Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 02:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Świńska grypa  (Przeczytany 361742 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #400 : 02-11-2009, 18:17 »

Może jednak można zrobić coś, co w razie obcego, zjadliwego wirusa pozwoliłoby się wymknąć żelaznym prawom Natury tym jednostkom, które w zasadzie spełniają kryteria eliminacji?
Może jakąś pomocą byłby tutaj tran.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #401 : 02-11-2009, 18:50 »

Dzięki Mistrzu smile

I od razu pytanie. Czy tran stosować profilaktycznie już teraz, (czy nie byłoby to niepotrzebne  wspomaganie organizmu ? ) czy dopiero w momencie pojawienia się w okolicy niebezpiecznego zjadliwego wirusa ?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #402 : 02-11-2009, 18:59 »

I od razu pytanie. Czy tran stosować profilaktycznie już teraz (czy nie byłoby to niepotrzebne wspomaganie organizmu?), czy dopiero w momencie pojawienia się w okolicy niebezpiecznego zjadliwego wirusa?
Prewencyjnie, a więc już teraz.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #403 : 02-11-2009, 19:04 »

Dziękuję, mam naturalny tran, od dzisiaj będę nim męczyć rodzinę smile
(pamiętam jak kiedyś, kiedy byłam dzieckiem, wszyscy byliśmy torturowani tranem przez babcię, brrr )
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #404 : 02-11-2009, 22:29 »

Również myślałem o tranie jako prewencyjnym wspomagaczu przeciwko zachorowaniu.

Najważniejsze jednak dla ludzi którzy zaczynają dopiero się oczyszczać jest aby organizm był wypoczęty, nie był przeciążony pracami, obowiązkami itp. Czyli w okresie kiedy panuje grypa najlepiej zrezygnować z wykonywania sportów i prac wymęczających organizm.

To jest jak wchodzenie na wysoki szczyt. Jeżeli będziemy to robili po pracy zmęczeni to będzie to dla nas koszmarem a jeżeli wypoczęci to będzie to tylko czynnością do wykonania.


Powikłania pojawiają się głównie u ludzi przemęczonych, zapracowanych, ciągle myślących o pracy oraz zestresowanych.

Jeżeli zaczyna nas coś zbierać od razu kłaść się do łóżka i odpoczywać, a organizm będzie miał energię na zapanowanie nad wirusem. Jeżeli jest gorączka to jest dobrze i nie należy jej zbijać, bo póki jest, organizm dobrze pracuje. Powikłania powstają w czasie gdy gorączka spada a organizm ciągle jest słaby po przebytej infekcji lub ciągle jest zainfekowany wirusem. Dlatego ważne jest aby organizm wygrzewać pod pierzyną aby utrzymywała się odpowiednia temperatura. Nawet jeżeli czujemy się już dobrze to odpoczywać jeszcze jeden dzień dłużej, bo w tym czasie po infekcji wirusowej jest okres, w którym organizm potrzebuje energii na pozbycie się martwej tkanki. Jeżeli ma silę (czyli odpoczywamy) to zrobi to sam, natomiast jeżeli nie ma siły (wstajemy i przeciążamy organizm) to dopuści do stanu zapalnego aby wspomóc się bakteriami, które u słabych mogą dać negatywne skutki.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2009, 07:27 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #405 : 02-11-2009, 22:34 »

A jaki to powinien być tran? W kapsułkach czy w syropie? Jakieś specjalnej firmy?
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #406 : 02-11-2009, 22:43 »

A jaki to powinien być tran? W kapsułkach czy w syropie? Jakieś specjalnej firmy?

Dentysta do którego chodzę używa tranu od dawna. Według niego dawka prewencyjna to średnia łyżka tranu co rano. Po takiej dawce od wielu lat nie choruje. Używał różnych tranów i tylko tran lany  powodował że nie atakowały go infekcje.

Ja go uświadomiłem że na dłuższą metę sobie szkodzi bo nie daje organizmowi odchorować.

Najlepszy tran to lany bo nie lane mają słabsze działanie i często zawierają dodatki. Dziecku wystarczy małą łyżeczkę.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #407 : 02-11-2009, 22:50 »

Dziękuję bardzo smile
Kiedyś  kupowałam  w kapsułkach i już wiem, że to nie było odpowiednie.
Ciekawe tylko czy moje pociechy będą się bardzo krzywić.
Zapisane
chudy
« Odpowiedz #408 : 03-11-2009, 00:02 »

No i chciałby się tu człowiek oczyścić a tran rozumiem powstrzyma, spowolni oczyszczanie? ehhh co za czasy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #409 : 03-11-2009, 00:05 »

No i chciałby się tu człowiek oczyścić a tran rozumiem powstrzyma, spowolni oczyszczanie? ehhh co za czasy.
No, wiedziałem, że tak będzie! Czasami to aż strach coś napisać!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #410 : 03-11-2009, 08:46 »

Cytat
No i chciałby się tu człowiek oczyścić a tran rozumiem powstrzyma, spowolni oczyszczanie? ehhh co za czasy.

