Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 16:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktajl warzywny - ze śmietaną czy bez  (Przeczytany 32719 razy)
Iza38K
« Odpowiedz #20 : 12-05-2009, 12:30 »

Gwoli usprawiedliwienia - ja piję koktajle ze śmietaną dla walorów smakowych ( no tak mi smakują, co ja zrobię). Nie uganiam się za babami bo wiem kiedy i gdzie są ;-)). Mam własną firmę więc dla mnie nie jest problemem wyjść odprowadzić dziecko do szkoły a potem pokonawszy 600 metrow dojść na targ, gdzie i tak kupuję warzywa. Gdybym nie miała takiej możliwości nie robiłabym tego. Życie jest stresujące więc na pewno jeszcze nie stresowałabym się głupią śmietaną. A masło kupuję z tutejszej mleczarni.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 12-05-2009, 14:30 »

No i o to chodzi - o tym powinniśmy mówić: jak żyć w czasach, w których przyszło nam żyć. Takie właśnie jest przesłanie naszego forum.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Patronix
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 16-11-2008
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #22 : 12-05-2009, 15:08 »

Też ostatnio  dodaje  śmietany 18% bo o większą trudno, gdyby jeszcze przyszła moda na butelki szklane to  byłoby idealnie smile.
 
« Ostatnia zmiana: 12-05-2009, 15:12 wysłane przez Patronix » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 12-05-2009, 15:41 »

gdyby jeszcze przyszła moda na butelki szklane to  byłoby idealnie smile.
No, to rzeczywiście jest problem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kld
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 1.12.2007
Wiadomości: 187

« Odpowiedz #24 : 12-05-2009, 16:06 »

Cytat
Tym ja mówię: robicie dobrze kupując śmietanę w normalnym sklepie z mleka pasteryzowanego, bo jesteście normalnymi ludźmi, a więc potraficie się dostosować do warunków.
Czyli Mistrzu spokojnie w 1 etapie diety można dodawać do każdego z trzech dziennych koktajli śmietanę ze sklepu? Koktajle odgrywają w 1 etapie niebagatelną rolę, więc nie chciałbym, żeby coś było nie tak. W diecie jest napisane, że można "tłustą śmietanę", tak więc chciałbym się upewnić, że taka ze sklepu nie zaszkodzi.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #25 : 12-05-2009, 16:16 »

Tak. Spokojnie można do koktajlu stosować śmietanę ze sklepu z mleka pasteryzowanego. Może być tłusta, ale to jest kwestią gustu. Z tłustej zawsze można zrobić chudszą dodając wody.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kld
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 1.12.2007
Wiadomości: 187

« Odpowiedz #26 : 12-05-2009, 20:12 »

Dziękuje bardzo za rozjaśnienie sprawy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #27 : 12-05-2009, 21:16 »

Gwoli formalności muszę dodać, że nie jest wskazana śmietana o wydłużonej przydatności do spożycia technologią UHT ani też śmietana homogenizowana, gdyż są one ewidentnie szkodliwe dla zdrowia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
nusia
« Odpowiedz #28 : 13-05-2009, 13:03 »

Bardzo dziękuję za podpowiedź o śmietanie smile Matyldzie oraz Grażynce za ogórka msn-wink i oczywiście Mistrzowi za jak zwykle celną ripostę. Oczywiście nie należę do osób, które kupują tylko produkty "eko" itp. bo wiele się naczytałam i w książkach i przde wszystkim na tym forum. Tylko staram się w miarę możliwości właśnie ograniczać spożywanie mniej korzystnych pokarmów. Za "babami" jak to napisał Mistrz msn-wink też nie zamierzam się uganiać (co innego faceci lub dziady hi hi - tak mi się skojarzyło ) Większość produktów kupuję w zwykłaych sklepach i marketach. Ale ostatnio udało mi sie dotrzeć do jajek swojskich od tzw. kurek szczęśliwych, więc na pewno lepsze i o niebo smaczniejsze i nie mają dziwnego zapachu jak niektóre sklepowe. Trudno mi jednak cały temat biochemii pojąć i wiele mnie kosztuje zanim zrozumiem niektóre pojęcia oraz skład pokarmów, często borykam się co jeść a co nie. Ostatnio doczytałam słowa Mistrza, że płatki nie są dla ludzi i to dpiero mnie zbiło z tropu.
Zapisane
nusia
« Odpowiedz #29 : 13-05-2009, 13:06 »

Dopiero teraz zauważyłam ostatnią wypowiedź Mistrza o śmietanie - już wszystko jasne Dziękuję msn-wink
Zapisane
gracjan
« Odpowiedz #30 : 22-10-2011, 20:17 »

Śledzę forum i znalazłem post w którym Mistrz napisał o śmietanie pasteryzowanej.
Odszukałem, że należy unikać śmietany homogenizowanej i poddanej procesowi UHT.
Wybrałem się do kilku sklepów w celu odnalezienia właściwej śmietany, którą zastosuję do koktajlu warzywnego.
Znalazłem dwie śmietany, ale najpierw napiszę o śmietanie firmy uchodzącej za tańszą na sklepowych półkach.
Jest to śmietana firmy "aro".

