przeci±¿one.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #25 : 15-07-2009, 10:23 »

Stosuje MO 10ml ka¿dego sk³adnika, na pocz±tku stosowa³em z olejem z pestek winogron przez jaki¶ miesi±c, potem przeszed³em na oliwê z oliwek poniewa¿ stwierdzi³em, ¿e muszê wygoiæ ¿o³±dek, wkrótce przejdê na olej z kukurydzy. Wypijam dziennie 1-2 koktaile z b³onnikiem, które wykonujê z po³ówki banana + mietana 30% ze sklepu (czarnocin czy jako¶ tak). Czasem dodajê resztkê wyci¶niêtej cytryny ale rzadko. Do koktajlu u¿ywam pestek siemienia lnianego oraz pestek dyni. Je¶li chodzi o dyniê to kupowa³em ju¿ pestki w ró¿nych miejscach i ani jedne nie kie³kuj± po w³o¿eniu do wody, nawet te kupione za 2,60 w sklepie ogrodniczym. My¶lê, ¿e ten test mo¿e nie byæ miarodajny, muszê spróbowaæ w³o¿yæ pestki do ziemi. Na ¶niadanie robiê zazwyczaj jajecznicê z cebul± na ma¶le. Podsma¿am cebulê na ma¶le, wrzucam 4 jajka. Do jajecznicy zjadam du¿e ilo¶ci sa³aty z ogródka ale ju¿ siê koñczy wiêc teraz bêdê jad³ co innego. Dzisiaj np. zrobi³em sobie 4 jajka gotowane na twardo, do tego sa³atka z surowej cebuli (cebula+sól+sok cytrynowy) do tego sa³ata i dwa wafle ry¿owe z mas³em. Parê godzin po ¶niadaniu zjadam kalarepê z ogródka. Na obiad wczoraj jad³em zupê ogórkow± - ogórki moja mama kupi³a zapakowane w worek plastikowy, w do domu prze³o¿y³em je do s³oika. Mama obra³a ogórki i ugotowa³a zupê na skrzyde³kach z kurczaka. Zupa powinna byæ ugotowana na ko¶ci ale mama ma swoje sposoby gotowania i nie chce jej siê zmieniaæ mimo ¿e mówiê jej o tym. Na drugie danie zjad³em pieczony filet z Karmazyna z fasolk± szparagow± i do tego surowa marchewka. Na kolacjê zjad³em dwa wafle ry¿owe ze smalcem i sol±, wypi³em koktail b³onnikowy dziennie wypijam te¿ wodê mineraln± lub gotowan±. W zesz³ym tygoniu wypi³em kompot z wi¶ni, porzeczek i rabarbaru z dodatkiem miodu. Zjadam wi¶nie, maliny, porzeczki. Od wczoraj zacz±³em kolejn± kuracjê Slow-magiem, 3 tabletki wieczorem. Nie mogê za d³ugo przebywaæ na s³oñcu poniewa¿ g³owa boli mnie ca³y czas, gdy s³oñce przygrzeje mi w g³owê to jest jeszcze gorzej. Chyba zacznê znowu braæ candida clear. Napisanie tego posta to dla mnie spory problem, ciê¿ko mi jest to opisaæ. G³owa bardzo mnie boli i widzê jak przez mg³ê. Mam spore problemy z koncentracj± a raczej brak koncentracji - chaos my¶lowy, senno¶æ, zmêczenie. A teraz jeszcze dosz³y problemy z za¶niêciem. Ale walczê z tym wszystkim, nie ¶piê w dzieñ ¿eby w nocy móc spaæ.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2009, 13:56 wys³ane przez Rysiek » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #26 : 15-07-2009, 15:29 »

Od wafli ry¿owych, kalarepy i lekkostrawnego jedzenia oraz owoców (zale¿y ile ich jesz) chce Ci siê wiêcej je¶æ. Na skrzyde³ku (raczej indyczym, ni¿ z kurczaka) by³by smaczny krupnik. Ogórkowa smaczniejsza i bardziej po¿ywna na mostku wieprzowym. Czy korzystasz z przepisów w dziale kulinarnym - te nadaj±ce siê na pocz±tkowe etapy diety prozdrowotnej s± przyklejone (czyli na pocz±tku, jak otworzysz dzia³). Wydrukuj je i zrób mamie niespodziankê - sam ugotuj.

