Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 09:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Świńska grypa  (Przeczytany 361313 razy)
Klara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 101

« Odpowiedz #420 : 05-11-2009, 12:58 »

Myślę, że w tym przypadku bardziej o miłość wyborców zabiega opozycja. Nie zapominajmy o tym, że większość obywateli to jednak zdeklarowani pacjenci. Nawet jeśli masowo się nie szczepią np. na grypę sezonową, to jak już ich ta grypa dopadnie to co robią? Ruszają do apteki po leki i intensywnie się "leczą".
Opozycja wysyła więc sygnał: "zła" Kopacz nie dba o zdrowie społeczeństwa i żałuje na szczepionki, "dobra" opozycja usiłuje zmusić ją do zakupu szczepionek.

Oczywiście nie wątpię w to, że gdyby w tej chwili w Polsce rządziła inna partia, to sytuacja byłaby odwrotna. Wszak wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W tej chwili jednak bliższe jest mi stanowisko Kopacz i Palikota niż opozycji, bez względu na to jakimi pobudkami się kierują.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #421 : 05-11-2009, 13:07 »

Privilege, przecież mrugnęłam w zdaniu o p. Januszu.
Chyba nie myślisz, że nagle stałam się jego fanką  .

Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #422 : 05-11-2009, 14:33 »

Co by nie mówić, ale Pani Ewa Kopacz wykazała się zdrowym rozsądkiem:
http://wiadomosci.onet.pl/2072942,11,chcemy_walczyc_z_pandemia__czy_z_ministerstwem_zdrowia,item.html
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #423 : 05-11-2009, 15:50 »

"Grypa, zwłaszcza świńska, nadal elektryzuje opinię publiczną. To sprawia, że wielu potrafi na niej nieźle zarobić. I wcale nie chodzi w tym wypadku tylko i wyłącznie o firmy farmaceutyczne...", więcej:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/potrafia-zarobic-krocie-na-panice-wokol-grypy,1392492
Zapisane
adam
« Odpowiedz #424 : 05-11-2009, 20:01 »

Artykuł o zarzutach austriackiej dziennikarki Burgermeister wobec ŚPS (Świńsko-Ptasi Syndykat)
http://www.nie.com.pl/art21551.htm
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #425 : 05-11-2009, 22:02 »

Co by nie mówić, ale Pani Ewa Kopacz wykazała się zdrowym rozsądkiem:
http://wiadomosci.onet.pl/2072942,11,chcemy_walczyc_z_pandemia__czy_z_ministerstwem_zdrowia,item.html


Albo raczej "tak wyszło". Chciałbym zwrócić uwagę na tym przykładzie bo to bardzo dobrze pokazuje jak działają politycy. DOstosowuje się formę do treści, i odwrotnie.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #426 : 06-11-2009, 02:42 »

Widziałam dzisiaj (wczoraj właściwie) wystapienie Pani Kopacz  w Sejmie.
Odniosłam wrażenie, że bardzo się przejmuje sprawą szczepionek, powikłań, możliwymi problemami związanymi  z tą konkretnie szczepionka, na która umowe podpisała Polska.
Poruszła też sprawy związane z niekorzystną umową podpisaną przez Polskę, która nie daje żadnych gwarancji a odpowiedzialność za powikłania przenosi na nasz kraj. Mówiła tez, że firma produkująca nie ujawniła szczegółowego składu tej szczepionki.
Momentami aż głos jej drżał.
Posługiwała się faktami, które można przeczytać na blogu grypa666 i w innych miejscach internetowych sceptycznie nastawionych do szczepień na świńską grypę  oraz w badaniach dr Majewskiej.

To było bardzo odważne, obawiam sie jednak, że przyjdzie jej za to zapłacić utratą stanowiska.

Balicki natomiast grzmiał z mówinicy, że SZCZEPIONKI SĄ CAŁKOWICIE BEZPIECZNE BO TAK STWIERDZIŁA WHO.  To był jego jedyny argument potwierdzający skuteczność i bezpieczeństwo tych szczepionek, za to wyartykułowany bardzo głośno i z pełnym przekonaniem.

