Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Suche plamy na skórze  (Przeczytany 26908 razy)
sylviapl
« : 20-04-2009, 08:08 »

Jestem obecnie na etapie oleju kukurydzianego (koniec 2-giego miesiąca). Od ponad 3 tygodni pojawiają mi się na przedramionach czerwone, łuszczące się plamki. Niektóre w środku lekko pękają i sączą się. Bywają dni kiedy bledną i są niewidoczne, ale ostatnio nasilają się. Domyślam się, że to efekt oczyszczania i najlepiej byłby przecierpieć,  ale idzie lato i trochę wstyd będzie to eksponować. Smaruję zmiany alocitem i oliwą z oliwek, na razie bez efektów. Dodam, że nigdy dotąd takich zmian nie miałam na skórze.
Czym to można_by jeszcze potraktować?

By pisze się razem, gdy czasownik nosi formę osobową, można jest bezosobowe - można by. Tytuł, podobnie jak zdanie, zaczynamy dużą literą.
« Ostatnia zmiana: 12-06-2009, 12:40 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #1 : 21-04-2009, 23:42 »

A ja myślę że masz okresową nietolerancje glutenu powstałą po usunięciu chorych komórek z jelit. Wprowadź dietę bezglutenową i zobaczysz czy problemy ustąpią.
Zapisane
sylviapl
« Odpowiedz #2 : 22-04-2009, 07:58 »

OK. Wprowadzę dietę bezglutenową i zobaczymy.
Zapisane
sylviapl
« Odpowiedz #3 : 23-04-2009, 09:35 »

Po 2 dniach diety bezglutenowej: pierwszy dzień - przeczyszczanie, drugi dzień - ból głowy (jakbym się struła). Za_to plamy bardzo zbladły :-)


Sylwio, pisz porządnie, bo będziemy kasować.
« Ostatnia zmiana: 12-06-2009, 12:42 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #4 : 23-04-2009, 21:33 »

po 2 dniach diety bezgtutenowej: pierwszy dzień-przeczyszczanie, drugi dzień ból głowy (jakbym się struła). Zato plamy bardzo zbladły :-)

Czyli organizm się odtruwa z glutenu, który był dostarczany.
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #5 : 25-04-2009, 20:18 »

To ja też tak spróbuję, ostatnio na przedramionach zrobiła mi się taka sucha, łuszcząca się skóra - swędzi i odpada białymi płatkami. Smaruję maścią z wit. A. Zobaczymy, jak będzie na diecie bezglutenowej.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
sylviapl
« Odpowiedz #6 : 12-06-2009, 12:13 »

Po ponad miesiącu prób i błędów z dietą bezglutenową mogę stwierdzić, że to działa. Jak wykluczam gluten i to nawet niezbyt radykalnie, znikają suche plamy i trawienie uspokaja się - tzn. żadnych wzdęć - nawet po kombinacji czereśni z fasolką szparagową :-)
« Ostatnia zmiana: 12-06-2009, 12:43 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #7 : 29-01-2010, 16:02 »

U mojej córki ponad miesiąc temu, też pojawiły się suche plamy na skórze. Miksturę zaczęła pić od pażdziernika 2009 r. a od ok. tygodnia zrobiła przerwę w piciu. Odstawiła gluten, jednak plamki jeszcze przybywają. Smaruje się alocitem, kremem clotrimazolum, stosuje kąpiel w oleju sojowym.
Wiem, że musi być cierpliwa, ale może poproszę o jakąś podpowiedź - co jeszcze może zastosować?
« Ostatnia zmiana: 29-01-2010, 16:06 wysłane przez Sally » Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
krynia
« Odpowiedz #8 : 10-05-2010, 17:18 »

Witam!  Piję MO półtora roku i też pojawiła mi się na dłoni sucha swędząca plama. Kiedy smarowałam maścią z wit. A swędziało bardzo mocno, zaczęłam smarować Clotrimazolum i wydawało mi się że jest już dobrze, ale po ciepłym słonecznym dniu wróciło swędzenie i zaczerwienienie. Smarowanie kremami nic nie pomaga po ciepłych kąpielach z oliwą wzmaga się nieprzyjemne swędzenie i zaczerwienienie. Mam zamiar spróbować jeszcze z mąką ziemniaczaną, ale nie wiem czy jest sens robić cokolwiek czy po prostu czekać - bo ma tak być (trwa to kilka miesięcy). Jakoś bronię się przed dietą bezglutenową bo wydaje mi się, że nic nie będę mogła jeść i umrę z głodu zanim coś znajdę w internecie o tej diecie. Macie jakąś propozycje? frusty
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #9 : 10-05-2010, 17:52 »

