Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Peter - zapalenie prostaty, niedojrzałość fizyczna, alergie  (Przeczytany 90896 razy)
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #40 : 19-08-2009, 11:59 »

Mam dwa pytania.
1. Mogę jeść kiełbasę w II etapie DP? Jeżeli tak to jaką, czym się sugerować przy kupnie?
2. Grażyna pisałaś że powinienem pić pokrzywę. Czy teraz gdy pokrzywa jest już wyrośnięta też powinienem pić, czy tylko młodą? Jak przygotować taki napar?
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #41 : 17-09-2009, 14:52 »

Czy w trakcie oczyszczania można stosować antyperspiranty na nadmierne pocenie się? (Antidral, Etiaxil, Balea) Pytam bo nie jestem pewien czy w ten sposób nie zablokuje naturalnych procesów oczyszczania.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #42 : 20-09-2009, 15:31 »

Nadmierne pocenie się jest dla mnie dosyć uciążliwe. Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się w tej kwesti. Może ten temat był już poruszony na forum? W wyszukiwarce nie moge znaleźć.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #43 : 20-09-2009, 17:57 »

Cofnę się do pytań z sierpnia - już wtedy pozostawało jedynie stosowanie ususzonej pokrzywy i tak będzie do wiosny.
Kiełbasa nie stanowi zdrowego pożywienia, ale mając dostęp do swojskiej, można ją spożywać. Korzystniej jest przygotowywać mięso w domu: gotować, piec po zamarynowaniu lub bez, dusić, smażyć, robić pasztet, a także kiełbasę domowym sposobem - wiele osób tak robi.
Stosowanie antyperspirantów jest szkodliwe, a więc należy raczej stosować dezodoranty i ograniczyć je do wyjątkowych sytuacji. Pot wydzielany przez część gruczołów potowych jest początkowo bezwonny, jednak dzięki zawartości substancji tłuszczowych, jest szybko rozkładany przez bakterie, w wyniku czego powstaje nieprzyjemny zapach. Bieżące zwilżanie po myciu skóry alocitem i pozostawianie go do wyschnięcia hamuje rozwój tych bakterii i częściowo uwalnia od zapachu. Do kąpieli dobrze jest dodawać olej, który ułatwia usuwanie zanieczyszczeń i rozpuszcza tłuszcz; wieczorem można nanieść trochę kremu z witaminą A aby nie dopuścić do przesuszenia.
Gruczoły łojowe skóry stanowią drogę wydalania toksyn rozpuszczalnych w tłuszczach - warto więc zadbać o wątrobę, nie zaniedbywać kB z dodatkiem ostropestu.
Objawowo można pić herbatki z szałwii i melisy (1-3 razy dziennie). Porównaj wątek na temat pielęgnacji skóry http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=4767.msg44353#msg44353 ssania oleju http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=939.msg5192#msg5192

http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=1730.0
« Ostatnia zmiana: 24-09-2009, 15:00 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

!
« Odpowiedz #44 : 12-10-2009, 18:58 »

Mam pytania:
1. Czego mogę używać do golenia się?
Teraz używam piankę. Golę się a potem nakładam Balsam po goleniu MEN EXTREME, w składzie którego znajdują się różne dziwne składniki i zastanawiam się czy też nie jest toksyczny.

2. Czy mogę obecnie pić herbatę Lipton w torebeczce, ugotowaną w czajniku plastikowym? Czy lepiej nie? W ogóle chodzi mi o to, czy woda gotowana w czajniku plastikowym nadaje się do picia?
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 16:11 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #45 : 01-11-2009, 17:58 »

Pracuję teraz po 8 godzin fizycznie i umysłowo. Przez miesiąc schudłem 3,5 kg. Mam tylko jedną przerwę na coś do zjedzenia. Muszę powiedzieć, że moje samopoczucie poprawiło się. Nie jestem już tak bardzo zamulony, jak wcześniej i mam trochę więcej energii. Zastanawiałem się dlaczego tak jest. Może organizm szybciej pozbywa się wadliwych komórek?  W każdym razie jest poprawa i to się liczy. Reakcja Herxheimera, która trwała u mnie przez jakieś 6 miesięcy, skończyła się. Zdaję sobie sprawę, że może wrócić, ale na razie jest w porządku.
Codziennie zjadam:
Śniadanie: jajecznicę z 4 jaj z porem lub cebulą (jajka zerówki lub kupione na ryneczku od pani, która twierdzi, że karmi kury paszą, żytem, kukurydzą). Zerówki mają żółte żółtka a te z ryneczku mają żółtka bardziej pomarańczowe.