Aro śmietana 18%
Skład:
śmietanka pasteryzowana,
kultury bakterii mlekowych,
zawartość tłuszczu 18%


Producent:
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska
we Włoszczowie

Mistrzu, czy w/w śmietana jest właściwa do użycia w koktajlu warzywnym?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #31 : 22-10-2011, 21:09 »

Tak, taka śmietana jest dobra. Można jeszcze zadzwonić do mleczarni i spytać, czy nie poddają jej homogenizacji. To ważne.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
gracjan
« Odpowiedz #32 : 22-10-2011, 22:49 »

Na początku ślicznie dziękuję za odpowiedź. Tak szybkiej odpowiedzi się nie spodziewałem.
Tak zrobię, zadzwonię i zapytam
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #33 : 22-10-2011, 23:04 »

A nie masz możliwości zakupu śmietany na targu, lub na wsi?
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
gracjan
« Odpowiedz #34 : 23-10-2011, 08:56 »

Nie chcę uganiać się za śmietaną wiejską, jeździć szukać. Rozmawiam z ludźmi i informuję ich o chęci zakupu, ale na razie cisza. Dlatego poszedłem do sklepu, aby nie tracić czasu.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #35 : 23-10-2011, 09:19 »

Ja kupuję ze sprawdzonego źródła średnio 2 litry śmietany tygodniowo, fakt musiałem szukać, popróbować, ale teraz mam pewną i pyszną śmietanę na bieżąco. Może jednak warto trochę poszukać.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #36 : 23-10-2011, 10:05 »

Tak, trzeba szukać wspierając rodzimych producentów i dając tym samym odpór zagranicznemu gównu. Gówno dla gównojadów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #37 : 23-10-2011, 10:22 »

Pewnie. Dawno temu, jeszcze za komuny jak wyjechałem na zachód i zobaczyłem ich markety to przeżyłem szok. Drugi kiedy zjadłem produkty tam sprzedawane. Wszystkie smakowały jednakowo, może nie jak gówno, ale niewiele inaczej. Żywiłem się w małych polskich sklepach, które sprowadzały żywność z Polski. Teraz też omijam sieci szerokim łukiem.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #38 : 24-10-2011, 10:32 »

Pewnie. Dawno temu, jeszcze za komuny jak wyjechałem na zachód i zobaczyłem ich markety to przeżyłem szok. Drugi kiedy zjadłem produkty tam sprzedawane. Wszystkie smakowały jednakowo, może nie jak gówno, ale niewiele inaczej. Żywiłem się w małych polskich sklepach, które sprowadzały żywność z Polski. Teraz też omijam sieci szerokim łukiem.
A ja przy tym gównie robiłem. J mogę potwierdzić, że na pola wylewano odchody nie tylko zwierzęce. Nie z beczkowoza jak można było u nas to zaobserwować jesienią czy wczesną wiosną, ale normalnie z hydrantów, do których podłączane były specjalne rury i rozprowadzane wzdłuż grządek sałaty (w tym przypadku). Samo "dokarmianie" może nie jest niczym złym, ale ta sałata (feldsalat, czy coś koło tego), która wyglądała jak duża koniczyna, rosła w zastraszającym tempie. W ciągu miesiąca pole było przeorane, zasiane, podlane szambem i plony zebrane. Dlatego bakterie kałowe i ich jady pozostawały na liściach i korzonkach. Zabrakło czasu na utylizację.
Pamiętam, że przywiozłem do domu jedno opakowanie tej sałaty (tylko pokazać, nie jeść). Leżało dwa może trzy dni nie otwierane i jak moja mama otworzyła pudełko, to ze środka wydostał się zapach kału. Nie zgnilizny tylko wyraźny zapach kału. Przypomniałem sobie to zdarzenie ostatnio, kiedy wybuchła panika z tymi ogórkami i bakterią pałeczki okrężnicy.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
gracjan
« Odpowiedz #39 : 24-10-2011, 19:20 »

Znalazłem osobę, która robi śmietanę.
Wyszedł tylko problem natury "moja koleżanka mówiła".
Moja mama mówi, że mleko od krowy chorej na białaczkę nie nadaje się do robienia śmietany.
Teraz moje pytanie.
Czy tak faktycznie jest? Mleko jest złe?
Sam nie wiem czy tak jest i czy  krowy są chore na cokolwiek.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!