Twoje problemy nie powstaj± z braku magnezu ani wilkakory w organizmie, tylko od nadmiaru uwalnianych toksyn. Mo¿esz na jaki¶ czas zmniejszyæ dawkê MO do po³owy. Mo¿esz niekiedy popijaæ wodê z cytryn±. Wszyscy mieli¶my takie objawy, jak opisujesz, inni pocz±tkuj±cy, a nawet ci, którzy zaczêli dbaæ o zdrowie ju¿ rok - pó³tora temu. Najbardziej cierpi± ci, którzy ³ykali tzw. suplementy, u nich siê to przeci±ga, gdy¿ leki, którymi w istocie s± tylko maskowa³y objawy i dawa³y z³udzenie lepszego zdrowia. Przeczytaj, co Mistrz napisa³ na Profilaktycznym http://bioslone.pl/forum/index.php?board=11.0 oraz tu, na Antymedycznym, w dziale zdrowego rozs±dku http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=4915.0
Cytat
A teraz jeszcze dosz³y problemy z za¶niêciem. Ale walczê z tym wszystkim, nie ¶piê w dzieñ ¿eby w nocy móc spaæ.
My¶lê, ¿e lepiej siê poddaæ ni¿ walczyæ - organizm wie, co robi. Bardzo wzmacniaj±cy jest sen z wieczora. Nauczysz siê spaæ zdrowo, to i w nocy ³atwiej za¶niesz.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #27 : 16-07-2009, 11:20 »

To wszystko brzmi ca³kiem rozs±dnie. Ale mam bardzo du¿y mêtlik w g³owie, poniewa¿ piszecie ¿e lepiej zrezygnowaæ z suplementów diety a dr. Janus w swojej ksi±¿ce "Nie daj siê zje¶æ grzybom Candida" opisuje leczenie grzybicy ogólno ustrojowej w³a¶nie poprzez suplementacje ró¿nymi preparatami.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #28 : 01-08-2009, 10:06 »

Zrobi³em cztero dniow± przerwê w piciu Mikstury, a teraz pije j± w mniejszej dawce. Mój stan troszeczkê siê poprawi³, mia³em wcze¶niej spore w±tpliwo¶ci i my¶la³em o pój¶ciu do lekarza i leczeniu lekami czy suplementami ale po przeczytaniu kilku postów na ten temat, zrezygnowa³em z tego pomys³u. Zastanawiam siê nad g³odówk± bez g³odowania, my¶licie ¿e by³by to dobry pomys³?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #29 : 01-08-2009, 11:00 »

A jakie¶ ma³e podsumowanie obecnie wystêpuj±cych objawów i ewentualnej poprawy?
Obawiam siê, ¿e GBG mo¿e jeszcze zaostrzyæ objawy dekoncentracji umys³owej. Chyba, ¿e szkodzi Ci jedzenie...
Gdyby¶ móg³ stosowaæ akapity dla odrêbnych zagadnieñ, a opisuj±c np. swoje menu, oddzielaæ poszczególne posi³ki - od takiego zwartego bloku tekstu, jak z 15-07, jeszcze z b³êdami, ja dostajê mg³y umys³owej.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #30 : 01-08-2009, 19:59 »

A jakie¶ ma³e podsumowanie obecnie wystêpuj±cych objawów i ewentualnej poprawy?

Podsumowanie objawów:
- Ci±g³y ból g³owy, pulsuj±ca g³owa.
- Brak koncentracji, problemy z pamiêci±
- Zawieszanie siê, zamy¶lanie siê,  patrzenie w jeden punkt przez parê minut, chaos my¶lowy.
- Przewlek³e zmêczenie, brak energii.
- Poruszam siê wolno i ociê¿ale jak  80 latek, wolne anemiczne ruchy.
- Senno¶æ, problemy z zasypianiem.
- Stany depresyjne, lêki o przysz³o¶æ.
- Swêdzenie odbytu, wydzielina z odbytu.
- i inne, o których teraz nie pamiêtam.

Ewentualna poprawa:

    Wy¿ej wymienione objawy wystêpuj± po prostu z mniejszym nasileniem. To wygl±da tak ¿e mam wiêcej energii do ¿ycia. Tak jakby blokada w mojej g³owie, która parali¿uje mnie ca³ego zmniejsza³a siê. Niestety ten stan waha siê, jest to taka hu¶tawka nastrojów. Napisa³em ¿e poczu³em siê troszeczkê lepiej, mo¿e to prawda a mo¿e ja chce tak my¶leæ. W rzeczywisto¶ci to ju¿ mam takie wahania od dwóch miesiêcy. Za ka¿dym razem kiedy koñczy siê z³y tydzieñ i przychodzi dzieñ poprawy, mam wra¿enie ¿e jest lepiej. Na nastêpny dzieñ wszystko wraca i samopoczucie jest gorsze.
   Czasem nastrój poprawia mi siê trochê po zjedzeniu obiadu jak mia³o to miejsce wczoraj: Zjad³em na obiad pieczon± rybê (filet z Tilapa / Tilapy) z  kasz± gryczan± i z surówk± z warzyw (burak, marchewka, seler, pietruszka, oliwa z oliwek). Nie pierwszy raz moje samopoczucie poprawi³o  po zjedzeniu posi³ku, a poprawa trwa zwykle tyle ile trawienie czyli parê godzin.


