Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lody  (Przeczytany 46517 razy)
Danutka
« : 20-06-2007, 14:22 »

Moje  dzieci bardzo lubią lody, ja zresztą też...  Zakupiłam nawet niedawno foremki /plastikowe confused  niestety/ do robienia sorbetowych lodów.
Może macie pomysły albo sprawdzone przepisy jak je robić? Nie tylko zresztą sorbetowe.
Pozdrawiam  smile
« Ostatnia zmiana: 08-03-2010, 13:48 wysłane przez Szpilka » Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #1 : 12-05-2009, 11:15 »

Moja małżonka wyspecjalizowała się w lodach: 2 litry wiejskiej śmietany słodkiej + 20 żółtek.
Żółtka ubijane z waniliowym cukrem (niewiele cukru), osobno ubijana śmietana. Następnie oba składniki mieszane ze sobą i rozlewane do kubeczków, i do zamrażalnika. Oczywiście w trakcie produkcji nic nie jest podgrzewane itp. 
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #2 : 12-05-2009, 11:20 »

No jak ktoś ma dostęp do słodkiej wiejskiej śmietany to sobie może tak pomaszkiecić. W innym wątku Mistrz dopuszcza śmietanę pasteryzowaną i ja chyba ze względu na dzieciństwo moich dzieci zrobię im takie lody wg przepisu Twojej żony. W książce dr Kwaśniewskiego jest podobny przepis z tym, że tam zdaje się jednak masę jajeczno - śmietanową podgrzewa się. Czyżby ze względu na obawę przed salmonellą ?
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #3 : 12-05-2009, 11:22 »

Cytat
Czyżby ze względu na obawę przed salmonellą ?
Tak. Kiedyś też tak robiliśmy...

Ja mam tą wygodę, że śmietanę, serwatkę, mleko, masło, jaja przynosi mi pewna pani w pracy - nawet nie muszę za tym łazić.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2009, 11:24 wysłane przez Tomurbanowicz » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 16-05-2009, 18:20 »

Ukłony dla Twojej żony. Zrobiłam lody Jej metodą i są o niebo lepsze niż te podgrzewane. Konsystencja niebiańska. Nie dałam w ogóle cukru tylko wsypałam szklankę mielonych orzechów. Niebo w gębie :-)).
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #5 : 17-05-2009, 07:04 »

Ukłony dla Twojej żony [...]
Przekażę smile
Zapisane
Bibi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: od maja 2006, niestety z pół roczną przerwą
Skąd: Kraków
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #6 : 26-05-2009, 22:14 »

Do tych lodów dodałam torchę naparu z kawy i sypnęłam łyżeczkę świeżo zmielonych ziarenek. Rewelacja smile dziękuję za przepis smile
Zapisane

Imperium się nie poddaje, Imperium kontratakuje! smile
tomurbanowicz
« Odpowiedz #7 : 02-06-2009, 11:51 »

Moja małżonka zrobiła wczoraj lody o smaku bananowym (zmiksowany banan) - mój synek 4 miesięczny nie mógł się od nich (roztopionych) oderwać. Pycha smile
Zapisane
darek
« Odpowiedz #8 : 02-05-2010, 19:37 »

Swoje lody robię el. mikserem - takim trzymanym w ręce. Do specjalnego naczynia (udało mi się kupić 2 z gumką w otoku dna - dobrze się trzyma stołu, u góry tylko lekko rozszerzony z niewielkim rowkiem do łatwego wylewania) wbijam żółtka (jaja z dobrego źródła, ale i tak umyte i sparzone) i tyle łyżeczek cukru trzcinowego nierafinowanego, ile żółtek - ubijam dobrze. W osobnym naczyniu ubijam słodką śmietanę 30%. Na małych obrotach wkręcam do żółtek śmietanę i mus owocowy lub utartą gorzką czekoladę, bakalie, co kto lubi. Moje ulubione zestawienie smaków, to truskawki z bananem. Rozkładam do foremek, dekoruję i zamrażam w -18%. Takie lody mają niewiele cukru, ale są słodkie ze względu na słodką śmietanę.

Poproszę o informację ile słodkiej śmietany na ile żółtek?

I niepokoją mnie te niskie obroty przy dodawania śmietany do żółtek - czy da się to zrobić przy pomocy miksera, ale takiego jak jest w robotach kuchennych (tylko 2 prędkości), bo ręcznego niestety nie posiadam Smutny  To samo dotyczy ubijania śmietany.

Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #9 : 07-05-2010, 21:58 »

Cytat
Poproszę o informację ile słodkiej śmietany na ile żółtek?

100 ml śmietanki 30% na jedno żółtko, ewentualnie jak ktoś lubi bardzo słodkie to dodaje jedną łyżeczkę cukru trzcinowego lub miodu (na jedno żółtko oczywiście).
 
Cytat
czy da się to zrobić przy pomocy miksera, ale takiego jak jest w robotach kuchennych (tylko 2 prędkości), bo ręcznego niestety nie posiadam   To samo dotyczy ubijania śmietany.