Może to są jakies polityczne gierki, nie wiem, nie interesuję się polityką, nie wiem nawet kto z jakiej partii jest.
Cieszę się jednak, że głos społecznego sprzeciwu i argumenty merytoryczne są choć stawiane przeciw tym finansowym.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 02:46 wysłane przez Zosia_ » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #427 : 06-11-2009, 03:24 »

Może to są jakies polityczne gierki, nie wiem, nie interesuję się polityką, nie wiem nawet kto z jakiej partii jest.
Cieszę się jednak, że głos społecznego sprzeciwu i argumenty merytoryczne są choć stawiane przeciw tym finansowym.

Gdyby było to podyktowane rzeczywiście troską o zdrowie społeczeństwa to minister zachowywała by się cokolwiek inaczej. Zauważ że to są wystąpienia niejako wymuszone i najlepiej pani minister nic by nie mówiła. Inna sprawa że w tym wszystkim jakimś tam przypadkiem nie ma przymusu szczepień, ale nie ma go chyba nigdzie. Jedyne co to to że nasz rząd ani też "służba zdrowia" nie zrobiła nam nieproszonego prezentu w postaci wypłacenia nieswoich pieniędzy producentom szczepionek.
Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #428 : 06-11-2009, 07:22 »

Bez względu na to czy politycy, którzy są "antyszczepionkowi" są tacy dla rozgłosu czy z przekonania, trzeba powiedzieć, że zajmują niepopularne stanowisko i najpewniej coś ich to kosztuje, więc chyba jednak  można powiedzieć, że przynajmniej w tej sprawie dobrze mówią ( a to, że w tysiącu innych źle, to już inna rzecz ).
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #429 : 06-11-2009, 07:54 »

Cytat
Zauważ że to są wystąpienia niejako wymuszone i najlepiej pani minister nic by nie mówiła.
Jak wymuszone? Przez kogo? i dlaczego?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #430 : 06-11-2009, 08:35 »

Może to są jakies polityczne gierki, nie wiem, nie interesuję się polityką, nie wiem nawet kto z jakiej partii jest.
Cieszę się jednak, że głos społecznego sprzeciwu i argumenty merytoryczne są choć stawiane przeciw tym finansowym.

Gdyby było to podyktowane rzeczywiście troską o zdrowie społeczeństwa to minister zachowywała by się cokolwiek inaczej. Zauważ że to są wystąpienia niejako wymuszone i najlepiej pani minister nic by nie mówiła.

Sytuacja jest wymuszona bardzo trudną sytuacją budżetu. Nie ma pieniędzy, ogromny deficyt i dług publiczny a frajerzy zawracają jeszcze głowę jakimiś szczepionkami. PO za wszelką cenę chce wprowadzić euro a nie spełniamy warunków konwergencji. Stąd karkołomne pomysły ze skokiem na kasę OFE i grabieżą naszych pieniędzy.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #431 : 06-11-2009, 08:40 »

Unia Europejska już atakuje Polskę:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Min.-Zdrowia-podaje-bledne-informacje-na-temat-szczepionek,wid,11664166,wiadomosc_prasa.html

"Postawa ministerstwa wobec kwestii szczepień przeciw wirusowi A/H1N1 wzbudziła dezaprobatę Europejskiej Agencji ds. Leków (EMEA), która nazwała minister Kopacz populistką. Nie bez powodu."

A najważniejsze to, że sami ujawniają ogromny przekręt z grypą i to że sami wyhodowali grypę, wyprodukowali szczepionki a potem zarazili ludzi. Cytuję, bo pewnie zaraz wytną ten fragment jak idioci połapią się, że ujawniają takie fakty:
"Novartis przetestowane były na próbie 8 tys. osób i to nieprawda, że badania nad nimi rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Już od 2007 roku je prowadziliśmy – stwierdza Harvey-Allchurch i dodaje, że EMEA jest pewna bezpieczeństwa stosowania nowych szczepionek tak samo jak tych przeciwko grypie sezonowej. "
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #432 : 06-11-2009, 09:22 »

Cytat
Sytuacja jest wymuszona bardzo trudną sytuacją budżetu. Nie ma pieniędzy, ogromny deficyt i dług publiczny a frajerzy zawracają jeszcze głowę jakimiś szczepionkami.

