Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 15:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktajl warzywny - ze śmietaną czy bez  (Przeczytany 32717 razy)
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« : 01-05-2009, 10:06 »

Ostatnio "jedziemy" na koktajlu z selera i ogórka kwaszonego - bardzo smaczny. Kiedy nam się znudzi zamieniam ogórka na marchewkę smile
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #1 : 01-05-2009, 10:08 »

Dziękuję Lacky biggrin.  Wypróbuję wszystkie warianty. W sobotę kupię świeżego ananasa  msn-wink.
Olimpio, ten koktajl z selerem i ogórkiem robisz z dodatkiem śmietany?
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #2 : 01-05-2009, 10:10 »

Olimpio, ten koktajl z selerem i ogórkiem robisz z dodatkiem śmietany?

Dobry pomysł. Zacznę ją dorzucać.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #3 : 01-05-2009, 10:33 »

Więc ja dzisiaj taki właśnie zrobię. Smacznego!
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 01-05-2009, 10:37 »

Widzę, Anastazjo, że bez śmietany jednak koktajl dla Ciebie nieważny.  msn-wink
Dla mnie śmietana jest dobra do zupy ogórkowej, ale w koktajlu z ogórkiem kiszonym to chyba może zaszkodzić?
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #5 : 01-05-2009, 10:41 »

Powiem tak, ze śmietaną znacznie smaczniejszy. Jak pomyślę : nasiona, ogórek, seler i woda to mnie delikatnie, brzydko mówiąc dźwiga confused. Z dodatkiem śmietany brzmi znacznie lepiej
Do zupy ogórkowej obowiązkowo!
Piłam kilka razy koktajl z samym ogórkiem i ze śmietaną. Nic się strasznego nie działo msn-wink
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #6 : 01-05-2009, 10:51 »

Ze świeżym też piłam i lubię, tak jak mizerię ze śmietaną. Może masz rację - kiedyś ukisiłam gąski królewskie (grzyby) i jadłam je ze śmietaną, ale to była pyszna, gęsta, kwaśna śmietana od baby.
Ostatnio tak nie jadłam, bo teraz te śmietany mi jakoś szkodzą.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 01-05-2009, 10:57 »

A ja w ogóle nie uznaję koktajlów warzywnych bez śmietany. Gdy jej nie mam, to koktajlów warzywnych w ogóle nie robię. Dla mnie bez śmietany są obrzydliwe, zaś z śmietaną, posolone - niebo w gębie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #8 : 01-05-2009, 11:24 »

Zgadzam się. Bez śmietany są  obrzydliwe,  a ze śmietaną, niebo w gębie. Nic dodać, nic ująć!
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #9 : 01-05-2009, 11:30 »

Lizuska  msn-wink
Jestem pewna, że ten by Wam smakował :
Nasiona - jak zwykle. Warzywa:
- mały burak
- pół wąskiej marchewki
- plasterek selera
- mały kawałek kiszonego ogórka i trochę soku z kapusty lub wody z ogórków dla zaostrzenia smaku.

Jak będę miała coś lepszego od Piątnicy - spróbuję Waszej wersji ze śmietaną.
Zapisane
nusia
« Odpowiedz #10 : 11-05-2009, 13:51 »

A ja ostatnio zrobiłam koktajl z selera buraka i marchewki i niestety coś mu brakowało (był okropny) wmusiłam w siebie całą szklanke ale .. Teraz wiem śmietana smile Tylko nie mam pojęcia skąd ją wziąć w Poznaniu może ktoś ma źródło to będę wdzięczna.
Zapisane
Maciejko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 15.01.2009 z przerwami
Skąd: Kielce
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #11 : 11-05-2009, 13:56 »

Ja kupuje pierwszą lepszą w kartonie 30%. Nie chcę mi się uganiać za jakąś tam wyjątkową, a smak i tak jest dobry.

Proszę nie propagować szkodliwych teorii. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 11-05-2009, 14:09 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #12 : 11-05-2009, 14:07 »

zrobiłam koktajl z selera buraka i marchewki i niestety coś mu brakowało (był okropny)
Bo nie dodałaś ogórka kiszonego - byłby z tym dodatkiem dużo lepszy. I nie powinien być zbyt gęsty.

Ja kupuje pierwszą lepszą w kartonie 30%.Nie chcę mi się uganiać za jakąś tam wyjątkową, a smak i tak jest dobry.
Śmietana w kartonie to produkt UHT (ultra high temperature), a w użytych w tym procesie temperaturach wapń organiczny przekształca w nieorganiczny - toksyczny, który jest nieprzyswajalny, a do neutralizacji którego pobierany zostaje ten aktywny organiczny np. z kości, zębów.


