Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 07:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lody  (Przeczytany 47569 razy)
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #20 : 17-05-2010, 21:39 »

Może kupują od pośrednika z Głubczyc? Swoją drogą w sklepie firmowym OSM Głubczyce sprzedają m.in. wyroby mleczarskie OSM Racibórz - też paranoja jakaś.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #21 : 12-08-2010, 23:00 »

To ja na koniec dnia (albo na początek) wrócę do lodów. W wątku przewija się stale ten sam przepis bazowy:

Skład: żółtka, cukier i śmietanka kremówka, najlepiej 30 %.
Proporcje: na 1 żółtko: 1 płaska łyżeczka cukru do ubicia i 100 ml śmietany.
Wykonanie: ubić osobno żółtka i osobno kremówkę, połączyć wszystkie składniki.

Tym razem podam przepis dla odchudzających się.

Skład: jajka, cukier, jogurt naturalny (zawartość tłuszczu do 3 %, węglowodanów do 5 %) z dodatkiem śmietany 12 lub 18 %, jako dodatek kakao o obniżonej zawartości tłuszczu (decomoreno 10-12 %) lub niewielka ilość dżemu owocowego.

Proporcje: na 1 żółtko i 1 całe jajko: 2 płaskie łyżeczki cukru z możliwością zamiany na słodzik (najlepiej 2 płaskie łyżeczki ksylitolu), kubeczek 150 g jogurtu naturalnego, 2 łyżeczki śmietany, 1 łyżeczka kakao lub 1 łyżeczka dżemu.

Wykonanie: ubić żółtko i jajka z cukrem, mieszając dodać jogurt i śmietanę oraz dodatki. Rozłożyć do foremek - z podanej ilości uzyskuje się 3 porcje - schładzać w temperaturze -18 stopni do 2 godzin, w trakcie zamrażania można masę w foremkach zamieszać, ale mnie się i tak zamroziły równo, bez mieszania.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #22 : 13-08-2010, 22:25 »

Na początku lata kupiłam maszynę do lodów. Robię lody owocowe.
Owoce - jagody, jeżyny, truskawki, arbuz... różne, czasem jeden smak a czasem mieszam różne.
Miksuję owoce w blenderze.
Ucieram żółtko z miodem. Białko ubijam na pianę.
Wszystko krótko miksuję razem, czasem dodaję mleko kokosowe.
Wlewam do maszyny, miesza ok 20-30 minut i lody gotowe.
Naprawdę pyszne smile
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #23 : 13-08-2010, 23:16 »

Maszyna to raczej "maszynka", zamrożona miska z mieszadłem. Lody są zamrażane i cały czas mieszane. To powoduje, że są bardzo "puszyste". Zamrożone w foremkach też są smaczne ale nie mają takiej konsystencji.
« Ostatnia zmiana: 09-10-2011, 19:18 wysłane przez Heniek » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #24 : 09-10-2011, 18:04 »

Poproszę o informacje na temat sprawdzonego urządzenia do robienia lodów.
Zapisane
Iwona
« Odpowiedz #25 : 03-11-2011, 21:12 »

A oto mój przepis na ekspresowe lody:

porcję mrożonych owoców (np. truskawek) wymieszać w blenderze z bananem. Proporcje mniej więcej 1:1.

Polecam, lody są pyszne a do tego jak sami widzicie banalne w przygotowaniu!
Zapisane
Albert75
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10.09.2009
Skąd: Wa-wa
Wiadomości: 105

« Odpowiedz #26 : 04-11-2011, 19:59 »

hmmm, nie wiem czemu, ale banan z truskawką mi jakoś nie gra, bardziej banan z espresso....
Tak, czy siak, lody zrobię i to może jutro, bo jem ich dużo smile
Zapisane
Iwona
« Odpowiedz #27 : 04-11-2011, 21:10 »

Banan z espresso na pewno by fajnie smakował, ale z tego nie wyjdą Ci lody msn-wink Żeby wyszły, musisz dodać mrożonkę.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #28 : 30-05-2012, 01:17 »

http://www.fakt.pl/Producenci-lodow-stosuja-srodek-na-wszy-W-lodach-sa-chemiczne-dodatki,artykuly,159650,1.html
Cytat
...lody faszeruje się chemią. Dlatego lody waniliowe robi się nie z wanilii, tylko piperonalu – środka, którego używa się także do tępienia wszy. Lista chemikaliów używanych do produkcji współczesnych lodów jest bardzo długa.
« Ostatnia zmiana: 30-05-2012, 01:19 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #29 : 30-05-2012, 07:25 »

Banan z espresso na pewno by fajnie smakował, ale z tego nie wyjdą Ci lody msn-wink Żeby wyszły, musisz dodać mrożonkę.
Powinny wyjść całkiem spoko - wystarczą same zmrożone banany. Ja tam często sobie robię tak z jakimiś orzechami i ziarnami kakaowca np.
Kiedyś robiłem banan z samym kakaem i też były ok.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #30 : 30-05-2012, 07:57 »