No dobra, ale myślicie, że ktoś na tak wysokim stanowisku tylko z racji tego, że sytuacja go zmusza, publicznie krzyczał, że szczepionki w ogóle są "be" ? Przecież tu nie chodzi tylko o szczepienie przeciw grypie. Powiedziano głośno, że w ogóle sprawa szczepień jest podejrzana.
Poza tym widać, że Pani Kopacz bardzo emocjonalnie podchodzi do tematu. Musiałaby być niezłą aktorką, żeby ukrywać inne powody takiego zachowania.
Zapisane
privilege
« Odpowiedz #433 : 06-11-2009, 11:14 »

(Pisałem to na innym forum )


Cytat
A może Polska ma posłużyć za chłopca do bicia ?
Cały świat będzie powtarzał jak to w Polsce (tej zawsze krnąbrnej i problematycznej) władza ludowa broniła zdrowia obywateli jak powstrzymali szczepienia wbrew zaleceniom WHO i na pohybel Europy ....
Co zrobić aby "Sukces Polski" zamienić w totalna klęskę ? I przy okazji zniszczyć głos opozycji taki jak to forum ?
Wystarczy w Polsce rozpętać prawdziwą epidemię grypy ...Ludzie zaczną umierać na potęgę a cała Europa i Świat powie to ci Polacy co to się nie szczepili ...Durny naród pomyślą ...A nawet jak wirus zainfekuje inne kraje to i tak będzie nasza wina bo to na Polakach się zmutował gdyby się szczepili było by gites a tak narobili bigosu
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #434 : 06-11-2009, 12:07 »

(Pisałem to na innym forum )


Cytat
A może Polska ma posłużyć za chłopca do bicia ?
Cały świat będzie powtarzał jak to w Polsce (tej zawsze krnąbrnej i problematycznej) władza ludowa broniła zdrowia obywateli jak powstrzymali szczepienia wbrew zaleceniom WHO i na pohybel Europy ....
Co zrobić aby "Sukces Polski" zamienić w totalna klęskę ? I przy okazji zniszczyć głos opozycji taki jak to forum ?
Wystarczy w Polsce rozpętać prawdziwą epidemię grypy ...Ludzie zaczną umierać na potęgę a cała Europa i Świat powie to ci Polacy co to się nie szczepili ...Durny naród pomyślą ...A nawet jak wirus zainfekuje inne kraje to i tak będzie nasza wina bo to na Polakach się zmutował gdyby się szczepili było by gites a tak narobili bigosu
Bzdury.
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Rzad-nie-kupuje-szczepionek-na,2,ID393946849,n
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 12:44 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #435 : 06-11-2009, 12:48 »

Cytat
Sytuacja jest wymuszona bardzo trudną sytuacją budżetu. Nie ma pieniędzy, ogromny deficyt i dług publiczny a frajerzy zawracają jeszcze głowę jakimiś szczepionkami.

No dobra, ale myślicie, że ktoś na tak wysokim stanowisku tylko z racji tego, że sytuacja go zmusza, publicznie krzyczał, że szczepionki w ogóle są "be" ? Przecież tu nie chodzi tylko o szczepienie przeciw grypie. Powiedziano głośno, że w ogóle sprawa szczepień jest podejrzana.
Poza tym widać, że Pani Kopacz bardzo emocjonalnie podchodzi do tematu. Musiałaby być niezłą aktorką, żeby ukrywać inne powody takiego zachowania.

Ale nikt tego nie krzyczał. Specjalnie włączyłem wczoraj TV  i słyszałem co mówiła pani minister. Owszem bardzo rozsądnie mówiła, ale zaznaczyła że chodzi jej o to że szczepionka nie jest do końca przebadana i że nie podałaby czegoś takiego żadnemu pacjentowi. A więc gdyby były badania i napisano by o tym to by podała.
Tylko widzisz tak jest ze wszystkimi szczepionkami, a jakoś nie słyszałem aby pani minister wcześniej coś mówiła o szczepionkach sezonowych chociażby. Trzeba sobie uświadomić że mowa jest tutaj szczepionkach w kontekście zakupu z budżetu, a ten już jest tak dziurawy że po prostu cudowny rząd PO ledwo sobie radzi z tuszowaniem tych faktów.