Jakoś bronię się przed dietą bezglutenową bo wydaje mi się, że nic nie będę mogła jeść i umrę z głodu zanim coś znajdę w internecie o tej diecie.
Nie umrzesz. Poczytaj na portalu i forum o korzyściach wynikających z rezygnacji z glutenu. Jedną z nich jest uspokojenie zmian skórnych.
Zapisane
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #10 : 10-05-2010, 21:50 »

Kryniu nie bój się! Na początku też tak myślałam, a teraz na dwóch jajkach plus surówka wcale nie czuję głodu. Nawet trochę przytyłam, bo poprawiło się trawienie i przyswajanie. Kurczą się trochę wnętrzności rozepchane przez gluten.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
krynia
« Odpowiedz #11 : 12-05-2010, 18:11 »

Przyznam się, że w kółko myślę o tej diecie bezglutenowej, bo po tym co tu ludzie piszą jest rewelacja. Miałam taki okres, że dużo jadłam surówek, jajka jem w kółko bo mało przy nich roboty . A teraz robię wszystko na odwrót, miałam długi okres bez koktajli bo już nie mogłam na nie patrzeć, surówki bardzo mało a kiedyś zajadałam się surówkami na okrągło.  Nie wiem dlaczego ale organizm domagał się chleba, mięsa, sera i wszystkiego co niezdrowe. Od paru dni znowu zaczęłam pić koktajle tylko teraz dodaję troszeczkę cukru i myślę, że mi wtedy obrzydły, bo mi przestały smakować. Na ogół nie używam cukru. Potrzebuję  zdobyć trochę ciekawych pomysłów "bezglutenowych". Chętnie skorzystam z pomocy bo chyba ta wyszukiwarka nie działa tak jak powinna...

Wyszukiwarka funkcjonuje poprawnie. Poprzeglądaj w wolnej chwili Dział kulinarny. http://forum.bioslone.pl/index.php?board=7.0  //Lilijka
« Ostatnia zmiana: 12-05-2010, 21:16 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Monique
« Odpowiedz #12 : 30-12-2010, 14:06 »

Od ponad tygodnia nie spożywam glutenu, od 3 dni kąpię się w oleju z pestek winogron, następnie smaruję skórę maścią z vit A.
Wczoraj niestety wpadłam w amok jedzenia słodyczy, dzisiaj biegunka + liszaje na rękach oraz cała skóra obłędnie mnie swędzi. Mój mąż również dostał te liszaje na rękach.

Czy to efekt oczyszczania / reakcja na kąpiele w oleju / efekt odstawienia glutenu ?

Z mężem oboje stosujemy kąpiele z oleju + oboje dostaliśmy liszaje.....

Ja to powiązałam z kąpielami i trochę mnie to martwi, ponieważ bardzo mi one służą, odprężają, po kąpieli znika napięcie mięśni (mam tendencje do mimowolnego zaciskania rąk, szczęki) i skóry.
Zapisane
puszkin222333
« Odpowiedz #13 : 05-01-2011, 22:48 »

Ja od miesiąca również do kąpieli dodaję oleju z pestek winogron - nie mam żadnych zmian na skórze. Wcześniej skóra była bardzo sucha i np. potarta na rękach czy też nogach łuszczyła się. Teraz jest zdecydowana poprawa. Trzeba jednak ostrożnie wychodzić z wanny, bo ślizgawica lepsza niż na tafli dla łyżwiarek figurowych. A zmywać wannę proponuję płynem do naczyń - tłuszcz z łatwością schodzi.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2011, 08:01 wysłane przez Apollo » Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #14 : 06-01-2011, 16:27 »

Cytat
Przyznam się, że w kółko myślę o tej diecie bezglutenowej
Kryniu. Dieta bezglutenowa to nie to samo co DP. Gluten jest jedną z wielu lektyn pokarmowych.
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/lektyny
« Ostatnia zmiana: 06-01-2011, 16:39 wysłane przez Earthwindsun » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!