Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pierwsza ciąża po czterdziestce  (Przeczytany 57086 razy)
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #20 : 02-10-2009, 18:36 »

Gosiek!
Dziecko to cud!
A potem "światło naszych oczu" ja mam trójkę dzieci, wspaniałych ludzi już dorosłych.
Gratuluję i życzę zdrowia. Życzę wspaniałych dobrych przeżyć!
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #21 : 05-10-2009, 11:48 »

Pomyślałam, że trochę napiszę, co słychać u starej "ciężarówki" po siedmiu miesiącach ciąży. Z dzieciątkiem (podobno córeczka Julka) jest ok. Oczywiście na tyle, na ile może to pokazać usg. Moje badania wszystkie wychodzą w normie, więc pomyślałam o porodzie w wodzie. W naszym szpitalu jest taka możliwość nieodpłatnie, ale niewiele kobiet z niej korzysta.
W ciągu tych kilku miesięcy zaliczyłam mdłości, bóle pleców, kilkakrotne wymioty. Wieczorami bywam solidnie zmęczona, a rankiem śpię baaaardzo długo. Ale skoro mogę sobie na to pozwolić (cały czas jestem na wolnym), to dlaczego nie. Ciągle spaceruję, bo pogoda sprzyja. Mogę chodzić (chociaż raczej wolno i żylaki mi się bardziej uwidoczniły), siedzieć, leżeć, ale nie mogę stać. A u nas czasami bywają kolejki  confused
Teraz już o żadnej diecie nie ma u mnie mowy. Przechodzę kilkutygodniowe okresy zachcianek - był borówkowy, truskawkowy, śliwkowy, a teraz jest jabłkowy. Niestety, do warzyw mnie nie ciągnie, ale na bieżąco robię sobie ogórki ledwo podkiszone ( tylko mąż mi je często zjada) i marchewkę. A że mamy już kiszoną kapustę, to też ją wcinam. Zdarzają mi się też "okresy słodyczowe", ale staram się je eliminować (jeśli tylko potrafię  naughty ). Przytyłam 10 kg, co podobno też jest w normie. W ogóle cała byłabym "w normie", gdyby nie płaczliwość. Z byle powody ciekną mi łezki, co tak mnie złości, że...jeszcze bardziej płaczę. Ale skoro ciąża to odmienny stan, to może tak właśnie ma u mnie być.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #22 : 05-10-2009, 12:12 »

Gosiek. Ja rodzilam w wodzie i jest to naprawde wspaniala sprawa. Doradzam!
« Ostatnia zmiana: 05-10-2009, 21:49 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #23 : 07-10-2009, 14:58 »

Pięknie napisałaś Gosiek!
Aż się wszystko przypomina! Wypoczywaj i czuj się dobrze - już trzymam kciuki!
A płaczliwość stosowna do stanu - nic się nie przejmuj, jest dobrze, a będzie świetnie.
Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #24 : 07-10-2009, 19:20 »

Hmm... Moja żona też była "starą pierwiastką" smile i urodziła w wodzie małą gwiazdkę smile Zazdroszczę wam tego pięknego okresu oczekiwania i potem... odkrywania małego kosmity z archaicznych czasów, z naszej prehistorii.

Niestety także w tej części Służby Zdrowia zwanej położnictwem sporo jest ignorancji i braku poszanowania dla fizjologii i natury kobiet. Bywa i tak, że pewnej części personelu szpitalnego brak po prostu empatii dla noworodków. Podobno najlepiej rodzić we własnym domu smile
Zapisane

I'm going through changes
Iza38K
« Odpowiedz #25 : 08-10-2009, 07:36 »

Podobno najlepiej rodzić we własnym domu smile
Tak podobno...nie dane mi było tego doświadczyć za to znieczulicy personelu medycznego oj tak. Za każdym razem. Życzę każdej rodzącej aby rodziła w domu, aby za rękę trzymała ją jej własna matka lub siostra. Nie wiem czy obecność mężczyzny to taka pociecha. Raczej chyba jednak druga kobieta, która wie o co chodzi, wie co to za ból, co za niepewność. Ale może to tylko takie moje subiektywne odczucie smile .
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #26 : 08-10-2009, 12:57 »

