Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szkodliwe poprawianie natury  (Przeczytany 52098 razy)
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #20 : 14-07-2010, 12:05 »

Ja nie chcę robić z siebie babo-chłopa, ale z rozmiaru 36 przy wzroście 176, chcę mieć 38 na górnej części ciała.[/b]
W takim wypadku proponuję bieganie na rękach.  msn-wink  Oczywiście to żart.
 
Cytat
Kobieta ma mieć smukły, szczupły wygląd, chyba nie chcesz w przyszłości wyglądać jak baba - chłop.
A jak nie ma, to już nie kobieta?
Cytat
co do rozmiaru 42 to nie dla mnie
A te kobiety co mają rozmiar 44 i 46 to powystrzelać?
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #21 : 14-07-2010, 12:53 »

Effectusie nie gniewaj się na mnie za to "zboczenie zawodowe". Ja też na nie cierpię i pasjonują mnie SUW-y, oczyszczalnie ścieków, w mieszkaniach kotły gazowe, instalacje etc.
Cytat
co do rozmiaru 42 to nie dla mnie
A te kobiety co mają rozmiar 44 i 46 to powystrzelać?
Odnoszę wrażenie, że często ludzie patrzą z pogardą na takie kobiety. Od razu pojawia się stereotyp- leń, obżartuch. Często takie kobiety (mężczyźni zresztą też) mają nadwagę spowodowaną zaburzeniami hormonalnymi. A często nie kochają siebie, nie szanują, noszą w sobie traumy, często gęsto od dzieciństwa i kompensują sobie to. Jedni chleją, inni ćpają a inni uciekają w jedzenie. Potem siebie nienawidzą jeszcze bardziej i koło się zamyka. Dla mnie człowiek to nie jest maszyna złożona z mięsa, kości i podrobów. W istocie ludzkiej wszystko się ze sobą zazębia. Psychika z ciałem. Gdy jedno szwankuje odbija się to na drugim. Św. Augustyn rzekł, że wszystkim się zachwycamy tylko nie potrafimy się zachwycić sobą. I to jest clou sprawy.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2010, 14:34 wysłane przez Zibi » Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #22 : 14-07-2010, 13:42 »

Cytat
Odnoszę wrażenie, że często ludzie patrzą z pogardą na takie kobiety. Od razu pojawia się stereotyp- leń, obżartuch.

Izuniu, na szczęście dla mnie, dorosłych ludzi gardzących osobami w rozmiarze powyżej 40 jest niewielu więc da się żyć:) Są w życiu ważniejsze sprawy niż nowy modny ciuch i zgrabna pupa. Od kilkunastu lat już nawet sekretarek nie ocenia się długością zgrabnych nóg i lalkową buzią tylko merytorycznie. 
Swoją drogą marzy mi się by znowu wyjąć z szafy swoje ubrania w rozmiarze 40/42 i je nosić. Cały czas (już 10 lat) trzymam je w szafie, bo wierzę, że tak będzie. I tak być musi tylko niech ta przeklęta głowa zacznie funkcjonować jak należy.

Cytat
A często nie kochają siebie, nie szanują, noszą w sobie traumy, często gęsto od dzieciństwa i kompensują sobie to. Jedni chleją, inni ćpają a inni uciekają w jedzenie. Potem siebie nienawidzą jeszcze bardziej i koło się zamyka

Nie kochają, nie szanują i nienawidzą tylko Ci, dla których wygląd zewnętrzny ma największą wartość życiową a tych na szczęście jest niewielu (przynajmniej wśród moich znajomych). Większość ludzi z "defektami urody" godzi się ze stanem faktycznym i szuka w sobie innych pozytywnych cech, które pielęgnuje i rozwija. Nie bez powodu od dawna panuje taka opinia, że jeśli dziewczyna brzydka to ma złote serce i dobry charakter a jeśli ładna to zapewne jędza. Oczywiście ta opinia jest niejednokrotnie krzywdząca ale jest w niej sporo prawdy.
Znam sporo ludzi o rozmiarze powyżej 50 i w zasadzie to oni ubolewają nad swoją nadwagą/ otyłością tylko ze względów zdrowotnych no i czasem jeśli sukienka jest produkowana w maksymalnym rozmiarze 42. Nie można zatem powiedzieć, że udzie otyli nienawidzą siebie z powodu otyłości i jedzą jeszcze więcej, choć takie przypadki sporadycznie także występują.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #23 : 14-07-2010, 14:15 »