Obiad: Gotowane udko z kurczaka lub karczek + surówka z warzyw albo ryba pieczona w piekarniku + surówka z warzyw. Czasami dokładam jakąś kaszę.
  
Przegryzki: Jabłko pomiędzy obiadem a kolacją lub wafel ryżowy z szynką.
      
Kolacja: Udko z kurczaka lub karczek + surówka z warzyw + czasem kasza + masło, czasem wafel, kanapki ryżowe, ogórek kiszony.
  
Poza tym pije MO codziennie z olejem z pestek winogron, ssę olej słonecznikowy codziennie i wypijam koktajl błonnikowy - chociaż nie zawsze. Do tej pory nie wprowadziłem żelków Haribo, może wkrótce to zrobię. To na razie tyle. Aha, zmieniłem pastę do zębów na bezfluorową.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 16:09 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #46 : 25-11-2009, 09:46 »

Przy zmianie środka gojącego możesz odczuwać pewne objawy mgiełki mózgowej, ale to w sumie pozytywna oznaka. Różne tego typu nieprzyjemne doznania podczas kuracji oczyszczania, mogą być efektem pośredniej reakcji organizmu na oczyszczanie.
   Do potraw jajecznych dodawaj trochę brzuszka lub karczku, pręgi, podgardla, jakiejś dobrej kiełbasy, czy szynki (z pewnego źródła), to będziesz czuł dłużej nasycenie. Możesz dodawać też więcej tłuszczu do obróbki kulinarnej, ale tak, aby Ci buzi nie wykręcało.
   Jeśli nie masz kłopotów trawiennych, to zacznij łączyć większe ilości węglowodanów z białkiem i tłuszczem, a to wszystko przeważaj surówkami. O ile organizm będzie pozwalać, to także rób sobie na kolacje prawie to co na obiad. Głównie chodzi o połączenie białka z węglowodanami oraz tłuszczykiem.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2009, 09:51 wysłane przez Zibi » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #47 : 30-11-2009, 21:15 »

Przy zmianie środka gojącego możesz odczuwać pewne objawy mgiełki mózgowej

Ogólnie to czuję się cały czas zdezorientowany i zamyślony (uczucie spętania) ale jak sięgnę pamięcią wstecz to zawsze miałem problemy z koncentracją i z pamięcią. Co więcej teraz kiedy zdobyłem trochę wiedzy o zdrowiu i przeanalizuje całe swoje życie  to dochodzę do wniosku że  zostałem zainfekowany grzybem w łonie matki.
      Natomiast wracając do oczyszczania to czuje się na pewno lepiej niżeli w trakcie reakcji Herxheimera, Mam więcej energii i chęci do życia. Ale bardzo łatwo wyprowadzić mnie z równowagi i miewam jeszcze czasami dołki lub stany nerwowe. Te stany nerwowe bardzo mnie pobudzają i wyżywam się wtedy na worku treningowym.
Cytat
  Do potraw jajecznych dodawaj trochę brzuszka
Brzuszka ?? chodzi o podroby?
Cytat
lub karczku, pręgi, podgardla, jakiejś dobrej kiełbasy, czy szynki (z pewnego źródła), to będziesz czuł dłużej nasycenie. Możesz dodawać też więcej tłuszczu do obróbki kulinarnej, ale tak, aby Ci buzi nie wykręcało.