Może nie dla każdej kobiety jej mężczyzna obok podczas porodu jest pociechą. W obecnych warunkach szpitalnych jest to raczej koniecznością --- we dwoje łatwiej oprzeć się szpitalnym rygorom i choćby pożartować z tego. Dla mnie poród mojego dziecka był bardzo wzruszającym momentem :-) Gdyby to odbyło się w domu, byłoby spokojniej, bez pośpiechu, bez ciągłego kontrolowania...
Zapisane

I'm going through changes
Grazyna
« Odpowiedz #27 : 19-10-2009, 11:50 »

Gosiek, pewnie już i tak nie pracujesz, to napisz nam od czasu takie budujące posty, jak to Ty potrafisz. Martwię się, jak dziewczyny mieszają w układzie hormonalnym (jak choćby Kasia), jak zdrowia i urody szukają w "Studiach Urody" i u kosmetyczek, które działają na ich młode buzie silnymi środkami złuszczającymi. A Ty zawsze potrafiłaś zaufać swojemu organizmowi i dlatego masz takie piękne efekty. Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę, aby wszystko układało się po Twojej myśli.
« Ostatnia zmiana: 02-06-2012, 18:44 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #28 : 07-11-2009, 22:15 »

Gosiek, mnie się łezka w oku zakręciła czytając ten wątek. Dawniej byłam "twardzielką" a po ciąży reaguję bardziej emocjonalnie na pewne sprawy i cieszę się, że tak jest. Najpiękniejsze chwile przed Tobą! Pisz co słychać smile
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #29 : 28-11-2009, 11:37 »

To już 39. tydzień ciąży! Niestety, nici z porodu rodzinnego (podobno epidemia grypy) i w wodzie. Moja pani ginekolog ustaliła cięcie cesarskie na poniedziałek. Przestraszyłam się, ponieważ przez całą ciążę była mowa o porodzie naturalnym. Jednak ona twierdzi, że tak będzie lepiej dla mnie i dziecka. Mam już umówioną znajomą pielęgniarkę z "noworodków", która będzie ze mną podczas operacji i po - tyle, ile będzie trzeba. Powiedziała, abym zażyczyła sobie znieczulenie ogólne, gdyż "blokada" może być niebezpieczna. To wszystko działo się dzisiaj, więc jeszcze muszę to przemyśleć.
A ogólnie czuję się bardzo dobrze. Tylko spadł mi poziom żelaza, więc podciągnęłam go sposobem Editho (utarte żółtko na czczo). Ciągle spaceruję, bo pogoda sprzyja, chociaż szybko się męczę. Nie mam też problemu z prowadzeniem samochodu.Julka tak się zabawnie wierci w moim brzuchu, że czasami to mi żal, że tego już nie będzie.

Cytat
A Ty zawsze potrafiłaś zaufać swojemu organizmowi 
Grażynka, muszę Cię rozczarować. Popełniałam te same błędy, co te dziewczyny, a może i więcej  bash. Ale od trzech lat bardzo staram się  nie być "pacjentem".
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #30 : 28-11-2009, 11:59 »

Gosiek, sorry ale nie rozumiem. Czy tobie zalecane jest ciecie cesarskie z powodu panujacej grypy?  eek
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #31 : 28-11-2009, 13:02 »

Cha, cha, Emisia:
Cytat
nici z porodu rodzinnego (podobno epidemia grypy)
A cc: pierwiastka po czterdziestce, duża wada wzroku, żylaki podudzi.
Ale wszystko to było też na początku ciąży, a o cc nie było mowy. Dlatego jest mi trudno zaakceptować decyzję ginekologa.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #32 : 28-11-2009, 15:30 »