Cytat
Swoją drogą marzy mi się by znowu wyjąć z szafy swoje ubrania w rozmiarze 40/42 i je nosić. Cały czas (już 10 lat) trzymam je w szafie, bo wierzę, że tak będzie.
Będzie!
Cytat
I tak być musi tylko niech ta przeklęta głowa zacznie funkcjonować jak należy.
Błąd! Nie myśl w ten sposób! Kochaj siebie. Nie krytykuj i nie obrażaj.
Cytat
Nie bez powodu od dawna panuje taka opinia, że jeśli dziewczyna brzydka to ma złote serce i dobry charakter a jeśli ładna to zapewne jędza.
Nie zgodzę się. Oczywiście są kobiety w stylu "słodkich idiotek" ale prawdziwie piękna kobieta ma nie tylko piękną powierzchowność. Ma to "coś". Brzydkich kobiet nie ma. Są tylko zaniedbane, bo siebie nie szanują.
Cytat
Nie można zatem powiedzieć, że udzie otyli nienawidzą siebie z powodu otyłości i jedzą jeszcze więcej
Oj nienawidzą, nienawidzą. Niestety! Gardzą sobą, swoją słabością. A to też duży błąd.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #24 : 14-07-2010, 14:29 »

Effectusie, ja też nie rozumiem, co miałeś na myśli.
co do rozmiaru 42 to nie dla mnie
Że za duży? Że nie pasuje do Twojego rozmiaru czy do Twojego ideału? Nie jestem ciekawa, tylko próbuję Ci uświadomić, że piszesz niejasno, a potem się indyczysz i trzeba kasować posty.
Brak odpowiedzi. Niech inni się tłumaczą.

Iza, napisała nie widziałeś a oceniasz, tego nie rozumiem do czego te słowa. Niech napisze o co jej chodzi, nikogo nie oceniałem.

Effectusie nie gniewaj się na mnie
Izo, chyba jesteś zbyt uprzejma dla tego pana. Sam nie raczył wyjaśnić, co miał na myśli, ale żąda wyjaśnień od Ciebie.  
W realu u Effectusa widziałam sporo życzliwości dla ludzi. W postach wygląda to inaczej, właśnie z powodu niejasnego pisania - na skróty.

Oj nienawidzą, nienawidzą. Niestety! Gardzą sobą, swoją słabością. A to też duży błąd.
Cytat
Jedni chleją, inni ćpają a inni uciekają w jedzenie. Potem siebie nienawidzą jeszcze bardziej i koło się zamyka.
Gardzą też cudzymi słabościami, które widzą u siebie.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2010, 15:30 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #25 : 14-07-2010, 14:55 »

(...) Oczywiście, że ruch jest wskazany. Najlepiej na łonie natury(...)
Cytat
Mąż Twój tyłka Ci nie ujędrni i biustu nie podniesie, bo się na tym nie zna
A skąd wiesz? Jasnowidz?
Effectus, Izka użyła eufemizmu jako figury retorycznej. Przecież napisała o ruchu na łonie natury i że na tych sprawach jej mąż się zna... i nie jest jej potrzebny do tego żaden instruktaż instruktora fitness. Przez chwilę pozwoliłem sobie na bycie jej adwokatem. Czasami, kobiety piękne i inteligentne należy umieć czytać między wierszami...
« Ostatnia zmiana: 17-12-2011, 19:24 wysłane przez Zibi » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #26 : 14-07-2010, 17:31 »

Zdarza się spotykać z opiniami, że piękno wewnętrzne czy jakies tam inne przymioty rekompensują brak urody. Niezupełnie jest to prawda. W różnych epokach istniały różne kanony piękna ale zawsze ich posiadacz miał łatwiej od pozostałych. Jedynym  poważnym ersatzem dzięki któremu piękniejemy w oczach bliźnich mimo nadwagi, łysiny itp jest kasa.
Zapisane
Effectus
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.2009
Skąd: Władysławowo
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #27 : 14-07-2010, 18:33 »

Ależ, ja uwielbiam kobiety otyłe, zimą grzeją a latem dają cień na plaży. A tak po mojemu  kobiety otyłe  są bardzo  thumbsup.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #28 : 14-07-2010, 18:55 »

Ależ, ja uwielbiam kobiety otyłe, zimą grzeją a latem dają cień na plaży. A tak po mojemu  kobiety otyłe  są bardzo  thumbsup.
No i mają jedną nóżkę bardziej.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #29 : 14-07-2010, 19:38 »

Uwielbiam poczucie humoru Zibiego (mój mąż "ma tak samo"). Scorupion jest cynikiem. Skąd się bierze cynizm? Nie wiem czy to wada, czy zaleta. Kasa, kasa, money, money... jaki ubogi jest ten świat. What a pitty....
Zapisane
Meagi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 22-01-2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #30 : 15-07-2010, 10:43 »

Zdarza się spotykać z opiniami, że piękno wewnętrzne czy jakies tam inne przymioty rekompensują brak urody.