No tak! Ale teraz priorytetem jest przetrwanie okresu grypowego. Proces oczyszczania w postaci infekcji wirusem grypy może poczynić wiele dobrego u osoby, której organizm jest w stanie zapanować nad nim, czyli takim , w którym działa odpowiednio silny system immunologiczny. Osoba, która dawno nie przechodziła żadnych infekcji i ogólnie czuje się słabo powinna zastosować się do rady Mistrza i stosować tran, który wszak gwarancji żadnej nie daje, ale zwiększa szansę na uniknięcie zachorowania w tym sezonie co z kolei daje możliwość doprowadzenia organizmu do lepszego stanu i odłożenie infekcji na lepsze czasy. Trzeba pamiętać, że wprowadzenie MO i KB powoduje stopniową poprawę zdrowia nawet wtedy, gdy nie występują żadne dolegliwości oraz infekcje. Trudną decyzję co zrobimy musimy podjąć sami. Pijemy więc tran lub zdajemy się na naturę. Innej alternatywy nie ma!
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #411 : 03-11-2009, 09:32 »

No i chciałby się tu człowiek oczyścić a tran rozumiem powstrzyma, spowolni oczyszczanie? ehhh co za czasy.
No, wiedziałem, że tak będzie! Czasami to aż strach coś napisać!
.... lol. No niestety Mistrzu. czasem trzeba pisać drukowanymi literami. Mam nadzieję, że teraz nie "pójdzie w eter", że J. Słonecki zaleca branie tranu na grypę.. świńską. biggrin. Są ludzie i ludziska.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #412 : 03-11-2009, 09:55 »

No i chciałby się tu człowiek oczyścić a tran rozumiem powstrzyma, spowolni oczyszczanie? ehhh co za czasy.
No, wiedziałem, że tak będzie! Czasami to aż strach coś napisać!
.... lol. No niestety Mistrzu. czasem trzeba pisać drukowanymi literami. Mam nadzieję, że teraz nie "pójdzie w eter", że J. Słonecki zaleca branie tranu na grypę.. świńską. biggrin. Są ludzie i ludziska.

Iza myślę, że aż tak źle nie jest. Ludzie częto szukają uniwersalnych rozwiązań dających gwarancję. Do tego poszukiwania zmusza odczuwany strach i obawa.  A w życiu niestety trzeba dokonywać wyborów i co gorsza ponosić konsekwencje podjętych decyzji. 
Zapisane
Nela_23
« Odpowiedz #413 : 03-11-2009, 12:45 »

Artykul o szczepieniach, grypie itp http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=733
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #414 : 05-11-2009, 09:11 »

Element komiczny w tej smutnej sytuacji :
http://wiadomosci.onet.pl/2072401,12,polacy_zatrzymani_za_handel_maseczkami,item.html

A to cwaniaki  !
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Boja
« Odpowiedz #415 : 05-11-2009, 09:22 »

A najbardziej w tym wszystkim śmieszy to, że wirus zobaczy maskę na twarzy człowieka, przerazi się i ucieknie.  
A tutaj taka sensowna definicja bez epatowania:
http://pl.wikipedia.org/wiki/H1N1
« Ostatnia zmiana: 05-11-2009, 09:28 wysłane przez Boja » Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #416 : 05-11-2009, 09:52 »

"Grypy nie ma. Szczepionka to gigaprzekręt":
http://wiadomosci.onet.pl/2072688,11,grypy_nie_ma_szczepionka_to_gigaprzekret,item.html
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #417 : 05-11-2009, 12:20 »

Może Pan Janusz nie jest moim idolem  msn-wink, ale tym razem jego wypowiedź przypadła mi do gustu.
Ciekawe jak skwitują to inni politycy?
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Klara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 101

« Odpowiedz #418 : 05-11-2009, 12:29 »

Politycy już kwitują tzn. w sposób pośredni. W sejmie trwa właśnie dyskusja na temat "walki z grypą A/H1N1". Jest to właściwie zmasowany atak posłów opozycji na min. Kopacz za to, że nie chce zakupić szczepionek na w/w grypę.
Zapisane
privilege
« Odpowiedz #419 : 05-11-2009, 12:35 »

Najprostszy    sposób zdobyć miłość wyborców ...
Powiedzieć od czasu do czasu prawdę
Normalny człowiek o tym gada od roku nic ......
Kiedy już wszyscy o tym wiedzą i Polityk o tym powie to hurra hurra wowo !!!!
Wszyscy się cieszą jaki on uczciwy ...
Stwierdzam po licznych okrzykach radości jakie ostatnio daje się usłyszeć  pod adresem Kopacz czy ostatnio Palikota  że ...
Inteligencja na planecie Ziemi jest stała i niezmienna,zmienia się tylko liczba mieszkańców.
A dla mnie jego wypowiedź nie przypadła do gustu confused zwyczajny marketing polityczny trochę jednak spóźniony ...Ale zdaję sobie sprawę że wielu odczuje tą głęboka troskę o zdrowie obywateli w wykonaniu Pana Janusza P (jak Przyjazne państwo) confused
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!