Obawiam siê, ¿e GBG mo¿e jeszcze zaostrzyæ objawy dekoncentracji umys³owej. Chyba, ¿e szkodzi Ci jedzenie...

My¶la³em ¿e GBG odci±¿y trochê mój organizm w oczyszczaniu, my¶la³em te¿ ¿e mo¿e po takiej g³odówce zyskam wiêcej energii.
   Czy jedzenie mi szkodzi? Ciê¿ko powiedzieæ, brzuch mnie nie boli, czasem po zjedzeniu czuje taki lekki ucisk jakby pod w±trob± z lewej strony a czasem z prawej. Zdarza mi siê puszczaæ b±ki  kilka razy dziennie, najczê¶ciej wieczorem. Zjadam trzy posi³ki dziennie, nie jem ju¿ tylu owoców pomiêdzy posi³kami. Wypró¿niam siê  raz dziennie czasem dwa razy.  Muszê dodaæ  ¿e na chwilê obecn± nie mam ju¿ ci±g³ego uczucia g³odu.  Minê³y ponad trzy miesi±ce picia MO z oliw±, powinienem przej¶æ na olej z kukurydzy ale mam w±tpliwo¶ci czy ¿o³±dek jest ju¿ wygojony. Chodzi o wspomniany wcze¶niej ucisk z lewej strony pod w±trob±. To mo¿e byæ ¿o³±dek, czasem odbija mi siê te¿ trochê ale rzadko. Zmieniæ olej czy jeszcze trochê poczekaæ?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #31 : 01-08-2009, 20:46 »

Cytat
mam w±tpliwo¶ci czy ¿o³±dek jest ju¿ wygojony. Chodzi o wspomniany wcze¶niej ucisk z lewej strony pod w±trob±.
Powiniene¶ siê bardziej zainteresowaæ anatomi± - w±troba jest z prawej strony, a to co Ciê boli to mo¿e byæ jaki¶ odcinek jelita.
Jak na 3 miesi±ce picia MO w takim stanie organizmu, poprawa jest du¿a. Zmieñ olej i do przodu. Je¶li pod wieczór pojawiaj± siê gazy, to s± one kumulacj± efektów ca³odniowego trawienia, choæby tych owoców jedzonych miêdzy posi³kami, owoce s± dozwolone zale¿nie od etapu diety, ale a¿ do ca³kowitego wyzdrowienia powinno ich byæ niewiele, na raz garstka.
Na GBG jeszcze za wcze¶nie.
Ociê¿a³o¶æ bêdzie mija³a, ale po tylu b³êdach z przesz³o¶ci nie stanie siê to od razu. Cierpliwo¶ci!
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #32 : 02-08-2009, 11:32 »

Wrócê do tematu pestek dyni, mianowicie w³o¿y³em pestki do szklanki z wod± na 4 dni – nie wykie³kowa³y. Nastêpnie wsadzi³em je do ziemi i dynia wyros³a po 1,5 dnia. Sprawdzê jeszcze pestki z innych ¼róde³.
   Kiedy chodzê s³yszê strzelanie w stawach, szczególnie w kostkach. Mam tak od wielu lat, ostatnio siê trochê nasili³o. Czy zacz±æ je¶æ galaretki ¿elowe Haribo? Czy mo¿e dopiero po uszczelnieniu jelit?
Zapisane
Zbigniew Osiewa³a (Zibi)
« Odpowiedz #33 : 02-08-2009, 15:49 »

My¶lê, ¿e ju¿ mo¿esz wdro¿yæ ¿elki Haribo.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #34 : 03-08-2009, 08:15 »

Jak przechowujecie miêso? Ja kiedy¶ kupowa³em miêso w miêsnym: udka z kurczaka, karkówkê, wieprzowinê itp. Takowe miêso zapakowane w woreczki foliowe przechowywa³em w lodówce przez kilka dni, lecz po paru dniach zaczyna³o brzydko pachnieæ.  Teraz miêso kupuje moja mama i jest wk³adane do zamra¿alnika w woreczkach foliowych. Wêdlin w ogóle nie jadam bo nie wiem jakie wybieraæ, a te które kupi moja mama le¿± w lodówce w woreczkach foliowych. Jadam g³ównie miêsa gotowane, wiêc stosuje uzdatnianie przed gotowaniem.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #35 : 03-08-2009, 09:05 »