Czasem dodaje jakieś mięcho, przeczytałem w książce kucharskiej że dobrze jest do śniadania dodać białko z mięsa. Kiełbasy nie jadam, szynkę rzadko bo zawsze jakieś dziwne odczuwam uciski w jelitach itp. Poza tym nie mam pewnego źródła, kupuje po prostu w mięsnym na dzielnicy i szczerze mówiąc to nie wiem jakiej jest jakości. Do smażenia jajecznicy używam dużo masła, a po zjedzeniu często czuje jeszcze ochotę na masło więc zjadam ze dwie łyżki lub więcej. Ostatnio smażyłem też jajecznice na boczku.


Cytat
   Jeśli nie masz kłopotów trawiennych, to zacznij łączyć większe ilości węglowodanów z białkiem i tłuszczem, a to wszystko przeważaj surówkami. O ile organizm będzie pozwalać, to także rób sobie na kolacje prawie to co na obiad. Głównie chodzi o połączenie białka z węglowodanami oraz tłuszczykiem.

Z kłopotów trawiennych pojawiają się przelewania w jelitach szczególnie jak już leże w łóżku i próbuje zasnąć poza tym wspomniane wcześniej uciski, no i mam wrażenie że w odcinek jelita cienkiego zrobił się bardzo wrażliwy na wszelkie jedzenie. Często zdarzają się też wiatry cuchnące, np. po kapuście z grochem. Na kolacje staram się nie zjadać tłuszczy bo później nie mogę zasnąć, za to odczuwam potrzebę zjedzenia surówki a z nią zjadam np kasze gryczaną. Ogólnie staram się żeby kolacje były małe i szybko strawne.
    Surówki zjadam praktycznie codziennie takie same, czyli Marchewka, Pietruszka, Seler starte na tarce + oliwa z oliwek. Czasem zjadam kapustę kiszoną
    Zacząłem zjadać Haribo  lecz odczuwam ucisk po zjedzeniu i na razie wstrzymałem się, poczekam jeszcze trochę.

    Mam wątpliwości co do całej kuracji, MO, itd. Czy rzeczywiście uda mi się zyskać zdrowie? Czy o czymś nie zapomniałem, może źle się odżywiam, może jeszcze popełniam jakieś błędy? Czy rzeczywiście pozbędę się kandydozy po 3 latach picia MO? Mam różne lęki tego typu.
    Mam spore wątpliwości co do warzyw i produktów spożywczych, które kupuje.   Mianowicie chodzi o to że tu na forum przeczytałem że warzywa hodowane na nawozach i pestycydach są toksyczne, a ja kupuje wszystko na targu, nie mam jakiegoś dobrego "pewnego" źródła. Staram się wybierać takie które wyglądają w miarę naturalnie i nie są jakieś przerośnięte, kiedy po zjedzeniu okazuje się że mi nie smakują to je wyrzucam. W sezonie letnim jadłem warzywa ogródkowe, ale nie było ich na tyle żeby zrobić zapasy na zimę.
    Mam jeszcze parę pytań ale to następnym razem bo już jestem zmęczony.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 10:49 wysłane przez Zibi » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #48 : 01-12-2009, 11:08 »

Cytat
Brzuszka ?? chodzi o podroby?

Chodzi o boczek.

Cytat
Czasem dodaje jakieś mięcho, przeczytałem w książce kucharskiej że dobrze jest do śniadania dodać białko.

Bardziej zdaj się na potrzeby organizmu, a nie na wiedzę z książki kucharskiej.

Cytat
Do smażenia jajecznicy używam dużo masła, a po zjedzeniu często czuje jeszcze ochotę na masło więc zjadam ze dwie łyżki lub więcej.
Widocznie powinieneś dodawać więcej masła do jajecznicy, bo po co łykać puste kalorie.. albo dodawaj więcej jakiegoś mięska (np. boczku..), wówczas masła nie będzie tyle potrzeba zjadać.

Cytat
Często zdarzają się też wiatry cuchnące, np. po kapuście z grochem. Na kolacje staram się nie zjadać tłuszczy bo później nie mogę zasnąć, za to odczuwam potrzebę zjedzenia surówki a z nią zjadam np kasze gryczaną. Ogólnie staram się żeby kolacje były małe i szybko strawne.
Tak, kapusta z grochem, to może być dla Ciebie jeszcze daniem "odrzutowym".