Co innego wiejska śmietana. To mnie przekonuje  msn-wink
Witam, dzisiaj po raz pierwszy mój Ares dostał koktajl błonnikowy z cukinią. Powąchał i odszedł, ale kiedy wyczuł, że dodaję wsiową śmietanę to się zainteresował i wylizał całą miskę. clap  Nie wiem jak wasze pieski, ale mój uwielbia wsiową śmietanę i masło. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2009, 08:24 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Matylda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: maj 2007
Skąd: Poznań
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #13 : 12-05-2009, 09:06 »

Nusiu, ja kupuję śmietanę Jana - można ją dostać w wielu sklepach spożywczych. Jest pasteryzowana, ale nie UHT, ma krótszy termin ważności i ogólnie myślę, że się nadaje. Wiadomo, że lepsza swojska, ale jakoś sobie trzeba radzić w mieście msn-wink
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 12-05-2009, 10:21 »

Nusiu, ja kupuję śmietanę Jana - można ją dostać w wielu sklepach spożywczych. Jest pasteryzowana, ale nie UHT, ma krótszy termin ważności i ogólnie myślę, że się nadaje. Wiadomo, że lepsza swojska, ale jakoś sobie trzeba radzić w mieście msn-wink
Tak! To jest głos zdroworozsądkowy. Tak właśnie należy postępować dostosowując się do rzeczywistości, a nie ją do nas. Ten drugi wariant dotyczy uganiania się za wściekle zdrową żywnością, której tak naprawdę nie ma, tylko nabijanie w butelkę w sklepach ze "zdrową żywnością".
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Iza38K
« Odpowiedz #15 : 12-05-2009, 11:08 »

No nie ! Najpierw mi Mistrz obrzydził produkty pasteryzowane  a teraz naśmiewa się z tych co to biegają ze słoikami na targ po "wsiową" śmietanę ? :-)). Żartuję. Gdybym była skazana tylko na produkty sklepowe też musiałabym to zaakceptować, przyjąć na spokojnie -bez stresu. Takie czasy!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 12-05-2009, 11:18 »

Takie czasy. Ja używam normalnej śmietany czy masła ze sklepu i nie widzę w tym niczego niestosownego. Przecież nie można nawoływać, by wszyscy kupowali tylko śmietanę od chłopa. To znaczy można, i niektórzy tak czynią, tylko po co? Śmietana i masło to tłuszcze w miarę nasycone, więc pasteryzacja nie wywiera w ich strukturze chemicznej aż takich zmian, by czynić je pustymi kaloriami - tłuszczami trans. Najlepszym próbnikiem wartości biologicznej produktu jest stosunkowo krótki okres przydatności do spożycia, po którym produkt się psuje, jak przystało pełnowartościowemu produktowi.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kld
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 1.12.2007
Wiadomości: 187

« Odpowiedz #17 : 12-05-2009, 11:21 »

A czy takie osoby na targu sprzedające śmietanę mogą oszukiwać?  Mówią, że ich swojska i wiejska. Czy da się jakoś oszukać na takiej sprzedaży śmietany? np. kupują w sklepie UHT i sprzedają jako swojską? Czy w jakiś inny sposób? Ludzie to czasami mają pomysły i w związku z tym co pisze Mistrz to nie wiem czy nie lepiej już kupić w sklepie bo przynajmniej wiemy co.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #18 : 12-05-2009, 11:29 »

Kld! Jakbym miała każdego podejrzewać o nieuczciwość to pewnie bym z domu nie wyszła. Ja kupuję śmietanę od babci na targu, akcentując, że to dla dzieci ( tak na litość ją biorę), poza tym jak ją jem to przecież "czuję" co jem. Zresztą raz czy dwa zajechałam do jej gospodarstwa, bo wiem gdzie mieszka. Ale ja mam taką możliwość bo mieszkam w małej mieścinie "na końcu Polski" otoczonej wsiami gdzie jeszcze są krowy. Bo znam wsie gdzie krowy się już nie uświadczy niestety.
A wracając do wątku - dla mnie koktajl bez śmietany jest"nie do przejścia". Ja dodaję nawet do koktajlu w składzie: nasiona, marchewka, kawałek jabłuszka czy banana, niepełna łyżka miodu (na 1 litr koktajlu) i kilka łyżek śmietany i oczywiście woda do żądanej konsystencji. Moje dzieci (nie wiem dlaczego) dodają sobie do kubka szczyptę cynamonu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 12-05-2009, 11:57 »

No, ja również piję koktajle z śmietaną, ale nie mam najmniejszej ochoty uganiać się za babami, bo nie wiem po co. Nie mogę pojąć tej logiki - gdzie ona jest? W czym? Śmietanę używamy zamiast wody - tak? Koktajl z wodą bez śmietany jest pełnowartościowym suplementem - tak? Czyli że jest dobry! To po co poprawiać coś, co jest dobre? Żeby było lepsze? Lepsze jest wrogiem dobrego. Ja nie wiem, czy ze zdrowotnego punktu widzenia koktajl ze śmietaną jest lepszy od tego bez śmietany. Prawdę mówiąc - nie wydaje mi się. Tu chodzi o walory smakowe. Oczywiście, że lepiej jest dodać do koktajlu śmietanę gospodarską, no ale co mają zrobić osoby mieszkające w dużym mieście niemające czasu ani ochoty uganiać się za babami sprzedającymi śmietanę; chcące żyć, a więc odżywiać się po prostu normalnie? Czemu mają mieć jakieś poczucie winy, że czegoś nie zrobiły dla zdrowia swojego i rodziny? Tym ja mówię: robicie dobrze kupując śmietanę w normalnym sklepie z mleka pasteryzowanego, bo jesteście normalnymi ludźmi, a więc potraficie się dostosować do warunków. Ci zaś, którzy używają śmietany z mleka niepasteryzowanego - albo mają takie warunki, albo są nienormalni.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2009, 11:59 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!