Polityka niestety rządzi się pewnymi prawami które nie są do końca zgodne z rzczywistością, chociaż takie sprawiają wrażenie. Wiem to brzmi niepoważnie, ale aż nadto chyba jest faktów które wskazują że politycy są niepoważni. Tak więc z prostej logiki wynika że coś tutaj jest nie tak.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 14:26 wysłane przez Laokoon » Zapisane
privilege
« Odpowiedz #436 : 06-11-2009, 13:57 »

(Pisałem to na innym forum )


Cytat
A może Polska ma posłużyć za chłopca do bicia ?
Cały świat będzie powtarzał jak to w Polsce (tej zawsze krnąbrnej i problematycznej) władza ludowa broniła zdrowia obywateli jak powstrzymali szczepienia wbrew zaleceniom WHO i na pohybel Europy ....
Co zrobić aby "Sukces Polski" zamienić w totalna klęskę ? I przy okazji zniszczyć głos opozycji taki jak to forum ?
Wystarczy w Polsce rozpętać prawdziwą epidemię grypy ...Ludzie zaczną umierać na potęgę a cała Europa i Świat powie to ci Polacy co to się nie szczepili ...Durny naród pomyślą ...A nawet jak wirus zainfekuje inne kraje to i tak będzie nasza wina bo to na Polakach się zmutował gdyby się szczepili było by gites a tak narobili bigosu
Bzdury.
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Rzad-nie-kupuje-szczepionek-na,2,ID393946849,n

Bzdury ...
Gdyby tylko  chodziło o kasę dostali by kredyt z Banku Światowego a naród głupi byłby im za to wdzięczny, biorą  stamtąd nawet na odprawy dla górników po 100 czy 200 milionów euro ...W sumie to na wszytko biorą z Banku Światowego bo na nic już nie mają i nie bardzo mają co sprzedać a chyba nie wziąć kredytu na leki to raczej mało bezpieczne z punktu widzenia Polityka ...
Nikt nie wie dlaczego tak zareagowała Kopacz. Korwin też tego nie wie ...
Najbardziej sensownym wytłumaczeniem jest jakaś choroba psychiczna czy uraz głowy w ostatnich dniach ...Nie chce  trującej szczepionki a lobbuje na rzecz Tamiflu
http://www.rmf.fm/fakty/?id=155145
wcale nie mniej trującego ...
http://fakty.interia.pl/newsroom/news/rmf-uboczne-efekty-dzialania-leku-tamiflu,892153

O którym znowu robi się głośno

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/europejska;agencja;lekow;przedluza;waznosc;leku;na;grype,107,0,450411.html
Ale Korwin wie wszytko lepiej ....jak to mówią każdy ma swojego Palikota lub Korwina 
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 14:07 wysłane przez Privilege » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #437 : 06-11-2009, 14:02 »

Ja już się pogubiłem w twoich wywodach. Napisałem, że bzdury, bo szczepionki nie mają z grypą nic wspólnego. Czy je weźmiemy, czy nie - efekt będzie jednakowy. Grypa sobie krąży po świecie i nic na to nie poradzimy (na szczęście), więc o jakim wywoływaniu epidemii piszesz? Jak jest u nas podatny grunt, to epidemia będzie, a jak nie - to nie. Zresztą smiertelność w tej grypie jest niska, więc o co chodzi?
Zapisane
privilege
« Odpowiedz #438 : 06-11-2009, 14:15 »

Moje wywody prowadzą do tego że mamy jedną alternatywę zdrowie a oni maja mnóstwo alternatyw , mogą się dostosowywać do tego co według polaków dziś jest "sukcesem rządu" i mogą przekłuć to w porażkę ludzi ...gdyby wywołali celowo epidemię w Polsce bo chyba nie masz wątpliwości że środki takowe posiadają ?
Grypa wybuchła na Ukrainie ale zapominamy że to Ukraina wcześniej stanęła okoniem w sprawie narodowego programu szczepień po śmierci nastolatka ...teraz podobnie wygląda sytuacja Polski na tle reszty świata ...Ale to są tylko możliwe scenariusze ...nie mówię ze musi tak być .
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #439 : 06-11-2009, 14:30 »

Na tym polega ta "polityka", siedzi się na górze ma się wszelkie dane i chodzi o to aby umiejętnie je wykorzystać. Obecny premier wydaje się być  w tym lawirowaniu całkiem niezły, ku uciesze gawiedzi. Tymczasem ktoś kto nie ma takich zdolności cedzenia słów uważany jest za osobę sfrustrowaną lub co najmniej niespełna rozumu.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!