Da się zrobić przy pomocy normalnego miksera, dzisiaj tak zrobiłam. Żółtka utarłam z odrobiną cukru waniliowego, mikser umyłam ,wlałam do niego śmietankę i również ubiłam na sztywno, potem dodałam powoli masę jajeczną i chwilę miksowałam. Wszystko podzieliłam na połowę, do jednej części dodałam naparu ze świeżo zmielonej kawy. Przełożyłam do dwóch szklanych pojemników i do zamrażarki. Po trzech godzinach jedliśmy lody chociaż trochę za bardzo zamarzły. Są pyszne ale mają jeden mankament - za dużo kalorii. 
Zapisane
martuszkakh
« Odpowiedz #10 : 09-05-2010, 17:24 »

Jaja z dobrego źródła to pewnie te prosto ze wsi? ... chyba mogę tylko pomarzyć o lodach, choć pewnie cała nasza rodzinka by je sobie czasem zjadła, takie swojskie... rozumiem, że lepiej tych sklepowych z 1 lub 2 w kodzie to mimo wszystko na surowo nie jeść? Co o tym myślicie?
Zapisane
martuszkakh
« Odpowiedz #11 : 09-05-2010, 20:33 »

Jajka, które ja kupuje to z nr 1. Zdarzają się różnej wielkości, skorupki mają raczej ciemne (ale o różnym odcieniu). Trudno mi określić ich twardość, ale nie są na pewno z tych super cienkich - pamiętam jak kiedyś (jeszcze zanim sprawdzałam jakiej jakości jaja kupowałam) zdarzało mi się kupić jaja z tak cienką skorupką, że pękała prawie od samego trzymania... o ile dobrze pamiętam, skorupki miały kolor biały. Te nie są również nie wiadomo jak twarde - dość łatwo je rozbić...

Jaja, które kupuję są w miarę ok. jeśli chodzi o smak i nie śmierdzą mi (niektóre mi strasznie śmierdzą i nie mogłabym ich przełknąć). Natomiast kury niosące te jaja są prawdopodobnie szczepione przeciwko salmonelli thumbdown - ich jaja mają pieczątkę z wizerunkiem lwa... cóż, wcale nie fajnie, ale tu chyba wszystkie jaja bez względu na kod mają tę pieczątkę... a do innych nie mam dostępu. Można kupić na farmach różne wyroby, ale cóż, nie wiem jakie tutaj farmerzy mają praktyki a ich wyroby mają tendencję do bycia kosztownymi. A żadnego znajomego farmera nie mam by popytać...

Może jednak kiedyś się skuszę na te lody. Mam jeszcze problem ze śmietaną, bo tu z tych pasteryzowanych, które dostępne są w  Polsce to mogę dostać firmy Zott lub Piątnica, a one mają jakieś dodatki i zagęszczacze. Jest też dostęp do UHT... ale to raczej odpada... Na angielskie dostępne w sklepach to nie patrzę, bo tam skład w ogóle nie jest opisany....
« Ostatnia zmiana: 09-05-2010, 21:03 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Sonata
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.11.2009 r.
Skąd: Rybnik
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #12 : 10-05-2010, 06:52 »

Kupuję śmietanę kremówkę 30 % w szklanej butelce, jak za komuny. Ubija się super. Sądzę, że to jeszcze najlepsza śmietana. Smakiem zbliżona do prawdziwej. Kiedyś robiłam z niej masło. A lody zrobię jak będzie trochę cieplej.
Zapisane
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #13 : 10-05-2010, 08:31 »

Napisz proszę, gdzie kupujesz tę śmietanę w butelce, jeśli to nie tajemnica.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2010, 17:27 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Sonata
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.11.2009 r.
Skąd: Rybnik
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #14 : 10-05-2010, 20:04 »

Czasami jak jest, to kupuję w sklepiku w moim bloku, ale przeważnie to biorę z targu w Rybniku, mają zawsze świeżą i codziennie, po 3.80 zł do 4.30 zł za butelkę te większą, chyba pół litra tam jest. Tydzień temu kupiłam skwaszoną, i to za połowę ceny, wzięłam 3 sztuki. Aha i jest z Mleczarni z Głubczyc.
Zapisane
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #15 : 11-05-2010, 09:41 »

Pofatygowałam się osobiście do OSM Głubczyce. Z tematem butelki szklanej pożegnali sie około 10 lat temu. Czyżby pomyłka?
Zapisane
Sonata
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.11.2009 r.
Skąd: Rybnik
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #16 : 13-05-2010, 21:30 »

Dziwne... sprawdzę na etykiecie, ale wszędzie mi powiedzieli, że to Głubczyce. Z tego co wiem, to mieli już zaprzestać stosowania szklanych butelek, ale jednak chyba wznowili produkcję bo można kupić je w niektórych sklepach.

Nic nie widać na etykiecie, jutro sprawdzę w sklepie, mogłam najpierw sama sprawdzić źródło pochodzenia tej śmietany, zanim coś w wątku napiszę, z góry przepraszam. Napisałam co mi przekazali sprzedawcy, ze Głubczyce.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2010, 21:41 wysłane przez Sonata » Zapisane
Sonata
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.11.2009 r.
Skąd: Rybnik
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #17 : 17-05-2010, 09:09 »

Dziwna sprawa, obdzwoniłam dookoła Rybnika mleczarnie i nikt nie produkuje śmietany w szkle. Na etykiecie pisze tylko RPSM, śmietana kremówka i data ważności.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #18 : 17-05-2010, 09:20 »

http://www.rpsm.pl/
Zapisane

Sonata
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.11.2009 r.
Skąd: Rybnik
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #19 : 17-05-2010, 21:23 »

Tak, to Szczerców. Tylko dlaczego sprzedawcy wprowadzają w błąd kupujących, tego nie rozumiem.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!