Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 12:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokrzywa na wigor i wzmocnienie ciała i duszy  (Przeczytany 120721 razy)
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #140 : 15-07-2014, 15:29 »

Gardło miałem czerwone i ropa z migdałów. Wczoraj przed południem i popołudniu zjadłem po 3 liście. Wykonałem drobne prace w ogródku. Pocierając ręką po skórze robiło się sporo białych wałków, chyba z tłuszczu. Prysznic z temp. 30-27.
Rano poduszka była mokra z żółtymi zaciekami i ostry zapach octu.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #141 : 21-06-2015, 18:37 »

W tym roku nikt nie prowokował do zbierania pokrzyw?

Pierwszy raz w życiu w maju nazbierałam dwa kosze pokrzyw. Część sparzyłam i wycisnęłam sok, pozostałą część wysuszyłam w suszarce do grzybów.

Sok dodawałam do KB, nawet dało się to wypić.

Ostatnio zaczęła sterczeć mi grzywka, zdziwiona podniosłam do góry, z tam jeżyk nowych włosów smile.

Zastanawiam się co zrobić z suszoną, macie jakieś doświadczenia?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #142 : 22-06-2015, 09:47 »

Suszoną pokrzywę używam przede wszystkim jako herbatę. Ponadto czasem zdarza mi się dodać ją do KB i surówek.

Jestem ciekaw w jaki sposób otrzymujesz sok z pokrzywy. Moja mama ma niezłą sokowirówkę, więc może mógłbym posłużyć się nią do uzyskania soku z pokrzywy. Powiedz mi proszę, w jaki sposób i jak długo można przechowywać taki sok, a także w jakich ilościach można dodawać go do KB.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #143 : 22-06-2015, 13:21 »

Sok uzyskiwałam przez wyciskarkę, to jest przystawka do maszynki do mięsa. Myślę, że w sokowirówce również można zrobić dobry sok.

Sok przechowywałam 10 dni w lodówce. Do KB dodawałam ok.100ml soku/500ml wody.

Zastanawiałam się nad zrobieniem wody octowo - pokrzywowej.
http://www.luskiewnik.pl/urtica/preparaty.htm

Cytat
Woda octowo-pokrzywowa – Aqua aceto-urticae:
Świeże ziele pokrzywy posiekać i zalać octem spożywczym lub winnym w proporcji 1:3 (1 część ziela na 3 części octu). Odstawić na 7 dni, przefiltrować. Ze świeżego lub suchego ziela pokrzywy przygotować odwar (2 łyżki rozdrobnionego surowca na 2 szklanki wody, gotować 5 minut). Odwar pokrzywowy wymieszać z octem pokrzywowym w proporcji 1:1 (np. 100 ml na 100 ml). Wcierać w umyte włosy. Po 1 godzinie spłukać wodą czystą. Można również umyte włosy płukać w wodzie octowo-pokrzywowej: 100 ml na 1 l wody. Wskazania: łupież, wypadanie włosów, łamliwość włosów, brak puszystości i połysku włosów. Woda octowo pokrzywowa jest również dobrym środkiem do przemywania skóry trądzikowej, łojotokowej, z wągrami, rozszerzonymi porami, zwiotczałej i zatrutej kosmetykami syntetycznymi.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!