Cytat
    Mam wątpliwości co do całej kuracji, MO, itd. Czy rzeczywiście uda mi się zyskać zdrowie? Czy o czymś nie zapomniałem, może źle się odżywiam, może jeszcze popełniam jakieś błędy? Czy rzeczywiście pozbędę się kandydozy po 3 latach picia MO? Mam różne lęki tego typu.
To standard!

 
Cytat
   Mam spore wątpliwości co do warzyw i produktów spożywczych, które kupuje.   Mianowicie chodzi o to że tu na forum przeczytałem że warzywa hodowane na nawozach i pestycydach są toksyczne, a ja kupuje wszystko na targu, nie mam jakiegoś dobrego "pewnego" źródła. Staram się wybierać takie które wyglądają w miarę naturalnie i nie są jakieś przerośnięte, kiedy po zjedzeniu okazuje się że mi nie smakują to je wyrzucam. W sezonie letnim jadłem warzywa ogródkowe, ale nie było ich na tyle żeby zrobić zapasy na zimę.
Nie ma co wydziwiać, po to Pan Józef wymyślił MO.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 11:10 wysłane przez Zibi » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #49 : 06-12-2009, 14:26 »

1.Co sądzicie o Samoleczeniu metodą BSM? Przyznam, że zanim zacząłem stosować metody Biosłone, samoleczenie bardzo pomagało mi na zapalenie prostaty i osiągałem dobre rezultaty w poprawie stanu prostaty. Natomiast po przerwaniu kuracji objawy się nasiliły, dlatego zastanawiam się czy czasem nie będzie to kolejna metoda na łatanie dziur w zdrowiu?
2. Skoro już wspomniałem o prostacie, to zapytam czy powinienem stosować napar na drogi moczowe?
3. Chciałem jeszcze zapytać o przemarznięcia. Ostatnio naraziłem się na długotrwałe przebywanie w nie ogrzewanych pomieszczeniach i zmarzła mi bardzo pupa (pośladki) i nogi, teraz jak wychodzę na zewnątrz bardzo szybko marzną mi nogi i tyłek nawet, kiedy noszę kalesony. Poza tym, długie siedzenie na krześle "zimnym" czyli normalnie w domu w temp. pokojowej powoduje, że już mam duże uczucie dyskomfortu - tj. uczucie przemarznięcia tyłka, dziwne mrowienia itp. Poza tym, od stóp też bardzo ciągnie zimno, w domu muszę nosić dwie pary skarpet i kalesony. Proszę o jakąś radę, co z tym można zrobić i czy da się to w ogóle "wyprostować"?
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 15:57 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #50 : 06-12-2009, 14:35 »

Cytat
1.Co sądzicie o Samoleczeniu metodą BSM? Przyznam że zanim zacząłem stosować metody Biosłone, samoleczenie bardzo pomagało mi na zapalenie prostaty i osiągałem dobre rezultaty w poprawie stanu prostaty. Natomiast po przerwaniu kuracji objawy się nasiliły dlatego zastanawiam się czy czasem nie będzie to kolejna metoda na łatanie dziur w zdrowiu?
Podobnie sądzę.

Cytat
2. Skoro już wspomniałem o prostacie to zapytam czy powinienem stosować napar na drogi moczowe?
Uważam, że ju pora!

Cytat
3. Chciałem jeszcze zapytać o przemarznięcia, ostatnio naraziłem się na długotrwałe przebywanie w nie ogrzewanych pomieszczeniach i zmarzła mi bardzo pupa (pośladki) i nogi, teraz jak wychodzę na zewnątrz bardzo szybko marzną mi nogi i tyłek nawet kiedy noszę kalesony, poza tym długie siedzenie na krześle "zimnym" czyli normalnie w domu w temp. pokojowej powoduje że już mam duże uczucie dyskomfortu - tj. uczucie przemarznięcia tyłka, dziwne mrowienia itp. Poza tym od stóp też bardzo ciągnie zimno, w domu muszę nosić dwie pary skarpet i kalesony. Proszę o jakąś rade co z tym można zrobić i czy da się to w ogóle "wyprostować"?
Okłady z rozgrzanej soli na okolicę kości krzyżowej: - http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=7036.msg75230#msg75230
« Ostatnia zmiana: 06-12-2009, 14:42 wysłane przez Zibi » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #51 : 07-12-2009, 10:27 »