Tu jest świetny przepis na lody:
http://mojewypieki.blox.pl/html

A tu 64 przepisy na lody domowe:
http://www.blox.pl/html?blog_search=lody&weblog_name=mojewypieki&parentPage=webLogView&page=blogPublicSearch
Zapisane

Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #31 : 30-05-2012, 11:47 »

Często robiłam lody technologią podobną do tej jaką opisała Iwonka - banan plus truskawka - było bardzo smaczne. Banany, to swoją drogą, ciekawy produkt do obróbki. W bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Ale wszyscy w domu uwielbiamy takie coś co nazywamy lodami smile:
- zamrażam dojrzałe truskawki
- śmietana co najmniej 30%
- cukier trzcinowy (idealny jest zmielony)

Wrzucam do Termusia (ale każdy blender o silnych obrotach jest w porządku), miksuję i uciekam przed synem. Jeśli dziecko dopada mnie zbyt wcześnie - wyrywa klosz i wyżera bezpośrednio z niego.
Niestety teraz musimy doczekać do III etapu Smutny. Pozytywem jest to, że dziecko też chce jeść zgodnie z DP i nie narzeka na "trudy" I etapu.
Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #32 : 31-05-2012, 20:26 »

Przepis na lody:
2 szkl.śmietany kremówki
 pół. szkl. cukru
5 jaj
kakao, bakalie
śmietane, żółtka + cukier, białka  ubić osobno, do śmietany dod. ubite składniki i delikatnie wymieszać, do jednej części dod. bakalie, do drugiej kakao.
 
                                                                                                     
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #33 : 31-05-2012, 21:20 »

Cytat
5 jaj
kakao, bakalie
śmietane, żółtka + cukier, białka  ubić osobno
Nie boicie się salmonelli? Miałam ja w wieku 17 lat, od tamtej pory nie mogę się przekonać do surowych jaj.
« Ostatnia zmiana: 31-05-2012, 21:23 wysłane przez Lenka » Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #34 : 01-06-2012, 13:20 »

Cytat
Nie boicie się salmonelli?
Dla tych co się boją salmonelli
2 szkl. mleka
3 jajka
12 dkg cukru
cukier waniliowy
jajka ubijamy z cukrem, mleko gotujemy z cukrem waniliowym, tym gorącym mlekiem zalewamy jajka, dod. bakalie.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #35 : 03-06-2012, 06:14 »

Strach przed salmonellą, podsycany przez sanepid, doprowadził do tego, o czym Dusiu wspomniał. Tak naprawdę lodów w naszym kraju nie ma, są tylko bardziej lub mniej chemiczne mieszaniny rozpuszczone w mleku z cukrem. A biznes lodowy jest niesamowicie dochodowy. W Italii istnieje potężna gałąź przemysłu do produkcji past, proszków, komponentów do produkcji lodów. Zyski lodziarzy są ogromne, ale oparte na oszustwie.

Po paru latach wg Biosłone, próby testowania produktów lodziarzy kończą się dla mnie bólem. Chyba więc zdrowy nie jestem... msn-wink Czytałem ostatnio, że jakiś czas temu w Italii dwójka przyjaciół poszła na lody... i nigdzie ich nie było, nie nadawały się do spożycia. Postanowili, że zrobią lody sami, wg tradycyjnych receptur, ze składników nieprzemysłowych. Powstała tak sieć lodziarni o nazwie GROM. Popyt na prawdziwe lody istnieje, jest nawet duży, bo te GROMy są pełne ludzi... Ok, gdzie by tu kupić świeżą śmietankę?
Zapisane

I'm going through changes
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #36 : 03-06-2012, 12:38 »

Cytat
gdzie by tu kupić świeżą śmietankę
Kupuje na targu od kobitki, która ją wiruje.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #37 : 03-06-2012, 15:41 »

Ostatnio jadłam lody tej firmy i są bardzo smaczne przykrych niespodzianek nie zauważyłam.
http://www.consonni.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=616:lodowa-historia-consonni&Itemid=184
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #38 : 03-06-2012, 18:57 »

Tu też jest mowa o mleku z cukrem. Ciekawe co to za mleko? Ani słowa o jajach... smile
Zapisane

I'm going through changes
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #39 : 04-06-2012, 10:08 »

Ja zrobiłem wczoraj własne lody (śmietana sklepowa 30% + jajka + cukier + wanilia) ale konsystencja ich wyszła bardzo twarda po zamrożeniu. Prawie nie można ich nabrać nawet specjalną łyżką do lodów.
Czy te maszynki do lodów sprawiają własnie, że lody sa bardziej miękkie?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!