Cytat
Wêdlin w ogóle nie jadam bo nie wiem jakie wybieraæ, a te które kupi moja mama le¿± w lodówce w woreczkach foliowych.
W nielicznych sklepach pakuj± wêdliny w papier, ale i on jest foliowany. Stale kupujê papier ¶niadaniowy (oddychaj±cy) i po przyniesieniu do domu przepakowujê s³oninê, boczek, szynkê, salceson, ser itd., w papier i dopiero tak opakowane wk³adam do pojemnika.
Cytat
miêso zapakowane w woreczki foliowe przechowywa³em w lodówce przez kilka dni, lecz po paru dniach zaczyna³o brzydko pachnieæ
Jaki jest cel przechowywania miêsa przez kilka dni, skoro codziennie (mo¿e z wyj±tkiem niedziel) mo¿na je kupiæ ¶wie¿e?
Du¿y b³±d. Miêso nale¿y przyrz±dzaæ tego samego dnia, inaczej s± to wyrzucone pieni±dze i hodowla kolonii grzybów i ple¶ni w lodówce. Zreszt± wszystkie produkty trac± czê¶æ swoich walorów od¿ywczych w miarê przechowywania. Wyj±tkiem jest ¶wie¿y drób oraz np. zaj±c, które wymagaj± kilkudniowego "skruszenia".
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #36 : 03-08-2009, 17:31 »

Miêsne sklepy s± zamkniête w niedziele i poniedzia³ek. Du¿o osób przechowuje miêso w zamra¿alniku chocia¿by dla wygody,   nie trzeba chodziæ i kupowaæ codziennie. Postaram siê to zmieniæ ale to nie bêdzie proste.
Cytat
Wyj±tkiem jest ¶wie¿y drób oraz np. zaj±c, które wymagaj± kilkudniowego "skruszenia".
   


Czyli jak kupiê udka z kurczaka to mog±  le¿akowaæ w lodówce? czy w zamra¿alniku?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #37 : 03-08-2009, 22:01 »

Cytat
Miêsne sklepy s± zamkniête w niedziele i poniedzia³ek
W poniedzia³ek zamkniête  eek?
Cytat
Czyli jak kupiê udka z kurczaka to mog±  le¿akowaæ w lodówce? czy w zamra¿alniku?
To dotyczy tylko drobiu gospodarskiego, mo¿na trzymaæ w lodówce ok. 2 dni, je¿eli jest dobrze wypatroszony - bez worka, a podroby wyj±æ i lepiej je zamroziæ, je¶li nie bêd± u¿yte tego dnia.
Udka ze sklepu lepiej od razu upiec. Je¶li nie jest mo¿liwe ich upieczenie w ci±gu 1-2 dni, to lepiej zamroziæ, pamiêtaj±c, ¿e mroziæ mo¿na tylko RAZ. Jak ju¿ rozmrozisz - do obróbki.
Co do miêsa, lepiej je obrobiæ od razu - mo¿e to byæ gotowanie, pieczenie lub marynowanie. W takim stanie mo¿na 1-2 dni przechowywaæ marynatê (nie d³u¿ej, bo miêso bêdzie kwa¶ne), 2-5 dni pieczeñ, 1 dzieñ miêso gotowane, do 2 dni - duszone lub w galarecie.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Sk±d: ¶l±skie
Wiadomo¶ci: 85

« Odpowiedz #38 : 04-08-2009, 14:36 »

Cytat
W poniedzia³ek zamkniête  ?
Niektóre sklepy miêsne s± zamkniête w poniedzia³ek lub czekaj± na dostawê.

Czy kompostownik jest dobry pod warzywa hodowane w ogródku? Kompostownik uzyskuje siê u nas z resztek po¿ywienia(skorupki jajek, skórki z ziemniaków, skórki z warzyw, resztki zup, nieraz przeterminowana ¿ywno¶æ, w zasadzie resztki wszystkich produktów spo¿ywczych równie¿ tych wysoko przetworzonych , które gnij± sobie razem ze skoszon± traw±. Potem taki nawóz mieszany jest z ziemi± w ogródku gdzie dalej gnije i na nim rosn± warzywa.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #39 : 04-08-2009, 14:56 »

Jest najlepszy, gdy¿ stosowanie takiego kompostu dodaje równomiernie ¶rodki od¿ywcze. Gdy u¿ycie np. obornika daje nadmiern± dawkê azotu w pierwszym roku. Warto taki kompost wzbogaciæ EM-ami.
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=3830.msg30483#msg30483
« Ostatnia zmiana: 04-08-2009, 15:02 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!