Jak często stosować takie okłady?
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #52 : 07-12-2009, 15:03 »

Jak często stosować takie okłady?
Dopóki nie poczujesz poprawy.
Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #53 : 07-12-2009, 17:24 »

Jak to jest z tym Kelpem? Łykać tę tabletkę czy nie?
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 16:11 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #54 : 08-12-2009, 12:12 »

Peter, jesteś już dużym chłopcem na tym Forum, i czy nie jest już najwyższy czas, abyś się usamodzielnił... msn-wink
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 16:23 wysłane przez Zibi » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #55 : 08-12-2009, 18:02 »

Moja nieporadność może wynikać z braku zdecydowania, ale nazwałbym to jednym z objawów chorobowych. Natomiast na pewno potrzebuję jakiegoś ukierunkowania, więc zadam to pytanie trochę inaczej:
Zbyszku, powiedz,  czy suplementujesz się kelpem? ;-)
« Ostatnia zmiana: 14-12-2009, 15:54 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #56 : 08-12-2009, 19:16 »

Nie, nie używam żadnych tzw. suplementów diety oraz kelpu nigdy nie używałem.
  
Kelp (w przeciwieństwie do innych leków jest dobrze przyswajalny przez organizm) tu stanowi wyjątek, jeśli chodzi o tę suplementację, i jeśli będziesz go zażywał, nawet profilaktycznie, to może wyjść Ci na zdrowie. Tym bardziej dla Ciebie byłby wskazany, jeśli zbyt daleko mieszkasz od morza i jesteś stosunkowo młody...
  
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 16:22 wysłane przez Zibi » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #57 : 26-12-2009, 12:28 »

Co sądzicie o wkładkach przeciwpotowych? http://www.allegro.pl/item851837146_sweatex_wkladki_antypotowe_etiaxil_w_zestawi.html Zastanawiam się czy sobie nie kupić. Wiem już, że antyperspiranty są szkodliwe dla zdrowia, może wkładki mogą być?
« Ostatnia zmiana: 27-12-2009, 00:23 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Peter
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 27-03-2009
Skąd: śląskie
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #58 : 28-01-2010, 20:44 »

Mam ostatnio bardzo poważne problemy psychiczne: Natłok myśli, zamyślenie ciągłe, zamulenie, zapominanie, krytykanctwo, żale do wszystkich (do rodziny) nerwy, rozbicie, bóle głowy ciągłe. nie wiem skąd to się wzięło bo przed świętami odczuwałem bierność, dystans, wszystko brałem na rozum, bez emocji i czułem że jest lepiej a teraz powaliło mnie całkowicie. Zrobię przerwę w MO bo tak funkcjonować to nie mogę. Jeżeli macie jakieś rady to poproszę.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #59 : 28-01-2010, 21:16 »

Ja bym tych problemów nie wiązała z miksturą, co najwyżej zmniejsz ilość. Sądzę, że to raczej brak pracy powoduje, że trudno Ci się zdobyć na jakąś koncepcję dotyczącą własnego życia. Do tego nerwowa sytuacja w domu. Jedyną przyjemnością są ćwiczenia fizyczne. Zima też ma na to wpływ, i ten gwałtowny spadek ciśnienia atmosferycznego, to dlatego jesteś splątany i rozżalony. Powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że gdy zaczniesz dostrzegać plusy i staniesz się większym optymistą, wszystko zacznie się lepiej układać. Może jesteś przed urodzinami. Tak się jakoś składa, że wielu ludzi przed urodzinami odczuwa osłabienie i zniechęcenie, a potem to mija. Żeby jakoś przeżyć, trzeba siłę do życia znaleźć w sobie. Czasami jest trudno, ale warto, bo trzeba się rozwijać.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!