A ja uważam, że decyzja lekarza słuszna, szkoda że ja nie miałam takiego lekarza, kiedy rodziłam moje trzecie dziecko mając 40 lat. Jak sobie dziś przypominam, to od razu mi się podnosi ciśnienie, to był horror, mdlałam dawali mi tlen a potem kazali pchać, oczywiście nic z tego nie wychodziło, więc lekarz go ze mnie wycisnął. Byłam cała porozrywana, przez miesiąc chodziłam zgięta wpół/ potworny ból krzyża/. Chłopak urodził się duży 4,5 kg. długi 60 cm.Dzisiejsze moje dolegliwości to pewnikiem skutek tamtego porodu.
Uważam, że decyzja słuszna. Będzie dobrze, trzymam kciuki za Ciebie.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #33 : 28-11-2009, 20:27 »

Ja również uważam tę decyzję za słuszną. Przynajmniej nie musisz się obawiać przez to dzisiejsze "wyciskanie" dzieci na siłę o porażenie mózgowe, jakieś tam uszkodzenia główki, złamania barku itp. Przy blokadzie będziesz uczestniczyła w całym porodzie.  
« Ostatnia zmiana: 03-12-2009, 20:22 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Bromba
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 24.09.2009
Skąd: stadnina stołeczna
Wiadomości: 63

Bromby, jak wiadomo, są skłonne do refleksji...

« Odpowiedz #34 : 03-12-2009, 16:14 »

Cytat
Przy blokadzie będziesz uczestniczyła w całym porodzie.
Ja zrozumiałam, że będzie znieczulenie ogólne
Cytat
Powiedziała, abym zażyczyła sobie znieczulenie ogólne, gdyż "blokada" może być niebezpieczna.
Też trzymam kciuki za ten poród, bardzo Ci życzę Gosiek, aby wszystko poszło prawidłowo.
Ja osobiście nie mam przekonania co do cięć cesarskich, ale rozumiem, że w Twoim przypadku jest to konieczne. Życzę wszystkiego dobrego!
PS. Przeczytałam jeszcze raz post Gosiek i wynika z niego, że Dzidziuś jest już na świecie!
Czekamy na nowinki...
Zapisane

Bo rzeczywiście, jak się dobrze pomyśli, to każda awantura, walka, pojedynek okazują się zajęciem ponurym, dość monotonnym, a nawet wręcz nudnym dla umysłu naprawdę dociekliwego.
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #35 : 04-12-2009, 20:35 »

Jesteśmy już w domu. Juleczka jest zdrowa. Resztę "nowinek", kiedy i ja wydobrzeję.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #36 : 04-12-2009, 21:18 »

Super Gosiaczku! Gratuluję!  clap
Zapisane

Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #37 : 04-12-2009, 21:21 »

Cesarskie cięcie jest chirurgiczną operacją... i powinno być chyba ostatecznością? Myślę, że wielu problemów i powikłań przy porodzie dałoby się uniknąć, unikając szpitalnych procedur i niepotrzebnego stresu? Poród we własnym domu jest czymś naturalnym, oczywistym --- nie wiadomo dlaczego został jakiś czas temu wynaturzony? Moja mama i całe jej rodzeństwo urodziło się w domu --- ja niestety nie miałem już takiego szczęścia i urodziłem się w komunistycznym szpitalu :-) Kto wie czy nie było to najbardziej kruchym elementem w fundamentach mojego życia? ;-)

Personel szpitalny wciąż ingeruje w intymność matki... Sam byłem tego świadkiem. Myślę, że organizm matki najlepiej wie czego chce i urodzi wtedy, kiedy urodzi, gdy się go nie pogania, nie przeszkadza. Tymczasem przeciągający się około północy poród mojej córki wciąż był dość złośliwie komentowany przez sympatyczną na codzień pielęgniarkę. Jaki to miało sens? Do czego w tych chwilach potrzebne były nam pielęgniarki i lekarze, badanie pulsu, etc.? Do tego, żeby zaburzyć nam naturalny rytm życia i doprowadzić do powikłań... żeby mieć w związku z tym dodatkową pracę, uzasadnienie swojej misji? ;-)
Zapisane

I'm going through changes
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #38 : 04-12-2009, 22:14 »

Gratulacje Gosiek smile
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #39 : 04-12-2009, 22:41 »

Wielkie gratulacje!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!