Jeżeli celem, życia jest podobanie się wszystkim - to rzeczywiście nie rekompensują:)
Mam wrażenie, że całkiem sporo jest też na świecie ludzi pięknych, a nieszczęśliwych.

Rozmawialiśmy o rekreacji..... i o tym co i jak ćwiczyć, a zrobiła się z tego dyskuja o "za i przeciw rozmiarowi 42".
Ja chciałam w tym wątku więcej porad dla ćwiczących i uprawiających sport kobiet i mężczyzn. Co i jak ćwiczyć by sobie nie szkodzić, a poprawić sylwetkę.

A Iza Ci odpisała, że lepiej zaakceptować siebie i swój wygląd. A ćwiczyć dla przyjemności - jeżeli ktoś lubi.


 

« Ostatnia zmiana: 15-07-2010, 10:51 wysłane przez Meagi » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #31 : 15-07-2010, 10:53 »

Ależ, ja uwielbiam kobiety otyłe, zimą grzeją a latem dają cień na plaży. A tak po mojemu  kobiety otyłe  są bardzo  thumbsup.
No i mają jedną nóżkę bardziej.
Kilka dni temu, będąc na urlopie w Helu, ostrzegłem moją żonę, aby nie leżała na plaży blisko brzegu morza, bowiem w pobliżu krążyły same wycieczki dzieciaków. One bowiem lubią czasami pomylić kobietę o słusznych gabarytach z morświnem, i zawlec z powrotem do morza. Może im się wydawać, że morze wyrzuciło chorego ssaka...
   Nie oburzyła się zbytnio na te moje uwagi a nawet przyznała mi częściowo rację, bowiem stwierdziła, że boi się rekinów, które mogą podpływać aż pod plażę...
« Ostatnia zmiana: 15-07-2010, 11:37 wysłane przez Zibi » Zapisane
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #32 : 15-07-2010, 17:07 »

Iza napisała:

Cytat
What a pitty....

A co to takiego znaczy? Miałaś chyba na myśli: "What a pity" msn-wink
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Iza38K
« Odpowiedz #33 : 15-07-2010, 19:03 »

Maciass palec mi się omsknął a wzrok nie wychwycił błędu. Dobrze, że jesteś czujny! Czuj czuj czuwaj! msn-wink
Zapisane
Zofia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 26.12.2009
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #34 : 15-07-2010, 21:18 »

Skorupion ma rację, najprzystojniejszy jest mężczyzna stojący na grubym portfelu.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #35 : 16-07-2010, 09:41 »

Skorupion ma rację, najprzystojniejszy jest mężczyzna stojący na grubym portfelu.
I do tego będący w wieku 99 lat, chory na cukrzycę I typu, jeżdżący na wózku inwalidzkim, głuchoniemy. Tylko należy rozejrzeć się gdzieś po domu, gdzie chowa żelazko albo suszarkę do włosów, która lubi przypadkiem wpaść do wanny, w czasie kąpieli przystojniaka...
« Ostatnia zmiana: 16-07-2010, 09:44 wysłane przez Zibi » Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #36 : 16-07-2010, 11:41 »

Oj Zibi, uważaj, bo jeszcze ktos skorzysta z pomyslu!  lol
« Ostatnia zmiana: 16-07-2010, 12:20 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #37 : 16-07-2010, 11:45 »

Cytat
Skorupion ma rację, najprzystojniejszy jest mężczyzna stojący na grubym portfelu.
Niejedna tak myślała, a potem łkała w poduszkę.
O mżęczyznach, jak zwykle lepiej, mówi się, że jak jest ciut ładniejszy od diabła to już jest przystojny. I od czego hasło: 'każda potwora znajdzie swego amatora" ;-)).
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #38 : 16-07-2010, 12:20 »

Skorupion ma rację, najprzystojniejszy jest mężczyzna stojący na grubym portfelu.
I do tego będący w wieku 99 lat, chory na cukrzycę I typu, jeżdżący na wózku inwalidzkim, głuchoniemy. Tylko należy rozejrzeć się gdzieś po domu, gdzie chowa żelazko albo suszarkę do włosów, która lubi przypadkiem wpaść do wanny, w czasie kąpieli przystojniaka...

Zapomniałeś dodać, że nie powinno być w związku małżeńskim intercyzy oraz testament nie powinien zawierać prawnie uzasadnionego wydziedziczenia.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #39 : 16-07-2010, 20:29 »

Ja, gdybym szukał sobie partnerki, to nie miałbym wygórowanych wymagań. Wystarczyłoby mi, by partnerka była: ładna, atrakcyjna, inteligentna, bogata, przedsiębiorcza, zaradna, opiekuńcza, robotna. Wówczas cała reszta mi jest niepotrzebna...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!